Cyfra+HD

stereoman

New member
oto ,co mówi fachowiec,a nie prezes:)Cyfry+


Spółka zamierza wprowadzić przed końcem 2006 roku TV High Definition (HDTV) o wysokiej rozdzielczości.
"HDTV wystartuje najprawdopodobniej /podkreślenie-stereoman/późną jesienią, na razie testujemy pierwsze próbne dekodery i budujemy nasz system transmisyjny" - powiedział Jakub Jagiełka, dyrektor rozwoju nowych technologii.
"Pracujemy również nad innymi usługami, jak video on demand (VoD) oraz PVR (personal video recorder) służący do rejestrowania programów telewizyjnych w formacie cyfrowym, wprowadzimy je w 2007 roku" - dodał.




dzięki Arsenal za naprowadzenie:)



cały artykuł:


http://wirtualnemedia.pl/document,,1616469,C_
zamierza_zwiekszyc_liczbe_abonentow.html
 

torsen

New member
stereoman napisał:
oto ,co mówi fachowiec,a nie prezes:)Cyfry+


Spółka zamierza wprowadzić przed końcem 2006 roku TV High Definition (HDTV) o wysokiej rozdzielczości.
"HDTV wystartuje najprawdopodobniej /podkreślenie-stereoman/późną jesienią, na razie testujemy pierwsze próbne dekodery i budujemy nasz system transmisyjny" - powiedział Jakub Jagiełka, dyrektor rozwoju nowych technologii.
"Pracujemy również nad innymi usługami, jak video on demand (VoD) oraz PVR (personal video recorder) służący do rejestrowania programów telewizyjnych w formacie cyfrowym, wprowadzimy je w 2007 roku" - dodał.




dzięki Arsenal za naprowadzenie:)



cały artykuł:


http://wirtualnemedia.pl/document,,1616469,C_
zamierza_zwiekszyc_liczbe_abonentow.html


Dyrektor nie jest obiektywnym zrodlem informacji zostal zatrudniony przez prezesa ;)
 

RPW

New member
Cytując czy raczej przeklejając za plotkarskim satkurier.pl :

"Nieoficjalnie wiadomo, że platforma Cyfra+ od listopada testowo uruchomi jeden kanał HDTV w MPEG-4, który ma się nazywać Canal+ Sport HD. Będą tam transmisje meczów Premiership i Ligue 1 uzupełnione filmami w HD. Orange Ekstraklasa w HD najwcześniej w 2007 roku! Na razie Canal+ Sport HD będzie korzystał z obcych produkcji HDTV, wśród których zakupiono prawa do transmisji HD z Wysp Brytyjskich z ligi angielskiej oraz z francuskiej Ligue 1. Uzupełnieniem mają być wybrane filmy, które uda się kupić z jakością HDTV i fonią w Dolby Digital.
Canal+ Sport HD będzie nadawany w MPEG-4 dla internetowej oferty TPSA oraz dla satelitarnego zalążku pakietu HD Cyfra+. Do satelitarnego odbioru Canal+ Sport HD ma służyć ten sam dekoder Philipsa HD /MPEG-4, który trafi na rynek francuski. CanalSat i Cyfra+ współpracują przy tym projekcie. Dopiero w drugiej połowie przyszłego roku Cyfra+ może wprowadzić na rynek odbiornik PVR z dyskiem i będzie to już odbiornik HD PVR!

Kanały Cyfry w SDTV pozostaną nadal w dotychczas stosowanej kompresji MPEG-2 i standardzie DVB-S. Jednak na wejściu w HDTV zyskają także abonenci kanałów SDTV, bo równolegle Canal+ Sport ma być nadawany z fonią w Dolby Digital. Zwiększy się też liczba filmów w formacie 16:9.

Canal+ Cyfrowy rozmawia też z partnerami na temat dołączenia kolejnych kanałów HDTV do przyszłego pakietu HD Cyfra+. Na razie jednak w tym roku nie ma mowy o dołączeniu takich kanałów, jak National Geographic HD lub Discovery HD, o czym wcześniej plotkowano. Wynika to między innymi z chwilowego braku miejsca na transponderach Hot Birda. Być może na przełomie roku, po skonsumowaniu połączenia francuskich platform CanalSat i TPS, ta druga platforma będzie w stanie zwolnić miejsce na jednym z transponderów Hot Birda dla Cyfry+ w ramach współpracy z francuskimi partnerami. Na razie to kwestia przyszłości.

Według wstępnych zapowiedzi pierwsze transmisje HDTV meczów polskiej Orange Ekstraklasy miałyby nastąpić dopiero w 2007 roku i to nie wiadomo czy wiosną czy jesienią. Wynika to z potrzeby inwestycji w zakup lub dzierżawę odpowiedniego sprzętu do transmisji HD, chodzi szczególnie o wóz realizacyjny dla produkcji programów HDTV na żywo.

Większe zmiany w Cyfrze+ spodziewane są dopiero po wybudowaniu pod koniec przyszłego roku nowej siedziby Canal+ Cyfrowy na Stegnach, gdzie będzie zupełnie nowy uplink platformy.

Przypomnijmy, że już w październiku ma ruszyć trzecia polska platforma spółki ITI Neovision, która przygotowuje się do emisji w kompresji MPEG-4 (DVB-S2), w tym co najmniej 3 kanałów HD i 15 kanałów SD."

Koniec cytatu. Co przeklejonego to nie ja.

Pozdrawiam
 

Piotrek_PP

New member
Czy ktoś wie jaki typ modulacji będzie stosowała Cyfra w tej ofercie HD. A może przy okazji zmienią system dostępu warunkowego, nowa enkrypcja, nowe karty?
 

the_yomen

New member
Bardzo ciężko będzie cyfrze dogonić ITI. Wygląda na to, że obudzili się z ręką w nocniku. Zanim w ich ofercie pojawią się wszystkie usługi które daje ITI, spora część klientów zainteresowanych HD, VOD itp. stanie się szczęśliwymi (lub nie :p ) abonentami Neovision.
 

AVMANIAC

New member
cześc:) no i ja juz ochłonąłem po tym 'wejściu smoka' lol
czyli wchodzi kolejna samobójcza inicjatywa, która chce podbic rynek niszowy... lol
jest tak, jak twierdzą ludzie z syfry... co innego zawojowac rynek mediów 'off air' a co innego 'off satellite'...
imho z tą ofertą mogą od razu skoczyc z pałacu kultury na nogi :)
częśc potencjalnych klientów na pewno została zaszokowana niskimi cenami, tylko za co nawet te kilkanaście pln ???? dla samego pudła warto może, tylko ten badziew nie ma możliwości odebrania czegokolwiek po za N....
vod oczywiscie w powijakach... czyli albo nie mają co vod'owac albo technologia płata figle... tak czy inaczej, po takich zapowiedziach wszystko powinno byc zapięte na ostatni guzik, ale co tam, na raty a i tak pójdzie... :/
jesli to ma byc ta nowa telewizja, to przepraszam, ale chyba pomyliłem sklepy. nawet tvn24 nie będzie HD lol
jak to u nas zawsze, duża chmura mały deszcz. Nie twierdzę, że im się nie uda. Ale teraz zaatakuje syfra, a nawet nie musi sie bardzo starac, 10000 odbiorników przed świętami w promocji za darmo, cyfra+sport HD, + to co ma ITI :) i leżą i stękają :)
niestety, mieszkam za granicami pięknego kraju, i jestem skazany na dofinansowywanie amatorszczyzny w tej czy innej postaci.
iti niech na mnie nie liczy, za rogiem jest SKY, nie mają polskiej ligi co prawda :D ale iti też nie ma :)
jeśli tylko dla tego, że macie hdready tv pójdziecie kupic ten badziew, to pamiętajcie, że przyczyniacie się do rozwoju ZARAZY, która toczy ten kraj od lat zwanej 'PRZĘCIĘTNOŚC"
Jeśli liczą koszty przed startem, znaczy sami nie wierzą w sukces. Gdyby chociaż wszystkie tvn'y były HD, a to przecież nie jest kosmos, mieliby z dziesięc kanałów HD na dziendobry. Tym by mnie wygrali!!!
Ale za rok sprawdzę, obiecuję :) co się dzieje w państwie duńskim:)
 

AVMANIAC

New member
the_yomen napisał:
Bardzo ciężko będzie cyfrze dogonić ITI. Wygląda na to, że obudzili się z ręką w nocniku. Zanim w ich ofercie pojawią się wszystkie usługi które daje ITI, spora część klientów zainteresowanych HD, VOD itp. stanie się szczęśliwymi (lub nie :p ) abonentami Neovision.
a jakie to już daje ???????
HD to jest jakaś zmowa chyba... jakie to hd daje ten iti ??? 2 kanały ??? i to jest tv nowej generacji ?
a może tak... gdyby ta platforma iti miała TYLKO te 2 kanały, bo tylko te 2 odpowiadają temu co obiecywali, ile bys zapłacił ?
imo syfra ma teraz 'upper hand' w tej grze, ma katalog, ma 'know how' brakuje tylko 2 kanałów ze znaczkiem HD...
dobra kampania i przed świętami logo N znika z odbiorników HD-ready :)
 

arsenal

Moderator
VIP
AVMANIAC napisał:
a jakie to już daje ???????
HD to jest jakaś zmowa chyba... jakie to hd daje ten iti ??? 2 kanały ??? i to jest tv nowej generacji ?
a może tak... gdyby ta platforma iti miała TYLKO te 2 kanały, bo tylko te 2 odpowiadają temu co obiecywali, ile bys zapłacił ?
imo syfra ma teraz 'upper hand' w tej grze, ma katalog, ma 'know how' brakuje tylko 2 kanałów ze znaczkiem HD...
dobra kampania i przed świętami logo N znika z odbiorników HD-ready :)
Ja ci powiem czego Cyfrze+ brakuje. Pieniędzy, miejsca na transponderach( nie ma i nie będzie) a ich "know how" abonenci poznali już na własnej skurze.
Bierz Cyfrę+ z obiecywanymi "wybranymi filmami HD" ceną 150zł i do przodu. Ja wezmę "badziewie".I dobrze. I o.k.
Piszesz: 2 kanaly HD??Ciekawe kiedy będą(byłyby gdyby nie ITI) choć 2 w Cyfrze+.:roll:
 

cles

New member
AVMANIAC
Coś Ci się chyba grubo pomieszało albo pracujesz dla syfry +. Oferta ITI jest rewelacyjna. Syfra może się pakować.
 

Mazoku

New member
HD to jest jakaś zmowa chyba... jakie to hd daje ten iti ??? 2 kanały ??? i to jest tv nowej generacji ?
Po pierwsze: 3 kanały HD.
Po drugie: nie w stylu "trochę sportu i jakieś filmy HD z przeceny", tylko uznany na świecie Discovery HD, nsport z Ligą Mistrzów i pełny kanał filmowy, który może nas zaskoczyć, skoro ITI tak zwleka z podaniem marki (może np. Starz albo Showtime, jak sugerował ar2?).
Po trzecie: liczba kanałów HD będzie się pewnie systematycznie zwiększać (czeka chociażby Eurosport HD czy National Geographic HD). Od czegoś trzeba zacząć.
Po czwarte: VOD, PVR i HDTV to rzeczy, o których abonenci obecnych platform cyfrowych mogli ledwie pomarzyć. Pod tym względem n jest faktycznie telewizją nowej generacji.

AVMANIAC --> Twoje oddanie sprawie Cyfry+ jest godne podziwu. Zadowolenie abonenta jest w końcu w tym wszystkim najwazniejsze, prawda? ;)
 

AVMANIAC

New member
Mazoku napisał:
AVMANIAC --> Twoje oddanie sprawie Cyfry+ jest godne podziwu. Zadowolenie abonenta jest w końcu w tym wszystkim najwazniejsze, prawda? ;)

po pierwsze na razie 2, trzeci dopiero po premierze, chyba, że źle rozumiem, informacji zatrzęsienie :)
lm ok, zgoda, raz na 2 tygodnie 2-3 mecze potem powtórki do znudzenia (na marginesie dodam, że plazmy nie są żywotne lol oglądając lm możesz zajechac grata :)
więc jeśli obiecanki traktujesz jako pewnik to ok :)
po drugie, nie jestem oddany syfrze w żaden sposób, no w jeden :) najtanszy abo aby żonka mogła sledzic losy mydlanych niedorozwojów... jak napisałem, mieszkam w uk i nie mam innej możliwości zapewnienia dzieciom kontaktu z bolkiem i lolkiem.
najważniejsze jest to, że oferta iti, po za ceną, nie jest dla mnie żadną alternatywą na dzien dzisiejszy, piłkę lubię ale nie mam zamiaru zostac expertem i ogladac 24/7 :)
discovery jest ok, ale to mogę miec lokalnie ze SKY.
zresztą, przecież ja już napisałem dlaczego ta oferta jest badziewiem, czyż nie?
minimum zdrowego rozsądku i nakładów i mają wszystkie autorskie programy w hd !!! nie wydaje mnie się, żeby musieli przenosic studio tvn24, żeby nadawac hd itd...
falstart, to na pewno, ale przecież mogło byc gorzej :)
ważne, że grupa zapalenców poleci do sklepu i do domu wróci z pudłem które jest warte tyle co w nim pokazują, a pokazują (zamierzają) całe wielkie nic...

Telewizja nowej generacji to brzmi dumnie... :D
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
oj emocje emocje... na szczęście na świecie nie wszystko musi się każdemu podobać.

Proszę o niepopadanie w skrajność :hmm:
 

stereoman

New member
witam
ja jednak wierzę ;) w Cyfrę/ nie Syfrę/.
Do n nawet moja antena/80 cm-zach.Polska,bo mam też zezowaty konwerter analogowy na Astrę/ nie nadaje się,tylko jakaś powyginana.
Mam nadzieję,że C+ nie ''utrudni'' zbytnio życia dotychczasowym abonentom
wprowadzając własną ''telewizję nowej generacji'':)

pozdrowienia dla avmaniac'a i rodzinki w pięknym uk:D

dobrej nocy
 

angostura

New member
Niestety zgadzam się z avmaniackiem.
Cyfra do tej pory olewała wszystkich bo nie miała konkurencji. Teraz ją ma i na pewno się nie podda. Kasę mają bo są powiązani z żabojadami. Miejsce na transponderach też znajdą bo po fuzji TPS i CanaSatelitte będzie sporo wolnego miejsca. Mają już tą przewagę że wiedzą jaką ofertą dysponuje konkurencja. Wystarczy że minimalnie ją przebiją i oferta programowa będzie lepsza. Tunery mają sprawdzone bo są wdrażane we żabojandli. Dorzucą national geografic HD, ligi europejskie w HD, do tego najlepsze filmy z HBO i Canal+ w HD i ITI nie będzie taka atrakcyjna. Faktem jest że to może potrwać parę miesięcy i cyfra w tym czasie straci wielu klientów ale to nie znaczy, że nie może i nie zrobi. Nie cirpię żabojadów i żabojandli bo pracuje w firmie przez nich wykupionej ale trzeba być obiektywnym. Walka będzie ostra.
A co to za telewizjanowejgeneracji:
tuner z listą ustawioną na stałe
brak DiseqC-a (astry nie pooglądacie)
z dysku twardego nic nie zrzucicie
brak CI zeby sobie coś dodatkowego dołączyć
dziękuje bardzo, poczekam na relooka czy dreama i krok cyfry
 

szpigiel9

New member
Cyfra Teraz dzwoni do abo

Jestem abonentem cyfry+ od 7 lat (jeszcze tylko miesiac) i do póki nie bylo mowy o nowej platformie sytuacja wyglądala tak. Na prośbe o wymianę dekodera (Philips zlom) na coś co dają nowym abo. podobno z dzwiekiem dollby odpowiedź była taka ,że to jest bonus dla nowych zasilajacych, aty sobie kup bo są takie na rynku tylko pamientaj o odpowiedniej kieszeni i systemie na naszą karte abyś miał ją gdzie włożyc i płacić abo bo to jest twój zasrany obowiazek do końca umowy. Jak zostało mi 30 pare dni do wolnosci o ironią dzwonili już 3 razy z propozycja rabatów do końca roku na abo. wymiana dekodera na nowocześniejszy podpisaniu umowy na 6 nastepnych miesięcy abym bez emocji mógl porownac oferty obu platform i dokonać wlasciwego wyboru. Ludzie czy to jest normalne podejście do klienta, jak strach przy dupie to wtedy się wydzwania (wcześniej nie mieli mi nic do powiedzenia a moje prośby mieli w d...). Szkoda ,że przez teleon tepsy ( następny łaskawca ) nie można plunąć bo po wszystkich moich odmowach pan i tak zapowiedział jeszcze nastepne telefony z nowymi rewelacyjnymi wiadomościami. Ta szczera prawda obrazuje zasady jakimi kieruje sie cyfra+ tak, że chciałem tylko podzielić się tym może komus pomoże w podjęciu decyzji. Co nie znaczy, że w n będzie lepiej ale tego jeszcze nikt nie wie.
 

stereoman

New member
witam
Wydaje mi się,że C+ zaczyna czyścić pole;)przed ofensywą...HDlogiczną:mrgreen:
dodając dzisiaj nowe kanały,z których 2 będą też na ''n'':
AXN Crime-kanał 25
AXN Sci-fi-kanał 26
Zone Club-kanał 36-już działa
Zone Reality-kanał 37-już działa
Kuchnia.Tv-kanał 45-od 30 wrzesnia

czekam na ciąg dalszy:cool:
 

AVMANIAC

New member
stereoman napisał:
witam
Wydaje mi się,że C+ zaczyna czyścić pole;)przed ofensywą...HDlogiczną:mrgreen:
dodając dzisiaj nowe kanały,z których 2 będą też na ''n'':
AXN Crime-kanał 25
AXN Sci-fi-kanał 26
Zone Club-kanał 36-już działa
Zone Reality-kanał 37-już działa
Kuchnia.Tv-kanał 45-od 30 wrzesnia

czekam na ciąg dalszy:cool:

a to dziwne, bo większośc speców twierdzi, że nie mają miejsca na transponderach czy jakoś tak... LOL
Miejsce na transponderach to najmniejszy jeśli w ogóle jakikolwiek problem dla nich, jeśli zdecydyją się wprowadzic HD to zrobią to bez problemu i to od ręki.
A problem obsługi klienta z poprzedniego postu to normalna sytuacja na rynku bez prawdziwej konkurencji, bo pc to chyba raczej oferta uzupełniająca niż konkurencyjna. Też to znam :D też odchodziłem od CP i to nawet ze 3 razy już :) Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :D Najbardziej dziwi mnie jedna rzecz... jak na podstawie takich mętnych zapowiedzi można rezygnowac z jednego, nawet tak podłego jak CP, operatora i wyczekiwac nadejścia Nowego lol Pewnie wielu nie chce się teraz przyznac, ale ofertą N chyba nie są powaleni z nóg :D bo i czym...
 
Do góry