Czy forum stało się...

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jak dla mnie to forum powinno reklamować wyłącznie swoją firmę, a jeśli reklamuje jakiegoś producenta to musi to zaznaczyć w tytule forum(że objęte patronatem firmy X), bo w przeciwnym przypadku sprawia się wrażenie niezależności i potencjalny konsument może zostać wprowadzony w błąd(bo przecież pytany marketingowiec sharpa nie będzie polecał telewizorów LG)


Z tego co wiem nasze forum jest jedyne na rynku, które oznacza jasno i wyraźnie kto jest kim. Nick zielony oznacza osobę powiązaną z kontem komercyjnym. Poza tymi osobami na forum są zarejestrowane setki tysięcy osób w śród których albo są przedstawiciele firm które starają się "polecić" jakiś produkt i my jeszcze tego nie wyłapaliśmy albo zostali już zbanowani za próby reklamy bez konta komercyjnego.

Obecnie forum nie jest sponsorowane przez żadnego producenta (ani do tej pory nie było). Jeśli będzie to na pewno pojawi się taka informacja, ponieważ z tego co wiem jeśli ktoś by płacił za taką reklamę to chciałby być widoczny.

Jeśli ktoś poda sposób, którego do tej pory nie stosujemy na forum, jak odróżnić osobę która poleca produkt z racji zawodu od tej, która poleca produkt z własnej woli to bardzo chętnie się odwdzięczę. Idąc tokiem rozumowania zgodnie z teoriami spiskowymi z tego tematu mógłbym zapytać czy kolega Anduraki nie jest z konkurencji Philipsa albo naszej. I chętnie dowiem się jakby to mógł udowodnić, że nie jest.

Na naszym forum staramy się ograniczać takie polemiki ponieważ do niczego one nie prowadzą ponieważ nikt nie jest w stanie udowodnić na forum, że nie pracuje dla firmy X lub Y. Dlatego na naszym forum wyrażamy opinie na temat sprzętu a nie osób.
 

Anduraki

Banned
Nie ma takiego powodu, jak ktoś szuka czegoś konkretnego to mu doradzam i argumentuje dlaczego, a nie tylko podaje linka do testu, żeby mógł sobie poczytać i dalej nie wiedzieć o co chodzi, a druga sprawa kilka razy pisałem na tym forum o "bełkocie marketingowym" 400hz, 1000hz i tak ludzkie oko nie zauważy różnicy pomiędzy 60 a 100hz w przypadku LCD i to jest fakt znany, ale tutaj się o tym raczej nie pisze.

Zaraz zostanę pewnie zjechany za gadanie (według SPECJALISTÓW) herezji. http://wyobrazsobie.komputerswiat.p...tow-telewizorow-jak-nie-dac-sie-nabrac,3.aspx

Zauważyłem, że porady "zielonych użytkowników" ograniczają się właśnie tylko do podawania linków, albo nazw modeli - przykład: http://www.hdtv.com.pl/forum/912637-post2.html
już nawet olać fakt że znalazł się tam philips i to na pierwszym miejscu listy propozycji
 
Ostatnia edycja:

omnia

New member
Mnie się wydaje, że Philipsy to jedna z marek tradycyjnych, pierwszego wyboru. Tak jest od lat i jeśli chodzi o dzisiejsze telewizory Philips, to stoi za nimi nie tylko siła marki, ale i jakość. A Ambilight widziałem na własne oczy i w sumie nie dziwię się, że ludzie tylko ze względu na to wybierają właśnie Philipsy, a później dzielą się tym na forum.
 
Ostatnia edycja:

Anduraki

Banned
Bo prawdę mówiąc to jest jedna z kilku zalet philipsa - fajnie się ogląda telewizję kiedy w ciemności, (chociaż teraz już nawet nie koniecznie w ciemności) rozciąga się taka poświata w koło ekranu. A do tego jeszcze dodać 3d i mamy efekt idealny tak jak byśmy tam byli.

Zastanawiam sie czemu inni się za to jeszcze nie zabrali?
Widziałem domowe sposoby na ambilight gdzieś tu albo na elektrodzie, ale jednak to nie to.
 

Anduraki

Banned
No to niech zmienią coś delikatnie i będzie omijało to ten patent. To tak jakby firma sharp miała patent na konstrukcję telewizorów.

Nie muszą identycznie przecież robić jak philips.

Przykładowo Nintendo Wii wyszło, zaraz po tym Microsoft i Sony skopiowało pomysł tworząc kinekt i inne podobne przystawki do swoich konsol.

edit:

wiesz co ten wynalazek microsoftu robi wrażenie, ale jeśli chodzi o filmy to na TV pokazuje chyba tylko środek a resztę wywala poza ekran rzutnikiem, a ambilight philipsa oblicza gdzie jaką barwę dać. Wynalazek microsoftu wyświetla to co się nie mieści na ekranie po zoomowaniu.
W przypadku gier faktycznie doświetla tekstury załadowane ale nie wyświetlone na ekranie, ale w filmach to nie zadziała. Tak przynajmniej to zrozumiałem.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
No to niech zmienią coś delikatnie i będzie omijało to ten patent. To tak jakby firma sharp miała patent na konstrukcję telewizorów.

Nie muszą identycznie przecież robić jak philips.

Przykładowo Nintendo Wii wyszło, zaraz po tym Microsoft i Sony skopiowało pomysł tworząc kinekt i inne podobne przystawki do swoich konsol.

Witam,
chyba to trudne jest, ja proponuje matę do przyklejenia na ścianę (dla tych co wieszają) szyta na rozmiar TV ! Tylko kto by za to zapłacił ? Co z tymi co nie wieszają ?
Patent Philipsa jest genialny i już !
Podaj co można by zrobić aby go nie naruszyć ?
Otóż NIC .

Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mozna jeszcze kupic drugi tv o podobnej przekatnej (uzywany) odwrocic programowo wyswietlany obraz i polozyc tylem do tv - tak aby swiecil na sciane, a do tego rozdzielac sygnalu, bedzie bardzo podobnie podswietlal jak AmbiLight, a juz na pewno zgodnie z wyswietlany obrazem na docelowym tv :)
 

Anduraki

Banned
Witam,
chyba to trudne jest, ja proponuje matę do przyklejenia na ścianę (dla tych co wieszają) szyta na rozmiar TV ! Tylko kto by za to zapłacił ? Co z tymi co nie wieszają ?
Patent Philipsa jest genialny i już !
Podaj co można by zrobić aby go nie naruszyć ?
Otóż NIC .

Pozdrawiam.

czemu nic:

Załóżmy że w philipsie diody są centralnie z tyłu, a inny producent może na ramce z brzegu umieścić i już nie są z tyłu ale z brzegu i jest zupełnie inaczej. albo nawet inaczej zrobić w środku wszystko tylko przy pomocy luster wynosić obraz na zewnątrz za pomocą specjalnie wydzielonej matrycy z otworami(załóżmy z lewej i z prawej po 30 sekcji z góry i dołu po 50 z każdego otworu leje się oddzielny kolor światła).

Jeśli philips ma ambilight wychodzący z sekcji tylnej w kształcie koła, to można zmienić to aby nie łamać patentów tak, aby leciało z kilku łuków. Jest podobne ale nie takie samo.

Zdaje mi się, że wystarczy drobna kosmetyczna zmiana i wtedy wszystko będzie omijało prawo patentowe.

Problem jest ogólnie ciężki do ogarnięcia co można przeczytać tu: http://www.biznesforum.pl/omijanie-patentu-vt59196.html
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
czemu nic:

Załóżmy że w philipsie diody są centralnie z tyłu, a inny producent może na ramce z brzegu umieścić i już nie są z tyłu ale z brzegu i jest zupełnie inaczej. albo nawet inaczej zrobić w środku wszystko tylko przy pomocy luster wynosić obraz na zewnątrz za pomocą specjalnie wydzielonej matrycy na otworzy(załóżmy z lewej i z prawej po 30 sekcji z góry i dołu po 50 z każdego otworu leje się oddzielny kolor światła.

Jeśli philips ma ambilight wychodzący z sekcji tylnej w kształcie koła, to można zmienić to aby nie łamać patentów tak, aby leciało z kilku łuków. Jest podobne ale nie takie samo.

Zdaje mi się, że wystarczy drobna kosmetyczna zmiana i wtedy wszystko będzie omijało prawo patentowe.

jest jeszcze problem ekonomiczny, Philips też na początkach był droższy od innych marek, teraz jest w podobnych cenach i AMBi ma.
Weźmy np Sonego nowość Triluminos -wyobrażasz sobie ile by jeszcze podrożał jakby Twoje pomysły wykonali w pierwszej fazie ?

To też przewaga moim zdaniem Philipsa jest.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ambilight jest tak za....ym pomysłem, że gdyby to tylko było prawnie możliwe, to każda firma by to miała w ofercie swoich TV. Z drugiej strony, gdyby Phillips nie miał tego patentu to ciężko by mu było obecnie odnaleźć się na rynku. Moim zdaniem istnieje w dużej mierze dzięki temu rewelacyjnemu wynalazkowi. I dlatego też nikomu nie sprzedają licencji na ambilight.
 

Anduraki

Banned
A może po prostu reszta stawki uznała, że zamiast iść w bajery pójdą w jakość softu, obrazu, 3d, kodeki czy inne udogodnienia. Możliwe jest też, że takie zachowawcze posunięcie innych producentów ma związek z kryzysem. Jak prace badawcze pójdą nie tak to producent będzie na minusie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
skoro by uznali że pójdą w to co mówisz to inne marki powinny być idealne w sofcie, obrazie i 3D a niestety u innych też nie jest kolorowo a w niektórych kwestiach gorzej. Gdyby inne marki miały wszystko świetne to nie wierzę, że do pełni szczęścia nie chciały by pójść w ambilight. Z tym bajerem były by bezkonkurencyjne:). Jednak dla mnie w philipsie nie tylko ambilight jest super:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale kiedys ten patetnt im wygasa a wtedy zobaczymy jak sie bedzi emial philips w stosunku do innych firm jak i inne tv beda mialy ambilight czy cos w tym stylu... patrzac na to co wyzej bylo napisane ze inne firmy ida w bardziej dopracowane softy to na chwile obecna philips pod wzgledem softow to niestety jest chyba najgorsza marka ktora ma z tym wiele problemow patrzac na to co ludzie pisza... na roznych forach... ale czern w filipku jest powalajaca to trzeba przyznac , plus wyoka jakosc wykonania wysokich modeli.....
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no ba wszystkie marki mają swoje dobre strony i słabe i tak jest z sony, samsungiem, lg czy panasem. Trzeba wybrać to co mniej drażni i co odpowiada hehe:). Ja postawiłem na obraz, dla tego samsunga nie kupiłem na którego tez się zamierzałem:)
 

pantomima

Banned
Kiki kiedy test zt60 ? dost jest juz w kilku sklepach internetowych a co z Toba ? wydaje mi sie ze jako pierwszy powinienes miec ten egzemplarz , wynikalo by tak z umowy wiazacej ktora laczy Ciebie z dostawca sprzetu testowego przeznaczonego wylacznie dla Ciebie ...Nie palam zadna zloscia ale przyznac musze ze jestem juz delikatnie poirytowany ta zwloka ,moze niekoniecznie wynikajaca z twej winy , z 2 str mogl bys dac jakis namiar czemu jest tak a nie inaczej , a nie tylko info typu - czekam ... a moze zwyczajnie czekasz rowniez na Samsunga f8500 i chcesz je zestwaic razem w konfrontacji przeciwko sobie ;> halo
 

jurass

Banned
Na zagranicznych forach było już dostatecznie dużo testów zt60. Myślisz, że kikiemu wyjdzie, że jest on znacznie gorszy? Jak Cię 18 tysiaków pali w kieszeni to nie ma co się zastanawiać. Nic lepszego nie ma na rynku.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Jasne ze mnie nie pali i nie bede swirowal ze juz moge wyrzucic te 18 tys na zt60 - bede w stanie zrobic to z poczatkiem wrzesnia , poki co czekam na test i rozmyslam nad tym jak bardzo zdominuje vt60 - jezeli minimalnie tylko to biore vt60 ktory kusi tymi 5" wiecej , a dusze o te testy tylko dlatego ze jak wyzej wspomnialem zt dost jest juz u nas w Pl , i jak sam zauwazyles sa juz rowniez dost testy na innych swiatowych forach .

Z tego co tam wyczytalem to ponoc roznice nie sa az tak zauwazalne a jedyne co rozni te 2 to bardziej przyjazny obraz w ciagu dnia , uzyskany dzieki lepszym filtrom ' temu nowemu panelowi - reszta niby na tym samym poziomie ....
Jest rowniez kilka wzmianek na temat wyzszosci vt60 nad plazma samsunga f8500 . ta z kolei posiada tylko jeden atrybut ktorego brak reszcie , mianowice to ,ze swieci podobno lepiej i to tyle ....

Dlatego tak bardzo licze na ten test ktory pokaze jak jest jest naprawde - a ze szanuje testy kikiego , sa dla mnie wiarygodne to dopytuje wciaz tylko kiedy , kiedy ....

Mysle ze testy potwierdza ta dominacje nad wszystkim co mialo miejsce zaisntniec do chwili obecnej .
 
Ostatnia edycja:
Do góry