Cyfra+ wprowadza HD PVR

Cavallino

Banned
pysio78 napisał:
Jedyna wada to taka, że musisz (o ile nie masz) wykupić C+HD i NG HD bo inaczej tego tunerka Ci nie dadzą. Czyli abonament miesięczny około 100 zł najtaniej.

Mylisz się, wystarczy C+HD LUB NG HD.
Ja nigdy płatnego NG HD nie miałem, a pvr mam.

Na upartego wystarczy więc 38 zł (pakiet Podstawowy) + 6 zł (NG HD) = 44 zł.
 

Domini_k

New member
A czy tylko niektorym sie tak wiesza, ze nie pomaga nic tylko odlaczenie dekodera z pradu ?? U mnie dzieje sie tak zawsze jak przelaczam po kolei kanaly i dojde do numeru 53 (Jetix), dzisiaj jeszcze jak przeskoczylem z 53 na 5, to rowniez padl :(. Jesli dzieje sie tak tylko u niektorych, to znaczy ze wymiana dekodera moze pomoc, a jesli u wszystkich to chyba trzbea czekac na nowy soft.
 

Cavallino

Banned
Domini_k napisał:
A czy tylko niektorym sie tak wiesza, ze nie pomaga nic tylko odlaczenie dekodera z pradu ??

Zdarzyło się kilka razy, głównie przy machinacjach z EPG.
Na szczęście zapamiętałem czego nie robić, żeby się nie powtarzało (jakiej sekwencji kalwiszy nie wciskać).
Trzeba chyba cierpliwie czekać na nowy soft.
 

pysio78

New member
U mnie dzięki bogu się nie wiesza. Bynajmniej ani razu jak narazie :)

Jednak zauważyłem pierwszą wadę.
Przy oglądaniu nagrania z dysku twardego, gdy nagranie jest w HD wtedy dźwięk lubi się przyciać. Wygląda to tak, jakby przepustowość była za mała i dysk nie nadąża z odczytem. Nie przeszkadza to zbytnio ale jest odczuwalne.
Czy ktoś to zauważył też oprócz mnie?
 

gregos

New member
Domini_k napisał:
A czy tylko niektorym sie tak wiesza, ze nie pomaga nic tylko odlaczenie dekodera z pradu ?? U mnie dzieje sie tak zawsze jak przelaczam po kolei kanaly i dojde do numeru 53 (Jetix), dzisiaj jeszcze jak przeskoczylem z 53 na 5, to rowniez padl :(. Jesli dzieje sie tak tylko u niektorych, to znaczy ze wymiana dekodera moze pomoc, a jesli u wszystkich to chyba trzbea czekac na nowy soft.

dokładnie wiesza mi się od 50 do 54 na bajkach a więc soft..
 

Cavallino

Banned
pysio78 napisał:
Przy oglądaniu nagrania z dysku twardego, gdy nagranie jest w HD wtedy dźwięk lubi się przyciać. Wygląda to tak, jakby przepustowość była za mała i dysk nie nadąża z odczytem.

To raczej nie kłopoty z odczytem dysku, a z zapisem danego kanału - widać przesył z satelity nie wyrabia, w końcu w takim przypadku musi karmić dwa tunery (ściągać dwa kanały), a priorytet ma program oglądany, a nie nagrywany.

Mam tak na C+Sport HD, na C+ Film HD jest wszystko ok.
 

pysio78

New member
To raczej nie kłopoty z odczytem dysku, a z zapisem danego kanału - widać przesył z satelity nie wyrabia, w końcu w takim przypadku musi karmić dwa tunery (ściągać dwa kanały), a priorytet ma program oglądany, a nie nagrywany.

Oj nie wiem. Gdy odtwarzasz nagranie ponownie to dźwięk jest rwany w innych miejscach. Przy oglądaniu kanałów HD nie ma takiego feleru. Więc wnioskuję, że nie nadąża dysk twardy lub przepustowość.
 

Domini_k

New member
Odpowiedz technikow Cyfry + na zawieszajacy sie dekoder:

"Odpowiadając na e-mail uprzejmie informuję, że trudności z odbiorem programów, polegające na zwieszaniu się dekodera PVR HD, na wybranych kanałach są nam znane. Przyczyna występujących takich zakłóceń jest już zidentyfikowana. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej umożliwić prawidłowe funkcjonowanie terminalu HD PVR. Jednocześnie serdecznie przepraszam za powstałe z tego powodu niedogodności.

Z poważaniem,

Paweł Watkowski
Dział Relacji z Abonentami"

Tak wiec miejmy nadzieje, ze szybko sie z tym uporaja.
 

Tuptusek

New member
"Cudo" Cyfry+ - Philips PVR HD

Witam wzystkich forumowiczów
Posiadam to "cudo" od godziny. Zawiesił się już 3 razy (2razy na bajkach tak jak mówiliście i 1raz na Vivie).
Dziwinie działa opcja przewijania, nie ma normalnego x2; x4, x16 tylko 15s wstecz:???: :(
Szkoda....

Ja nic nie płaciłem za aktywację (tylko 15zł/miesiąc + C+HD za 6zł/miesiąc)

Dźwiek idzie dobrze (po SPDIF na C+, C+Film i C+Film HD dźwięk mi szedł w dolby digital 5.1 ale po przełączeniu na dźwięk "oryginalny" z polskimi napisami, na tvn dźwięk mi się nie zawiesza; miałem Mediasata Thomson z wyjściem SPDIF to wtedy były nie małe problemy...:???: )

I to tyle

Pozdrawiam
Tuptusek
 

Cavallino

Banned
pysio78 napisał:
Oj nie wiem. Gdy odtwarzasz nagranie ponownie to dźwięk jest rwany w innych miejscach. Przy oglądaniu kanałów HD nie ma takiego feleru.

1. Przy odtwarzaniu dźwięk rwie się każdorazowo tak samo i w tym samym miejscu.
2. Za oglądanie programów na żywo (a więc i nagrywanie w buforze) odpowiada zapewne inny tuner niż za nagrywanie w tle (zauważ że nagrywanie działa zupełnie niezależnie od tego co oglądasz, może nawet być to ten sam kanał co nagrywany), przynajmniej tak by było logicznie, więc jedno z drugim nie musi mieć nic wspólnego.
 

Domini_k

New member
Cavallino napisał:
Jest normalne przewijanie też - trzeba przytrzymać przycisk.

faktycznie....nigdy bym pewnie na to nie wpadl, nawet instrukcja obslugi wspomina tylko o mozliwosci przewijania o 15 sek w tyl i 30 do przodu...jak to dobrze, ze mamy forum :)
 

Tuptusek

New member
Soft, soft i jeszcze raz soft.... Ehh...

Czy ktoś z was wie może kiedy Cyfra wprowadzi aktualizację oprogramowania tego Tunera?? Mnie się ten tuner zawiesza już coraz częściej :(

Czy macie problem z RGB? Ja mam zwykły telewizor i jak ustawię w tunerze, zeby obraz był w RGB to tuner to pamięta w ustawieniach ale mój telewizor uznaje to jako zwykły PAL :???: . Dopiero jak wcisnę 2 razy przycisk
SAT/ANT to jest ok :???:
Ratunku.... Cyfra musi wprowadzić tą Aktualizację jak najszybciej....

Tuptusek
 

Cavallino

Banned
Tuptusek napisał:
Czy macie problem z RGB? Ja mam zwykły telewizor i jak ustawię w tunerze, zeby obraz był w RGB to tuner to pamięta w ustawieniach ale mój telewizor uznaje to jako zwykły PAL :???: .

1. Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz, skoro masz telewizor PAL to chyba słusznie, że dostajesz sygnał PAL?
Jaki inny chcesz uzyskać?

2. Co znaczy "zwykły PAL" o którym mówisz?
Composite czy co?

3. I jakie masz podłączenia (jakim kablem jakie gniazda połączyłeś)?
 

Tuptusek

New member
Cavallino:mrgreen:
Mam telewizor, który obsługuje RGB (red, green, blue - rozdzielenie na kolory)
W tunerze mam ustawione RGB ale tuner wypuszcza zwykły sygnał (czyli nie RGB)... Dopiero jak wejdę w menu i ponownie zaakceptuję ustawienia to się włącza obraz po RGB. (musze to robić za każdym włączeniem tunera:???: )
Mam podłączony telewizor po kablu typu EURO.

Czy ktoś wie kiedy aktualizacja Soft-u? na tym tunerze nie da się oglądać:(

P.S. Troszkę mi się pomyliły pojęcia.... Mam telewizor PAL :p Przepraszam za moją niewiedzę...:p

Czy ktoś wie kiedy aktualizacja Soft-u? na tym tunerze nie da się oglądać programów :(
 

arsenal

Moderator
VIP
O aktualizację do tego cuda musicie pytać na infolinii C+ albo na forum Cyfry+. Z obu miejsc dowiecie się tyle samo.:)
Jak sobię pomyślę, że na tym ma byc jeszcze VOD to ... a nie. Aż tak złośliwym byc nie można.:mrgreen:
 

Cavallino

Banned
arsenal napisał:
O aktualizację do tego cuda musicie pytać na infolinii C+ albo na forum Cyfry+. Z obu miejsc dowiecie się tyle samo.:)
Jak sobię pomyślę, że na tym ma byc jeszcze VOD to ... a nie. Aż tak złośliwym byc nie można.:mrgreen:

Przesada.
Mój poprzedni pvr (Ferdek 9000) był dużo bardziej niedopracowany w momencie wejścia na rynek i dużo dłużej czekało się na aktualizację softu, nie mówiąc o problemach z jej wgrywaniem.
Ten Philips wypada przy nim zupełnie nieźle, a zaktualizuje się sam. ;-)

Więcej luzu - zobaczcie jak ludziska którzy niecały rok temu zakupili za ciężką kasę Humaxa HD, do dziś walczą o nowe softy.
 

Cavallino

Banned
Tuptusek napisał:
W tunerze mam ustawione RGB ale tuner wypuszcza zwykły sygnał (czyli nie RGB)... Dopiero jak wejdę w menu i ponownie zaakceptuję ustawienia to się włącza obraz po RGB.

Ale tuner pamięta ustawienia, tylko ich nie używa?
Nie sprawdzę, bo połączenie mam po hdmi, ale u mnie pamięta, jeśli ustawione jest rgb i telewizor sd.
 

jkfish

New member
Cavallino napisał:
Przesada.
Ten Philips wypada przy nim zupełnie nieźle, a zaktualizuje się sam. ;-)

Jesteś pewien że zaktualizuje się sam?
Jak nie działa w nim tyle podstawowych funkcji to skąd pewność, że aktualizacja działa poprawnie?;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry