Cyfra+HD

paw166

New member
A jeżeli sa to porownaj sobie filmy kiedy sa na hbo czy c+ a kiedy na multivision np.New York Minute u nas chyba pod chorym tytułem Mary-Kate i Ashley: Nowy Jork, nowa miłość.na multivision kwiecien 2006 u nas poczatek września.Ale akurat w tym filmie premiery kinowej u nas nie bylo ale HP i Więzień Azkabanu premiera kinowa francja polska taka sama a na multivision 2 miesiace wczesniej premiera.I takich przypadków jest mase nie mowiac już o tym co napisal arsenal.Dobrze że HBO puszcza kubusia puchatka.
Może was to zdziwi ale ja w wieku 16 lat czekam nadal na disney chanel i wielu innych dużo starszych odemnie też , Disney to klasyka animacji a jak widze jak teraz bachory ogladają to co jest na jetixie to sie w lbach przewraca.A wy ogladacie jakieś bajki ??
 

dnc

Moderator
VIP
pooh1968 napisał:
... Oczywiście napewno jest tu dużo osób u których TV świeci non-stop - cóż - szanujemy ich:) Jednakże CI skakacze programowi tak naprawdę nie mają dużych wymagań - muszą mieć tylko dużo do skakania i tak naprawdą to nie są w stanie obejrzeć żadnego programu w całości - bo akurat na kilku kanałach leci właśnie coś co ich interesuje. Są to przykłady z mojej bliskiej rodziny.
Pytanie brzmi, dlaczego mam za to tyle płacić??
Wolę ofertę skromniejszą, ale cieszącą oko jakością. Wydaje mi się, że na zapalczywość przeciw sobie Cyfra pracowala całe lata. Stąd tu padają takie różne, również ze strony jednego moderatora :D Po prostu w końcu można powiedzieć DOŚĆ TEGO.
Nie twierdzę, że N będzie panaceum na wszystko, ale to przecież zweryfikuje szybko rynek...

I dlatego jestem cały czas za tekewizją płatną na zasadzie: wybierasz kanały które Cię interesują i płacisz za nie i tylko za nie. To najuczciwsza oferta. Owszem C+ ma kilkadziesiąt programów w swojej ofercie. Cóż z tego, skoro ogląda się 10 góra 15. Reszta to mniej lub bardziej okazały śmietnik.
Wybór kanałów "bezpakietowy" (jeśli tak to mogę nazwać), jest także bardzo dobrym powodem do tego by stacja walczyła klienta, by się starała, oferowała program, który spełni wymagania wielu, a nie ułamka procenta!!! Czy nie lepiej zamiast Tele5 czy Mango TV mieć lepszą jakość Canal+ (16/9 plus DD5.1)? N-ka też tak robi. Wbija w poszczególne pakiety "zapychacze". Przyznam, że wolę 5-10 dobrych kanałów od 100 beznadziejnych. Zdaję sobie sprawę, że "klikacze" są bardzo dobrym kąskiem na rynku, bo dzięki nim istnieje wiele badziewiastych kanałów. Rozumiem, że w Polsce przez 50 lat były tylko TVP plus, w okolicach granicy państwa, telewizje sąsiedzkie. Niemniej nie oznacza to, że trzeba zasadę "dużo, ale marnie" przedkładać za każdym razem, kiedy powstaje nowy pakiet tematyczny w dowolnie wybranej platformie!!! I to mnie najbardziej wku....ia!!! Nie ma symetrii pomiędzy dostawcą usług a odbiorcą. Nadawca nadaje co chce, a odbiorca i tak tego nie ogląda, ale musi brać bo jest w pakiecie!
 

jasa

New member
paw166 napisał:
A jeżeli sa to porownaj sobie filmy kiedy sa na hbo czy c+ a kiedy na multivision np.New York Minute u nas chyba pod chorym tytułem Mary-Kate i Ashley: Nowy Jork, nowa miłość.na multivision kwiecien 2006 u nas poczatek września.Ale akurat w tym filmie premiery kinowej u nas nie bylo ale HP i Więzień Azkabanu premiera kinowa francja polska taka sama a na multivision 2 miesiace wczesniej premiera.I takich przypadków jest mase nie mowiac już o tym co napisal arsenal.Dobrze że HBO puszcza kubusia puchatka.
Może was to zdziwi ale ja w wieku 16 lat czekam nadal na disney chanel i wielu innych dużo starszych odemnie też , Disney to klasyka animacji a jak widze jak teraz bachory ogladają to co jest na jetixie to sie w lbach przewraca.A wy ogladacie jakieś bajki ??
Wprost marzę o tym aby Cyfra miała Disney-a, moja córka ogląda tylko MiniMini (dla dzieci też uważam OK) żadnych Jetix, czy nawet przeciętnych Cartoonów. POWTARZAM: Popieram rozwój N-ki bo to przyspieszy rozwój Cyfry+:D
 

paw166

New member
wybieranie samemu sobie pakietów bedzie możliwe ale nie teraz.
Trzeba by stworzyc niesamowicie dobrze skonstułowaną siec pomiedzy (Internetowym Centrum aboneta takim jak jest w cyfrze gdzie by sie wlasnie ten pakiet tworzylo) nastepnie centrala gdzie zapisywane by byly nasze ustawienia i wklepywane w rachunki a potem z satelita i dekoderem niestety patrzac na to jak wyglada ICA w C+ blekitna linia itd.itp.etc. nie ma szans na takie rozwiazanie.
do jasa:Ta Babar wyśmienita francuska bajka jakie to bylo dobre ale 10 lat temu.Disney ma teraz mase nowych produkcji.A myśle ze w n powinni zrobic Playhausa i toon w opcji dzieci a disney channel w opcji film i dzieci i bylo by ok.chodza plotki ze cinemaxy gratis do pakietu filmowego !!
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
dnc napisał:
I dlatego jestem cały czas za tekewizją płatną na zasadzie: wybierasz kanały które Cię interesują i płacisz za nie i tylko za nie. To najuczciwsza oferta. Owszem C+ ma kilkadziesiąt programów w swojej ofercie. Cóż z tego, skoro ogląda się 10 góra 15. Reszta to mniej lub bardziej okazały śmietnik.
Wybór kanałów "bezpakietowy" (jeśli tak to mogę nazwać), jest także bardzo dobrym powodem do tego by stacja walczyła klienta, by się starała, oferowała program, który spełni wymagania wielu, a nie ułamka procenta!!! Czy nie lepiej zamiast Tele5 czy Mango TV mieć lepszą jakość Canal+ (16/9 plus DD5.1)? N-ka też tak robi. Wbija w poszczególne pakiety "zapychacze". Przyznam, że wolę 5-10 dobrych kanałów od 100 beznadziejnych. Zdaję sobie sprawę, że "klikacze" są bardzo dobrym kąskiem na rynku, bo dzięki nim istnieje wiele badziewiastych kanałów. Rozumiem, że w Polsce przez 50 lat były tylko TVP plus, w okolicach granicy państwa, telewizje sąsiedzkie. Niemniej nie oznacza to, że trzeba zasadę "dużo, ale marnie" przedkładać za każdym razem, kiedy powstaje nowy pakiet tematyczny w dowolnie wybranej platformie!!! I to mnie najbardziej wku....ia!!! Nie ma symetrii pomiędzy dostawcą usług a odbiorcą. Nadawca nadaje co chce, a odbiorca i tak tego nie ogląda, ale musi brać bo jest w pakiecie!

Dokładnie!!! więc monitujmy....Chociaż też ich rozumiem, na początek łatwiej brać kaskę za pakiet, muszą przecież ZACZĄĆ zarabiać..... ale wybór bezpakietowy to NAJLEPSZA opcja... MONITUJMY.........

ps. i już wracamy do tematu :)
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
na zaprzyjaźnionym ;)forum padła informacja,że już w najbliższą niedzielę C+ ujawni swój portfel HD
coś na zasadzie jedna pani powiedziała jednemu panu...
czekamy i nóżkami przebieramy:p
 

dnc

Moderator
VIP
Zatem wrając do Cyfry w HD, to zastanawiam się rzeczywiście, skad oni wezma miejsce na satelicie. Przy założeniu, ze w HDTV najlepiej zastosować nowoczesne technologie przekazu czyli DVB-S2 i MPEG4 musielibi wygospodarować jeden transponder, który byłby tylko pod to. tak przeciez zaczynały wszystkie juz istniejące platformy w Europie. Jesli zatem C+ nie ma miejsca, to albo bedzie musiała jeszcze bardziej upakowac swoje kanały, albo wspólnie w CP bedą wymeniać się kanałami. Wtedy wszystkie dublujące się moga zostac zamienione na jeden dla dwóch. Dzieki temu mozna uzyskac całkiem sporo miejsca. To także doskonały moment na podniesienie jakości przekazu.
Nie można natomiast porównywac N do C+ nie tylko z powodu oferty, bo tak jest rzeczywiscie lepsza niz N, ale z powodu czasu powstania i rozwoju kazdej z nich. Wydaje mi się, że C+ powstała na zasadzie "Mamy coś fajnego". N startuje z pozycji "Mamy coś dla Ciebie". To dwie skrajnie różne pozycje. Pomijam aspekt czysto techniczny, ale prawda jest taka, że HD w Cyfrze będzie o wiele trudniejsze do wprowadzenia niż w N. Co wcale nie oznacza, że niemożliwe. Dlatego przy wprowadzeniu HDTV ja obstawiałbym na współpracę z CP. To dla obu platform bardzo korzystna współpraca. C+ przerzuca dublowane kanały na CP korzystając z jej oferty, sama zaś robi HDTV i udostępnia go w CP.
 

arsenal

Moderator
VIP
No to zaczyna sie upychanie pod ten jeden nadawany okresowo kanał HD w Cyfrze+:twisted: :twisted: :twisted: :
Od rana dostępny już jest nowy tematyczny kanał telewizyjny- Kuchnia TV. Niestety jakość pozostawia wiele do życzenia. Sprawdziliśmy parametry techniczne.Są porażające niskie.

Miłośnicy cyfrowej telewizji mogą czuć się zawiedzeni. Nowy kanał nadawany przez Cyfrę Plus niestety nie zachwyca jakością techniczną. Cyfra Plus zastosowała kilka sztuczek technicznych aby "zmieścić" ten kanał na swoich transponderach. Po pierwsze sygnał nie jest nadawany w pełnej "PALowskiej" rozdzielczości, jest 544x 576 a powinno być: 720x576. Podobnie jest z przydziałem dostępnego pasma. Bitrate kanału "skacze" od 700 do 2900 kb /s. Przy średniej na poziomie ok. 1500-2000 kb/s. W praktyce oznacza to, że obraz jest nieostry, często pojawiają się efekty kompresji sygnału- tzw. piksele.
Media2.pl
 

Mazoku

New member
Bitrate kanału "skacze" od 700 do 2900 kb /s. Przy średniej na poziomie ok. 1500-2000 kb/s.
1,5 Mbps przy kompresji MPEG2? O rany, to musi boleć...

A tak w ogóle, to nie wiedziałem, że Cyfra+ dynamicznie przydziela pasmo. Ciekawe, czy przy tym okresowym nadawaniu w HD bitrate pozostałych kanałów na transponderze będzie spadał do 500 kbps? :D
 

uruk-hai

New member
Czekam sobie co zrobi Cyfra+ , bym z niej nie zrezygnował , i mamy już pierwszą odpowiedź ---> dodatkowe programy: AXN Sci-Fi, AXN Crime (od 2.X. do 15.X. odkodowane potem .... za dodatkowym uiszczeniem 8,00 złociszy) , Canal+ (zielony) Sport2, Kuchnia.tv (30 .IX , dumnie podkreślają: "pierwszy polski kanał kulinarny")



Yes!, yes! ... to jest właśnie TO na co wszyscy którzy mają Cyfrę+ czekali i się wahali po pojawieniu się e"n"ki !!!

Z HD d... (!) za to będę do 150,00 złotych polskich dopłacić te kilka groszy (8,00) jeśli się będę chciał cieszyć super zaj... ofertą Cyfry+

Aha mała pomyłka - to żona płaci
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Też od wczoraj zauważyłęm ze jakość na cyfsze się pogorszyła. A na tych nowych kanałach to naprawdę jest kiepsko szczególnie podczas scen szybko zmieniających się. :x Jaja sobie robią?
 

Mazoku

New member
media2.pl napisał:
Tuż po północy abonentom Cyfry Plus oraz Cyfrowego Polsatu włączono nowe kanały AXN. Obawy niektórych czytelników Media2.pl i abonentów Cyfry Plus, że nadawanie z transpondera satelitarnego Cyfrowego Polsatu pogorszy jakość odbioru głównego kanału AXN okazały się uzasadnione.

Podobnie jak Kuchnia TV (o czym pisalśmy tutaj) i wiele innych kanałów nadawanych w polskich platformach cyfrowych kanały AXN są nadawane z pogorszoną jakością. Sygnał jest emitowany w zmniejszonej rozdzielczości- 544x576 (dla przypomnienia w PAL jest to: 720x576, a rozdzielczość VHS to ok. 320×576). W praktyce obraz jest rozmyty i niewyraźny. Średni bitrate (prędkość bitowa, ilość pasma cyfrowego transmitujące sygnał) waha się między 1500-2000 kb/s. Z technicznego punktu widzenia z lepszą jakością retransmitowana jest na przykład Polonia1 (nadająca z tp. Cyfry Plus). Tutaj przy obniżonej rozdzielczości sygnał emitowany jest ze średnim bitrate 1500-3000 kb/s. Dla porównania podczas transmisji sportowych w Polsacie Sport średni bitrate do nawet 6000-7000 kb/s.

Problem jest jednak w tym, że paczka AXN to kanały dodatkowo płatne, prezentujące przede wszystkich bardzo dynamiczne kino akcji- tym samym powinny one być nadawane z lepszą jakością. HBO w Cyfrze Plus przynajmniej podwyższyła rozdzielczość do 704x576 (choć nie jest to "pełny" PAL). Jak na kanał Premium i tutaj jakość techniczna pozostawia wiele do życzenia. Cyfra tłumaczy się, że w przypadku HBO nie na to wpływu, bo sygnał źródłowy, czyli satelitarny przekaz HBO z satelity Amos, jest słabej jakości.

http://media2.pl/media/12826,axn,nadaje,gorzej,niz,polonia1.html
"Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy nasi klienci myśleli, że naprawdę mamy wolne miejsce na transponderach. Oczywiście szanujemy ich." :D
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
autorus napisał:
Też od wczoraj zauważyłęm ze jakość na cyfsze się pogorszyła. A na tych nowych kanałach to naprawdę jest kiepsko szczególnie podczas scen szybko zmieniających się. :x Jaja sobie robią?

NIe robią. Tylko potem jak jakość wróci do stanu poprzedniego, to wszyscy "cyfrarze" będą piali z zachwytu jak to się jakość nadawania poprawiła:).......:blagam: :p
 

dnc

Moderator
VIP
Pamiętajcie, że CP ma jeszcze mniej transponderów niż C+, a kanałów sporo i jeszcze dodali 3. To poduje, że jakość musi być taka jaką widzimy. Swoją drogą zwykły Kowalski tego nie zauważy, ponieważ kiepski sprzęt sprzedawany przez CP plus kiepski sygnał daje nawet dobry obraz:bober: !!!

Niestety na lepszym sprzęcie ta kiepskość wychodzi jak g...o z d..y podczas sraczki. No comments!!!:(
 

arsenal

Moderator
VIP
dnc napisał:
Pamiętajcie, że CP ma jeszcze mniej transponderów niż C+, a kanałów sporo i jeszcze dodali 3. To poduje, że jakość musi być taka jaką widzimy. Swoją drogą zwykły Kowalski tego nie zauważy, ponieważ kiepski sprzęt sprzedawany przez CP plus kiepski sygnał daje nawet dobry obraz:bober: !!!

Niestety na lepszym sprzęcie ta kiepskość wychodzi jak g...o z d..y podczas sraczki. No comments!!!:(
Są jeszcze niepoprawni marzyciele myślący, że fuzja TPS z CanalSat spowoduje zwolnienie miejsca na HotBirdzie przez TPS właśnie. Nic takiego się nie stanie. Nie będzie przenosin na Astrę!!! Mogą miec tylko nadzieję, że nowa platforma CanalTPS zlituje się i da polskie audio do kilku już nadawanych kanałów. Tylko jakich, skoro wszystkie są skierowane do francuzów łącznie z reklamami i prawami do audycji.
 

dnc

Moderator
VIP
I dlatego optuję za tym by wszystkie kanały FTA wywalić z tp. poszczególnych platform. Skoro platformy płacą za wynajem tp., a pieniądze mają od abonentów to na nich winny się znaleźć tylko kanały płatne, które są dostępnę w ramach oferty platformy. Kanały FTA niech sobie szukają innych - wolnych tp., a nie zaśmiecają je i tworzą "burdel medialny". Ale jeśli na 10 nadawanych kanałów są 2-3 FTA, to na ich miejsce można dać kanał płatny, a ten przenieść na inne miejsce lub zmniejszyć bitrate i rozdzielczość do maksimum. To w końcu kanał bezpłatny, a zazwyczaj jak coś jest bezpłatnie to jest słabo lub kiepsko. Przynajmniej platformy miałyby uzasadnienie kiepskiej jakości kanałów FTA.
Po za tym miejsca na tp jest dość ,ale PC i C+ powinny się dogadac i wspólnie rozdzielić kanały po swoich tp, tak by np. zlikwidować dublujace się kanały. A jest ich sporo. TVP, Discovery, Zone..., radiowe itd. To jednak byłoby spore rozluźnienie na już wykorzystywanych tp i dzięki temu miejsce znalazłoby się na nowe plus polepszenie jakości dla reszty, a zwłaszcza kanałów premium.
 

jasa

New member
Do przeciwników Cyfry+

Pisałem juz o tym kilka razy że dla Fanów n-Ki (śmiertelnych wrogów Cyfry+) są tu na forum ze 4 wątki, błagam czy nie możecie ropływać się w zachwycie nad platformą ITI TAM. My tu grupa NAIWNIAKÓW, PRZECIĘTNYCH KOWALSKICH nie rozumiemy co do nas piszecie:( . Mamy to co chcemy i wybraliśmy to świadomie. Jeśli szukam kaloszy na deszcz numer 45 to na cholere mi luksusowe skórzane pantofle numer 41 !!!!!!!! :x Czy ktoś to może zrozumieć. Pozatym jeśli jesteście takimi szczęśliwacami bo da się wam 1 i 1/2 kanału HD to WSPANIALE i ja się również z tego cieszę:) . Nie nazywam was frajerami (naiwniakami) dlatego że zachwalacie coś co tak naprawdę jeszcze NIE ISTNIEJE. Poprostu NAPRAWDĘ szanuję wasz wybór. I proszę szanujcie wybór tych co nie rozwiążą umowy z Cyfrą (zpowodu gó....nego AXN) czy braku miejsca na transponderze i nie podpiszą pierwszego dnia umowy z N-ką bo chcą przez najbliższe 3 lata oglądać Legia-Wisła i Liverpool-Manchaster Utd NA ŻWO !!!
 

cles

New member
jasa napisał:
I proszę szanujcie wybór tych co nie rozwiążą umowy z Cyfrą (zpowodu gó....nego AXN) czy braku miejsca na transponderze i nie podpiszą pierwszego dnia umowy z N-ką bo chcą przez najbliższe 3 lata oglądać Legia-Wisła i Liverpool-Manchaster Utd NA ŻWO !!!

O prosze! Nic tylko kłaniać się i bić czołem. Cyfra rules. Nawet HD będą dawać kochanym klientom
 
Do góry