Cyfra+HD

arsenal

Moderator
VIP
AVMANIAC napisał:
a to dziwne, bo większośc speców twierdzi, że nie mają miejsca na transponderach czy jakoś tak... LOL
Miejsce na transponderach to najmniejszy jeśli w ogóle jakikolwiek problem dla nich, jeśli zdecydyją się wprowadzic HD to zrobią to bez problemu i to od ręki.
A problem obsługi klienta z poprzedniego postu to normalna sytuacja na rynku bez prawdziwej konkurencji, bo pc to chyba raczej oferta uzupełniająca niż konkurencyjna. Też to znam :D też odchodziłem od CP i to nawet ze 3 razy już :) Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :D Najbardziej dziwi mnie jedna rzecz... jak na podstawie takich mętnych zapowiedzi można rezygnowac z jednego, nawet tak podłego jak CP, operatora i wyczekiwac nadejścia Nowego lol Pewnie wielu nie chce się teraz przyznac, ale ofertą N chyba nie są powaleni z nóg :D bo i czym...
AVMANiAC. Nie mają miejsca na transponderach i nie ma ich już na HotBirdzie do kupienia. To JEST poważny problem Cyfry+. AXN, AXN Crime i AXN Sci-Fi dla Cyfry+ będą nadawane z transpondera Polsatu Cyfrowego. Właśnie z braku miejsca. HDTV Cyfra+ oczywiście wprędzej czy póżniej wprowadzi. Upcha się jeszcze trochę programy PAL na transponderach ale się wprowadzi. Wtedy to dopiero będzie jakość np. na Tele5:smile::smile::smile:
 

stereoman

New member
napisał Arsenal:

...Upcha się jeszcze trochę programy PAL na transponderach ale się wprowadzi. Wtedy to dopiero będzie jakość np. na Tele5:smile::smile::smile:...

A nie pomyślałeś,że C+ może przecież część najmniej popularnych programów po prostu zlikwidować /zwolni się miejsce/w imię poprawy oferty i wprowadzenia HD.
Czy to jest aż takie nierealne??

A ten cytat to ktoś ci przypomni:p i będziesz miał taką minę:twisted::evil::???:

pzdr:krol:
 

jasa

New member
Imho

Ja też jestem zwolennikiem oglądania telewizji w bardzo dobrej jakości,ale istota oglądania polega na oglądaniu PROGRAMÓW a nie EKRANU (PANELU)!!!!!. Pisałem już to chyba w innym wątku programowa oferta N-ki jest wg mnie w dwóch najważniejszych kategoriach (film i sport) do niczego!!!! Z Cyfrą+(dla niektórych Syfrą+...szanujemy ich:-D ) nie ma nawet co porównywać. Przejżyjcie na oczy zacznijcie patrzeć na ofertę PROGRAMÓW a nie na piksele czy zawiłości techniczne dekodera. IMHO programowo N-ka ma obecnie najgorszą ofertę programową na rynku ...i to jest odzwierciedlone w cenie. Nie rozumiem kompletnie zachwytów że TAK TANIO I TAK DOSKONAŁA OFERTA.... takie rzeczy to tylko w....wiecie gdzie. :-D Jak juz napisałem są tacy którzy wybrali N-kę (zanim jeszcze wogóle coś nadała - to jest fenomen)...SZANUJEMY ICH.:D
Jeszcze jedna uwaga na tym forum są 4 wątki dla FANÓW (nie bójmy się tego słowa) N-ki a ten jak mówi jego tytuł powinien być dla użyję określenia NIE-Fanów N-ki. No i ten moderator...jedzie po Cyfrze aż miło
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
A nie pomyślałeś,że C+ może przecież część najmniej popularnych programów po prostu zlikwidować /zwolni się miejsce/w imię poprawy oferty i wprowadzenia HD.
Czy to jest aż takie nierealne??
Absolutnie, całkowicie, bezapelacyjnie nierealne :p :p :p
Zlikwidować mniej popularne kanały? Wiesz co by się wtedy działo wśród abonentów "klikaczy kanałowych"?:rolleyes:

A ten cytat to ktoś ci przypomni i będziesz miał taką minę
Już się lękam i ćwiczę przed lustrem :D :D :D
 

arsenal

Moderator
VIP
jasa napisał:
Ja też jestem zwolennikiem oglądania telewizji w bardzo dobrej jakości,ale istota oglądania polega na oglądaniu PROGRAMÓW a nie EKRANU (PANELU)!!!!!. Pisałem już to chyba w innym wątku programowa oferta N-ki jest wg mnie w dwóch najważniejszych kategoriach (film i sport) do niczego!!!! Z Cyfrą+(dla niektórych Syfrą+...szanujemy ich:-D ) nie ma nawet co porównywać. Przejżyjcie na oczy zacznijcie patrzeć na ofertę PROGRAMÓW a nie na pisele czy zawiłości techniczne dekodera. IMHO programowo N-ka ma obecnie najgorszą ofertę programową na rynku ...i to jest odzwierciedlone w cenie. Nie rozumiem kompletnie zachwytów że TAK TANIO I TAK DOSKONAŁA OFERTA.... takie rzeczy to tylko w....wiecie gdzie. :-D Jak juz napisałem są tacy którzy wybrali N-kę (zanim jeszcze wogóle coś nadała - to jest fenomen)...SZANUJEMY ICH.:D
Widzisz my tu na forum trochę z innej pozycji startujem. Nakupiło sie HighDefinishonowego majdanu a rodzina się śmieje, że ludziki na tym śmiesznym ekranie jakieś takie plaskate. Poszarpane na krawędziach jak kolorowanka wnusia Michałka( ach Michałek, jaki on cudowny. Kiedy ty się za wnuki weźmiesz?:mrgreen::oops:). A tak wogóle to mój piękny Elemis gra o wieeele lepiej( Pamiętajcie, ZAWSZE gra lepiej. ZAWSZE!!!).

Oferta nie jest doskonała i nie jest jeszcze gotowa. Ale może choć "Mamy" nie będą komentować.:p
 

jasa

New member
arsenal napisał:
Widzisz my tu na forum trochę z innej pozycji startujem. Nakupiło sie HighDefinishonowego majdanu a rodzina się śmieje, że ludziki na tym śmiesznym ekranie jakieś takie plaskate. Poszarpane na krawędziach jak kolorowanka wnusia Michałka( ach Michałek, jaki on cudowny. Kiedy ty się za wnuki weźmiesz?:mrgreen::oops:). A tak wogóle to mój piękny Elemis gra o wieeele lepiej( Pamiętajcie, ZAWSZE gra lepiej. ZAWSZE!!!).

Oferta nie jest doskonała i nie jest jeszcze gotowa. Ale może choć "Mamy" nie będą komentować.:p

I tu całkowicie się z tobą zgadzam. To jest naprawdę ARGUMENT. I tak mi piszcie:-D . Nie jestem Fanatykiem Cyfry choć oferta programowa jest dla mnie bardzo dobra (droga jak cholera - to fakt) i też boję się zakupu wymażonego LCD żeby mnie żona z domu nie pognała:-D . Ale nie porównujcie ofert programowych bo to brzmi lekko fałszywie, wyglądacie jak pracownicy lub dystrybutorzy N-ki. Szacunek dla Moderatora...wiesz za co;)
 

arsenal

Moderator
VIP
jasa napisał:
I tu całkowicie się z tobą zgadzam. To jest naprawdę ARGUMENT. I tak mi piszcie:-D . Nie jestem Fanatykiem Cyfry choć oferta programowa jest dla mnie bardzo dobra (droga jak cholera - to fakt) i też boję się zakupu wymażonego LCD żeby mnie żona z domu nie pognała:-D . Ale nie porównujcie ofert programowych bo to brzmi lekko fałszywie, wyglądacie jak pracownicy lub dystrybutorzy N-ki. Szacunek dla Moderatora...wiesz za co;)
Ano przesadzamy troszkę. Taki to nasz narodowy styl. Uwaga, Uwaga, będę mówił dobrze o C+:twisted:. Cyfra+ ma dobrą ofertę jeśli chodzi o aspekt programowy( koniec słodzenia)... ale nie potrafi tego wykorzystać. Nie potrafi zatrzymać przy sobie ludzi ceniących sobie oprócz " fabuły ", " transfer z taśmy matki".
 

jasa

New member
arsenal napisał:
Cyfra+ ma dobrą ofertę jeśli chodzi o aspekt programowy( koniec słodzenia)... ale nie potrafi tego wykorzystać. Nie potrafi zatrzymać przy sobie ludzi ceniących sobie oprócz " fabuły ", " transfer z taśmy matki".
I to jest jedyny powód dla którego kibicuję (naprawdę) N-ce, IMHO wystartowali kiepsko (programowo:-D ) ale to nie znaczy że nie życzę im sukcesów. Cyfra olała swoich klientów, bo była monopolistą (CP - żadna tam konkurencja) a teraz pojawił się konkurent z którym niedługo trzeba się będzie liczyć. A więc szefowie Cyfry muszą ruszyć dupę z ciepłych posadek i naprawiać co zaniedbali przez lata. Jestem fanem piłki i lubię filmy (nawet odgrzewane) dlatego nie zrezygnuję z Cyfry i dalej będę uważał że jeszcze długo będzie numerem jeden na naszym rynku. Ale Walter już pokazał że czas i cierpliwość przynosi sukcesy (TVN24).
 

DanielS

New member
Trochę sobie dzisiaj poszperałem w moim Radixie i od 2 godzin leci niekodowany Canal+Sport francuski - w PAL , ale jaka jakośc !!!!! Lekko mi szczena opadła !!! To samo z normalnym Canal+ francuskim. Był jakiś program w studio na zywo ( nie wiem czy on zawsze jest niekodowany ) W studio był między innymi Eric Cantona ....Obraz żyleta ....Dodatkowo w Palu leciał jakiś program przyrodniczy na EinsPlus niemieckim ...Obraz 16:9 i jakośc znowu jak żyleta polsilvera ! Po kilku minutach ogladania przełączyłem na TVP1 w Cyfrze ( "Na krawędzi" ). Załamałem się ....myslałem że mi ktoś mleko na telewizor wylał..... potem HBO - tragedia !!!! TVN - Shrek - cholera co się stało z moim mlekiem !!! Nie ma - obraz czysty , ostry , ładne kolory ..., Canal+polski - obraz do zniesienia jak na mozliwosci Cyfry , no i czekam tylko na AXN'y dostarczane z transponderów Polsatu Cyfrowego:) .......aż się boje...... Jakośc obrazu w Cyfrze ( jak wiemy nawet w Pal mozna podac dobra jakosc ) jest poniżej krytyki. To jest dla mnie argumentem , ze czas zmienic Cyfrę na N.
Nie dlatego , ze mam LCD - dlatego , ze lubię jakośc i lubię jak ktoś szanuje klienta. Nie ukrywam , że czekam na kanał filmowy w ofercie N i VOD. jestem ciekaw co zaoferują - pomimo, że nie mam za bardzo czasu na ogladanie filmów to chcę miec mozliwosc powrotu z pracy i obejrzenia czego co mnie ciekawi a z tym na HBO i Canal+ jest średnio. Sport w Canal+ - tylko liga angielska i moja ulubiona Hiszpańska - tu z jakoscia też nie jest niestety super. Prawdopodobnie Cyfra trafi "pod władanie" ojca a ja przesiądę się N.
Ale się rozpisałem :) Pozdrawiam wszystkich i nie stresujcie się tak tym wszystkim .....szkoda zdrowia :)
 

jasa

New member
DanielS napisał:
Sport w Canal+ - tylko liga angielska i moja ulubiona Hiszpańska - tu z jakoscia też nie jest niestety super. :)
Oj, niestety - Canal+Sport to liga angielska, francuska, włoska, hiszpańska, polska, do tego NBA, nie ma nikt na rynku takiej oferty...
 

DanielS

New member
Jasa ja nie pisałem, ze Canal+ ma tylko ligę angielską i hiszpańską ale to , ze są to moje ulubione i tylko te ogladam. Swoją drogą spójrz na jakosc przekazu NBA ub WNBA - czy ta jakosc Cię satysfakcjonuje ???? Ja po kilku minutach oglądania przełączam kanał bo mnie oczy bolą :)
 

arsenal

Moderator
VIP
jasa napisał:
Oj, niestety - Canal+Sport to liga angielska, francuska, włoska, hiszpańska, polska, do tego NBA, nie ma nikt na rynku takiej oferty...
Ale my tu rozmawiamy o jakości technicznej a nie o zawartości. Nie odwracaj kota ogonem:p
 

lukas63

New member
Rozpisujecie się, że oferta słaba - a zadajcie spbie pytanie ile lan C+ tworzył taką ofertę jaką ma????

Przecież N'ka nie kupi teraz praw do transmisji Ligi Angielskiej czy Włoskiej, bo jest wykupiona - dopiero jak się skończą kontrakty będzie można zobaczyć walke o prawa do transmisji, bo pewnie N;ka będzie musiała mieć za jakiś czas jakąś dobrą lige europejską w ofercie
 

jasa

New member
arsenal napisał:
Ale my tu rozmawiamy o jakości technicznej a nie o zawartości. Nie odwracaj kota ogonem:p

Musiałbym być niepoważny gdybym negował wartośc techniczną oferty N. To jest oczywiste, ale dla was "program" to nie wszystko, a dla mnie "jakość odbioru" to nie wszystko. No bo ile czasu można oglądąć motylki i kwiatki w HD. Też oczy mogą rozboleć:-D .
P.S Proponuję utrzymać tonację luźną, to "odwracanie kota ogonem" zabrzmiało nieco agresywnie:D
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Jasa - tak na luzie jak proponujesz , bezstresowo - może ustosunkujesz sie do tego co napisałem o jakości obrazu , o tym co widziałem na innych kanałach a nie jedynie do tego co ma w ofercie C+ ? Ja wiem co ma i nikt nie musi mnie oświecac ( jestem ich abonentem od kilku lat , jeszcze za czasów dekodera z kluczykiem ). Jednak jesli mam ogladac lige polską ( nawet teraz proponuję obejrzec i zauwazyc jaka jest jakosc przekazu meczu BOT - ŁKS ) i doszukiwac się piłki lub co gorsze zawodników bo mi się wszystko rozpływa to ja dziękuję za taką jakośc. I o jakośc mi własnie chodzi :) O zawartości programowej nie rozmawiam ponieważ nie mam zamiaru jej kwestionowac. Jedynie do czego bym się mógł przyczepic to do filmów - nic ciekawego nie obejrzałem ostatnio w C+ czy HBO oraz do kanałów typu Polonia 1 , ITV czy TELE5. Pozdrawiam.:)
 

arsenal

Moderator
VIP
jasa napisał:
Musiałbym niepoważny gdybym negował wartośc techniczną oferty N. To jest oczywiste, ale dla was "program" to nie wszystko, a dla mnie "jakość odbioru" to nie wszystko. No bo ile czasu można oglądąć motylki i kwiatki w HD. Też oczy mogą rozboleć:-D .
Nie no, myślę, że nie tylko kwiatki i motylki będą w HD. Czy to w C+HD czy w N.
Jeszcze się taki nie urodził...
P.S Proponuję utrzymać tonację luźną, to "odwracanie kota ogonem" zabrzmiało nieco agresywnie
Bo ja z układu jestem. O, teraz widzę IP twoje. Wszystko widzę. Wszystko mogę. Z TVN trzymam.:D No, wystarczy tego offtopa bo mi się od Ar2 ob(weks)erwie.:rolleyes::)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
jasa napisał:
Ja też jestem zwolennikiem oglądania telewizji w bardzo dobrej jakości,ale istota oglądania polega na oglądaniu PROGRAMÓW a nie EKRANU (PANELU)!!!!!. Pisałem już to chyba w innym wątku programowa oferta N-ki jest wg mnie w dwóch najważniejszych kategoriach (film i sport) do niczego!!!! Z Cyfrą+(dla niektórych Syfrą+...szanujemy ich:-D )...........

Niektórzy, płacą 149 złotych miesięcznie za w sumie miałki program, ze tysiącami powtórek, z fatalnym dzwiękim i obrazem, przez olewającego ich życzenia nadawcę - szanujemy ich :D

Widzisz bardzo wiele osób ogląda TV w sposób normalny. Co przez to rozumiem? - jako człowiek pracujący chcę od czasu do czasu obejrzeć ciekawy film, mecz sportowy, ciekawy program przyrodniczy, obejrzeć wiadomości w dobrym wydaniu. Przeznaczam na TV maksymalnie do 2 godzin dziennie. Oczywiście napewno jest tu dużo osób u których TV świeci non-stop - cóż - szanujemy ich:) Jednakże CI skakacze programowi tak naprawdę nie mają dużych wymagań - muszą mieć tylko dużo do skakania i tak naprawdą to nie są w stanie obejrzeć żadnego programu w całości - bo akurat na kilku kanałach leci właśnie coś co ich interesuje. Są to przykłady z mojej bliskiej rodziny.
Pytanie brzmi, dlaczego mam za to tyle płacić??
Wolę ofertę skromniejszą, ale cieszącą oko jakością. Wydaje mi się, że na zapalczywość przeciw sobie Cyfra pracowala całe lata. Stąd tu padają takie różne, również ze strony jednego moderatora :D Po prostu w końcu można powiedzieć DOŚĆ TEGO.
Nie twierdzę, że N będzie panaceum na wszystko, ale to przecież zweryfikuje szybko rynek.

NIe wiemy przecież tak naprawdę wiele, tyle co padło na konferencji. Przecież to może być działanie psychologiczne. Sprawili, że stale sie mówi o nich. Trwają dyskusje, czasami zapalczywe. Wydaje mi się, że oni jeszcze nie wyciągnęli wszystkich asów z rękawa i możemy być bardzo zdziwieni 12.10.2006. Na razie sprawili, że się o nich mówi - zapoznali nas z nazwą, marką, narobili smaczków i wprowadzili zamieszanie. Teraz muszą uderzyć....:) PZDR
 

jasa

New member
DanielS napisał:
Jasa - tak na luzie jak proponujesz , bezstresowo - może ustosunkujesz sie do tego co napisałem o jakości obrazu , o tym co widziałem na innych kanałach a nie jedynie do tego co ma w ofercie C+ ? Ja wiem co ma i nikt nie musi mnie oświecac ( jestem ich abonentem od kilku lat , jeszcze za czasów dekodera z kluczykiem ). Jednak jesli mam ogladac lige polską ( nawet teraz proponuję obejrzec i zauwazyc jaka jest jakosc przekazu meczu BOT - ŁKS ) i doszukiwac się piłki lub co gorsze zawodników bo mi się wszystko rozpływa to ja dziękuję za taką jakośc. I o jakośc mi własnie chodzi :) O zawartości programowej nie rozmawiam ponieważ nie mam zamiaru jej kwestionowac. Jedynie do czego bym się mógł przyczepic to do filmów - nic ciekawego nie obejrzałem ostatnio w C+ czy HBO oraz do kanałów typu Polonia 1 , ITV czy TELE5. Pozdrawiam.:)

Tak się składa że też pamiętam kluczyk w Cyfrze:-D .Mam Mediastata i oglądam mecze. Nie próbuj nawet mi wmówić że na cyfrze jest TAK beznadziejna jakość że meczu do końca nie możesz obejżeć bo w to nie uwierze nie tylko ja ale nikt na tym forum. Owszem jakość nie powala z nóg ale bez przesady. No i czy możesz wymienić jeden tytuł znanego filmu z ostatnich 5 lat którego nie było na C+ lub HBO. Są wszystkie. Ale dajmy spokój,przecież nie chodzi o to kto ma rację jak przeczytasz moje posty w tym wątku to zrozumiesz że popieram nową N-kę, ale nie widzę potrzeby gloryfikowania jej oferty, O JAKOŚCI też pisałem, pozatym chwalicie coś co DOPIERO BĘDZIE, więć obiektywnie ocenić się tego teraz nie da. I jeszcze jedno dla fana piłki najważniejsze jest oglądanie meczów na żywo, i do końca:-D nawet jak przez 5 minut piłki nie widzą (ale nie z powodu jakości tylko własnego stanu:-D .
P.S. Jak wiać luz dla każdego znaczy co innego, tak jak z tymi platformami:-D
 

arsenal

Moderator
VIP
jasa napisał:
No i czy możesz wymienić jeden tytuł znanego filmu z ostatnich 5 lat którego nie było na C+ lub HBO. Są wszystkie.
O, i tu cię mam. Nie wszystkie. Widziałeś choćby "Gdzie jest Nemo" czy "Iniemamocnych" w HBO czy Canal+? Nie. I nie zobaczysz. Disney Channel to widać dla C+ kanał zupełnie niepotrzebny. Nie to co Cinemax2:twisted::twisted::twisted:
 

jasa

New member
arsenal napisał:
O, i tu cię mam. Nie wszystkie. Widziałeś choćby "Gdzie jest Nemo" czy "Iniemamocnych" w HBO czy Canal+? Nie. I nie zobaczysz. Disney Channel to widać dla C+ kanał zupełnie niepotrzebny. Nie to co Cinemax2:twisted::twisted::twisted:

Masz mnie bez wątpienia:blagam: nie zabijaj:-D . Ale przyznaj dużo tego nie ma;)
 
Do góry