Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

marlab

New member
:hmm:Chyba znalazłem potencjalne rozwiązanie:Humax iCord HD. Jednak w związku z krążącymi informacjami na temat możliwej zmiany dekoderów czy też parowania kart z dekoderami - najchętniej to urządzenie kupiłbym w ramach pakietu HDTV w firmie Spray (oczywiście za dopłatą w stosunku do standardowego dekodera) - nie musiałbym się martwić czy dyrektor techniczny Spray'a dostanie lepszy drink w tej czy innej firmie produkującej dekodery. To taka mała sugestia - wiem że to forum też przeglądają panowie ze Spray'a.
Cena urządzenia u naszych sprzedawców jest niemała, ale jestem pewien że Spray przy bulk order jest w stanie wynegocjować znaczne upusty.
 

mayiv

New member
Niestety ten iCord jest tylko satelitarny. A wśród kablowych dekoderów Humaksa z nagrywarką wygląda na to, że tylko SD są.
 

marlab

New member
mayiv napisał:
Niestety ten iCord jest tylko satelitarny. A wśród kablowych dekoderów Humaksa z nagrywarką wygląda na to, że tylko SD są.
Chyba rzeczywiście masz rację, zmyliła mnie ta nazwa "twin tuner"... wygląda na to że trzeba będzie poczekać aż się takie rozwiązanie pojawi.
 

n.o.c

New member
Chciałbym uprzejmie poinformować państa, że zostały uruchomione testowo nowe kanały w jakości HD. Dzisiaj w nocy między 23-6 proszę o pozostawieni swoich odbiorników w trybie czuwania "standby", co oznacza wyłączenie odbiornika z pilota przyciskiem power lub off. Dla zniecierpliwionych, proponuję wyszukanie automatyczne kanałów. Wejść do Menu, wybrać Options -> Channel Search, poda hasło: 0000, następnie wpisać częstotliwość ( frequency) 162000, symbol rate: 6952, network id: 00000.

Nowe kanały powinny pojawić się na kanałach: 14,15 oraz 88.

Życzę miłego oglądania.
 

brystol

New member
O jezu polsat sport HD !!!!!!! na kanale 88 :shock: .
Dzieki n.o.c. za informację.
Potestujcie przynajmniej do końca czerwca :eek:k: !
 

jotgie

New member
Polsat Sport HD wyglada bajecznie :D

tlko czy to jest "pełnopawny" program, na którym będzie można obejrzeć jakies bieżące mecze, wyścigi, czy tylko jako test będa pokazywane tylko fragmenty, jak dzis rano? i oczywiście pytanko - jak długo bedziemy się cieszyć tymi programami?

mam jeszcze jedno pytanko apropos TVN HD i Canal +Sport HD:
rozumiem, dlaczego niektóre progamy mają po bokach czarne pasy - ktos juz tu tłumaczył, że do sygnału 4:3 sa na stałe dodane pasy, żeby wypełnic obraz 16:9. dlaczego jednak są programy, które maja dookoła czarne pasy, tzn, obraz jest tylko na srodku ekranu/ i widać, jakby miał mniej więcej proporcje 16:9? nie można tego powiększyć na pełny ekran?
 

maliniaq

New member
Jakość obrazu.

Witam.Od niedawna jestem posiadaczem dekodera Humax i byłbym bardzo zadowolony gdyby nie fakt, że obraz w czasie ciemnych scen ma wiele niedociągnięć coś w stylu słabej kompresji tak jak DIVX. Po przełączeniu na sygnał analogow obraz jest ok. Sygnał mam podpięty pod SONY 40X3500. Proszę o wasze opinnie w/w sprawie.
 

mayiv

New member
jotgie napisał:
tlko czy to jest "pełnopawny" program, na którym będzie można obejrzeć jakies bieżące mecze, wyścigi, czy tylko jako test będa pokazywane tylko fragmenty, jak dzis rano?

To jest to samo co na satelicie - ponoć ma ruszyć z własną ramówką po dostarczeniu koncesji (już przyznana). Na razie puszczają te fragmenty, a od czasu do czasu jakąś transmisję tego co na Polsat Sport/PS Extra, tyle, że w HD.

jotgie napisał:
dlaczego jednak są programy, które maja dookoła czarne pasy, tzn, obraz jest tylko na srodku ekranu/ i widać, jakby miał mniej więcej proporcje 16:9? nie można tego powiększyć na pełny ekran?
W skrócie: bo tak TVN i C+ nadają... TVN jest trochę usprawiedliwiony tym małym napisem 'test' koło logo. Jeśli dekoder/telewizor nie daje możliwości powiększenia - a to chyba nie jest jakaś standardowa funkcjonalność na taki przypadek - to trzeba przeboleć :).

maliniaq napisał:
obraz w czasie ciemnych scen ma wiele niedociągnięć coś w stylu słabej kompresji tak jak DIVX. Po przełączeniu na sygnał analogow obraz jest ok. Sygnał mam podpięty pod SONY 40X3500. Proszę o wasze opinnie w/w sprawie.
Potwierdzam. U mnie też występuje tylko przy podłączeniu Humaksa przez HDMI.
 

jam2

New member
Od klilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem spraya w mieszkaniu :) zamówiłem też pakiet HD. Tylko nurtuje mnie jedno pytanie:

W chwili obecnej mam testwo C+ Film HD oraz C+ Sport HD czy kanały te docelowo znajdą się w pakiecie HD który już posiadam, czy trafią na ten dodatkowy pakiet z resztą canałów plus ???
 

jotgie

New member
mayiv napisał:
W skrócie: bo tak TVN i C+ nadają... TVN jest trochę usprawiedliwiony tym małym napisem 'test' koło logo. Jeśli dekoder/telewizor nie daje możliwości powiększenia - a to chyba nie jest jakaś standardowa funkcjonalność na taki przypadek - to trzeba przeboleć :).

mam kilka ustawień telewizora i nawet na najwiekszym z najwiekszych powiekszeń obrazek jest za mały...
 

mayiv

New member
Z ciekawostek - jest strona, na której piszą o transmisjach sportowych na żywo w HD. Polsat Sport HD już (od wczoraj) nadaje z Euro:
Polsat Sport HD 02.06.2008
………………21.00
Euro 2008: Prosto z Bad Waltersdorf
03.06.2008
………………21.00
Euro 2008: Prosto z Bad Waltersdorf
04.06.2008
………………21.00
Euro 2008: Prosto z Bad Waltersdorf
05.06.2008
………………21.00
Euro 2008: Prosto z Bad Waltersdorf
06.06.2008
………………21.00
Euro 2008: Prosto z Bad Waltersdorf
 

brystol

New member
Wczoraj widziałem ten program i chyba ze 30 minut szczękę z podłogi zbierałem :-D . Jeżeli tak będą wyglądać mecze no to pełen wypas.:eek:k:
 

mayiv

New member
jam2 napisał:
W chwili obecnej mam testwo C+ Film HD oraz C+ Sport HD czy kanały te docelowo znajdą się w pakiecie HD który już posiadam, czy trafią na ten dodatkowy pakiet z resztą canałów plus ???

Ta strona odpowie na Twe pytanie. Tylko dla canalplusowców za dodatkowe 6/miesiąc (czyli właściwie tak jak i u innych operatorów).
 

jotgie

New member
rozumiem, że na C+ Film HD oraz C+ Sport HD leci to samo co na C+ Film oraz C+ Sport tyle że w HD?

a co z Polsatem Sport HD? zostaje na Euro? z meczami?
 

tomitek

New member
htb napisał:
Czy moze ktos z piszacych posiadaczy kablowki sprayHD jest z osiedla Malborska na Brodnie ?
Witam sąsiada.
W temacie ostatnio poruszanym to Polsat Sport HD bardzo ładnie sie prezentuje. TVN HD z kolej wygląda cieniutko (720p i skaczący format) - no ale cóż niby test.
Pytanie do n.o.c. czy program VOOM HD będzie nadawany w polskiej wersji językowej (czytałem gdzieś, że istnieje takowa i ma być w ofercie UPC)
 
Do góry