Co wybrać? Sony HT-ZF9 czy Bose SoundTouch 700 - ważne Amazon Alexa !

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Porownalem 2 soundbary jbl bar 5.1 I bose 700 + sub 700 i bose zdeklasowal w każdym wypadku jbl moim zdaniem najlepszy na rynku soundbar tyle w temacie za listę dałem 3899zl i sub 3399
Jak porównasz Skode Superb i Forda Mondeo to wybierając jedno z nich też określisz go najlepszym samochodem na rynku? ;)
 

taktoja

New member
Panowie śledzę ten temat bo czaiłem się na soundbar i również kupiłem bose 700.

Teraz pytanie czy na stronie bose nie ma odpowiedzi na Wasze pytanie?
Czy niektóre urządzenia źródłowe, takie jak dekoder telewizji kablowej, iPod, konsola itp., można podłączyć bezpośrednio do głośnika Bose Soundbar 700?

Nie. Wszystkie źródła muszą być podłączone do telewizora, a głośnik soundbar musi być podłączony do telewizora jednym kablem (HDMI lub optycznym).

Do tego kupiłem go dzisiaj w mm za 6700 + 650 zł na karcie podarunkowej...
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie szczerze jestem zachwycony tym soundbarem ale tv trzeba zmienić obowiązkowo bo tego sonego co mam dramat z daleka się nie da oglądać 48 cali sony wd65 i trzeba będzie się zaopatrzyć w min 75 cali ale chyba pójdę śladami armaning bo samsung nu8002 82 10 500zl cena świetna armaning wrzuć zdjęcia.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Panowie śledzę ten temat bo czaiłem się na soundbar i również kupiłem bose 700.



Teraz pytanie czy na stronie bose nie ma odpowiedzi na Wasze pytanie?





Do tego kupiłem go dzisiaj w mm za 6700 + 650 zł na karcie podarunkowej...
Tak to jest odpowiedź. Jednym słowem SŁABO. Co w przypadku gdy TV nie dekoduje DTS, Atmos itd.?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie jestem po 1 filmie jestem bogiem na blu ray oglądane z ps4 i powiem tak dźwięk z listwy bose 700 I sub 700 jak dla mnie cudo. Efekty jakoś i czystość dialogów extra a bas moc i czysto super jestem naprawdę bardzo zadowlony z tego zestawu jutro robie kalibracje i ustawienia na apce bose music z pomocą kolegi z forum. Obowiązkowo musze dokupić tylnie satelitki surround ale cenka 1500zl. Szczerze bose 700 polecam jest moc w muzyce i kinie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jeszcze nie masz surroundów?
Panie... to osiągnąłeś dopiero 60% radochy, jak dorzucisz tyły, to dopiero będzie moc i wrażenia.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Armaning kupie ale narazie cienko z $$$ a nie chce brać na raty tylko za gotowke ale biorę w połowie lutego :) mówisz ze w filmach będzie dużo lepiej??? Wiem że suba musze gdzieś ustawić kolo listwy bo mam z tyłu a listwa z przodu i jak jestem na środku pokoju do listwę słychać a bas tez tylko tak jak by uciekał a lepiej będzie jak z przodu go ustawie. Surround 1500zl kosztuje
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie tyle, co będzie lepiej, a będzie o NIEBO lepiej.
Dojdą Ci efekty z tyłu, będziesz otoczony dżwiękiem, a jak odpalisz jeden z setek filmów ktore w szczególności wykorzystują potencjał surroundów, to będziesz miał następną porcję radochy.
Zbieraj kase, bo surroundy muszą być do tego Bose.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Witajcie właśnie jestem po ogarnieciu całego swojego systemu bose 700 listwa + sub I wreszcie się udało mi wszystko połączyć i dodać do apka bose music na tablecie teraz mogę sterować apka cały system listwe i suba i fajna sprawa jest korekta dźwięku mogę dodawać moc basu i różne inne opcje jak naprzyklad specjalna opcja do dialogów filmach i powiem wam bez tego było super teraz jak to ustawiłem kosmos jest jestem naprawdę mega zadowlony i nie żałuję ani 1 zł na sprzęt który wydałem a już był skreślony. Teraz koniecznie tylnie jak najszybciej dokupić. Kalibracje jeszcze zrobię całego sprzętu tylko musze dodać podstawkę mocowana do ściany pod listę bose 700 ale koszt 179zl i wtedy jak zrobię kalibracje będzie jeszcze lepiej bo jest dodany specjalny mikrofon do zestawu na kalibracje. Jednym słowem jak pisałem mega uśmiech na gębie i radocha zrobię kalibracje wstawię filmiki na YouTube. Dziękuje wszystkim za porady i sugestie jak i z góry chciałem tez podziękować Darekgra który mega mi pomógł i poświęcił czasu telefonicznie jak i sms dziękuję ci bracie za pomoc i tak jak pisałem w sms będzie wysłany upominek na adres. POZDRO
 

yancyk

New member
Panowie śledzę ten temat bo czaiłem się na soundbar i również kupiłem bose 700.

Teraz pytanie czy na stronie bose nie ma odpowiedzi na Wasze pytanie?


Do tego kupiłem go dzisiaj w mm za 6700 + 650 zł na karcie podarunkowej...

Dobra promocja:bober:
Co do podłączenia to musisz połączyć z tv przez HDMI ARC, tak najlepiej, wtedy masz sterowanie przez HDMI. Pozostałe sprzęty podłączasz do tv. Chyba że masz inny pomysł to daj znać, pomożemy.
 

Radziu23

New member
Pytanie do użytkownik bose:
- jak aktywować alexe w Polsce - Bose mówi ze nie dostępna w naszym regionie :) czy należy zrobić reset i aktywacje na innym regionie/kraju?

- czy głośniki satelitarne grają również przy muzyce? Nie mam jeszcze surrondow wiec pytam :)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Cześć radziu słuchaj mam tak samo jak ty tylko zestaw sub i listwa satelitki musze domowic ale koszt 1500zl Alexa u nas nie ma narazie. Ale dźwięk miodzio jaki kolorek posiadasz ja bialutki
 

simonbl

New member
witam u mnie na ścianie wisi TV Sony XD9305... zakupiony 2 lata temu wraz z soundbarem Philips Fidelio B8 ... zestaw marzenie... ale ... do pierwszego update Fidelio (marzec2018r) od tamtej pory protokół hdmi/arc przestał współpracować z SONY. wygrałem batalie i Philips uznał swoja winę po czym oddał mi całą kwotę za zakupiony sprzęt. poszedłem do sklepu i kupiłem Sony HT-ZF9 pomny swoich doświadczeń z różnicą producentów co ma mocne znaczenie przy wszelkiego rodzaju reklamacjach... podłączyłem do TV kilka dni temu i... jestem w totalnym szoku wcale na żadnej płaszczyźnie Sony nie musi się klaniać Fidelio B8... współpraca idealna dolby atmos (co moj xd9305 miał nie wspierać - bzdura) materiały z Kodi/dekodera nc+wszelkie aplikacje i najważniejsze Netflix teraz dopiero odżył po podłączeniu HT-ZF9... dodatkowo dostałem z 1zł dwie kolumny na ścianę za głowę i siedzimy normalnie w kinie (salon 40m2)... nigdy więcej innych producentów... jeśli TV jest producenta X to grajcara należy kupić też X... HT-ZF9 polecam serdecznie.
pozdrawiam
Michał.
Cześć MichalTJE - mógłbyś opróźnić skrzynkę - nie mogę wysłać wiadomości pm. Chciałem dopytać o atmos i TV XD9305 - też taki mam i nie mogę zmusić netflixa do odtwarzania dzwięku z atmosem.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Sony ZF9 vs Bose 700, także miałem ten dylemat ....... Sony dźwięk i cena a Bose fantastyczny dźwięk i wykonanie. Wybór padł ostatecznie na Bose 700, jakość dźwięku, wykonanie i wygląd, klasa premium sama w sobie. Żaden soundbar dostępny na polskim rynku nie jest wstanie się równać pod względem wykonania i wyglądu z Bose 700. Nie tylko zależy nam na walorach słuchowych ale i wzrokowych. W obecnych czasach sprzęt audio nie tylko ma dobrze grać ale też super wyglądać. Jakby nie było to na każdym podłożu wciąż jesteśmy wzrokowcami.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Sony ZF9 vs Bose 700, także miałem ten dylemat ....... Sony dźwięk i cena a Bose fantastyczny dźwięk i wykonanie. Wybór padł ostatecznie na Bose 700, jakość dźwięku, wykonanie i wygląd, klasa premium sama w sobie. Żaden soundbar dostępny na polskim rynku nie jest wstanie się równać pod względem wykonania i wyglądu z Bose 700. Nie tylko zależy nam na walorach słuchowych ale i wzrokowych. W obecnych czasach sprzęt audio nie tylko ma dobrze grać ale też super wyglądać. Jakby nie było to na każdym podłożu wciąż jesteśmy wzrokowcami.
Co za bzdury :D Jak to oceniłeś? Jakość wykonania swojego Samsung Harman Kordon oceniam na 10/10. Co może być lepszego w Bose pod tym względem?
 
Do góry