Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

brystol

New member
_oper_ napisał:
Za Wirtualnemedia pe el:"Grupa TVN od dziś udostępni sygnał testowy kanału TVN Warszawa operatorom kablowym i satelitarnym, którzy w większości planują od razu włączyć przekaz stacji swoim abonentom." Stawiam ze Sprayowi zejdzie min. pół roku. I chciałbym oczywiście się pomylić, przynajmniej z 5 miesięcy :grin:

Myslę, że wogóle nie obejrzymy tego kanału. TVP HD też jest za darmo i jakoś w Sprayu nie ma.
 

jotgie

New member
A czy zauważyliście, że TVN (zwykły) ma bardzo mocno przesunięty głos wzgledem obrazu? Przesunięcie wykracza daleko poza skale regulacji, więc nie da się z tym nic zrobić. Na szczęscie w TVN HD jest OK, tyle, że niektóre programy wyswietla w dziwnych proporcjach (np. na środku ekranu, otoczone czarna ramką...).
 

Joh

New member
Witam,

brystol napisał:
_oper_ napisał:
Za Wirtualnemedia pe el:"Grupa TVN od dziś udostępni sygnał testowy kanału TVN Warszawa operatorom kablowym i satelitarnym, którzy w większości planują od razu włączyć przekaz stacji swoim abonentom." Stawiam ze Sprayowi zejdzie min. pół roku. I chciałbym oczywiście się pomylić, przynajmniej z 5 miesięcy
Myslę, że wogóle nie obejrzymy tego kanału. TVP HD też jest za darmo i jakoś w Sprayu nie ma.
No to Was Spray zaskoczył :eek:
http://spray.pl/wiadomosci,0,18.html

Wprawdzie nie wiem co oznacza "w krótce", ale może się pojawi ... choć prawdę mówiąc nie wiem dlaczego nie mogli tego programu dodać, zamiast zastępować nim inny ...

Pozdrawiam
Robert
 
Ostatnia edycja:

Joh

New member
Witam,

_oper_ napisał:
No możne i zaskoczył tym razem, ale z TVP HD to już nie dadzą rady :-D

Edit: a o Superstacji to już nawet nie mówie ;)

Nie no - ja to tak napisałem trochę w formie żartu - że raz udało nam się zaskoczyć ... co do minusów (czyli zaskoczeń negatywnych) to już sporo pisałem wcześniej, więc nie będę powtarzał ... ;-)

Pozdrawiam
Robert
 

StysieK

New member
narzekacie bardzo na Spray.

a powiedzcie mi czy sygnał z tv cyfrowej z ww firmy wystarczy dla LCD ???

wlasnie się zastanawiam czy nie przejsc do aster lub upc ale po przeczytaniu kilku wątków widzę że ogólnie i tak jest lipa wszędzie.

a w ogóle to czy ten tuner jest potrzebny ? rozumiem że to na nim się zmienia programy??? a co z tv które mają wbudowane tunery cyfrowe ?
 

_oper_

New member
StysieK napisał:
narzekacie bardzo na Spray.
a powiedzcie mi czy sygnał z tv cyfrowej z ww firmy wystarczy dla LCD ???
Wystarczy.

StysieK napisał:
a w ogóle to czy ten tuner jest potrzebny ? rozumiem że to na nim się zmienia programy??? a co z tv które mają wbudowane tunery cyfrowe ?
TV mają zwykle tunery DVB-T, czyli do TV cyfrowej nadawanej naziemnie, a tutaj masz DVB-C czyli nadawanie kablowe. To tak w skrócie :)
 

brystol

New member
A na huka mi w Warszawie śląska telewizja regionalna ? (nawet nadająca w HD)
Informacje ze śląska, Masztalscy - dowcipy roku, Śląski koncert życzeń, Kuchnia po śląsku, Propozycje do śląskiej listy przebojów - oto hity tej telewizji powtarzane do bólu. :???:
 

marson76

New member
spray po jakim kablu?

witam
mam net w spray. gdybym chciał zakupić pakiet tv hd to do otrzymanego dekodera sygnał tv jakim kablem dochodzi? czyżby skrętką? orientujecie się czy istnieje możliwość odbioru sygnału tv w sieci spray za pomocą innego dekodera niż ten który daje spray? pozdro
 

mayiv

New member
marson76 napisał:
sygnał tv jakim kablem dochodzi?
Antenowym, koncentrycznym.

marson76 napisał:
orientujecie się czy istnieje możliwość odbioru sygnału tv w sieci spray za pomocą innego dekodera niż ten który daje spray?
Tak, ale nieoficjalnie i nie wiadomo czy będzie można w przyszłości. Żeby zadziałało dekoder musi umieć skanować na parametrach wpisanych z ręki i mieć obsługę Conaksa - i oczywiście kartę trzeba przełożyć z dekodera dostarczonego przez Spray do własnego.
 

korel11

New member
TVN HD w 1080i?

Do niedawna TVN HD był w rozdzielczości 720p. Chyba od Nowego Roku (a przynajmniej teraz to zauważyłem) jest w 1080i.
Czy to SPRAY podbija rozdzielczość w swoim kablu, czy TVN zmienił parametry nadawania?

Na którym kanale macie Silesię HD? Jakoś poza TVN Warszawa nic nowego nie mogę znaleźć :-(

Pozdro
korel
 

zrusin

New member
Witam

Obecnie posiadam telewizję Spray HD. Humaxa do telewizora mam podłączonego oczywiście poprzez kabel HDMI. Noszę się z zamiarem kupna kina domowego także z wejściem HDMI.Nie wiem dokładnie jak je połączyć z telewizorem i dekoderem. Wydaje mi się że dekoder do kina domowego powinienem połączyć koaksialem, a telewizor połączyć z kinem domowym kablem HDMI. Czy moje rozumowanie jest słuszne? Proszę o podpowiedz.

Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Już ci odpowiadam ,telewizor łączysz z dekoderem za pomocą przewodu hdmi,kino domowe łączysz z telewizorem który posiada drugie gniazdo hdmi przewodem hdmi,przewodem optycznym lub koncentrycznym łączysz żeby przekazać dżwięk dekoder z kinem domowym i to wszystko.
 

jotgie

New member
moim zdaniem masz dwa wyjścia

osobno dźwięk optykiem lub coaxialem do amplitunera a obraz do telewizora componentem lub hdmi,

obraz i dźwięk razem dwoma kablami hdmi: dekoder -> ampli -> tv.
 
Ostatnia edycja:

filu11

New member
panel informacyjny

witam
w zeszłym tygodniu zainstalowano mi odbiór telewizji cyfrowej - dekoder TeVeMaster C1 - Force (nad HD jeszcze się zastanowie)

mam pytanie do szanownego forum.
czy jest to normalne że po wciśnięciu klawisza Info na pilocie pojawia sie tylko ramka z nazwą kanału i godziną a nie ma informacji o programie (panelu informacyjnego) po kolejnym wciśnięci klawisza Info tylko komunikat Brak informacji. przyznam że miałem już problemy z tym dekoderem ale jakoś sobie poradziłem, ale ta opcja niestety nie działa. czy jest to problem z dekoderem czy sygnałem z sieci że nie podaje tych informacji
 

mayiv

New member
filu11, gratulacje, właśnie zakupiłeś telewizję cyfrową, w której nie działa podstawowa funkcja, która czyni telewizję cyfrową atrakcyjną - EPG (czyli mniej więcej Elektroniczny Przewodnik po Programie). Jeśli podpisałeś umowę poza siedzibą Spraya, masz 10 dni na rezygnację.

A poważniej - to jest właśnie to, o co próbowaliśmy walczyć przez rok ze Sprayem, a co zakończyło się obietnicą, że tego nie uruchomią. Bo zarząd nie chce. Mimo tego, że mają takie możliwości techniczne (co udowodniła emisja przez kilka dni w wakacje na kanale 4fun.tv).
 

luk121

New member
Ja tez zastanawiam sie nad sprayem mam od nich internet i jest swietny ale w pakietach brakuje mi kanałów filmowych to jedyny minus moim zdaniem interesuje mnie tez sport ale u nich jest prawie full wypas .
wiecie czy mozna ich telewizje podlaczyc do 2 tv na jednym abonamecie
 
Do góry