Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

KKuba

New member
Bez reklam
Zebrało się sporo informacji o CP. Na początek dzisiejsza niespodzianka:

"Cyfrowy Polsat nie przestaje zaskakiwać swoich abonentów nowa ofertą programową. 6 lutego 2007 roku, w godzinach wieczornych wystartował kanał rozrywkowy E! Entertainment przedstawiający kulisy życia hollywoodzkich gwiazd. Stacja jest dostępna w pakiecie Familijnym na kanale 35 w dekoderach."
Żródło: http://www.satkurier.pl/?cyfrowy_polsat/&kat=45&id=35645

Miła niespodzianką jest, że CP rozbudowuje pakiet podstawowy - zupełnie inaczej niż konkurencja. Jakby na to nie patrzyć oferta podstawowa jest bardzo atrakcyjna cenowo.

Wszystko wskazuje na to, że w kwietniu zobaczymy TV1000. Rozmowy trwają, a VIASAT stacja ma dość atrakcyjną ofertę filmową. To kanał typu MGM, choć może z trochę nowszymi produkcjami filmowymi. Co równie ważne na stole lezy oferta dołoczenia w tym pakiecie Viasat History i Explorer. Oba kanały mocno uatrakcyjniłyby ofertę CP.

Cały czas nie wiadomo jednak, jaki kanał filmowy zostanie dołączony w marcu. Spekulacje mówiły o Non Stop Kino, ale potwierdzenia ciągle brak. Wygląda jednak, że CP dołączy dwa kanały filmowe, bo TV100 to zupełnie nowa sprawa.

Z minusów CP postanowił ograniczyć sprzedaż dekoderów z pakietem mini. W efekcie podrożono cenę do 199 złotych :(

Ale tempo zmian w CP jest dość szokujące. W ciągu miesiąca dołączono FoxLife, E! i Superstacje. Spodziewamy się kolejnych trzech kanałów w ciągu kolejnego miesiąca - trzeba przyznać, że całość mocno zaskakuje na tle ospałej konkurencji.
 

tvdarek

New member
Na poczatku jak pojawił się Polsat cyfrowy to płaciło się tylko za dekoder, a programy miały być na zawsze za darmo. Póżniej wprowadzili kartę z dodatkowymi pakietami. Obecnie na tym dekoderze z nieopłaconą kartą już nic nie można ogladać , nawet FTA są zablokowane :-x


.
 

arsenal

Moderator
VIP
TUNER HD od Samsunga dla Polsatu

Oto prawdopodobny tuner HD dla Cyfrowego Polsatu albo zręczna mistyfikacja.
samsungjf5.jpg

forum satkurier.pl
Podoba się wam? Wydaje mi się, że tak jak poprzedni tuner samsunga dla Polsatu nie będzie miał wyświetlacza ale to szczegół. Ważne by działał bez problemów i miał co pokazywać w HD.
 

Makszyman

Member
Hmm...ładny. Ale brak wyświetlacza to jednak istotny minus, jak dla mnie. Ale idzie sie przyzwyczaić. Ciekawe co Cyfrowy Polsat pokaże w HD ??
 

arsenal

Moderator
VIP
Stawiam na żużel, siatkówkę na Polsat SportHD, NonStop Kino HD. Seriale i filmy na Polsacie HD bo jakiś wewnętrzny głos mi mówi, że PolsatHD będzie prędzej niż TVNHD. Prison Break w HD to byłoby coś :bober:
 

Makszyman

Member
Hmm rzadko oglądam Polsat, więc wolałbym tvnHD :p Przecież już te ich superkino miało być w HD, serial Na wspólnej jest robiony kamerami HD ale downscalują do SD, a czemu? Bo to downy :D
 

bluray

Banned
Także stawiam na POLSAT HD.
Właśnie sie przyłapałem, że już od trzych dni nie włączyłem żednego kanału n - HD.
Nie mam już żadnej motywacji.
nsport nieistnieje - to jakiś klub dyskusyjny w SD 16:9
discovery HD - cztery te same filmy na krzyż w słabej jakości
MGM- atrakcyjnością przegrywa z filmami SD ogólnie dostępnymi.

Siła n-ki to n-recorder.
Jeżeli Samsung zrobi taki sam to goodbye n-ka.
A finansowe konsekwencje upadku będą dla iTi bardzo bolesne.

POLSAT zapowiedział bardzo oficjalnie półroku temu 5 kanałów HD w tym 2007. Zamówił wozy transmisyjne do HD od SONY.
No i chłopaki wiedzą ostatnio co polski widz lubi.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Oczywiście z tym dekoderem cyfrowym to plotka z Sat-Kuriera. Od razu widać, że nie moze to być ten dekoder, bo na zdjęciu jest przecież Samsung DTB-H260F, który jest tunerem DVB-T :) NA pocieszenie - masa osób dała się nabrać na ten fotomontaż... :)
Jak bedzie naprawdę przekonamy się wkrótce, a zresztą może się okazać, że wygląd nie będzie jakoś zasadniczo inny. Patrząc na udaną współpracę Samsunga z CP - soft był pisany w Polsce jestem umiarkowanym optymistą. Może będzie to sprzęt bliższy n-ce niż Cyfrze. Oby...
 

kamcyk26

New member
W tej chwili nablizesz PC jest POLSAT SPORT HD oraz VOOM HD (ze wzgledu na wspolprace z Zone). Na rynku jest malo kanalow HD i nie ma z czego wybierac. Na POLSAT HD w roku 2007 nie licze.
 

cwirek11

New member
Polsat hmm mam ale chiałem wymienić dekoder echostara na samsunga za oczywiscie dopłata. Pan z biura klienta stwierdzil że jest to niemożliwe. I co? kupie LCD i na straym echostarze mam oglądac?? troche Polsat nie myśli
 

jackuc

New member
Czytam i czytam i znowu coraz mniej wiem

Brać Polsat czy N ?

Ew poczekać na lepsze dekodery w polsacie ?
Oglądanie głównie wieczorem, także recorder mnie nie rajcuje ???

LCD ma być dzisiaj a sygnału konkretnego brak :(
 
Co z hd w Cyfrowym Polsacie

Witam , ostatnio nie obserwowałem nowych wiadomości . Chcę lada moment wejść w którąś platform . Cyfra odpada , ofertę n znam i nic nowego z HD się nie zapowiada . Kto wie kiedy wreszcie polsat ruszy z hd ( i co to ma być ) , czy bedzie dekoder z hdmi .
A może warto jeszcze trochę poczekać ale jak potrze na obraz z kablówki to żałuje tych 4 tysi na LCD .
pozdrawiam ;)
 

Mariow

New member
Ja też czekałem i myslałem i nic z tego nie wyszło dalej byłem w punkcie wyjścia, więc wkońcu zdecydowałem się na CP i koniec. Tv HD puki co nie mam i w ciągu najbliższego roku nic się nie zanosi a za rok to kto wie co będzie jakiś lasery czy coś koło tego. A co do HD to tak patrząc na to co aktualnie jest na rynku to powiedział bym, że to etap raczkowania HD. Jedna platforma z 3 kanałami na których są wieczne powtórki lub emisja kilku programów w HD lub skalowanie do HD. Także żadna rewelacja, po mojemu trzeba zaczekać jeszcze conajmniej z rok żeby się to rozkręciło bo na razie to głównie szumne reklamy i hasła a mało treści.
Życzę owocnego wyboru.
 

NIUNIAS

New member
Polsat dopiero ok.maja z HD

Jakis czas temu Polsat podal troche szczegolow dotyczacy ich oferty HD.
Z tego co pamietam to ma byc 5 kanalow HD i sprzet (oczywiscie z wyjsciem HDMI i komponent) marki Samsung.
Calosc ma niby ruszyc od maja 2007.
Co do N to napewno tez czytales,ze juz nawet byc moze od kwietnia,N wprowadzi kanal filmowy NONSTOP KINO HD.
Nie jest to jeszcze pewne,ale byloby super gdyby sie potwierdzilo,musimy jeszcze troche poczekac.

Pozdrawiam
Robert
 

KKuba

New member
Bez reklam
Dla czekających niecierpliwie na wynik przetasowań kanałów tej platformy pojawiła się dobra wiadomość. TV1000 pojawia się w Pakiecie Film, a nie w pakiecie Relax Mix Film jak spekulowano. Kanał jest na wyłączność Cyfrowego Polsatu. Osobiście więcej nadziei wiąże z kanałem VIASAT History tego samego nawdawcy, ale na to musimy jeszczę chwilę poczekać. Co by nie powiedzieć, to w tej chwili CP ma dwa nowe kanały, którye konkurencja nieco przegapiła. Foxl Life i TV1000 na pewno poprawiają wizerunek platformy i dają nadzieję na szerszą współpracę zarówno z News Corp. (Fox Intern.) jak i VIASAT.
 

arsenal

Moderator
VIP
FOx Life nie jest na wyłączność i prędzej czy później w Cyfrze+ czy N sie pojawi. Polskie TV1000 z kolei to takie Ale Kino ze Skandynawii.
 
Do góry