Cyfra+HD

balboLBN

New member
Witam. dzisiaj mialem podlaczana cyfre + do tv i pan instalator nie wiedzial ile kabli antenowych musi byc podlaczonych do dekodera( philips dsr 7201/91 HD z dyskiem) , i wkoncu podlaczyl dwa bo sa dwa wejscia, tak stwierdzil , czy mial racje?? i czy potrzebuje jednoczesnie eurozlacza i kabla hdmi podlaczonego z dekodera do tv.??.tv sony10w4500, i dlaczego od ponad 9 godzin caly czas mam napisane ze nie mam uprawnien do odbioru kanalu na prawie wszystkich progrmach..gosciu mowil ze to bedzie trwalo parenescie minut a to juz tyle..
 

OLRO

New member
Chyba musisz zadzwonić na infolinię i połączyć się z pomocą techniczną (przy czym należy się tutaj uzbroić w anielską cierpliwość, gdyż zwykle czas oczekiwania jest bardzo długi). Tam Ci prześlą uprawnienia do odbioru na Twoją kartę. Ja tak zrobiłem, bo karta automatycznie nie zdołała odebrać uprawnień przez kilkanaście godzin. Jest z tym jakiś problem i lepiej nie czekać w nieskończoność, bo się możesz nie doczekać...

Co do kabli, to jeśli masz podwójny konwerter, to łączy się go z dekoderem dwoma kablami. Z TV wystarczy się połączyć przez HDMI.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam
balboLBN -- dziwny nieco ten pan instalator ...
Na wszystkie Twoje pytania (łącznie z tym co to pan instalator nie wiedział)
odpowiedź znajdziesz w instrukcji obsługi dekodera.
Instrukcja jest raczej słaba, ale jest. Jeśli nadal brak aktywacji to rób tak jak napisał ORLO. Dzwoń do BOK.
 

sojan

New member
1920x1080i

Witam !
Po wczorajszej aktualizacji oprogramowania philipsa pvr, tv samsung 46a756 odbiera sygnał z tunera w rozdzielczości 1280x720. Mam wykupione kanały HD i do wczoraj było wszystko ok. Wczesniej byla możliwość zmiany rozdzielczości przy pomocy przycisku HD na pilocie
pvr-a, dzisiaj nie ma żadnej reakcji. Jeżeli ktos może mi pomóc z góry dziekuję.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Sojan, właśnie sprawdziłem dla: przykładu :EurosportHD reakcja na przyciskanie przycisku HD żadna, przy Eurosport przycisk HD działa i obraz można regulować. Sądzę, że tak jest na reszcie programów SD działa, HD nie.
 

sojan

New member
gatar napisał:
Sojan, właśnie sprawdziłem dla: przykładu :EurosportHD reakcja na przyciskanie przycisku HD żadna, przy Eurosport przycisk HD działa i obraz można regulować. Sądzę, że tak jest na reszcie programów SD działa, HD nie.

Gatar, zgadzam się z Tobą lecz rozdzielczość pozostaje ciągle 1280x720
 

sojan

New member
Problem z 1920x1080

Mam problem z sygnałem z tunera philips pvr w rozdzielczosci 1920x1080i. Po załączeniu tunera telewizor (samsung 46a756) przełacza sie na 1280x720. Do przedwczoraj było wszystko ok. Proszę o poradę w czym tkwi problem.
 

Waldzio

New member
jej z 1080i nie ma problemu, wystarczy wejść w menu -> ustawienia terminala -> parametry tv i magnetowidu... tam ustalamy domyślne ustawienie które wskakują po uruchomieniu dekodera...

Ja mam jednak inny problem, miałem podłączony drugi telewizor 4:3 pod euro, i we wcześniejszych wersjach opr9ogramowanie, była możliwość zdefiniowanie formaatu dla wyjścia euro, teraz tego nie mam,i mi na tym tv dodaje dwa czarne paski po bokach ;(
 

sojan

New member
Waldzio napisał:
jej z 1080i nie ma problemu, wystarczy wejść w menu -> ustawienia terminala -> parametry tv i magnetowidu... tam ustalamy domyślne ustawienie które wskakują po uruchomieniu dekodera...

Ja mam jednak inny problem, miałem podłączony drugi telewizor 4:3 pod euro, i we wcześniejszych wersjach opr9ogramowanie, była możliwość zdefiniowanie formaatu dla wyjścia euro, teraz tego nie mam,i mi na tym tv dodaje dwa czarne paski po bokach ;(

Dzieki Waldzio!
To co proste trudno na to wpaść. Po aktualizacji oprogramowania tuner nie wrócił do wcześniejszych ustawień, więc stąd ten problem. jeszcze raz dzięki.
 

lyon7

New member
Rzeczywiście HD na C+?

Witam. Mam dekoder HD Ferguson HF 8800 HD (bez HDD),zamówiłem w C+ programy HD:C+ Film i Sport oraz National G.(11zl miesięcznie). Śmieszne ale tylko pełne HD to jest na National G.-mam na myśli obraz(1080i) i dźwięk(DD) z kolei na C+Film i Sport to tylko nie liczne audycje maja obraz 1080i a o dźwięku DD można już zapomnieć(wogóle go nie ma,jest tylko stereo). Dźwięk odbieram po przez optyczny kabel za 100zl podłączony do zestawu Logitech'a Z 5450. Czy ma ktoś podobnie ?
 

mikol

New member
HD Cyfra + DD na Fergusoni

Witam
Chyba nie do końca nie ma dźwięku DD na C+. Występuje on nie we wszystkich filmach ale jednak. Przed projekcją jest to zaznaczane dużymi literami Dzwięk 5.1 Ostatnio był taki (jaki oglądałem) na filmie Obcy kontra Predator 2
Pozdrawiam
 

luzak84

New member
[Cyfra+] Philips PVR HD i ASTRA

Witam,
Jestem tu nowy i jestem kompletnym laikiem w temacie SAT wiec prosze o wyrozumialosc.
Podejrzewam, ze temat byl walkowany nie raz, ale nigdzie nie znalazlem konkretnej, jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.
Mianowicie chodzi o odbior kanalow z satelity ASTRA.
Planuje dzierzawic tuner Cyfry+ Philips PVR HD (ten ich najnowszy z twardym dyskiem). Wobec tego :)

1. Czy istnieje mozliwosc odbioru ASTRY i HOTBIRDA w taki sposob, zeby mozna sie miedzy tymi kanalami przelaczac pilotem? tzn zebym nie musial przelaczac jakis kabli za kazdym razem itp
2. Jesli tak to co jest do tego potrzebne, co trzeba kupic i czy instalacja jest mozliwa we wlasnym zakresie, tzn nie przekracza to mozliwosci przecietnego czlowieka :) I mniej wiecej ile to kosztuje?

Generalnie w roznych miejscach rozne rzeczy na ten temat czytalem i jzu sam nie wiem jak to dokladnie jest, a na dodatek dzisiaj pan z c+ powiedzial ze z tym dekoderem nie jest to mozliwe bo nie ma on diseq i niestety pozostaje mi przelaczanie kabli co odpada. Spytalem go konkretnie czy jest mozliwosc dokupienia jakiejs czesci, przerobienia w jakis sposob zeby jednak to dzialalo, a on nadal twierdzi, ze nie. Ma racje czy nie? :)

Z gory dziekuje za wszelka pomoc, jesli ktos wie to prosze o konkretne odpowiedzi na pytania 1 i 2 lub ewentualnie odeslanie do tematu gdzie takie konkrety sa podane :)
 

acton777

New member
Bez reklam
1. Pan z C+, z którym rozmawiałeś jest niedouczony ;) PVR mają wbudowanego diseqCa i wgraną listę Astry.
2. Wystarczy: uchwyt do anteny + antena ( min. 80cm.) + Monoblock Twin + przewód + 4 Fki i masz wszystko co potrzebujesz.
 

luzak84

New member
Hej, no i odbiera wszystko poza ASTRĄ. niby kanaly wyszukuje, ale jak dam np TVP Kultura to wyskakuje brak sygnalu. dodam, ze mam konwerter monoblock twin inverto, czasze 80cm no i ten PVR HD. co robie zle w takim razie skoro sila sygnalu jest prawie na fulla?
czy cos musze zmieniac w ustawieniach tego dekodera?
 

maszek

New member
Bez reklam
luzak84 napisał:
Hej, no i odbiera wszystko poza ASTRĄ. niby kanaly wyszukuje, ale jak dam np TVP Kultura to wyskakuje brak sygnalu. dodam, ze mam konwerter monoblock twin inverto, czasze 80cm no i ten PVR HD. co robie zle w takim razie skoro sila sygnalu jest prawie na fulla?
czy cos musze zmieniac w ustawieniach tego dekodera?
Skoro instalacja jest prawidłowa sprawdź sterowanie diseq
 
Do góry