Cyfra+HD

Gie

Member
Bez reklam
Znika i jeśli będziesz brał Cyfrę to niech dystrybutor zaznaczy Ci osobno Canal+ i osobno HBO. Jest z tym małe zamieszanie. podobno jesli na umowie masz zaznaczone Canal+ i HBO to jeśli zrezygnujesz z HBO po 4 miesiącach to traci się nie tylko HBO HD ale i Canal+HD. Nie dość że nie ma PVR-ów to jeszcze jest jakieś zamieszanie z darmowymi opcjami.
 

SIM-SAT

Banned
Nie można zaznaczyć osobno HBO HD i Canal+HD.

Jest kilka różnych promocji. Jesli klient dobrze określi swoje potrzeby, to dystrybutor dobierze promocję "pod niego". W jednych można rezygnować z opcji, w innych nie. Ot co.
 

opti

New member
Gie napisał:
Musisz czekać. Szkoda że zgodziłeś się na takie coś. Teraz Cyfra daje nowe dekodery PVR z dyskiem 500 GB. Jednak jest podobno odgórny nakaz by dystrybutorzy dawali je tylko nowym abonentom. Nie wolno ich wydawać w zamian za SD.

pytalem w boku o pvr 500gb w zamian za moj 250gb dostalem info ze nie wiadomo kiedy beda ble ble ble.. wypowiedzialem umowe na swoj pvr 250gb, i podpisalem nowa biorac 500tke i po sprawie..
 

pRzeKop

New member
Jest nowy soft 96/DTT dla Philipsa 250GB.

ps. Dostałem starego PVR wczoraj z nową umową, ale Pani z punktu poinformowała, że za kilka miesięcy będę go mógł bezpłatnie wymienić na 500GB (nie bardzo mi się chce w to wierzyć).
 

Lasica

New member
pRzeKop napisał:
Jest nowy soft 96/DTT dla Philipsa 250GB.

ps. Dostałem starego PVR wczoraj z nową umową, ale Pani z punktu poinformowała, że za kilka miesięcy będę go mógł bezpłatnie wymienić na 500GB (nie bardzo mi się chce w to wierzyć).

Tyle, że nie wiem Czy warto Ci go będzie zamieniać. Poza większym dyskiem nie jest lepszy od Philipsa, a obraz jest ponoć nawet gorszy, jak to opisują ludzie bardziej mdły.

Ja nie dostałem nawet philipsa, bo usłyszałem, że nie ma obecnie żadnych na stanie i póki co mam zastępczy SD Oo Dziwne, jedni dostają od ręki dla innych nie ma...
 

opti

New member
czy obraz jest gorszy w porownianiu do 250gb hmm.. az sprawdze dzisiaj bo na jednym tv mam 250tke a na drugim 500gb, napewno 500tka pracuje duzo duzo ciszej, co do szybkosci narazie dziala wolniej niz 250tka, ale to pewno tak jak to bylo z 250tka kwestia softu ktory co jakis czas wychodzil

Lasica napisał:
Ja nie dostałem nawet philipsa, bo usłyszałem, że nie ma obecnie żadnych na stanie i póki co mam zastępczy SD Oo Dziwne, jedni dostają od ręki dla innych nie ma...

pvr dostalem dopiero w 4 punkcie cyfry, w pozostalych albo brak albo dostawalem info ze tylko SD i sobie czekam na HD z wymiany jak beda, w 4 punkcie i 250tek i 500tek mieli pod dostatkiem..
 
Ostatnia edycja:

Lasica

New member
opti napisał:
czy obraz jest gorszy w porownianiu do 250gb hmm.. az sprawdze dzisiaj bo na jednym tv mam 250tke a na drugim 500gb, napewno 500tka pracuje duzo duzo ciszej, co do szybkosci narazie dziala wolniej niz 250tka, ale to pewno tak jak to bylo z 250tka kwestia softu ktory co jakis czas wychodzil



pvr dostalem dopiero w 4 punkcie cyfry, w pozostalych albo brak albo dostawalem info ze tylko SD i sobie czekam na HD z wymiany jak beda, w 4 punkcie i 250tek i 500tek mieli pod dostatkiem..

Skąd jesteś? Z Warszawy może? Z tego co mi powiedziano mogę dokonać wymiany w każdym punkcie sprzedaży cyfry, nie tylko w tym w którym podpisałem umowę.

Może ktoś wie, gdzie w Warszawie są dostepne dekodery pvr?
 

opti

New member
Lasica napisał:
Skąd jesteś? Z Warszawy może? Z tego co mi powiedziano mogę dokonać wymiany w każdym punkcie sprzedaży cyfry, nie tylko w tym w którym podpisałem umowę.

Może ktoś wie, gdzie w Warszawie są dostepne dekodery pvr?

oj, nie ja jestem z Podkarpacia tak ze kawalek drogi nas dzieli, ale spisz sobie all dystryb. cyfry u Ciebie i lap za telefon, ja tak zrobilem, i znalazlem jednego dystr. u siebie w Debicy ktory mial naprawde duze ilosci 500tek i 250tek

a z ta wymiana w kazdym punkcie to bedzie prawda
 

Lasica

New member
opti napisał:
oj, nie ja jestem z Podkarpacia tak ze kawalek drogi nas dzieli, ale spisz sobie all dystryb. cyfry u Ciebie i lap za telefon, ja tak zrobilem, i znalazlem jednego dystr. u siebie w Debicy ktory mial naprawde duze ilosci 500tek i 250tek

a z ta wymiana w kazdym punkcie to bedzie prawda

No szkoda. Ja musiałem działać szybko, i jak była zgoda od żony zakupić raz dwa trzy, więc wybrałem punkt 5 min od domu :)

Teraz święta i nie bardzo mam czas, ale w nastepnym tygodniu psozukam.

Jakbyś mógł porównać obraz z obu dekoderów na tym samym TV z tymi samymi ustawieniami byłoby super, bo tak wynik zależeć będzie też od TV.
 

opti

New member
Lasica napisał:
Jakbyś mógł porównać obraz z obu dekoderów na tym samym TV z tymi samymi ustawieniami byłoby super, bo tak wynik zależeć będzie też od TV.

oki nie ma sprawy, zrobie porownanie :)

jak narazie tak jak pisalem wyzej 500tka dziala duzo ciszej, ladniej wyglada heh, narazie soft jest wolniejszy od aktualnych softow pracujacych w 250tkach, ale na poczatku tez tak z 250tka bylo ze dziala tak sobie a pozniej w miare aktualizacji softu sprawniej smigal.. moge jeszcze powiedziec ze na 250tce sygnal z anteny to prawie 5tka u mnie, a na 500tce sygnal z tej samej anteny i konwertera to 4,5
 

opti

New member
pRzeKop napisał:
Z tego co ludzie piszą na inny forach i mówił konsultant z CTA do wczoraj była wersja 92/DTT.

hmm lookalem dzisiaj i siedzi 96 wersja u mnie, no chyba ze ktos w domu przez weekend kliknal aktalizacje gdy ta wyszkoczyla na tunerku.. ;)
 

Lasica

New member
opti napisał:
oki nie ma sprawy, zrobie porownanie :)

jak narazie tak jak pisalem wyzej 500tka dziala duzo ciszej, ladniej wyglada heh, narazie soft jest wolniejszy od aktualnych softow pracujacych w 250tkach, ale na poczatku tez tak z 250tka bylo ze dziala tak sobie a pozniej w miare aktualizacji softu sprawniej smigal.. moge jeszcze powiedziec ze na 250tce sygnal z anteny to prawie 5tka u mnie, a na 500tce sygnal z tej samej anteny i konwertera to 4,5

Witam,

Zrobiłeś może porównanie?

P.S. Wesołych Świąt :)
 

opti

New member
Lasica napisał:
Witam,

Zrobiłeś może porównanie?

P.S. Wesołych Świąt :)

a jeszcze nie, ale najpozniej jutro zrobie.. w kazdym razie pamietam o tym :) i tak jak obiecalem bedzie :)

EDIT:

wlasnie zrobilem porownanie, 250tka i 500tka pod tv P42S10E, bo pod 42PV80 nie chcialo mi sie juz nosic tunerow :p z tej samej odleglosci po podlaczeniu 250tki lookalem kanaly 2, 59, 65, 72 i 74, pozniej zmiana tunera na 500tka i te same kanaly ogladalem z tej samej odleglosci.. nie widze zadnej roznicy w obrazie po zmianie tunerow, wedle mojego oka obraz jest identyczny na 250tce jak i na 500tce

P.S. Wesołych Świąt :)
 
Ostatnia edycja:

pwa

New member
sprawiłem sobie TV HD na święta i teraz walczę z kanałami HD..
może ktoś potwierdzić, że w C+ działa TVP HD?
mam dm 800HD, działa mi animal planet HD i NG HD, tvp hd znalazło ale nie wyświetla...
 

Lasica

New member
a jeszcze nie, ale najpozniej jutro zrobie.. w kazdym razie pamietam o tym :) i tak jak obiecalem bedzie :)

EDIT:

wlasnie zrobilem porownanie, 250tka i 500tka pod tv P42S10E, bo pod 42PV80 nie chcialo mi sie juz nosic tunerow :p z tej samej odleglosci po podlaczeniu 250tki lookalem kanaly 2, 59, 65, 72 i 74, pozniej zmiana tunera na 500tka i te same kanaly ogladalem z tej samej odleglosci.. nie widze zadnej roznicy w obrazie po zmianie tunerow, wedle mojego oka obraz jest identyczny na 250tce jak i na 500tce

P.S. Wesołych Świąt :)

Hmmm....a nie masz problemów z nagrywaniem, resetowaniem? Posiadacze tego dekodera skarżą się, że czasami nie nagrywa, nagrywa nie cały materiał jaki został ustawiony i np. nie nagrywa w ogóle z TVN i TVN24.

Do tego podobno często się wiesza lub resetuje :/

Dekoder został wypuszczony z softem RC(release candidate) czyli nie z ostateczną wersją co trochę mnie martwi...
 

opti

New member
Hmmm....a nie masz problemów z nagrywaniem, resetowaniem? Posiadacze tego dekodera skarżą się, że czasami nie nagrywa, nagrywa nie cały materiał jaki został ustawiony i np. nie nagrywa w ogóle z TVN i TVN24.

Do tego podobno często się wiesza lub resetuje :/

Dekoder został wypuszczony z softem RC(release candidate) czyli nie z ostateczną wersją co trochę mnie martwi...

tak co do softu RC to prawda, nie jest to finalny soft i mam nadzieje ze nastepne wersje poprawia prace tunera..

nagrywalem tak: jeden mecz nba z c+ sport hd, nagral bez problemu, nagrywalem w niedziele z kanalu 59 program FANI CZTERECH KÓŁEK i tez nagral jak najbardzej oki caly 2 czesciowy material, nagrywalem tez cos z d t&l tez oki, za chwilke sprawdze czy nagrac cos z tego tvn i tvn24 jak piszesz..

nie resetowal sie u mnie.. moze jeszcze albo narazie heh, ogolnie nie ma problemu np. takiego jak na pvr 250 mialem tj. po zostawieniu np. na 72 na kanale hd i wylaczeniu tunera i ponownym odpaleniu 250tka wyswietlala info sprawdz antene, pomagalo przejscie na inny kanal sd i wyl i wl tunera, tutaj to nie ma miejsca..

dobra biore sie za sprawdzanie nagrywania na tvn



EDIT:

testowo zapodalem nagrywanie na tvn24, nagralo bez problemu

wyglada to tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5733834798755425.html

w tej chwili smiga nagrywanie na tvn.. dobra i nagrania z tvn nie ma.. zapodaje jeszcze jeden test na nagrywanie z tvn

EDIT2:

faktycznie z tvn nie nagrywa :D
 
Ostatnia edycja:

Lasica

New member
tak co do softu RC to prawda, nie jest to finalny soft i mam nadzieje ze nastepne wersje poprawia prace tunera..

nagrywalem tak: jeden mecz nba z c+ sport hd, nagral bez problemu, nagrywalem w niedziele z kanalu 59 program FANI CZTERECH KÓŁEK i tez nagral jak najbardzej oki caly 2 czesciowy material, nagrywalem tez cos z d t&l tez oki, za chwilke sprawdze czy nagrac cos z tego tvn i tvn24 jak piszesz..

nie resetowal sie u mnie.. moze jeszcze albo narazie heh, ogolnie nie ma problemu np. takiego jak na pvr 250 mialem tj. po zostawieniu np. na 72 na kanale hd i wylaczeniu tunera i ponownym odpaleniu 250tka wyswietlala info sprawdz antene, pomagalo przejscie na inny kanal sd i wyl i wl tunera, tutaj to nie ma miejsca..

dobra biore sie za sprawdzanie nagrywania na tvn



EDIT:

testowo zapodalem nagrywanie na tvn24, nagralo bez problemu

wyglada to tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5733834798755425.html

w tej chwili smiga nagrywanie na tvn.. dobra i nagrania z tvn nie ma.. zapodaje jeszcze jeden test na nagrywanie z tvn

EDIT2:

faktycznie z tvn nie nagrywa :D

Czyli coś jest na rzeczy, wiele problemów jest ponoć, ale miejmy nadzieję, że to wada wczesnego softu i wszystko wróci do normy. Do roboty programiści z cyfry+.

Jakby co odsyłam do całego wątku dotyczącego tego dekodera, warto zacząć czytać od końca bo pierwsze kilkadziesiąt stron to dywagacja co będzie miał i jaki jest :)

http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=6&t=12279

Pozdrawiam
 
Do góry