Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

yrkfi

New member
Humax HDTV napisał:
panowie z Polsatu odgrażają się że będzie HD już w 2 kwartale, myślę że podobnie jak Cyfra puszczą coś na zasadzie otwartego dla klientów testu i niech kto chce ogląda sobie HD na odbiorniku ze złączem CI i module,
Więc posiadacze dużych ekranów a jest ich w Polsce ponoć ponad 500tys będą mogli sobie trochę oko nacieszyć.
Tak czy inaczej moduł za 99 zł to dobra cena, lepsza niż moduł Cyfry za 179 zł.

To by bylo piekne ale wedlug obecnych informacji modul CI Polsatu NIE bedzie dzialal z Polsatem HD. Do HD Polsat ma oferowac specjalny odbiornik. Brzmi to oczywiscie niezwykle glupio wiec miejmy nadzieje ze Polsat czegos takiego jednak nie zrobi.
 

lolek8

New member
Ja jutro mam zamiar zamówić Pakiet Mini (nie oglądam zbyt często telewizji, więc w zupełności wystarczy). Mam jednak pytania - czy da się podłączyć CP do 13letniego telewizora marki Funai i czy jakość będzie w miarę normalna?? Jestem pod tym względem zielony... Pomóżcie:)
 

arsenal

Moderator
VIP
MBgryf napisał:
Mam dekoder Cyfrowego Polsatu - Echostar DSB 606.
- Czy ktoś może mi powiedzieć jakiej jakości obrazu mogę się spodziewać na TV LCD, który mam zamiar kupić w niedługim czasie?
- ponieważ czytałem na tym forun, że właściciele C+ bardzo się rozczarowali podłączając C+ do LCD
- Czy ta kiepska jakość obrazu spowodowana jest głównie połączeniem dekodera z LCD kabelem SCART?

Pozdrawiam
Będziesz miał jeszcze gorszą jakość niż abonenci Cyfry+ bo twój dekoder nie ma nawwet RGB na złączu SCART. Tylko badziewny kompozyt.
 

pmcomp

New member
lolek8 napisał:
Ja jutro mam zamiar zamówić Pakiet Mini (nie oglądam zbyt często telewizji, więc w zupełności wystarczy). Mam jednak pytania - czy da się podłączyć CP do 13letniego telewizora marki Funai i czy jakość będzie w miarę normalna?? Jestem pod tym względem zielony... Pomóżcie:)

A poza tym po co zamawiasz pakiet, w którym są tylko darmowe programy?
Przecież masz je z nieba za darmochę.

Pozdro
 

KKuba

New member
Bez reklam
Małe uzupełnienie do informacji o podwyżkach cen pakietu Relax Mix. Wygląda na to, że od 1 lutego Cyfrowy Polsat namiesza z pakietami. Otóż z ostatnich doniesień wygląda na to, że Cinemax i Cniemax 2 zostaną wyłączone z pakietu Relax Mix, który będzie dalej kosztował 19,90. Tymczasem za Cinemax 1 i 2 trzeba będzie dopłacić 15 PLN w osobnym pakiecie. Za to do Relax Mix dojdą Fox Life i drugi kanał filmowy (plotki móią o Zone Horror - ale brak jest potwierdzenia tej informacji). Ogólnie to jest pocieszająca informacja, bo spora część ludzi nie ogląda Cinemaxów (łącznie ze mną) i im Relax Mix nie podrożeje. A rónwocześnie czekamy na 3 serię Gotowych na wszystko, która ma być premeirowo właśnie w FoxLife. Za to liczba pakietów zaczyna przypominać Cyfrę: Mini, Familijny, Relax Mix i Cinemax. Konwergencja z innymi platformami??? :)

I wiadomość mocno szokująca:
CP deklasuje rywali. Cyfrowy Polsat najprawdopodobniej ma 1.200.000 (jeden milion dwieście tysięcy) abonentów.
Źródło:
http://skysunsat.pl/portal,news,893.htm?sid=6432cc69c2e2a5213d23701321d78e12

I jescze jeden znamienny cytat:

Na razie sieć Cyfrowego Polsatu jest w stanie sprzedać od 7-15 tys. dekoderów dziennie - średnio około 10 tys. Średnim zainteresowaniem cieszy się dekoder Echostar DVR-747 z dyskiem, nieco większym moduł CI z kartą Cyfrowego Polsatu.

Najgroźniejszy konkurent Cyfrowego Polsatu - platforma Cyfra+ ogłosiła, że obecnie posiada 900 tys. abonentów. Dekodery Cyfry+ doskonale sprzedawały się z dekoderami za 1 zł. Od momentu kiedy większość z tych dekoderów została wykupiona, to zainteresowanie zaczyna spadać, bo niedoszli abonenci krążą i szukają tych dekoderów.

Średnio sieć dystrybucji Cyfra+ choć wykonuje plany sprzedażowe, to sprzedaje tylko 30 proc. tego co sieć sprzedaży Cyfrowego Polsatu.

Źródło:http://www.satkurier.pl/?cyfrowy_polsat/&kat=45&id=35133
 
Ostatnia edycja:

MBgryf

New member
lolek8 napisał:
Ja jutro mam zamiar zamówić Pakiet Mini (nie oglądam zbyt często telewizji, więc w zupełności wystarczy). Mam jednak pytania - czy da się podłączyć CP do 13letniego telewizora marki Funai i czy jakość będzie w miarę normalna?? Jestem pod tym względem zielony... Pomóżcie:)


Ja mam stary telewizor ORION, też ma ok 15 lat a może nawet i więcej, mam podłączony do niego CP i obraz jest dobry. Jeżeli twój telewizor posiada złącze SCART (EURO) to nie powinno być problemu.
Mój ORION ma tylko jedno złącze EURO, dlatego ja dekoder polsatu podłączyłem do TV przez gniazdo antenowe a przez EURO mam podłączone kino domowe, jak oglądam TV to dźwięk na telweizorze wyciszam a słucham przez kino domowe.
Mój dekoder CP to Echostar DSB 606

Pozdrawiam
 

MBgryf

New member
arsenal napisał:
Będziesz miał jeszcze gorszą jakość niż abonenci Cyfry+ bo twój dekoder nie ma nawwet RGB na złączu SCART. Tylko badziewny kompozyt.


Dzięki za odpowiedź.
Myślę, że w miom przypadku najrozsądniejsze będzie poczekać aż poukłada się kwestia HDTV na platformach cyfrowych - wtedy wypowiedzieć umowę CP i wziąć dekoder HDTV w CP lub u konkurencji - czyli za około rok. Wtedy też wymienić starego TV ORION na LCD

Pozdrawiam
 

skrabus.j

New member
humax 2000 a polsat szok

cześć. wczoraj kupiłem tuner humax 2000 oraz dokupiłem moduł wraz z kartą polsatu.w dniu dzisiejszym skontaktowałem się z przdstowicielem firmy ,,polsat,, w celu uaktywnienia modułu i zgłupiałem .pan bardzo grzecznie obznajmił,proszę włożyć ,, cytat ,, - proszę włożyć moduł wraz z kartą do slotu tunera ,włączyć tuner na kanale polsat sport i odczekać do ,, 72 godzin,, nie wyłanczając tunera czy to jest zgodne z procedurą programowania , czy szlaknietrafi nowiutkiego srebrnego humaxsa.
 

arsenal

Moderator
VIP
Powiedział 72 godziny by się zabezpieczyć. Często abonenci zniecierpliwieni, że 2 godziny się aktywuje i nic, wyłączają lub przełączają kanał i aktywować trzeba od nowa. Aktywacja trwa przeważnie pół godziny ale nie ma na to reguły.
Swoją drogą dekodery Polsatu są aktywowane już w sklepie. Moduły już nie? Dziwne.
A Humaxowi nic nie będzie.
 

arsenal

Moderator
VIP
Bardziej spekulacje...

Heh. Legendy ciąg dalszy. Ktoś na infolinii Polsatu Cyfrowego uzyskał informacje, jakoby HBO i HBO2 pojawiły się na tej platformie 10 stycznia 2007 roku. Plotki o końcu wyłączności C+ na HBO z końcem tego roku krążyły od dawna. Jeśli to prawda to wcale mnie to nie dziwi. Ponad milion potencjalnych klientów to nie lada kąsek.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Dziś o 21 pierwszej startuje FoxLife. Generalnie reklamówki idąc na kanale są bardzo ciekawe, a na pewno zacznie się mocnym akcentem. EPG pokazuje, że o 21 są... Gotowe na wszystko - czyżby 3 sezon??? Czekamy z niecierpliwością.

BTW - Cyfrowy Polsat na koniec roku osiągnął 1.200.000 abonentów. Byłaby wiecej, ale zabrakło anten satelitarnych. Brzmi jak żart, ale to prawda.

Uzupełnienie.... Na razie drugi sezon. Na trzeci jeszcze musimy poczekać. ;)
 
Ostatnia edycja:

sly

New member
Ciekawe,czy programy TVN i TVN7 zostana na stale na PC,bo na "N",nie ma zadnych polsatowskich.Byc moze polsat ma podpisana jakas umowe,jeszcze na jakis czas a potem te programy znikna z PC.I wtedy staniemy przed wybarem.Moze ktos ma jakies info na ten temat?
 

KKuba

New member
Bez reklam
Polsat podpisał w wakacje długoterminową umowę z TVN - były na ten temat informacje w sieci. Umowa jest zawarta na długi okres. Przez najbliższe kilka lat nie ma więc żadnego problemu.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Ciekawostka na styku Polsatu z Cyfrą. Fox ogłosił, że kanał Fox Life będzie dostępny na platformie Cyfry w drugim kwartale. Dzisiaj oficjalnie Cana+ Cyfrowy to zdementował ustami swojego rzecznika prasowego. Ogólnie dziwna to sytuacja, ale wynika z tego, że na razie Gotowe na Wszystko bedą nadal tylko w kanałach Polsatu. Moje podejrzenie jest takie, że Fox chce wejść do Polski szerzej, a nie jest to po drodze Cyfrze.Starcie z News Corp. może być dla Canal+ mocno kłopotliwe. Wytłumaczenie proste, acz prawdopodobne. Natomiast pośrednio pokazuje to, że wkrótc moze być wiecej kanałów Foxa w Cyfrowym Polsacie.

Uzupełnienie - ciekawe czy zgodne z tym co pisałem wyżej. Sam, opis wskazuje na opis jakiegoś innego kanału Foxa.

"W marcu Pakiet Relax Mix zostanie wzbogacony o nowy, hollywodzki kanał filmowy, a w ciągu miesiąca do Pakietu Familijnego dołączy kanał rozrywkowy-E!Entertaiment.Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w połowie roku wprowadzony zostanie do oferty pierwszy kanał wysokiej rozdzielczości – Polsat Sport HD – produkowany przez Telewizję Polsat S.A.Specjalnie na ten cel wydzierżawiono nowy transponder, na którym docelowo będzie umieszczonych 5 kanałów HD.Partnerem technologicznym w obszarze HDTV jest firma Samsung."
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Jakoś bez specjalnego echa na naszym forum przeszedł wywiad Prezesa CP dla Wirtualnych Mediów.
http://wirtualnemedia.pl/document,,2066548,Dominik_Libicki.html
A pojawiły sie 2 ciekawostki:

WM: "Czy w przyszłym roku w Cyfrowym Polsacie pojawią się nowe programy?
DL: Od 4 stycznia tego roku w Pakiecie Relax Mix jest dostępny nowy filmowy kanał Fox Life. W pierwszych dniach marca Pakiet Film zostanie wzbogacony o kolejny hollywoodzki kanał filmowy. Mam również nadzieję, że w ciągu miesiąca do Pakietu Familijnego dołączymy popularny kanał rozrywkowy i że sukcesem zakończą się trwające z TVP negocjacje na temat obecności w Cyfrowym Polsacie kanałów tematycznych produkowanych przez Telewizję Publiczną."

Jednak NonStop Kino??? Wiele na to wskazuje.... Fora dyskusyjne szaleją od spekulacji... :)
A my możemy sobie podejrzeć program NonStop Kino - po czesku, ale myśle, że to nie jest problem. ;)
http://www.spi-film.sk/nonstopkino/program/
BTW ten kanał ma mieć wersje HD -czyli wygląda, że to jest pewniak dla Polsatu. Nikogo nie obrażając NSK wygląda na oko lepiej (a może aktualniej) niż MGM.
Podejrzenia potwierdzaja zapowiedzi SPI, że Non Stop Kino ma być od marca w Polsce - dziwny zbieg dat. ;)

I druga sprawa:
WM: Kiedy w Waszej ofercie można się tego spodziewać HBO?
DL: HBO jeszcze przez jakiś czas jest związane umową na wyłączność z Cyfrą +, natomiast co będzie w przyszłości ... okaże się jak ta umowa dobiegnie końca. My jesteśmy otwarci na rozmowy z HBO."


Czyżby prawdziwa była spekulowana data zakończenia umowy na wyłączność HBO z Cyfrą - 31 grudnia tego roku??? Zobaczymy ;)
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
No tak. Non Stop Kino będze zapewne w PC ale nie na wyłączność. SPI, czyli właściciel kanału, mocno współpracuje także z N a i Cyfra+ pewnie dostanie ten kanał. Pytanie kto pierwszy w HD.
 
Do góry