Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

sidnej

New member
Ja wykupywałęm pełną opcję HD wziąłęm wszystkie kanały jakie tylko można było wziąć, oczywiście handlowiec pożal się Boże również mówił że w sierpniu będą dodatkowe kanały (nic nie wspominał że płatne, no bo po co), wczoraj rano jeszce mecz Brazylia-Belgia spokojnie sobie oblokałem na Eurosport HD, a wieczorem już Hd nie było, ale Polsat Sport HD odbiera mi cały czas.
Dodatkowo dostałem wczoraj rachunek pierwszy ze Spray i nie miałem żadnej dodtkowej informacji o jakichś dodatkowych płatnościach i teraz już sam się pogubiłem bo wy piszecie że taką informację dostaliście, napisałęm do nich w formularzu kontaktowym i zobaczymy.

PS,
DZIWIĘ SIĘ ŻE NOC JESZCZE NIE PODJĄŁ TEMATU ANI TVP HD O KTÓRY PYTAŁEM (PRZYPOMNĘ TVP W OŚWIADCZENIU POWIEDZIAŁA ŻE UDOSTĘPNIŁA SYGNAŁ WSZYSTKIM KTÓRZY SIĘ O TO ZWRÓCILI) ANI TYM BARDZIEJ W TEMACIE PŁATNYCH (??!!????????) POLSAT SPORT HD I EUROSPORT HD(CZYŻBY WIEDZIAŁ ŻE LECĄ W BALONA Z KLIENTAMI I BOI SIĘ WEJŚĆ W DYSKUSJĘ??)
 

hubciopl

New member
N.O.C. podejmuje dyskusje tylko jak jest dla SPRAY wygodna. Na oburzenie abonentów jak zwykle nie ma reakcji.
Bo co ma napisać że jest im przykro...

A to dziwne sidnej bo mi wyłączyli obydwa kanały "bez dyskusji"
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
39 zl za 2(3) kanaly HD? Tylko ze wzgledu na HD wybralem Spray i niestety sie zawiodlem. Totalne zdzierstwo jak tak dalej pojdzie to przechodze do konkurencji, cale szczescie, ze mam z czego wybierac.
 
Ostatnia edycja:

hubciopl

New member
NO NIE!!!!
Zaglądam na stronę spray.pl klikam cennik i co widzę aktywacja ESP HD - 1,22, Polsat Sport HD - 1,22 zł.
I jeszcze każą płacić za aktywację - to już przesada!!
 

brystol

New member
Chyba jednak czytają to forum, bo dziś rano włączam Eurosport HD.... i jest. Tak więc dla miłośników olimpijskich zmagań sportowych maleńki ukłon od Spraya:D
 

sidnej

New member
Może i działał ale nie działa

Straszne jaja sobie robią w tym spray.
Kiedy podpisywałęm umowę z nimi to Przedstawiciel napisał mi w mailu że:

"Tv oraz Int zamawiane jednocześnie sa tańsze po 10 zł każda, tak więc
pakiet pełny składający się z 63 programów przy zamówieniu dodatkowej
usługi(internet) kosztuje 29.90 brutto jest to na tą chwilę cena stała i
nie zmienna. Jeżeli chodzi o internet sytuacja analogiczna internet 6mb
przy wysyłaniu 1,5 wraz z dodatkową usługą kształtuje się w cenie 99,00 zł
brutto. Aktywacje obu usług czyli całkowity koszt podłąćzednia to kwoty
1,22 za każdą. Jeżeli chodzi o usługi HDTV oraz premium czyli canal + ich
ceny kształtuja się następująco. Usługa HDTV jest nierozłączną z pakietem
pełnym, czyli nie można zamówić samego pakietu HDTV nie posiadając pakietu
pełnego (pakiet składający sie z 63 programów)Aktywacja to kwota 199,00
brutto otrzymuje Pan oczywiście dekoder typu HUMAX CXHD - 1000c o
wymiarach 26,5 na 36,5 na 5. Abonament do HDTV wynosi 39,90 brutto. Wtej
chwili w ofercie jest 7 (wraz z dwoma kanałami hd canal +) kanałow hd z
miesaca na miesiąc będzie ich przybywać. Jeżeli chodzi o kanały premium to
jest ich cztery. Cena aktywacyjna tego pakietu wynosi 49,00 brutto
natomiast abonament 35,00 zł. Dodatkowo pakiety hd canal plus kosztują
6,00 zł brutto(dwa kanały )"

I wybrałem pakiet pełny za 11 zł 80 groszy (z 7 kanałami Hd o których mi pisał P{rzedstawiciel i któe były wymienione na stronie) nie ma wzmianki że te kanały będą zabierane i będą kazać sobie za nie dodatkowo płącić to tak jakby mi teraz wyłączyć pokolei wszystkie kanały i kazali płacić abonament oraz dodatkowo za każdy kanał 6 zł!! no bez sensu jak się podpisuje umowę to trzeba jej pzestrzegać

Na stronie http://www.spray.pl/oferta-spray.html po zaznaczeniu HDTV i Kanałów Premimu cena wynosi 110,80 (tylę płacę bo zakupiłem pakiet HD) wyraźnie pokazują że w tej cenie jest Eurosport HD i Polsat Sport HD i takich kanałów się domagam skoro wybrałem najwyższy pakiet.

Już pominę fakt że że żądają opłaty za kanał Eurosport HD skoro on jest w fazie testowej o czym nawet dekoder informuje!!

A byłem taki zadowolony.........

I gdzie ta Religia TV niby na kanale 44 skoro jest tam Mango........
 
Ostatnia edycja:

bartur

Member
sidnej napisał:
A byłem taki zadowolony.........

Witam,

Przyłączam się do negatywnych głosów z forum. Również czuję się mocno oszukany, ponieważ oferta z jaką startowaliście na początku również i mnie została "sprzedana" jako wstępna i że należy oczekiwać rozszerzenia oferty W RAMACH wykupionego pakietu. Pominę litościwym milczeniem to nieszczęsne EPG, ale wyciąganie "po 6 złotych za program" to już przesada.

bartur
 

hubciopl

New member
Spray to już chyba sam się pogubił w tych swoich kombinacjach. W piątek wyłączyli Eurosport HD i Polsat Sport HD. W sobotę cały dzionek były te kanały. A wczoraj chcąc obejrzeć zmagania naszych szczypiornistów i siatkarzy na IO, włączam ESP HD i co... nie ma - cały dzień, natomiast Polsat jest.

Do N.O.C. - Panowie i Panie zastanówcie się co robicie bo już chyba sami nie wiecie. Albo uruchomcie te kanały w ramach oferty dzięki, której zdobyliście klientów, albo rządajcie dalej opłaty a my powiemy sobie pa, pa!!
 

brystol

New member
Potwierdzam w niedzielę juz Eurosportu HD nie było.....
Widać miotają się tam niemiłosiernie, sami nie wiedzą brać kasę czy nie.
 

adam79

New member
Zgadzam się z przedmówcami. Zdecydowałem się na ofertę Spray ze względu na ofertę HD. A teraz jeśli mam płacić 80 zł za dwa kanały HD, to może przejść na pakiet cyfrowy z dekoderem SD. Tyle, że w takim wypadku konkurencja oferuje lepszą jakość, więc może trzeba się będzie pożegnać...
 

sidnej

New member
brystol napisał:
Potwierdzam w niedzielę juz Eurosportu HD nie było.....
Widać miotają się tam niemiłosiernie, sami nie wiedzą brać kasę czy nie.

Już wiedzą ale zapomnieli o tym poinformować (przynajmniej ja tego oficjalnie nie zauważyłem).
Jak mi napisano Polsat Sport HD i Eurosport HD mają być do końca sierpnia za darmo potem trzeba płacić.

Po moim średnio miłym mailu do spray (tak sobie korespondujemy nadal) wprowadzili zmiany na stronie i etraz jak sobie oglądacie ofertę ich to Kanały sportowe można wybrać jako opcję zaznaczając "ptaszkami" każdy po 6 zł;)
Ale bajzel mają straszny, codziennie (dosłownie) zmieniają ceny na stronie i o dziwo zawsze robią to jak im wytknę błąd w mailu, a ostatnio nawet mi napisali że to co jest na stronie internetowej zgodnie z art 71 k.c. nie stanowi opfert handlowej!! no masakra nie wiem kto u nich się zna na prawie ale skoro na stronie jest napisane że to jest oferta to znaczy że jest!!

Powoli wychodzi na to że jestem u nich na etacie testera.........tylko czemu czuję że jestem robiony w ..........
 

n.o.c

New member
sidnej napisał:
Już wiedzą ale zapomnieli o tym poinformować (przynajmniej ja tego oficjalnie nie zauważyłem).
Jak mi napisano Polsat Sport HD i Eurosport HD mają być do końca sierpnia za darmo potem trzeba płacić.

Po moim średnio miłym mailu do spray (tak sobie korespondujemy nadal) wprowadzili zmiany na stronie i etraz jak sobie oglądacie ofertę ich to Kanały sportowe można wybrać jako opcję zaznaczając "ptaszkami" każdy po 6 zł;)
Ale bajzel mają straszny, codziennie (dosłownie) zmieniają ceny na stronie i o dziwo zawsze robią to jak im wytknę błąd w mailu, a ostatnio nawet mi napisali że to co jest na stronie internetowej zgodnie z art 71 k.c. nie stanowi opfert handlowej!! no masakra nie wiem kto u nich się zna na prawie ale skoro na stronie jest napisane że to jest oferta to znaczy że jest!!

Powoli wychodzi na to że jestem u nich na etacie testera.........tylko czemu czuję że jestem robiony w ..........

Dział N.O.C zajmuje się reakcją na problemy z jakimi stykają się klienci i sensownym rozwiązaniem tych problemów. Dlatego trudno by mi było napisać o ofercie handlowej i o tym dlaczego jest tak a nie inaczej. Jeżeli jednak państwo podrzucą swoje sugestie, jak powinna wyglądać oferta pakietowa, przekażę swoim przełożonym.

Zapewniam państwa, że podobnie wyglądają oferty innych operatorów, co wynika z cen jakie narzucają nadawcy danych programów. Sam posiadając ofertę innego operatora (z pakietem HD), kiedy wdrożyli nowe programy HD, jednocześnie wrzucając je do innego pakietu (którego nie miałem wykupionego), zbulwersowałem się. Niestety operatorzy nie mają wpływu na to jak drogi jest program oferowany przez nadawcę. Operator może jedynie uformować pakiet programowy tak, a żeby potencjalnemu klientowi wydawało się, że płaci mało za dużą ilość programów. W Spray S.A. to co rzeczywiście kosztuje, jest widoczne jak na dłoni.
 

jotgie

New member
ja się czuję oszukany. powtórzę: po to wziąlem pakiet HD, żeby móc oglądać telwizję w HD. pakiet HD jest droższy od cyfrowego o 20 złotych - byłem głupi myśląc, że to koszt wszystkich kanałów HD, jakie już są i jakie się jeszcze pojawią. teraz jak na dłoni widać, że każdy kanał HD kosztuje 5-6 złotych i za każdy płacimy osobno. I pewnie każdy następny będzie kosztował tyle samo.
 

moratar

New member
Mamy 6-ć kanałów za 32zł co wygląda raczej słabo w porównaniu do astera 7-em za 20 lub 26.

W sumie jakoś czuje się troche oszukany bo jak kupowałem pakiet hd i podpisałem umowe na rok to miałem polsat sport w hd, i eurosport miał lada dzień byc dodany, a teraz go nie będe miał ich jesli nie dopłace 12zł.

Tyle że nigdzie nie moge znaleźć umowy aby sprawdzić czy jakies programy były wymienione w pakiecie. Na stronie było że polsat jest.
Podpisywał ktoś może umowe w czerwcu bądź lipcu i może zajrzeć do umowy?

Troche kiepsko będzie jeśli zaraz się okaże że mamy tylko voom hd za 20zł i reszta będzie po 6zł od sztuki.


A tak wogóle niezłe jaja z tym eurosportem :confused: , przed igrzyskami pełna radość że jest, HURA wspaniały spray odpalił eurosport HD !!! Wyrwałem się z roboty aby obejrzeć rozpoczęcie olimpiady. Wracając do domu wybrałem listy ze skrzynki było coś od spray... ale może poczekać bo igrzyska zaraz sie zaczynają. Wyciągam piwko pilot w rękę, włączam a tam DUPA no access. Zaglądam do koperty a tam zapłać 6zł :) lol i w pizdu rozpoczęcie igrzysk poszło.
 
Ostatnia edycja:

zeb_az

New member
Spray dał ciała, szukam innego operatora, to już przesada, amatorszczyzna maksymalna, codziennie nie działają jakieś kanały HD bez żadnej informacji i nowe opłaty, ręce opadają!!!
 

Hasir

New member
Nowy tuner Kaon i zmiana formatu obrazu HDMI.

Czy ktoś jeszcze ma nowy tuner KAON KCF660HD oferowany przez Spraya? Ja go ostatnio dostałem i oczywiście mam problem. Chodzi o sygnał przez kabel HDMI, którego obraz jest automatycznie przez tuner rozciągany do 16:9. W przypadku programów HD to jest ok, ale wszystkie SD są nieproporcjonalnie rozciągnięte. Niby jest możliwość zmiany na 4:3, ale mimo że symbol się pojawia, to format dalej jest ten sam. Co jeszcze ciekawsze, znalazłem JEDEN program, na którym zmiana formatu działa. Jest to tylko Discovery HD i tylko jego format obrazu mogę zmieniać. Na wszystkich innych programach tak jakby było zablokowane. Czy ktoś jeszcze miał ten problem? Aha, i oczywiście N.O.C. nie jest w stanie mi pomóc, bo nie wiedzą jak. Zaczynam się zastanawiać nad powrotem do Aster...
 
Ostatnia edycja:

jotgie

New member
czyli nie jest to niestety zaden postep w stosunku do starego humaxa, ktory co prawda pokazuje kanaly w oryginalnym formacie (sd maja po bokach czarne pasy), ale tez nie pozwala na dowolna zmiane rozmiaru...
 

Hasir

New member
jotgie napisał:
czyli nie jest to niestety zaden postep w stosunku do starego humaxa, ktory co prawda pokazuje kanaly w oryginalnym formacie (sd maja po bokach czarne pasy), ale tez nie pozwala na dowolna zmiane rozmiaru...
Jest gorzej. Bo właśnie automatycznie rozciąga pozbywając się czarnych pasów robiąc ze szczupłych ludzi grubasów....
 

Vilmark

New member
To teraz mi Panowie dylemat zrobili , wypowiedziałem umowe w Aster bo mnie wkurzało ich podejście.
Teraz patrzę no fakt mają w końcu dekoder hdmi , ale koszt instalacji 450 zł to jakiś żart ?? Za to że znowu przyjdzie paru "cenzura" i nie będzie potrafiło założyć kablówki ?? Ostatnim razem próbowali 3 razy , straciłem na to 2 tygodnie. W końcu zrobili to goście z administracji.

Pomijam już niejasne umowy , chamstwo w stosunku do klienta itp

Najbardziej rozbawiła mnie Pani która po otrzymaniu wypowiedzenia zadzwoniła i zaoferowała super promocje !! Gorszą od tej co miałem droższą o 20 zł ms i na 24 miesiące :)

A ja bym chciał tylko święty spokój i TV HD do tego normalny internet.
Pomijam już różne kwiatki na rachunkach w Aster typu utrzymanie sieci :)

Więc mam pytanie ile teraz wynosi średni rachunek w Warszawie , sieci Aster
Za internet 3mb do tego kablówka HD bez bajerów typu Canal+ , czyli pakiet podstawowy plus Discovery.

Pytam o realną kwotę na rachunkach przy 12 miesiącach.
 
Do góry