Cyfra+ wprowadza HD PVR

Cavallino

Banned
paswoj napisał:
Dekoder obecny HD można będzie wymienić na ten PVR. Info od Cyfry.

Niestety, w ten sposób tracisz prawa nabyte do dekodera HD, czyli bezpłatny najem (z tytułu kosmicznej ceny aktywacji - 299 zł, którą trzeba było zapłacić w pierwszych miesiącach sprzedaży dekodera HD).
 

kazek_krk

New member
Czy to jest pewna informacja, że ten tuner nie ma wyjścia component?
Bo jak tak to ja dziękuję za niego. Dla mnie, jakość obrazu na tym wyjściu zawsze była najlepsza (porównywałem z kablem HDMI Profigold na dwóch TV Sharp 47" i Philips 32")
 

effe

New member
Tak, ten dekoder nie ma componentu, jest wiele opinii, że to bubel. Zawiesza się, nie nagrywa płynnie i jeszcze ta cena. 20zł miesięcznie. To ja już wole kupić nagrywarkę na raty i mieć własną, a nie takie badziewie.
 

kowalc

New member
Czy ktoś już może użytkuje taki dekoder? Bo sam mam zamiar zamienić obecny dekoder HD na ten z HDD, tylko chciałbym najpierw poczytać jakieś opinie na jego temat.
 

Cavallino

Banned
kowalc napisał:
Czy ktoś już może użytkuje taki dekoder?

Ja od dzisiaj.
Moje obserwacje:

-obraz lepszy niż ze zwykłego mediasata HD - ostrzejszy

-nagrywanie działa ok, z wyjątkiem jedynego C+ Sport HD, gdzie tnie się dźwięk, ale to może być kwestia anteny (60 cm pojedynczy konwerter) jej ustawienie na pewno nie jest optymalne, muszę poprawić

-totalny bubel to brak nagrywania cyklicznego - niby jest do tego opcja w menu, ale jest nieaktywna, może włączą w przyszych wersjach softu

-dziwnie zrobiona funkcja przewijania obrazu - naciśnięcie << lub >> przesuwa klatkę o 15 s, zamiast po prostu przewijać

-duży plus to działanie na jednym konwerterze - idzie nagrywać jeden kanał, a oglądać drugi, choć tylko z tego samego transpondera, ale to i tak dobrze, konsultanci Cyfry się zarzekali że tak się nie da, nawet jeśli zastosuje się przed dekoderem rozdzielacza sygnału - a tu proszę, da się nawet przy podłączonym jednym kablu

Ogólnie pozytywnie - wolę zapłacić 20 zł miesięcznie niż wydawać kupę kasy na własny PVR.
 

MARAS

New member
Jak zwykle cyfra daje d....Jaka jest różnica między tymi którzy już posiadają dekoder philips hd a tymi co mają jeszcze zwykłe tunery a będą chcieli je wymienić na PVR hd ? A taka że tych pierwszych będzie to kosztowało o 299 zł więcej.Może się mylę ale tak to wychodzi.Dałem 299 za aktywację i wziąłem opcje Hd żeby nie płacić za tuner a teraz jak go zmienię na PVR HD to i tak będę bulić za wynajem.
 

Cavallino

Banned
MARAS napisał:
A taka że tych pierwszych będzie to kosztowało o 299 zł więcej.Może się mylę ale tak to wychodzi.Dałem 299 za aktywację i wziąłem opcje Hd żeby nie płacić za tuner a teraz jak go zmienię na PVR HD to i tak będę bulić za wynajem.

Trochę przesadziłeś, od tych 299 zł odlicz 15*ilosć miesięcy w których miałeś dekoder HD, a najmu nie płaciłeś.

Zresztą nic dziwnego - ktoś kto chce coś mieć szybko zawsze płaci najwięcej.
Gdybyś komputer kupił rok temu to też uważasz że po roku ktoś miałby Ci oddać połowę jego wartości, bo o tyle tańszy byłby taki sam nowy?
Przy takim spadku cen 299 zł to jest śmieszna suma.

Ale fakt, że dla tych co płacili 299 za aktywację opcji HD, najem pvr powinien być zdecydowanie tańszy, np. o 50% i byłby wilk syty i owca cała.
 

autorus

New member
No własie też czytałem ze ten sprzęt nie ma component a tu koledzy piszą jak to ładnie wyglada. Czytałem też ze brak USB. Więc co się dzieje, wypuścili kilka rodzajów?

Autorus

effe napisał:
Tak, ten dekoder nie ma componentu, jest wiele opinii, że to bubel. Zawiesza się, nie nagrywa płynnie i jeszcze ta cena. 20zł miesięcznie. To ja już wole kupić nagrywarkę na raty i mieć własną, a nie takie badziewie.
 

MARAS

New member
Cavallino napisał:
Trochę przesadziłeś, od tych 299 zł odlicz 15*ilosć miesięcy w których miałeś dekoder HD, a najmu nie płaciłeś.

Zresztą nic dziwnego - ktoś kto chce coś mieć szybko zawsze płaci najwięcej.
Gdybyś komputer kupił rok temu to też uważasz że po roku ktoś miałby Ci oddać połowę jego wartości, bo o tyle tańszy byłby taki sam nowy?
Przy takim spadku cen 299 zł to jest śmieszna suma.

Ale fakt, że dla tych co płacili 299 za aktywację opcji HD, najem pvr powinien być zdecydowanie tańszy, np. o 50% i byłby wilk syty i owca cała.
Sprawdzałem przed chwilą w "n" jeśli ktoś ma 3 pełne pakiety to dekoder może wymienić teraz za free
 

Cavallino

Banned
MARAS napisał:
Sprawdzałem przed chwilą w "n" jeśli ktoś ma 3 pełne pakiety to dekoder może wymienić teraz za free

3 pełne pakiety z VOD.
Sprawdź ile to kosztuje......

A ten ichny nbox recorder działa na jednym kablu antenowym?
Nie?
To idź mi z takim sprzętem.....
 

gregos

New member
Cavallino napisał:
Nie ma component, ma za to usb i ethernet, tyle że pewnie nieobsługiwane.

Nie wiesz nie pisz :) ma component a czy usb działa czy nie nie sprawdzałem bo nie mam potrzeby :) co do obrazu ok przedtem miałem zwykłego HD może ciut lepiej ale ludziska każdemu potrzebne coś innego mam też Humka 2000 kupiłem go na zeszłe święta ale cóż z tego moje 6-letnie dziecko sobie nie radziło z obsługą dlatego wolę proste dekodery cyfry są proste w obsłudze i funkcjonalne a czy obraz jest żyleta Gillete czy Polsiver to już mniejsze znaczenie ktoś usiądzie sobie przed TV 0,5 metra bliżej i już będzie miał inny odbiór myślę że za bardzo przykładamy wagę do bzdurnych szczegółów które w sumie nie mają znaczenia :))))
A co do dekotera to ludziska ruszajcie się bo idą świeta i jak zawsze będzie szał na wszystko ja sobie dziś swojego odebrałem bo miałem zamówionego a na stanie już nie było i nie wiedzieli kiedy będą polecam go bardzo wygodna opcja nagrywania :)))
 

DanielS

New member
gregos a możesz pokazać fotkę tego twojego HD PVR od Cyfry+ z wejściem na component ? Bo ja widziałem , ze ma HDMI a nie Component. Czekam niecierpliwie na ta fotkę z wejsciem Component - chyba CI się tunki pomyliły :)
 

gregos

New member
DanielS napisał:
gregos a możesz pokazać fotkę tego twojego HD PVR od Cyfry+ z wejściem na component ? Bo ja widziałem , ze ma HDMI a nie Component. Czekam niecierpliwie na ta fotkę z wejsciem Component - chyba CI się tunki pomyliły :)
I tu racja :) mam go od godziny ja i tak idę po HDMI a złącze wyglodało jak componet w starym HD a to tylko wyjścia audio: stereo, SPDIF :( sorry
 

arsenal

Moderator
VIP
Cavallino napisał:
(...)

A ten ichny nbox recorder działa na jednym kablu antenowym?
Nie?
To idź mi z takim sprzętem.....
Jasne, że Recorder działa z jednym kablem antenowym. Tak samo kiepsko jak i ten PVR od C+. :p
Poczekaj ze dwa, trzy miesiące jak zaczną na to cudo pchać VOD czy też będzie działac z jednym kablem.
 

kowalc

New member
gregos napisał:
A co do dekotera to ludziska ruszajcie się bo idą świeta i jak zawsze będzie szał na wszystko ja sobie dziś swojego odebrałem bo miałem zamówionego a na stanie już nie było i nie wiedzieli kiedy będą polecam go bardzo wygodna opcja nagrywania :)))

Dzisiaj objeżdziłem 7 dystrybutorów w Łodzi i w żadnym punkcie nie mieli dekoderów z HDD. W niektórych były nawet stworzone listy oczekujących. Trochę to przypomina początki i szał związany z wejściem na rynek "N". Mam nadzieję, że za kilka dni wróci to wszystko do normy i nie będzie już problemów z dostępnością sprzętu u dystrybutorów.
 

autorus

New member
Niby gdzie jest ten component bo za cholerę go nie mogę znaleść.

Autorus



gregos napisał:
Nie wiesz nie pisz :) ma component a czy usb działa czy nie nie sprawdzałem bo nie mam potrzeby :) co do obrazu ok przedtem miałem zwykłego HD może ciut lepiej ale ludziska każdemu potrzebne coś innego mam też Humka 2000 kupiłem go na zeszłe święta ale cóż z tego moje 6-letnie dziecko sobie nie radziło z obsługą dlatego wolę proste dekodery cyfry są proste w obsłudze i funkcjonalne a czy obraz jest żyleta Gillete czy Polsiver to już mniejsze znaczenie ktoś usiądzie sobie przed TV 0,5 metra bliżej i już będzie miał inny odbiór myślę że za bardzo przykładamy wagę do bzdurnych szczegółów które w sumie nie mają znaczenia :))))
A co do dekotera to ludziska ruszajcie się bo idą świeta i jak zawsze będzie szał na wszystko ja sobie dziś swojego odebrałem bo miałem zamówionego a na stanie już nie było i nie wiedzieli kiedy będą polecam go bardzo wygodna opcja nagrywania :)))
 
Do góry