Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

KKuba

New member
Bez reklam
Z tym Fox Life w Cyfrze to byłbym bardzo ostrożny. Konflikt interesów między News Corp. i Canal Plus jest widoczny gołym okiem. Wystarczy poczytać komunikaty pracowe Fox International i Canal Plus Polska, żeby dojść do nieco innych wniosków. Za to myśle, że rzeczywiście jest szansa na kanały Foxa (bo mówimy jeszcze co najmniej o Fox Crime i Fox FX) w n.
Ramówki TV100 Polska jeszcze nie ma i na razie gdybamy - wystarczy zauważyć, że TV 1000 Balkan, a TV1000 skandynawskie to zupełnie coś innego. Mam nadzieję, że w Polsce to bedzie coś po środku. BTW w CP dotychczas nie było stacji typu Ale Kino - Zone Europa to trochę coś innego.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Dwie nowe informacje. Pierwsza raczej dla maniaków. Ale... Wygląda, że już na dniach nastąpi start Wedding TV w Cyfrowym Polscie - oczywiscie po polsku. Kanał dosć specyficzny, ale moze kogoś to interesuje. Inna rzecz, że Polsat ma imponujące tempo rozszerzania oferty - praktycznie jeden kanał miesięcznie.
Druga informacja jest ciekawsza, ruszyło EBOK w CP. Na mój gust ma lepszą funkcjonalność niż w Cyfrze. W Ebok można:
• Sprawdzić stan swoich płatności
• Wydrukować przelew pocztowy lub zlecenie płatności w banku
• Przejrzeć historię zmian w umowie
• Zapoznać się z parametrami swojego dekodera
• Wydrukować jego instrukcję obsługi
• Wznowić połączenie z satelitą
• Przywrócić fabryczne ustawienie kodu PIN swojego dekodera.

Można sobie żartować z CP, ale tempo zmian w tej platformie imponuje. Przypomnijcie sobie CP z 2005, a obecną ofertę.
Niestetety jak oglądam Cyfrę to nie mam tego wrażenia - zwłaszcza, że jak słyszę, że za HD mam dopłacać kolejne 10PLN od lipca. :( Z tego co mówią to trzeba będzie mieć i Canal+ i Canal + HD. To mi wychodzi, że koszt bedzie 39PLN :(
 

yaneq

New member
Bez reklam
powoli, powoli, też jestem fanem CP... przyszłość pokaże jaka platforma zwycięży. ja stawiam na polsat. początkowo miał być typowo rodzinną alternatywą, tanią, swojską itp. jak widać z czasem zmienił się w potwora. a pazury ujawni za jakiś czas, napewno nie zostanie w tyle. hdtv raczkuje, potrzeba na to jeszcze dużo czasu. jeszcze trochę i zobaczycie co portafi młody prezes. hdtv w polsacie pójdzie z grubej rury nie pozostawiając suchej nitki na konkurentach. polsat będzie mógł sobie na to pozwolić, jestem o tym przekonany.
 

jackuc

New member
no tak tylko jak teraz wejdę w polsat to nie chciałbym mieć problemów z przejściem na inny dekoder jak będzie taka możliwość itp
A nie że podpiszę umowę na dość długi czas, w tym czasei wejdą nowe funkcjonalności a ja nie będę mógł z nich skorzystać, albo zabulę jak za zboże
 

yaneq

New member
Bez reklam
przez 13 miesiecy powinna sie sprawa jakos wyklarowac, wiec jak chcesz to smialo wchodz. nie podejrzewam, ze przez 13 miesięcy będą drastyczne reorganizacje możliwości. chociaż kto ich tam wie.
 

jackuc

New member
Cały czas się waham bo jak czytałem to dekoder n jest o wiele, wiele lepszy. Zakupiłem nowy telewizor LCD (JVC 37 S60) i chciałbym mieć dobry obraz. Czy na tym co oferuje obecnie polsat będzie ok ? Nie mam jak przetestować niestety
 

yaneq

New member
Bez reklam
n posiada kilka kanalow hdtv wiec napewno na nich obraz będzie lepszy. polsat puki co nie oferuje hdtv. jeśli chcesz więcej placic i czerpać przyjemność z kilku kanałów hdtv to bierz n. jak chcesz mieć za grosze dużo dobrych programów w standardowej jakości pal, polsat nie ma sobie rónych.

dekoder n napewno jest duuuużo lepszy od polsatowskiego. ma scaler do 720p i 1080i więc do twojego telewizora będzie duuużo lepszy. reasumując do twojego tv n napewno nie będzie miała sobie równych. bierz n i czekaj na ruch polsatu.
 
Ostatnia edycja:

jackuc

New member
yaneq napisał:
n posiada kilka kanalow hdtv wiec napewno na nich obraz będzie lepszy. polsat puki co nie oferuje hdtv. jeśli chcesz więcej placic i czerpać przyjemność z kilku kanałów hdtv to bierz n. jak chcesz mieć za grosze dużo dobrych programów w standardowej jakości pal, polsat nie ma sobie rónych.

dekoder n napewno jest duuuużo lepszy od polsatowskiego. ma scaler do 720p i 1080i więc do twojego telewizora będzie duuużo lepszy. reasumując do twojego tv n napewno nie będzie miała sobie równych. bierz n i czekaj na ruch polsatu.

No to już konkretna podpowiedź :)
Też się skłaniam w stronę n
A cenowo porównywalnie Polsat Familijny za 35 zł albo (tą bym wybrał opcję za 49,80)
W n natomiast za pakiety: style moda muzyka, sport i motoryzacja , kultura nauka świat oraz informacja wychodzi 42zł
Filmów i tak nie ma czasu oglądać więc bym zrezygnował z kanałów filmowych
Także chyba rzeczywiście n a potem jakby co przeskok do konkurencji :)
 

arsenal

Moderator
VIP
A ja panie i panowie zrobiłem tak. Abonament w N+nBox Recorder + Syfiasty, bo syfiasty, ale za 99 zeta Echostar 717 i pakiet za 35 zł w Polsacie. Mogłem brać tylko moduł CI Polsatu ale cena ta sama a Ferguson ma często problemy z poprawnym współdziałaniem z modułem CI. Premium mnie nie interesuje więc cyfra+ odpada. Jeśli ktoś chce mieć dostęp do kanałów HD i CP można wziąć moduł CI i dekoder HD np: Humax HDCI 2000, Topfield czy niedługo Ferguson HF 8800 HD ( ten wydaje się najatrakcyjniejszy cenowo a i wyposażenie niezgorsze).
Mam nadzieję, że Polsat nie zrobi głupstwa i ich przyszłe kanały HD będzie można oglądać na swoim dekoderze HD.
Można robić różne kombinacje pakietów z tych 2 platform w zależności od zainteresowań i potrzeb. Zawsze wg. mnie wyjdzie taniej płacić za Polsat i N niż za samą Cyfrę+ z podobną ofertą( promocji kilkumiesięcznych nie liczę ).
Na Recorder nagrywam co jest ciekawego( nie wyobrażam sobie już braku tej funkcji), Echostar służy do Prison Break, Disney Channel, czy Polsatu Sport.
I jest ok.
 

johntailor

New member
Echostar DSB-606 nagrywarka dvd z HD

Witam!
jestem posiadaczem dekodera Cyfrowego Polsatu marki Echostar dsb-606. Chciałbym kupić tą nagrywarkę DVD z HDD http://www.liteon.ab.pl/produkty.php?go=ce&id=hda740gx&PHPSESSID=b21e755978ec7f72ce56d98551454923
Chciałbym się dowiedzieć czy będe miał możliwość nagrywania filmów z tego dekodera oraz czy będzie możliwość nagrywania filmu powiedzmy z polsatu ,a w między czasie oglądać inne kanały? Być może ktoś już o to pytał ale nie mogłem znaleźć,więc przepraszam jeśli powieliłem temat.
POZDRAWIAM
 

KKuba

New member
Bez reklam
Najpierw odpowiedź na post powyżej. Można oczywiscie nagrywać filmy, mozna równocześnie oglądać coś innego - oczywiscie nie z satelity. Czyli nagrywamy z satelity, a ogldamy z dysku HDD lub z tunera analogowego w nagrywarce.

Druga miła informacja - Działa EPG w TV1000. PRogramu nigdzie nie ma w gazętach więc na pewno się wszyscy zainteresowani ucieszyli.
 

dnc

Moderator
VIP
eugens napisał:
Czy już coś wiadomo o POLSACIE CYFROWYM w HD?

Tak!
Wiadomo, że będzie. Jeszcze w tym wieku...:razz:
Polsat nie ma na razie szans na wprowadznie HD bo nie ma contentu który byłby bazą dla wprowadzenia HD.
N-ka ma Lige Mistzów, filmy i dokument.
C+ ma sport i filmy.
A CP co? Sport nie, filmy nie. Może tylko załatwić sobie dokument, ale czy dla jednego kanału wartałoby sie rzucać na HD?
Polsat powinien dalej iść obraną rok temu drogą. Platformy dla każdego, bez rewelacji i wodotyrysków, ale z ofertą dostosowaną do potrzeb i wymagań zwykłego widza.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Ostrożnie z pewnikami. Kontentu HD to nikt nie ma. Sam Cyfrę z HD, znajomi n z HD i że jest kiepsko to wszyscy wiedzą. Genralnie oglądam Luxe TV i Dema z Astry ;) Ile można oglądać ten sam program na Dicovery HD? 5? 10? Albo transmisje sportowe SD w HD na Cyfrze??? A MGM HD to prawie kopia po polsku Anixe HD. Zawartość równie przebojowa. Ale nie o to chodzi...
Konent HD jest w zasiegu Polsatu bez problemu. To Polsat jest dogadany z Foxem, a nie Cyfra czy n. Moim zdaniem hitem byłyby kanały Foxa w HD - jak wyglądają Gotowe na wszystko w HD (bo są) mozna sobie zobaczyć na komputerze. I łatwo się moze okazać, że najlepsza oferta HD jest... w Polsacie. A do tego dekodery do Polsatu bedzie dostarczał Samsung, a nie będą to jakieś "wynalazki" Philipsa.
Mnie Cyfra wkurza z ofertą "pseudo" premium w Canal+ - dwie sensowne premiery w miesiacu za 29 PLN. Wcale Polsatu nie lekceważe. Jak ktoś mówi, że oferta premium Cyfry jest świetna to znaczy, że jej nie ma. Zamiast co tu dużo kryć badziewnego Canal+ wolę Fox Life, TV1000 czy Zone Europa W SD już dołożyli Cyfrze, z HD może być podobnie.

Rozśmieszył mnie podpis jednego użytkownika z zaprzyjaźnionego forum. Ale może coś jest na rzeczy:

Przyszłość jest jasna,przyszłość to:
CYFROWY POLSAT
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Myśle, że niezwykle istotna informacja dla posiadzaczy Samsunga DSB-305G pokazała się na Sat-Kurierze. Wartą wiec ją chyba zacytować w całości, gdyż jest to oficjalne stanowisko Samsung Electronic Polska. Z maila wynika m.in. że trwaja pracę nad rozwiazaniem znanej wszystkim usterki tego dekodera, co mnie osbiscie bardzo ucieszyło. Poniżej pełna treść informacji Samsunga:

Szanowny Kliencie

Serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Informacja EPG jest to usługa operatora w tym przypadku Cyfrowego Polsatu a co za tym idzie zanikające EPG jest to objaw, który nie jest możliwy do zniwelowania przez autoryzowany punkt serwisowy. Obecnie trwają prace nad aktualizacją oprogramowania mające na celu usprawnienie pracy dekodera, mogące również zniwelować ten objaw. W momencie, gdy zostaną ukończone zostanie ona nadana automatycznie przez Cyfrowy Polsat.


Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem

Konsultant : Monika , Majkowska
Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Centrum Obsługi Klienta
Tel.: 0 801 801 881
Fax: 0 (22) 607 44 48
Witryna: www.samsung.pl
 

jackuc

New member
Witam
a jaką macie siłe sygnału na polsacie? U sąsiada właśnie dzisiaj zamontowali antenę i nawet nie podłączyli do tv aby sprawdzić ustawienie. Siła sygnału ok 70-75% i jakość moim zdaniem na jego 29" crt nie powalająca
Mówiłem mu żeby reklamował
 

Makszyman

Member
A co ma sila sygnalu do jakosci obrazu? :| I nie musieli wlaczac tv zeby sprawdzic sygnal. Mieli swoje pomierniki. Reklamacja tutaj jest bezpodstawna.
 

jackuc

New member
Makszyman napisał:
A co ma sila sygnalu do jakosci obrazu? :| I nie musieli wlaczac tv zeby sprawdzic sygnal. Mieli swoje pomierniki. Reklamacja tutaj jest bezpodstawna.


????
nie rozumiem. Uważąsz że mała siła sygnalu nie wpływa na obraz ? Ma znaczenie kluczowe moim zdaniem. Może to świadczyć np o złym ustawieniu anteny
Na forum n jest sporo postów na ten temat. Ktoś kto ma sygnał np 95% ma znacznie lepszy obraz niż ktoś kto ma 70%
 
Do góry