Cyfra+ wprowadza HD PVR

autorus

New member
Niby gdzie jest ten component bo za cholerę go nie mogę znaleść.

Autorus



gregos napisał:
Nie wiesz nie pisz :) ma component a czy usb działa czy nie nie sprawdzałem bo nie mam potrzeby :) co do obrazu ok przedtem miałem zwykłego HD może ciut lepiej ale ludziska każdemu potrzebne coś innego mam też Humka 2000 kupiłem go na zeszłe święta ale cóż z tego moje 6-letnie dziecko sobie nie radziło z obsługą dlatego wolę proste dekodery cyfry są proste w obsłudze i funkcjonalne a czy obraz jest żyleta Gillete czy Polsiver to już mniejsze znaczenie ktoś usiądzie sobie przed TV 0,5 metra bliżej i już będzie miał inny odbiór myślę że za bardzo przykładamy wagę do bzdurnych szczegółów które w sumie nie mają znaczenia :))))
A co do dekotera to ludziska ruszajcie się bo idą świeta i jak zawsze będzie szał na wszystko ja sobie dziś swojego odebrałem bo miałem zamówionego a na stanie już nie było i nie wiedzieli kiedy będą polecam go bardzo wygodna opcja nagrywania :)))
 

robertp74

New member
nowy dekoder

mam od wczoraj nowy dekoder cyfry z twardym dyskiem,wczesniej mialem starego pioneerka,a wiec moje wrazenia sa podzielone -obraz HD super ale pozostale kanaly takie sobie ,mam podlaczony przez HDMI,no i glos wlacza sie po 3 sekundach przy przelaczaniach kanalow no i cholernie "buczy",antene mam 60 cm i jeden konwenter,nie wiem zastanawiam sie czy nie podlaczyc go dodatkowo przez scart no i co z tym opoznionym wskakiwaniem glosu.Tv mam plazme Hitachi.
 

MARAS

New member
Cavallino napisał:
3 pełne pakiety z VOD.
Sprawdź ile to kosztuje......

A ten ichny nbox recorder działa na jednym kablu antenowym?
Nie?
To idź mi z takim sprzętem.....
Chodziło mi wyłącznie o politykę firmy i traktowanie starych abonentów.Obecnie mam pakiet premium od dłuższego czasu i korzystniej by mi było wypowiedziec umowę i zawrzeć nową.Znam takich którzy tak robią
 

Radeks

New member
pvr

Witam. jestem uużytkownikiem nowego PVR-a od poniedziałku, lecz ze względów zdrowotnych nie mogę na razie dokładnie go poznać. Na początek - obraz ok i na hdmi i na scart. mam podłączony do sat. na razie jednym kablem ale odbiera i nagrywa ok. Dźwięk wyprzedza obraz szczególnie na kanałach hd. Podczas kilkudniowego użytkowania zawiesił się na stałe już 3 razy.Na niektórych kanałach słabszy dźwięk, na starym pionku był ok. Na początku drażniła mnie głośna praca wentylatora i dysku ale się przyzwyczajam, choć jest to słyszalne. Pilot zbyt czuły, czasem jednym naciśnięciem przeskakuje kilka kanałów.
To na razie tyle wstępnych spostrzeżeń. Pozdrawiam
 

Cavallino

Banned
arsenal napisał:
Jasne, że Recorder działa z jednym kablem antenowym. Tak samo kiepsko jak i ten PVR od C+. :p
Nie zauważyłem żeby było kiepsko, wręcz przeciwnie, jest lepiej niż się spodziewałem.
NRecorder też umożliwia nagrywanie jednego programu a oglądanie innego (z tego samego transpondera) na jednym kablu?

MARAS napisał:
Chodziło mi wyłącznie o politykę firmy i traktowanie starych abonentów.Obecnie mam pakiet premium od dłuższego czasu i korzystniej by mi było wypowiedziec umowę i zawrzeć nową.Znam takich którzy tak robią
Dokładniej to wystarczy wypowiedzieć umowę, a potem skorzystać z ich propozycji jej promocyjnego przedłużenia i podpisać aneks.
Warunki będziesz miał lepsze niż dla nowych.
Ja tak robię co rok, przynajmniej złote plusy mi nie przepadają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tuptusek

New member
Ja też mam problem...
PVR-a HD Cyfry+ jak narazie nigdzie nie dostanę w Bielsku-Białej :(
Wszędzie gdzie dzwoniłem to albo jeszcze nie mieli albo już wyprzedali. Mają być dopiero na początku tygodnia. Jestem zainteresowany tym tunerem więc jak dostanę go w swoje łapki :D :mrgreen: to mogę zrobić foty i wrzucić na forum....:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Boxer

New member
w jakiej realnej rozdzielczoscii puszcza filmy Cyfra plus na C+filmHD, jesli ktos wie to bylbym wdzieczny za odpowiedz.

i dzieki za info, ze jak bede chcial rozwiazac umowe to mi cos zaproponuja prawdopodobnie, jestem ich abonentem 5lat pakiety Platynowy i potem Komfortowy z kanalami premium, kupilem TV HD a oni nie chca wymienic dekodera, porazka. Teraz zastanawiam sie tez nad multipakietem, fajnie jakby cos ciekawego zaproponowali.
 

Boxer

New member
dzieki

no to mam dylemat VOD z TP czy HD z cyfry, moj ekranik to LG 37LC51, czyli sredniawy ja mam znikome porownanie ale jestem zadowolony, wyglada lepiej niz w philipsie 29'' "niby plaskim" kineskopiaku, ale czy zobacze roznice na tym telewizorze miedzy SD a HD? to widac? jakiej rozdzielczosci jest sygnal SD?

Pani na stoisku tp powiedziala ze dekoder ktory daja nie jest HD ale od grudnia ma byc dekoder "philips hd z dyskiem", pan w innym punkciie powiedzial ze jakosc nie jest HD tylko prawie HD i to by sie zgadzalo z informacjami z wikipedi czyli "jakosc DVD" spisal mi tez nazwe dekodera i jest to sagem ITAD 81 ja nie znam angielskiego..... czy ten dekoder jest HD? tu o tym sagemie ---> http://www.sagem.com/index.php?id=1074&L=2

mam c+ ale majac starego philipsa jeszcze od Wizji Tv, kanal C+FilmHD jest niedostepny czy gdybym mial dekoder HD bylby dostepny.

bylbym wdzieczny za rozwianie chociaz czesci moich rozterek
 

Cavallino

Banned
Boxer napisał:
dzieki

mam c+ ale majac starego philipsa jeszcze od Wizji Tv, kanal C+FilmHD jest niedostepny czy gdybym mial dekoder HD bylby dostepny.

W Cyfra+ DSL nie zanosi się na HD, tylko przez satelitę.
C+FilmHD jest dostępny tylko z włączoną opcją C+HD i na odbiornikach HD.
 

pysio78

New member
Witajcie.
Mam to coś od wczoraj. Podłączyłem po jednym kablu i oczywiście bez twina. Czasza 60 cm (oryginalna od C+) I śmiga jak się patrzy. Bawię się już programowaniem nagrań. Można zaprogramowac do 16 programów.
W załączniku macie tył tego urządzenia.
Bawię się nim już prawię dobe i jak narazie nie zauważyłem nić co by mnie irytowało.

Urządzenie posiada gniazdo sieciowe i USB ale tradycyjnie w instrukci napisane jest, że "do wykorzystania w przyszłości". Czyli zapewne nie przez kilka najbliższych lat :)

Naszła mnie też taka myśl, że skoro za to cudo trzeba płacić 15 zł a po promocji 20 zł to pewnie uruchomiona w przyszłości usługa VOD będzie w tej cenie. Tak jak to jest w badziewnej N-ce.

Ogólnie jestem narazie zadowolony(choć doba to krótki czas) Mi przede wszystkim chodziło o możliwość nagrywania programów. Owszem mogłem kupić nagrywarkę ale ona nie daje mi możliwości oglądania czego innego i w tym czasie nagrywania innego kanału. W tym tunerze taka możliwość jest nawet na jednym kablu (warunkiem jest wtedy że oglądamy i nagrywamy z tego samego transpondera)

 

Attachments

  • tyl.jpg
    tyl.jpg
    29,1 KB · Wyś: 165

Cavallino

Banned
pysio78 napisał:
Owszem mogłem kupić nagrywarkę ale ona nie daje mi możliwości oglądania czego innego i w tym czasie nagrywania innego kanału. W tym tunerze taka możliwość jest nawet na jednym kablu (warunkiem jest wtedy że oglądamy i nagrywamy z tego samego transpondera)​

Dokładnie tak.
A że większość polskich programów z Cyfry, leci z dwóch-trzech transponderów, no i jest niedługo powtarzana, to wpasowanie nagrania między to co chcemy oglądać na żywo nie jest wielką sztuką.
W każdym razie znacznie mniejszą niż przeciągnięcie po caym domu drugiego (trzeciego) kabla antenowego od twina.

A propos - może ktoś wie, czy wyprowadzony na zewnątrz kabel od anteny Wifi (już mi niepotrzebnej) dałby się wykorzystać do przeniesienia sygnału z anteny naziemnej?
Są przelotki między kablami wifi i antenowymi tv?
 

pysio78

New member
Proszę bardzo oto fotki. Kiepskie bo kiepskie ale profesjonalnym fotografem nie jestem.
W każdym razie obraz wydaje mi się lepszy niż w poprzednim tunerze C+ HD.
Tuner ogólnie wygląda ładnie ale ma ogromny szpecący napis CYFRA+ na klapce ukrywającej kartę abonencką.
Zresztą zobaczcie sami.
Używam już tego tunera 3 dzień i naprawdę nie mam problemów z nim.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    33 KB · Wyś: 225
  • 2.jpg
    2.jpg
    32,7 KB · Wyś: 171
  • 3.jpg
    3.jpg
    93,7 KB · Wyś: 234
  • 4.jpg
    4.jpg
    56,4 KB · Wyś: 159

ww-05

New member
pysio78 napisał:
Tuner ogólnie wygląda ładnie ale ma ogromny szpecący napis CYFRA+ na klapce ukrywającej kartę abonencką.
Może to kwestia "jakości zdjęć", ale design fatalny, przy nowoczesnych tv wygląda jak drewniany polakierowany klocek.
Jak pytałem o dostępność 2 dni temu, to mi powiedzieli żeby zacząć się dowiadywać pod koniec listopada, a lepiej na początku grudnia....Aktywacja 100 zł + 1 zł za wymianę dekodera.
 

pysio78

New member
Może to kwestia "jakości zdjęć", ale design fatalny, przy nowoczesnych tv wygląda jak drewniany polakierowany klocek.
Jak pytałem o dostępność 2 dni temu, to mi powiedzieli żeby zacząć się dowiadywać pod koniec listopada, a lepiej na początku grudnia....Aktywacja 100 zł + 1 zł za wymianę dekodera.

Tak jak pisałem. Napis badziewny. Wygląd też nie najlepszy ale kurcze z gustem to jak z du...ą, każdy ma swoją. Dla mnie on nie jest aż taki zły.

Co do dostępności to ja nie wiem czemu macie takie problemy. U mnie w Płocku kumpel pracyjący w punkcie C+ stwierdził, że idą te tunerki dobrze ale braków na bank nie będzie. Może to kwestia lenistwa ludzi w punktach C+ i ich słabej przewidywalności sprzedaży.

Co do aktywacji to nie wiem bo ja wymieniłem stary HD na ten z dyskiem. Podpisałem protokół wymiany sprzętu i wszystko. Jedyna wada to taka, że musisz (o ile nie masz) wykupić C+HD i NG HD bo inaczej tego tunerka Ci nie dadzą. Czyli abonament miesięczny około 100 zł najtaniej.

A właśnie. Osobiście jestem cholernie zawiedziony NG HD. Obraz ładny i wogóle ale ilośc programów jest żenująco mała. Po 1 miesiącu oglądania już praktycznie każdy program widziałem i nie mam na co patrzeć. Czy może ktoś wie coś na temat zmian w ramówce bo ta obecna jest beznadziejna.
 
Do góry