co w zamian za WiFi WIS09ABGN

marcco124

New member
Czy da radę

Panowie powiedzcie mi czy można cofnąć firmware w UE40D5500 do poprzedniej wersji bo na 10.19 brak połączenia z wifi.WIFI znajduje ruter po kliknięciu na połącz długo się ładuje i pokazuje brak dostępu ( Hasło wpisane prawidłowo ).Jaka może być przyczyna ( WIFI HAMA ).:-(
 
Ostatnia edycja:

szuri

New member
hornet

Witam wszystkich. Ta HAMA działała Ci w ogóle z tym telewizorem i po wgraniu nowszego softu przestała? Ja testowałem na sofcie nr 19 horneta 6132-07 z chipem rt2770f i niestety nie zadziałał. Ale zastanawia mnie czy zadziała na sofcie nr 18? I też pytanie jak do niego powrócić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ShangX

Member
Panowie powiedzcie mi czy można cofnąć firmware w UE40D5500 do poprzedniej wersji bo na 10.19 brak połączenia z wifi.WIFI znajduje ruter po kliknięciu na połącz długo się ładuje i pokazuje brak dostępu ( Hasło wpisane prawidłowo ).Jaka może być przyczyna ( WIFI HAMA ).:-(

a masz włączoną Filtrację MAC w routerze jak tak to wyłącz ją, lub przypisz MAC: urządzenia Dongla (USB Adapter WIFI Hama) do wyjątków.

jak masz poustawianie wszystko tak jak trzeba, to na obecną chwilę nie ma downgrade serii D
poniżej cztat y forum samygo
Hello,

After browsing a bit more I think I learned something. From what I understand, it's not currently possible to downgrade. However, I found this at the wiki: wiki.samygo.tv/index.php5/Forced_revert_back_to_older_firmware#Forcing_to_Enable_Alternative_Firmware_if_you_upgraded_to_latest_firmware_.28CI_and_CI.2B.29
Can this work on my TV and firmware? Has anyone tried it? It seems to work by the description, but I'm surprised no one posted anything about that in the forum.

About installing SamyGO on my TV, I've seen that the method for D5500 for arms works for mine that is a MIPS, I'll check it out.

Regards
tokenize Posts: 3Joined: Thu Jan 19, 2012 11:43 pm Top
Re: UE37D5500 and FW T-MST5DEUC-1019.0

by juzis28 » Fri Jan 20, 2012 12:00 pm
Not possible to downgrade any D series TV.
Wiki article is for B series only.
You can install SamyGO (follow arm models instructions), but you get only Extensions, but no patches like DRM dissable/timeshift/yellow buttons etc.

Z tego co napisane że tylko można cofnąc w serii B i prawdopodobnie C
 

szuri

New member
Więc bardzo możliwe że zamiast sobie polepszyć to sobie tylko pogorszyliśmy aktualizacją do 10.19:( być może hama, jak i moj hornet na chipsecie rt2770f chodziłyby na sofcie 10.18- a tak kiszka:/
Pozostaję więc teraz pytanie czy na sofcie 10.19 zadziała edimax? lub d-link w wersji B1? Prosimy o podpowiedzi jeśli ktoś przetestował.
 
Ostatnia edycja:

qset

New member
jak kolego wgralws te strowniki? i czy potem bedzie mozna jakis inny adapter podpiac jest jakas nadzieja ?
 

ShangX

Member
można wgrać sugerując się powyższymi linkami. Ja nie mam po co wgrywać bo mi chodzi na adapterze Hama
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

qset

New member
no wlasnie nie moge sie doczytac jak to zrobic a myslalem ze ty wgrywales tam cos pisza o konsoli telnet a ja w tym akurat nie kumam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ShangX

Member
spróbuj zainstalować SamyGo (poprzez kabel RJ45 "koncentryczny") i uruchomić go . Później podłącz niedziałający adapter i sprawdź czy działa. Może te sterowniki już są skompilowane w aplikacji.

P.S. Nie wiem czy to zadziała ale to są moje domysły. Szperam poprzez FTP w plikach w TV i natknąłem się na dodane w SamyGO sterowniki do adapterów na chipsetach Ralink'a
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BlockBuster

New member
Na dziś dzień z nowymi firmwarami działa tylko edimax ew-7718Un. Ale też nie taki prosto ze sklepu. Tą kartę da się zrobić tak, że zadziała. Żeby było jasne Pentagram, D-Link, Hama etc. też nie zadziałają prosto ze sklepu i w ich wypadku trzeba trafić na dobrą serię. Nowe firmware są tak zrobione, że idzie tylko wis09abgn, lub ww. karty ale po modyfikacji. Przerobiłem problem z każdej strony więc wiem o co biega, różni szamani tu piszą ale jak masz C lub D i nowy firmware to żadna w przytoczonych tu kart z automatu nie ruszy. Na B jest prościej, bo samsung już tego sprzętu nie rozwija.

Jak ktoś ma kartę, która przestała działa po upgrade da się zwykle to uratować jeśli jest sprawna. Samo samygo nie pomoże, trzeba wrzucić nowy moduł do kernela, a do tego trzeba trochę więcej wiedzy. Też da się zrobić ale lepiej zmodyfikować kartę.
 

BlockBuster

New member
Oryginał, albo karta zmodyfikowana. Najlepiej ew-7718Un, dwa-140 (choć miałem 1 szt. która po modzie i tak nie chodziła). Hamy i pentagram nie modowałem więc nie wiem czy pójdą na 100%.
 

BlockBuster

New member
U Ciebie jest chyba coś innego, jaki masz dokładnie model karty i rewizję. Z Hamą jest różnie, ale to nie są dobre karty do samsungów z nowymi firmware.
 

GustoB

New member
A czy jako alternatywę rozważał ktoś access pointa Netgear WNCE2001? Podłącza się go za pomocą etherneta, a on przez wi-fi łączy się z routerem. Nie znalazłem w tym wątku chyba o tym, stąd pytanie. Czy to rozwiązanie sprawdziło by się? Pytam w kontekście podłączenia nie do tv, lecz do odtwarzacza samsung bd-d5300.
 

szuri

New member
Oryginał, albo karta zmodyfikowana. Najlepiej ew-7718Un, dwa-140 (choć miałem 1 szt. która po modzie i tak nie chodziła). Hamy i pentagram nie modowałem więc nie wiem czy pójdą na 100%.

Zdradzisz nam kolego na czym taka modyfikacja polega? Np karty dwa-140 B1 bo taką posiadam?
 

ShangX

Member
A czy jako alternatywę rozważał ktoś access pointa Netgear WNCE2001? Podłącza się go za pomocą etherneta, a on przez wi-fi łączy się z routerem. Nie znalazłem w tym wątku chyba o tym, stąd pytanie. Czy to rozwiązanie sprawdziło by się? Pytam w kontekście podłączenia nie do tv, lecz do odtwarzacza samsung bd-d5300.

Tak, to połączenie z pewnością by działało. Sam tak zrobiłem jak nie miałem adaptera. :eek:
 

GustoB

New member
Tyle, że z tego co czytam to trzeba do niego jeszcze podłączyć Wi-Fi na USB. A ten Netgear ma już to wbudowane :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry