Cyfra+HD

luzak84

New member
kanaly HB chodza elegancko. wszsytko smiga, c+ hd i inne bez problemow odbieraja. jak zainstalowalem monoblocka? wlasciwie nie ja instalowalem tylko monter ktory skasowal 130 zlotych. ale jesli chodzi o odbior astry to spasowal, stwierdzil ze ten tuner "chyba ma cos jak simlocka na astre" i tyle mam z tej astry teraz...
 

acton777

New member
Bez reklam
Nie ma "blokady na Astrę", przeleć dalej po programach.
W Twoim przypadku jest wada sprzętu ( PVR lub konwerter), jeśli któryś z programów Astry działa- stawiam na konwerter.

PS. sprawdz czy konwerter "wychodzi" po prawej stronie ramienia (stój za anteną i patrz "jak ona" )
 
Ostatnia edycja:

luzak84

New member
hmm, przelecialem wszystkie programy i rzeczywiscie niektore dzialaja (jakies niemieckie - WRD, RTL i tym podobne lacznei bedzie ich z 15), ale czasem obraz sie znieksztalca.

konwerter wychodzi po prawej stronie? czy chodzi o to czy jak patrze od tylu na antene to widze glowke konwertera? bo jesli o to chodzi to nie :)
 

acton777

New member
Bez reklam
Widzę, ze trzeba "łopatologicznie" ;)
Monoblock ma dwie główki, musi być zamontowany tak, zeby "wolna" wychodziła z prawej strony.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e087b8e738429b60.html


PS. Jeśli jest tak zamontowany to:
97% konwerter jest uszkodzony.
2% antena, nie pasuje do monobloków i kazdy będzie "wariował". Nie ściąga Ci niektórych częstotliwości, których antena nie zbiera, ze wzgl na swoją budowę. W tym przypadku ratuje Cię tylko "zez"+ 2 twiny+ 2 diseqC.
1%- Twój instalator to d..a wołowa.
W pewnych przypadkach % instalatora i konwertera nalezy zamienić :twisted:
Dla świętego spokoju, podłącz PVR pod instalację, w której masz pewność, ze Astra działa.


PS2. Piwo wyślij pocztą :D
 
Ostatnia edycja:

luzak84

New member
no wybacz, ciezko sie zorientowac co oznacza "wychodzi" :) prosciej bylo spytac czy konwerter jest zamontowany na lewej glowce patrzac od strony anteny :) zamontowane bylo dobrze. przyszedl inny monter zmierzyl jakims miernikiem (fajny taki, szukalo mu wszytkie satelity i takie tam) i wyszlo ze ten drugi konwerter w ogole nie zbiera sygnalu - wyglada na to ze byl zepsuty. to, ze niektore kanaly z astry dzialaly to wg niego przypadek - tzn akurat te kanaly nadawaly na tyle mocno ze ta sprawna glowka tez je zbierala. w sumie jak dla mnie ma to sens.
teraz zainstalowal dwa odzielne konwertery z zezem no i dziala osobno astra, osobno hotbird. ale jak podpial diseqa to juz nie dzialalo :)
na disequ bylo napisane 2.0 a PVR steruje tylko 1.0 wiec przyjelismy, ze trzeba przelacznik 1.0 ale niestety monter nie mial takowego przy sobie. w poniedzialek ide taki kupic i jesli wtedy dalej bedzie lipa - znaczy, ze sterowanie diseqiem w PVR jest zrabane i musze go wymienic.
jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc :) w poniedzialek dam znac jak sie zakonczyly moje przygody z PVR i ASTRĄ.
swoja droga - wyslalem maila z zapytaniem do 5 roznych firm - odpowiedzialy tylko 2 - jeden po umowieniu sie na 15 w piatek nie przyszedl - jak zadzwonilem tlumaczyl, ze jednak sie nie podejmie bo nie znalazl w EPG niczego o disequ. ten drugi to wlasnie ten, ktory zamontowal zeza - znal sie na rzeczy ale przygotowany w 100% niestety nie byl (brak tego przelacznika w wersji 1.0, przyniosl tez pojedyncze konwertery, wiec nie moge nagrywac jednego programu a ogladac innego, z tym ze akurat malo mi to przeszkadza). ale ciekawe jest to, ze nikt z nie wczesniej takiej instalacji z tym dekoderem nie wykonywal - a przeciez mnostwo ludzi z pewnoscia ma ten dekoder.
 

acton777

New member
Bez reklam
Skąd jesteś, ze tam tacy nieudolni instalatorzy robią- fajny miernik to nie wszystko. Moze się przeprowadzę, zbiję majątek, jeśli stwierdzam z 97% pewnością, usterkę opisywaną na odległość, przez "zielonego" klienta (bez urazy) :krol: :)


PS. ile zapłaciłeś "panu od zeza"
 
Ostatnia edycja:

luzak84

New member
z krakowa. sam sie zastanawiam skad takie leszcze i czy samemu sie za to nie wziac bo szczerze mowiac po pobieznym rozeznaniu tematu wiem wiecej niz oni.
70 zl. siedzial prawie 3h.

ps. ale ten ostatni akurat tez na odleglosc stwierdzil, ze to bedzie konwerter. z nim problem byl tylko taki, ze nie mial przy sobie tego co trzeba :) czyli, ze fachowiec ale niechlujny ;)
 

luzak84

New member
normalnie paranoja. ma ten przelacznik. podlaczam kabel z hb do wejscia lnb1, dziala. podlaczam astre do lnb2 - przestaje dzialac. odlaczam hb, zostawiam sama astre - znowu dziala.
juz nie mam sily do tego.
 

Pelikan

New member
dobra jestem styrany po calym tygodniu i nie chce mi sie zaglebiac w ten topic, takze najpierw mi odpowiedzcie a potem zbanujcie:
warto marnowac czas i angazowac w migracje do Cyfry HD ?
chodzi plotka ze kanaly SD sa marnej jakosci :(
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Czy warto ... sam musisz wybrać. Po pierwsze, nie ma tego za dużo.
Po drugie nieco/sporo kosztuje. Po trzecie nie każdy HD jest taki sam.
NG HD pieknie, C+HD także, HBO HD nie zawsze, Eurosport dobrze, MTV HD dobrze. Ogólnie na TV HD o odpowiedniej wielkości i z odpowiedniej odległości ...WARTO, jak masz kasę.
 

m_o_b_y

New member
Pelikan napisał:
dobra jestem styrany po calym tygodniu i nie chce mi sie zaglebiac w ten topic, takze najpierw mi odpowiedzcie a potem zbanujcie:
warto marnowac czas i angazowac w migracje do Cyfry HD ?
chodzi plotka ze kanaly SD sa marnej jakosci :(

To nieprawda..
Cyfra jest OK.
Pozdrówka
 

Pelikan

New member
tak sobie pomyslalem, ze troche niefajnie jest miec podlaczony tuner telewizji cyfrowej do plazmy kablem EURO :???:
dlatego mysle o zerwaniu umowy i podpisaniu nowej juz z nowym tunerem HD
pomijajac te pare kanalow HD bede mial lepsze samopoczucie wiedzac ze prehistoryczny przewod EURO mozna w koncu wyrzucic do smieci
 

nowmat

New member
Zamierzam zamówić cyfrę plus z opcją HD i z dekoderem PVR
i mam pytanie czy oni dadzą mi kabel hdmi czy muszę sobie sam zakupić???
 

zetemte

New member
Witam,

Zakupilem dekoder Cyfry plus HD Philips PVR. Chcialem sobie ustawic nagrywanie i ustawilem sobie film do nagrania. Jak przyszlo do godziny nagrania nic sie nie stalo i film sie nie nagral. Czy musze byc jakies specjalne warunki spelnione, zeby to zadzialalo? Czy ktos z tego korzystal i moze mi pomoc?

Pozdrawiam.
 

mikey2spikey

New member
Kłopoty z PVR

W piątek stałem się szcześliwym posiadaczen dekodera philips PVR.

1. Do tej pory nagralem 4 filmy i okazalo się ze kazdy film ma jakis defect.
W gruncie rzeczy rozchodzi się o to, iż w pewnym momencie filmu obraz zatrzymuje się i nagranie sie konczy. Na początku myslalem, że to bląd jednostkowy (nadawcy filmu), ale ostanio zaobserowalem, ze dekoder Philpsa po prostu po jakims czasie sam sie resetuje na kilknascie sekund, po czym zalacza sie ponownie. prawdopodobnie to bylo przyczyna, dlaczego filmy się nie nagrały.
Czy to jest blad dekodera, który kwalifikuje go do wymiany???

2.Na niektorych kanalach, fta (typu RTL) caly czas wystepuje pasek z informacja 'nieobslugoiwany system kodowania', czy jakos tak.
dekoder ma wgrane nowe oprogramowanie. O co sie rozchodzi ?

3. Dlaczego dekoder tak dlugo sie wlacza z pozycji czuwania (pow. 10 sek.) ???
 

mudol

Member
mikey2spikey napisał:
W piątek stałem się szcześliwym posiadaczen dekodera philips PVR.
Już chyba nie ;-)
mikey2spikey napisał:
3. Dlaczego dekoder tak dlugo sie wlacza z pozycji czuwania (pow. 10 sek.) ???
Philips musi być rozpoznawalny po czymś charakterystycznym i to (niestety) właśnie takim znakiem jest:twisted:

Co do reszty to niewiem, możliwy defekt.
 
J

Judash

Guest
mikey2spikey napisał:
3. Dlaczego dekoder tak dlugo sie wlacza z pozycji czuwania (pow. 10 sek.) ???
Dziekuj Bogu, ze tylko 10 sekund czekasz, az zbaczysz program, bo np tunery Globo uruchamiaja sie 20-25 sekund ;). Tak mnie to wkurzalo, ze go sprzedalem w pierniki ;). Obecny tez z 15 sekund sie wlacza, wiec jak widzisz twoje 10 sekund, to sprint normalnie ;).
 
Do góry