Cyfra+HD

stereoman

New member
TVN Sport przejmie Canal+Polska???

To jest jeden z prawdopodobnych wariantów/zapodaje dzisiejszy ''Dziennik''-to jest taka fajna :)gazeta/.
Ten ITI wydaje się być bardzo mocny-niech tak działa w tym kierunku,to mają mnie w całości na swojej platformie :)
 

stereoman

New member
Pachnie mezaliansem...

...o czym donosi ''Sat Kurier''
Możliwe jest połączenie C+ z PC :confused:

http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=33533

Noooo,przy takiej ''konfiguracji'' to niech ITI wyda lepiej pieniądze na nowy kanał z krzyżówkami niż na potyczki z w/w na poziomie HDTV:)

ps. dla tegorocznych maturzystów;

mezalians przest. a. żart. małżeństwo osób nierównych stanem, nieodpowiednie, niestosowne

pzdr
 

torsen

New member
stereoman napisał:
...jak donosi kol.Arsenal na konkurencyjnym wątku,Cyfra+ robi swoje i kombinuje z ekstra sprzętem
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6071&page=15
No więc drodzy konsumenci C+/w tym i ja / nie wymiękajcie za szybko/bo zostaniecie z ręką w czymś nie całkiem sympatycznym:)

Podobny nijus z innego wątku

http://www.audio.com.pl/news/fullnews.php?id=58

lawina rusza...

stereoman, kombinowac to sobie moga, poza przewaga (na wejsciu) w ilosci abonentow to polaczenie kaszany z jeszcze wieksza kaszana co da?
tez kaszane. Wiec teraz pozorowane ruchy moga robic na pokaz. Pytanie co moga zaproponowac? W ramach zwoich mozliwosci technicznych chyba niewiele. Na dzien dzisiejszy moga przylaczyc nadawane w grupie c+ kanaly HD. I tylko tyle-doraznie.
 

DanielS

New member
To nie jest oficjalna strona CYFRY !

stereoman napisał:
a nie mówiłem:)

http://www.cyfra.tv/cyfra.plus.hdtv.html

a jaki to telewizor jest na obrazku?

pewnie dadzą do testowania profetycznym/sorry/ abonentom:razz:

Pragnę poinformowac , że to nie jest oficjalna strona cyfry+. Kurcze ileż mozna robic sztucznego zamieszania i to jeszcze na kilku forach ? Oficjalna strona cyfry+ to www.cyfraplus.pl - widzicie tam jakieś wzmianki o HDTV ?
Strona , którą podałeś to stronka jakiegoś dystrybutora :) Wystarczy wejśc na zakładkę kontakt i wszystko jasne......
 

arsenal

Moderator
VIP
DanielS napisał:
Pragnę poinformowac , że to nie jest oficjalna strona cyfry+. Kurcze ileż mozna robic sztucznego zamieszania i to jeszcze na kilku forach ? Oficjalna strona cyfry+ to www.cyfraplus.pl - widzicie tam jakieś wzmianki o HDTV ?
Strona , którą podałeś to stronka jakiegoś dystrybutora :) Wystarczy wejśc na zakładkę kontakt i wszystko jasne......
Ale pośmiać się zawsze można, prawda ;)
Zwłaszcza z tego:
C+ przeprowadzą ankiety: Kopia z forum DVB

Z uwagi na to iż nie posiadam skanera pozwoiłem sobie przepisać pełny tekst otrzymany listownie, oto on (pomijam wstęp):

Telewizja wysokiej rozdzielczości (HD)

Wkrótce Cyfra+ planuje rozpocząć nadawanie programów w wysokiej rozdzielczości (High Definition  HD).

Telewizja wysokiej rozdzielczości to system cyfrowego przekazu sygnału wizyjnego o dużo większej liczbie szczegółów niż tradycyjny obraz telewizyjny. Jakość obrazu jest od 2 do 5 razy lepsza od standardowej TV a kolory są bardziej realistyczne. Zwiększona liczba detali i wyrazistość sprawiają, że obraz na dużych ekranach jest bardziej naturalny. Sygnał video nadawany jest w formacie panoramicznym 19 na 9 z dźwiękiem cyfrowym w formacie Dolby Digital 5,1.

Na platformie Cyfra+ będzie kilka kanałów (m.in. Canal+ oraz kanały National Geographic, Discovery) nadawanych ww wysokiej rozdzielczości, z dźwiękiem Dolby Digital. Aby móc odbierać te kanały w technolog HD, trzeba będzie:
1.wykupić nową dodatkową usługę. Opłata za tę usługę będzie doliczana do miesięcznych wydatków już ponoszonych przez Pana w związku z odbiorem Cyfry+.
2.Zastąpić standardowy dekoder nowym dekoderem HD, umożliwiającym odbiór kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości.

Proszę pamiętać, że aby odczuć różnicę jakości telewizji wysokiej rozdzielczości, musi Pan posiadać odpowiedni telewizor plazmowy lub LCD. Innymi słowy, oglądając programy nadawane w HD na zwykłym kolorowym telewizorze nie poczuje Pan żadnej różnicy w odbiorze.


Dekoder cyfrowy PVR

Nowy dekoder cyfrowy PVR został wyposażony w twardy dysk, dlatego oprócz tego, że umożliwia odbiór sygnału Cyfry+, posiada wiele nowych funkcji, niedostępnych w dekoderach dotychczas oferowanych przez Cyfrę+ swoim abonentom.

Dekoder nagrywa programy na twardym dysku, więc nie potrzebuje Pan już pamiętać o przygotowaniu kasety VHS czy płyty DVD gotowej do nagrania. Posiadając PVR nie straci już Pan nic z oglądanego programu. Nawet gdy zadzwoni telefon może Pan wcisnąć pauzę i po zakończeniu rozmowy oglądać program od miejsca gdzie Pan przerwał, lub obejrzeć później,ponieważ dekoder automatycznie nagra cały program.

Dzięki dekoderowi w każdej chwili, nawet pod koniec programu, można zacząć nagrywać program od początku, jeżeli tylko dekoder był ustawiony na tym kanale.

Nagrane programy można odtwarzać w trybie przyspieszonym, normalnym, można zrobić pauzę, cofać, albo oglądać program w zwolnionym tempie  tak jak w normalnym magnetowidzie lub nagrywarce.

Dekoder pokazuje jak jeszcze dużo miejsca zostało na twardym dysku dla nowych nagrań. Jeśli miejsca jest za mało, może Pan sam skasować programy, lub pozwolić automatycznie kasować najstarsze programy, które już Pan obejrzał. Może Pan również wybrać opcje Pozostaw, aby dekoder nie kasował danego programu.

Nowy cyfrowy dekoder PVR jest bardzo łatwy w obsłudze. Np. używając danych z EPG (elektronicznego przewodnika po programach widocznego na ekranie telewizora) jednym przyciskiem może Pan zaprogramować nagranie filmu, na który czekasz z tygodniowym wyprzedzeniem.

Dzięki dekoderowi PVR nie przegapi Pan już żadnego programu. Oglądając jeden kanał może Pan nagrywać program z innego kanału, lub też może Pan nagrywać dwa programy z 2 różnych kanałów jednocześnie, oglądając to, co wcześniej Pan nagrał.

Już nigdy nie przegapi Pan kolejnego odcinka serialu. Może Pan wybrać specjalny przycisk Nagrywaj serial i dekoder nagra każdy odcinek danego serialu.

PVR zmieni sposób oglądania telewizji, już nigdy nie będzie Pan niewolnikiem ramówki. Sam będzie Pan mógł decydować co i kiedy oglądać, z reklamami lub bez.

Nowy dekoder cyfrowy PVR będzie również dawał możliwość odbioru kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości (HD).


USŁAGA VOD, czyli domowa wypożyczalnia wideo

Usługa VOD będzie dostępna dla tych abonentów, którzy zdecydują się na zmianę aktualnie posiadanego dekodera na nowy dekoder cyfrowy PVR.

Usługa VOD daje dostęp do najnowszych filmów niedługo po premierze kinowej  w tym samym czasie, kiedy trafiają one do tradycyjnych wypożyczalni. Dzięki usłudze VOD największe hity kinowe będzie można zobaczyć o 3-4 miesiące wcześniej niż np. W Canal+ czy HBO.

Poza premierami filmowymi w ofercie dostępne będą znane filmy z ubiegłych lat, klasyka, kino artystyczne itp.

W ofercie dostępne będą także koncerty muzyczne, programy dokumentalne i przyrodnicze, kreskówki i filmy dla dzieci.

Listę dostępnych programów można będzie przeszukiwać po tytule, reżyserze, nazwiska aktora, czy wg. gatunku.

W ramach usługi VOD stale dostępnych będzie około 50 programów. Co tydzień wymieniane będzie 10 programów, więc w ciągu miesiąca dostępnych będzie około 80 różnych tytułów. Jeden program będzie więc dostępny przez 3 tygodnie.

Wypożyczenie każdego programu z ramach usługi VOD będzie płatne. Cena będzie zależała od rodzaju wypożyczanego filmu  np. Za hit kinowy trzeba będzie zapłacić więcej niż za film z kategorii klasyka.

Wypożyczając program w ramach usługi VOD będzie Pan miał do niego dostęp przez 24 godziny od momentu wypożyczenia. W tym czasie będzie go będzie można obejrzeć dowolną liczbę razy. Po upływie 24 godzin dostęp do tego programu zostanie ponownie zablokowany.

Teraz, dzięki usłudze VOD, bez wychodzenia z domu może Pan wypożyczyć film z listy dostępnej na dekoderze.

KONIEC pisemka.
Jeszcze jako ciekawostka dodam iż strony numerowane są jako:
Karta 3 - HD, Karta 5 - PVR, Karta 8 - VOD.
 

dnc

Moderator
VIP
Jak tak czytałem Twój post arsenal, to tak jakbym juz gdzieś te cytowane przechwałki słyszał... Zaraz, zaraz, co to było... TAK!!!, już wiem, przecież tak samo mówił prezenter podczas pokazu ITI Neovison w czerwcu. Czyż nie? Ten tekst jest żywcem ściągnięty od ITI!!! Dlatego też przyłączam się do Twojego śmiechu. Pośmiejmy się razem :razz: .
Zreszta sam wiesz co powiedział admin forum Canal+. Nie powiedział NIE i nie powiedział TAK! Czyli...?
 

arsenal

Moderator
VIP
Sam bym chciał jeszcze pożartować, że nadchodzi zemsta Rywina. :twisted:
Tymczasem uśmiech może nam zetrzeć z twarzy Puls Biznesu. LINK :p
Po zastanowieniu. Może to i dobrze, że Cyfra+ zaczyna obiecywać. Na HotBirdach został JEDEN wolny transponder. Więcej już nie będzie. HB8 przejmie pracę HB3 i zapewni awaryją pojemnośc na wypadek awarii.
Kto jest aż tak wielkim optymistą by sądzić, żę C+ wykupi ten Tr. a nie pouciska jeszcze trochę resztę w MPEG2 by zmieścić te " trzy kanały HD i VOD". Jest ktoś taki?
 

arsenal

Moderator
VIP
Konferencja Cyfry+ w piątek !!!
Z ciekawych ciekawostek - jakiś czas temu pojawiła się na kilku forach informacja, że Cyfra+ w liście do abonentów zapowiada:
”nadawanie programów w wysokiej rozdzielczości (HDTV), wideo na żądanie (VOD) i dekodery z twardym dyskiem umożliwiające nagrywanie programów telewizyjnych (PVR).”

Z wersji, którą zasłyszałem wynika, że nie był list do abonentów, a tylko skrypt do badań grupy fokusowej (składającej się z abonentów). Tzn. skrypt dla badacza, który potem młotkował ludzi, co sądzą o HDTV, a co o video-on-demand itp.
Ponoć był to dokument wewnętrzny, który nie wiadomo jak wyciekł do internetu.

Ale nie jestem przekonany, czy to wersja prawdziwa. W każdym razie w piątek może się więcej wyjaśni. Canal+ Cyfrowy ma wówczas konferencję, na której ma opowiedzieć m.in. o swoich planach technologicznych i programowych.

Ja z reguły na konferencje z tej branży nie chadzam, bo w “Gazecie” zajmuję się nieco czym innym. Ale tym razem w zastępstwie się przejdę.

Wygląda na to, że Cyfra+ rzeczywiście chce coś ogłosić, bo na spotkaniu będą all saints łącznie z prezesem.

telewizjanowejgeneracji.pl

Tak. Ten sam prezes Cyfy+, który twierdził, że HD jest w Polsce nieuzasadnione i niepotrzebne przez co najmniej 3 następne lata będzie mówił dokladnie co innego.:lol::lol::lol:
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
"Z badań przeprowadzonych w czerwcu 2006 przez 4P Research Mix na zlecenie CANAL+ Cyfrowy wynika, że ogólna satysfakcja z oferty CYFRY+ jest wśród abonentów wysoka (72 punkty CSI – Customer Satisfaction Index). W porównaniu z rokiem poprzednim odnotowano istotny wzrost (5-6 punktów) zadowolenia z obsługi oraz kontaktów z CYFRĄ+, określanego jako wysokie lub bardzo wysokie. Zwiększył się także (o 17 punktów) procent abonentów deklarujących „lojalność”


Taaaaa a świstak siedzi i zawija te sreberka :)
 

dnc

Moderator
VIP
Z tego co wyczytałem w tej informacji prasowej C+ wyraźnie daje do zrozumienia, że miało jakieś testy MPEG4. Czy ktoś o tym wiedział? Na jakim satelicie odbyły sie te testy? Kto w nich brał udział?

I druga rzecz nasunęła mi się w trakcie jego czytania:
To będzie oferta dla bogatych!!! Tak więc HDTV w wydaniu C+ to będzie coś ekstra dla nielicznych i zamożnych. Czyli kompletna odwrotność do tego co oferować prawdopodobnie będzie ITI.

Co do badań to ja bym się zgodził z tym co napisali. Większość ludzi nie zauważa jakości oferty C+ ponieważ korzysta tylko z podstwowego pakietu. No i nie ma TV HD. Na zwykłym 20'' TV jakości nie zauważysz. Więc nie ma się co dziwić, że większość jest zadowolona. Niestety MY jesteśmy tym "nieszczęsnym ekstremum", które ciągle czegoś chce, żąda jakichś nowości jak DD5.1, 16/9 no i HDTV!!! Ludzie!!! Opanujcie się!!! Nie można mieć wszystkiego!!! :p ;)
 

arsenal

Moderator
VIP
Bida z nędzą...czyli nic nowego w C+.

Dlaczego ja wiedziałem, że to się tak skończy
Jesienią CANAL+ Cyfrowy zaproponuje abonentom CYFRY+ po raz pierwszy telewizję w technologii HD, bazując na unikalnej ofercie programowej stacji CANAL+. W pierwszej kolejności w wysokiej rozdzielczości pokazywane będą wybrane hity filmowe i najciekawsze rozgrywki sportowe, w tym liga angielska i francuska. Portfolio programów w HD będzie poszerzane./QUOTE]
z komunikatu C+
Czyli będzie tak jak teraz z 16/9. 2 filmy na tydzień w HD i pewnie 1 mecz. Brak HBO HD.Śmiech na sali.:fool: :lol: :lol:
Więcej "cudów" z Bloga ITI:
HD - jeszcze w tym roku, ”najprawdopodobniej późną jesienią”
VOD i PVR - niestety, dopiero w przyszłym.
Są pierwsze prototypy dekoderów - od Philipsa. Na razie bez twardego dysku, w przyszłym roku ma być odbiornik z twardym dyskiem.
Będą przechodzić na MPEG-4.
Oby ten prototyp Bez dysku:evil: nie był zrobiony przez Pawlak&Kargul sp.zo.o.
Kanał HD będzie nadawany równolegle - dokładniej: będzie to kanał Canal + Sport. Tzn nie będzie nowego kanału specjalnie pod HD, ale sportowy Canal+ będzie nadawany w wysokiej rozdzielczości (jak ktoś będzie miał odpowiedni sprzęt to zobaczy HD), a jak nie, to nie.
No to fajnie. Abonent ITI bez względu na posiadany telewizor obejży wszystko. Cyfra+ rzuci te kilka tysięcy "prototypów" dla wybranych. Sprawa nie wypali i powiedzą" Przecież mówiliśmy, że HDTV w Polsce jest niepotrzebne".:evil:
I na koniec
P. Arnaud de Villeneuve, szef szefów w Canal + Cyfrowy, o wejściu ITI na rynek platform satelitarnych. Nieco się dziwi, że wchodzą, bo będą konkurować ze swoimi klientami (ITI dostarcza kontent platformom).
”Nie sądzę, by był to tylko grzech pychy”
”Życzę im powodzenia, bo będzie ich to kosztować znacznie więcej niż im się wydaje”
”W sytuacji wrzenia na rynku, to zawsze lider wyciąga najwięcej korzyści”
Czuję w tej wypowiedzi prawdziwą pychę wymieszaną ze strachem przed nowym.

No i macie plany Cyfry+ w temacie nowych technologii. Zadowoleni?
 

autorus

New member
No robi się ciekawie. Mi z oferty cyfry będzie brakowało mini mini dla dzieciaków. Nie wiem jak to przeżyję. I one.

Autorus
 

cles

New member
Jednym słowem:
Samozachwyt i bicie piany.

Pamiętamjak jeszcze niedawno nie było miejsca na HD po czym dowiaduję się, ze były jakieś testy mpeg4. He he, dobre sobie, chyba w Mongoli, że nikt nie zauważył.

Odrażająca jest arogancja i zadufanie w sobie. Mam nadzieję, że ITI da im popalić.
 

stereoman

New member
hm
trochę mnie dziwi wasza zapalczywość,no bo można czegoś/kogoś nie lubić,ale jeśli gość mówi,że ma 820 000 abonentów/z czego 3% tv z hd.../to można być pewnym,że NIE KŁAMIE!
C+ utrzymuje ofertę sportową,a nawet ją rozszerza/konkurencji pozostały ochłapy-z całym szacunkiem dla innych dyscyplin sportowych i mniej ważnych lig piłkarskich/.
HD wprowadzi stopniowo,a przecież ITI tak samo chce robić!
Sci-fi Channel-dla mnie świetna wiadomość:).
Gdyby od razu np 1 października ruszyli z pełną ofertą na miarę oczekiwań szanownych forumowiczów:D , to tak jakby w zapadłej wiosce otworzyć supermarket/co jo godom:p/
pzdr
 
Do góry