Cyfra+HD

kid1970

New member
Witam

Mi tez po 5 minutach dekoder wylacza nagrywanie, w przypadku gdy odpalam nagrywanie recznie. Kiedy ustawilem nagrywanie na dokladny czas, wszystko nagralo sie ok.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
brak synchronizacji dźwięku i wizji na kanałach hd

składam reklamacje w c+ i proszę o informacje czy koledzy także zauważyli poniżej opisane problemy:
1) często zauważam brak synchronizacji dźwięku i wizji na canal+sport hd szczególnie na produkcjach własnych cyfry czyli liga+, liga+ extra, komentarze podczas przerw w meczach itp.,
2) przerwane (niedokończone nagrania na dysk) - programowane poprzez opcję program

nie chcę, żeby mnie zbyli powiedzeniem, że wymienią dekoder bo to zapewne nie jest wina konkretnego dekodera tylko tego typu dekodera. niech to poprawią lub obniżą opłaty za dekoder i programy hd.

mój zestaw to dekoder philips pvr hd , tv pioneer 5090 podłączony kablem hdmi i wzmacniacz av onkyo podłączony kablem cyfrowym (nie pomnę teraz czy optycznym czy koncentrycznym ale to chyba nie ma znaczenia)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Te dekodery Philipsa zbyt dobre nie są, niestety.
Wal z problemem do ich serwisu.
Powinni wymienić. Nie wszystkie egzemplarze dekodera są wadliwe :D
Mi kasował nagrany materiał i dość głośno pracował. Wymienili i jest dobrze.
 

dwoz

New member
Witam,
Mam ofertę świąteczną cyfry+ "Napakowana promocja", w maju zniknęły u mnie następujące kanały: wszystkie HBO, Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD.
Czy to normalne? jak dobrze pamiętam, to powinny zniknąć wszystkie kanały HD - również National Geographic HD, MTVN HD, EuroSport HD?
 

happyface

New member
dzisiaj canal+ pokazal, co jest wart, zaczely sie w nocy finaly NBA, ktore od dawna zapowiadane byly w HD, w sumie w 90% dlatego wykupilem pakiet HD... i co? nie ma HD, nie ma 16/9, jakosc nedzna jak zawsze, i przy obrazie 4/3 zapomniali nawet rozciagnac na pelny ekran i zostawili "kwadracik" z pasami po bokach... gratuluje...
 

michautoja

New member
happyface napisał:
dzisiaj canal+ pokazal, co jest wart, zaczely sie w nocy finaly NBA, ktore od dawna zapowiadane byly w HD, w sumie w 90% dlatego wykupilem pakiet HD... i co? nie ma HD, nie ma 16/9, jakosc nedzna jak zawsze, i przy obrazie 4/3 zapomniali nawet rozciagnac na pelny ekran i zostawili "kwadracik" z pasami po bokach... gratuluje...

w takim razie widzę że nie jestem jedyną osobą zniesmaczoną takim zachowaniem ludzi z Cyfry.. co gorsze transmisja w rozkładówce Canal widnieje z emblematem HD, pozostaję mieć nadzieje że drugi mecz zostanie puszczony w zapowiedzianej jakości..

nie zmienia to jednak faktu że płacenie za opcje HD w tym momencie mija się jak najbardziej z celem, wszak 90% programów jest i tak nadawana w proporcjach 4/3 o HD już nie wspominając!
 

gatar

Active member
Bez reklam
dwoz napisał:
Witam,
Mam ofertę świąteczną cyfry+ "Napakowana promocja", w maju zniknęły u mnie następujące kanały: wszystkie HBO, Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD.
Czy to normalne? jak dobrze pamiętam, to powinny zniknąć wszystkie kanały HD - również National Geographic HD, MTVN HD, EuroSport HD?
Witam.
A co na to regulamin tej promocji ?
Także kupiłem w tej promocji i nic mi SAMO nie zniknęło.
Ja po prosty wcześniej zrezygnowałem z pewnych kanałów.
 

sonsiad

New member
pytanie nr 1 :
zmieniłam ntv na cyfre+.
w ntv odbierałem sygnał z 2 satelit za pośrednictwem konwertera monoblock twin (Inverto).
w cyfrze chciałbym też odbierać sygnał z 2 satelit - jednak sprzedawca cyfry stwierdził, że niestety w dekoderze cyfry ( philips hd z funkcją nagrywania) nie mam możliwości zmiany kolejności anten i jeżeli nie mam ustawionej hot bird jako nr 1 to nie będę odbierał sygnału z 2 sateli jednocześnie ( może troche pokrętnie to piszę ale znawcą tematu nie jestem...)
wg niego - wyjście to zmiana monobloka twin na 2 pojedyncze konwertery
( co oczywiście łączy się z dodatkowymi wydatkami ...)
sam próbowałem ustawiać różne parametry w menu i zmieniając kolejność podłączenia kabli w dekoderze ... no i kiszka... czy jest tak jak mówił sprzedawca cyfry ??? chcąć mieć hot birda i astre - muszę zmienić konwerter ( z resztą całkiem dobry - bo kupiony z polecenia zacnych forumowiczów ;) )

pytanie nr 2 :
w cyfrze śmiga wszystko ok jednak zanikły wczoraj tvn i tvn7 ( po przełączeniu na dany kanał brak jakiejkolwiek informacji - czarny ekran tylko z wyświetleniem paska i tytułu programu jaki aktualnie jest wyświetlany) reszta programów tvn'owskich jest nadawana
jakieś wskazówki?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@sonsiad,

chyba faktycznie hb musi być pierwszy w cyfrze. ja mam i n i c+

używam przełącznków diseq.

c+ - 1-szy konwerter hb, 2-gi konwerter astra (tu nie można zmieniać ustawień diseq)
n - 1-szy konwerter hb, 2-gi konwerster astra (tu można zmieniać ustawienia diseq)

ja mam dwa konwertery podwójne, jeden na hb a drugi na astrę.

drugie wejście w tunerze cyfry (rekorderze) umożliwia jednoczesne nagrywanie i oglądanie różnych programów

ps. przez pewien czas miałem ustawione na n jako pierwszą astrę a drugi hb ale ze względów kompatybilności ustawiłem dla obu dekoderów tak samo.
 

kmarcin

New member
Przejście z n do c+

Witam. Cyfra kusi nową promocją, dlatego mam 3 pytanka:
  • Dużo stracę na komforcie obsługi dekodera PVR przechodząc z n do Cyfry+?
  • Czy dekoder Philipsa lepiej wyświetla (upscaluje) kanały SD po HDMI niż nbox?
  • Jak wygląda zmiana proporcji obrazu (ucinanie czarnych pasów) materiału "pseudo" 16:9 w kanałach nadających w formacie 4:3?
Myślę o zmianie ponieważ za podobny zestaw kanałów, przez 12 miesięcy, będę płacić ponad 50% mniej. No i znowu wróci do łaski splitter (multirooma się nie doczekałem) :grin:.
 

sonsiad

New member
dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie - jeszcze powalczę ze sprzętem i zobaczę co się da zrobić
- kolejne pytanie - podczas zatrzymania programu za pomocą pauzy występują spore problemy z jego ponownym wystartowaniem. przykład - dzwoni telefon - dajemy pauzę na pilocie i po 10 min chcemy wrócić do oglądania - wciskam play na pilocie i .... kicha - obraz wyświetlany jest w bardzo zwolnionym tempie - jakieś rady?

do kmarcin:
sam kilka dni temu przeszedłem z ntv do cyfry. zadecydowały programy jakie mogę oglądać za podobne pieniądze. natomiast co do sprzętu to jednak dekoder ntv ( miałem ten czarny z funkcją nagrywania ) bije na łeb na szyję cyfrowy dekoder ( mam philipsa -hd z funkcją nagrywania). ze sprzętem z ntv nie miałem żadnego problemu. w cyfrze jak poczytasz wątek dekoder jest największą bolączką. sam nie wiem może ja trafiłem na walniętą sztukę ale to co zaobserwowałem to:
- gubienie programów ( pomimo dobrze ustawionej anteny)
- funkcja zatrzmania programu i jego odtworzenia z opóźnieniem u mnie totalnie szwankuje
- wg mnie sporo traci się jeżeli chodzi o sprzęt przechodząc do cyfry
na resztę pytań niech odpowiedzą forumowi wyjadacze
ale żeby nie było że tylko jadę po cyfrze to muszę przyznać że obraz na canal+ film hd naprawdę jest świetny, canal +sport hd jak dla mnie też jest dobry ( choć pewnie sporo zależy od danej transmisji)
podsumowując - pakiet programów na jaki się zdecydowałem w cyfrze w porównaniu z ntv ( koszty bardzo zbliżone ) jest zdecydowanie lepszy. sprzęt niestety pozostawia dużo do życzenia...
 

JackS.

New member
Bez reklam
sonsiad napisał:
dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie - jeszcze powalczę ze sprzętem i zobaczę co się da zrobić
- kolejne pytanie - podczas zatrzymania programu za pomocą pauzy występują spore problemy z jego ponownym wystartowaniem. przykład - dzwoni telefon - dajemy pauzę na pilocie i po 10 min chcemy wrócić do oglądania - wciskam play na pilocie i .... kicha - obraz wyświetlany jest w bardzo zwolnionym tempie - jakieś rady?

do kmarcin:
sam kilka dni temu przeszedłem z ntv do cyfry. zadecydowały programy jakie mogę oglądać za podobne pieniądze. natomiast co do sprzętu to jednak dekoder ntv ( miałem ten czarny z funkcją nagrywania ) bije na łeb na szyję cyfrowy dekoder ( mam philipsa -hd z funkcją nagrywania). ze sprzętem z ntv nie miałem żadnego problemu. w cyfrze jak poczytasz wątek dekoder jest największą bolączką. sam nie wiem może ja trafiłem na walniętą sztukę ale to co zaobserwowałem to:
- gubienie programów ( pomimo dobrze ustawionej anteny)
- funkcja zatrzmania programu i jego odtworzenia z opóźnieniem u mnie totalnie szwankuje
- wg mnie sporo traci się jeżeli chodzi o sprzęt przechodząc do cyfry
na resztę pytań niech odpowiedzą forumowi wyjadacze
ale żeby nie było że tylko jadę po cyfrze to muszę przyznać że obraz na canal+ film hd naprawdę jest świetny, canal +sport hd jak dla mnie też jest dobry ( choć pewnie sporo zależy od danej transmisji)
podsumowując - pakiet programów na jaki się zdecydowałem w cyfrze w porównaniu z ntv ( koszty bardzo zbliżone ) jest zdecydowanie lepszy. sprzęt niestety pozostawia dużo do życzenia...

Mam teraz oba rekordery i N-ki i C+.
Potwierdzam twoje spostrzeżenia - technicznie rekoder C+ to koszmar. Time shifting się zacina, przeskakuje, zrywa ramkę, przez pierwsze kilka-kilkanaście sekund po naciśnięciu klawisza play nie mam dźwięku. Nie ma żadnego porównania do time shiftingu nboxa.

Jak w C+ radzisz sobie z programowaniem nagrań na przyszłość? U mnie po przejściu do trybu stand-by nagrania zaprogramowane na przyszłość nie nagrywają się.

Jak odszukać jakie nagrania na przyszłość zostały zaprogramowane? Czy jest jakiś odpowiednik przycisku LIST z N-ki, gdzie mam wgląd do wszystkich nagranich i zaprogramowanych na przyszłość nagrań?

Gdzie w C+ znaleźć kanały transmitujące treningi i wyścigi Formuły 1?
Chodzi mi o kanały: RTL (ten co na N-ce jest pod numerem 505) i DSF (w N-ce pod 537).
 

luki_R

New member
Co do zaplanowanych nagrań to można je podejrzeć w PROGR -> zaplanowane nagrania, RTL jest na liście kanałów wystarczy jak sobie poszukasz. Żeby odtworzyć nagrane programy wciskasz "B".
 

JackS.

New member
Bez reklam
Dzięki luki R,
znalazłem RTL. Jest pod numerkiem 205. Tyle, że cały czas w połowie ekranu pali mi się pasek z żółtym kwadratem po lewej i napisem "NIEOBSŁUGIWANY SYSTEM KODOWANIA." Jak usunąć ten napis, aby dało się nagrać jutrzejszy wyścig F1?

Co zrobić, aby normalnie korzystać z tego forum?

Jak próbowałem odpowiadać na post luki R poprzez klawisz CYTUJ, to za każdym razem wpadam w opcję LOGOWANIA, i tak w kółko.

I w żaden sposób nie mogę dać żadnego linku w poście, bo dostaję wówczas komunikat: "1. UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi." W podpisie linków mogę dawać bez liku.
 
Ostatnia edycja:

luki_R

New member
Ten pasek na RTL to jest błąd w sofcie Philipsa i nic z nim nie zrobisz, kiedyś coś nagrywałem z RTL i podczas odtwarzania nagrania tego paska nie było, więc występuje chyba tylko podczas oglądania "na żywo".
 

sqallpl

New member
Jako że ASTER wprowadza się do mojego bloku już od Maja a data zakonczenia prac zmienia sie proporcjonalnie z kazdym dniem to chcialbym zapytac, czy istnieje mozliwosc wziecia Cyfry plus z umowa na czas nieokreslony? Nigdzie nei moge znalesc informacji ani cennika...
 

jurislawek

New member
jak wyglada sprawa z ta poromocja na 7 miesiecy ma juz to ktos jak wygladaja realia i jak z dekodermi bo widzalem na stronie za za kazdy miesiac uzytkowania trzeba placic za tuner HD
 

Doni

New member
Mam pytanko.
Zamierzam zmienić Multimedie na Cyfre+, posiadam Pionka 5090H i lepiej wziąść od nich dekoder czy używać wewnętrznego tunera??
Pozdrawiam
 

gianbuffon

New member
Witam,
czy odbiera wam kanaly HD?
mam cyfre+ i dekoder ferguson 8800 (soft, wgrywana lista kanalow).
o godz. 20 wlaczylem dekoder i chcialem ogladnac mecz ligii polskiej. niestety nie mam kanalow HD. canal+sport, eurosport, discovery, itd - wszystko czarny ekran.
czy to moze byc wina dekodera, czy to cos od nich?
 
Do góry