co w zamian za WiFi WIS09ABGN

searcher888

New member
Witam...u mnie to działa tak >>router tp-linka działający w trybie clienta podłączony jest do tv kablem LAN,,,,router ten łączy się przez wifi z routerem netgear który rozsyła sygnał po całym domu...na laptopie program ALLSHARE samsunga...koszt dodatkowego routera tp-link 75zl....
 

daniello

New member
Podsumowując temat to na dzień dzisiejszy powinny działać:

a) Pentagram Hornet P 6132-7 na chipsecie RT 2770R - w tej chwili nie do zdobycia. W wersji z końcówką 7 obecnie sprzedawane są tylko na chipsecie RTL8192SU, a na tym na pewno nie pójdzie.

Co ciekawe dostępne na chipsecie RT 2770R są Pentagramy Hornety P6132-8. Również są objęte 5 letnią gwarancją jak poprzednia wersja działająca. Ciekawe tylko czy działają. Cenowo kosztują bardzo mało, bo tylko 30 zł;

b) Karta EDIMAX EW-7718Un - dostępna na rynku w granicach 140 zł;

c) D-link DWA-140, ale tylko w wersji B1 - obecnie nie do kupienia;

d) Hama 62740 Wireless LAN USB 2.0 - koszt od 80-130 zł (odpowiedź do poprzednich postów: na jednej z ogólnopolskich aukcji było potwierdzone w komentarzach, iż model UE40D5500 z nią współpracuje);

e) Linksys WUSB600N v.1 - nie dostępna na rynku. Jako jedyny zamiennik, który obsługuje pasmo 5GHz jak w oryginale;

f) WIS09ABGN Samsung - oryginalna karta samsunga ostatnio dostępna jest na ebayu do kupienia bezpośrednio z chin za 170 zł (wliczone koszty przesyłki). Jak przyjdzie i nie doliczą cła to jest to dobra cena;

g) Acces point w trybie klienta podłączony bezpośrednio pod port lan. Wada taka, że potrzebuje zasilania, ale można zakupić gotowe małe urządzenia zasilanie bezpośrednio z portu USB (w tym przypadku tylko w paśmie 2,4 GHz). Lub jak ktoś ma stary router lub ap to jak znalazł ;)

Czyli pozostają nam tylko pozycje: b, d, f oraz g. W przypadku filmów Full HD aby nie było przycinek warto posłać to po 5 GHz. Więc zostaje tylko oryginalna karta lub access point. Przy normalnych filmach nie ma znaczenia, która z tych kart. Jak ktoś nie ma routera na 5 GHz również nie warto. A w sieć n po 2,4 GHz nie wierzę za bardzo, bo ostatnio jak posyłałem to transfery nie były w cale lepsze, a nawet gorsze. Może ma to znaczenie, że mieszkam w bloku i wokół mnie jest dużo sieci wifi, które się nawzajem zakłócają.
 

adamcom

New member
Linksys WUSB600N v.1 jeszcze gdzieniegdzie jest do dostania. Nawiasem mówiąc działa lepiej od oryginału w paśmie 5GHz - "jadę" na nim od jakiegoś czasu (oryginał WIS09ABGN Samsunga leży w szufladzie). Materiały w HD idą bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

avalah

New member
Witam,
To mój pierwszy post tutaj.
Chciałem połączyć Samsunga Ue40C6500 z moją domową siecią WiFi. Mam kartę na USB DWA-140 ale w tej wersji B1. Jak już ktoś pisał powinna działać. Udało mi się ją podłączyć, TV ją wykrywa, twierdzi, że nawet się połączył, ale jak robię test sieci, to zawsze na 3 punkcie (pakiety) się wywala. No i nie mogę korzystać z internetu.
Macie może jakiś pomysł, co może być nie tak?
Dzięki za wskazówki.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Mialem tak,gdy zle ustawilem DNS.

U Mnie Brama i serwer DNS to to samo czyli IP routera.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

butcher23

New member
Podsumowując temat to na dzień dzisiejszy powinny działać:


g) Acces point w trybie klienta podłączony bezpośrednio pod port lan. Wada taka, że potrzebuje zasilania, ale można zakupić gotowe małe urządzenia zasilanie bezpośrednio z portu USB (w tym przypadku tylko w paśmie 2,4 GHz). Lub jak ktoś ma stary router lub ap to jak znalazł ;)

Czyli pozostają nam tylko pozycje: b, d, f oraz g. W przypadku filmów Full HD aby nie było przycinek warto posłać to po 5 GHz. Więc zostaje tylko oryginalna karta lub access point. Przy normalnych filmach nie ma znaczenia, która z tych kart. Jak ktoś nie ma routera na 5 GHz również nie warto. A w sieć n po 2,4 GHz nie wierzę za bardzo, bo ostatnio jak posyłałem to transfery nie były w cale lepsze, a nawet gorsze. Może ma to znaczenie, że mieszkam w bloku i wokół mnie jest dużo sieci wifi, które się nawzajem zakłócają.

Mam AP airlive WL5460ap, ale przy wyszukiwaniu znajduje IP i "pół maski" 255.255. . .
Nie mam pojęcia co jest nie tak. Podłączając go pod router jest oki
Nie mogę wejść w ustawienia nawet po upragde

Ewentualnie jakaś alternatywna karta do 50zł. Może jakiś Pentagram ??
 

marcco124

New member
Podsumowując temat to na dzień dzisiejszy powinny działać:

a) Pentagram Hornet P 6132-7 na chipsecie RT 2770R - w tej chwili nie do zdobycia. W wersji z końcówką 7 obecnie sprzedawane są tylko na chipsecie RTL8192SU, a na tym na pewno nie pójdzie.

Co ciekawe dostępne na chipsecie RT 2770R są Pentagramy Hornety P6132-8. Również są objęte 5 letnią gwarancją jak poprzednia wersja działająca. Ciekawe tylko czy działają. Cenowo kosztują bardzo mało, bo tylko 30 zł;

b) Karta EDIMAX EW-7718Un - dostępna na rynku w granicach 140 zł;

c) D-link DWA-140, ale tylko w wersji B1 - obecnie nie do kupienia;

d) Hama 62740 Wireless LAN USB 2.0 - koszt od 80-130 zł (odpowiedź do poprzednich postów: na jednej z ogólnopolskich aukcji było potwierdzone w komentarzach, iż model UE40D5500 z nią współpracuje);

e) Linksys WUSB600N v.1 - nie dostępna na rynku. Jako jedyny zamiennik, który obsługuje pasmo 5GHz jak w oryginale;

f) WIS09ABGN Samsung - oryginalna karta samsunga ostatnio dostępna jest na ebayu do kupienia bezpośrednio z chin za 170 zł (wliczone koszty przesyłki). Jak przyjdzie i nie doliczą cła to jest to dobra cena;

g) Acces point w trybie klienta podłączony bezpośrednio pod port lan. Wada taka, że potrzebuje zasilania, ale można zakupić gotowe małe urządzenia zasilanie bezpośrednio z portu USB (w tym przypadku tylko w paśmie 2,4 GHz). Lub jak ktoś ma stary router lub ap to jak znalazł ;)

Czyli pozostają nam tylko pozycje: b, d, f oraz g. W przypadku filmów Full HD aby nie było przycinek warto posłać to po 5 GHz. Więc zostaje tylko oryginalna karta lub access point. Przy normalnych filmach nie ma znaczenia, która z tych kart. Jak ktoś nie ma routera na 5 GHz również nie warto. A w sieć n po 2,4 GHz nie wierzę za bardzo, bo ostatnio jak posyłałem to transfery nie były w cale lepsze, a nawet gorsze. Może ma to znaczenie, że mieszkam w bloku i wokół mnie jest dużo sieci wifi, które się nawzajem zakłócają.

Który z wymienionych zamienników pasuje i dobrze współpracuje z UE40D5500.Proszę o odpowiedz pozdr.:)
 

ShangX

Member
Witam, potwierdzam Hama 62740 Wireless LAN USB 2.0 współpracuje z ue40d5500. Hula jak się patrzy.
Kupiłem go na allegro (http://allegro.pl/show_item.php?item=2011815116.) :blagam:

Zamieszczam screen'y jako potwierdzenie.:D
dsc02120e.jpg
dsc02112c.jpg


dsc02121gv.jpg


dsc02115tx.jpg


dsc021192.jpg

dsc0211812.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BlockBuster

New member
Czy uważacie, że 130 zł za kartę do samsunga z dobrym pidem, videm i mac to dużo? Bo nie wiem czy warto wyzbyc się zapasów magazynowych i się bawić z nimi.
 

domingez

New member
Witam. Czy WUSB600N v.2 różni się w jakiś szczególny sposób od WUSB600N v.1 ? Czy można go odróżnić po wyglądzie ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry