Co tracisz kupując wciskany na siłę telewizor fullhd dla amatorów wysokiej jakości ?

collider

New member
Bez reklam
Co tracisz kupując wciskany na siłę telewizor fullhd dla amatorów wysokiej jakości ? - tak brzmi news ( a dla mnie tytuł jest raczej marketingowym hasłem sprzedawcy ) .
I to raczej w tej dyskusji frustracje swoje wylewają użytkownicy tanich 4K .
Jak na razie wartościowych materiałów 4 K jest mało ( demo to mogę raz obejrzeć ) .
Poza tym kto da mi gwarancję że mój kupiony, wspaniały (najlepszy w klasie cenowej ) np : PUS 6561 doczeka ery 4K ,może po 24 m-cach padnie (FHD również może paść ) ...
A kiedy materiały i telewizja w 4K będzie powszechna to nikt nie wie ....
Inna sprawa to wciskanie każdemu że potrzebuje TV 4K ,100 hz ,androida i innych pierdół bo takie są najlepsze a większość i tak prawdopodobnie nie wykorzysta dodatkowych funkcji w 20 % ( już widzę jak starsze osoby szukają jakiś wtyczek i kodeków ) .

Ci co maja 4K to maja i jakos nie widze specjalnych narzekan poza paroma osobnikami. Jak na razie najwieksze larum podnosza ci, ktorzy telewizor 4K widzieli w sklepie albo mieli z nim sporadyczna stycznosc.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Sprawa jest prosta, a tu takie dyskusje ;)
Jak ktoś planuje korzystać z treści UHD - są już przecież odtwarzacze, filmy, treści w sieci - to jak najbardziej.
Jeśli natomiast ktoś potrzebuje przyzwoitego odbiornika do oglądania kablówki czy naziemnej to FHD.

A za kilka lat TV UHD wyprą z rynku FHD, jak było w przypadku HDReady i FHD i zapomnicie o dzisiejszej dyskusji, będziecie za to się spierać czy 4K czy 8K czy XX K ;)
 

octobre

New member
Wystarczyło by ,żeby wszystkie kanały sat. nadawane były w jakości Full HD :) i wszyscy zadowoleni

i to jest kwitensencja tego sporu fhd czy 4k (nomen omen że teraz prawie wszystkie tv są już 4K)
proponuje obejrzeć sobie kanały satelitarne które są w fhd nadawane np. arte czy też supertennis
nie wspominając o fashion tv preview 4k które jest nadawane w h264
 

Caparzo

New member
Bez reklam
No, fashion tv w 4k to faktycznie argument...
Po lewej fashion w sd z 1990r po prawej fashion tv 4k z 2017r..
1471539598_ckn3bv_600.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzecz gustu.
Ja wolę zawsze lepszą jakość od gorszej.
Takie same dyskusje i opluwanie było jak był hdready i fullhd.
Dziś już niektórzy nawet nie wiedzą co to hdready.

"Jeżeli chodzi o najwyższą obecnie rozdzielczość Ultra HD, to wśród nadawców TV jest ona rzadkością, ale materiały w tej rozdzielczości można odtwarzać z internetu, zarówno z komercyjnych serwisów VOD (takich jak Netflix) czy serwisów wideo, takich jak YouTube. Dlatego planując obecnie zakup telewizora, najlepiej wybrać model z rozdzielczością Ultra HD - daje to gwarancję, że gdy przybędzie materiałów wysokiej jakości, kupiony telewizor nie stanie się przestarzały."
http://www.komputerswiat.pl/poradnik...no-w-domu.aspx
 

Dubek

Member
Bez reklam
Wszystko fajnie tylko nie każdy przy abonamencie za kablówkę będzie płacił dodatkowo ponad 50 zł za Netflixa czy inne VOD a na YT nie ma nic ciekawego prócz jakichś filmików pokazowych albo teledysków.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego do kablówki można kupować modele fullhd, tylko po co skoro z internetu możesz streamować co chcesz i w jakości 4K również w każdej chwili od zaraz. A przecież zakup jest przeważnie na lata.
 
Ci co maja 4K to maja i jakos nie widze specjalnych narzekan poza paroma osobnikami. Jak na razie najwieksze larum podnosza ci, ktorzy telewizor 4K widzieli w sklepie albo mieli z nim sporadyczna stycznosc.

Czytać ze zrozumieniem też trzeba potrafić ... Czy pisałem że TV 4K są złe - nie zauważyłem .W większości piszemy że tanich modeli TV 4K takich jak np :pUS 6561 nie warto kupić bo nie oferują lepszej jakości obrazu niż modele FHD ,pomimo marketingowego bełkotu że są : 4K ,mają androida ,100hz itd, niby HDR ich wady je po prostu wykluczają jako dobry wybór ...
Nie każdego stać na dobry TV 4K z HDR a napalanie się na tanie modele mija się z celem bo są kiepskie ....
Dla mnie akceptowalny TV 4K z HDR to najniżej Samsung KS7000 wszystkie modele LCD np : Philipsa ,TCL czy Hitachi w podobnej cenie przy nim to słabizna nie warta zakupu .
Każdy może mieć swoje zdanie i takie jest moje.
Na dzień dzisiejszy budżetowe 4K do 4000 nie są w stanie nic zaoferować co mogłoby mnie skłonić do zakupu ,lepiej poczekać aż rzeczywiście będzie dużo treści 4K (wartych obejrzenia ) i kupić coś porządnego a nie bubla bylejakości .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po co kłamać że źle działają :
http://www.hdtv.com.pl/forum/1349002-post13.html

Trzeba mieć o sobie wysokie mniemanie aby określać tych co kupują telewizory do 4 tyś zła - że kupują bubel bylejakości.
Otóż nie.
To największa grupo docelowa na świecie.
W tej grupie ludzie kupują najwiec3ej telewizorów na świecie i śmia być wbrew malkontentom - zadowoleni.
Trochę pokory...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Tu niestety są nadludzie co twierdzą że nawet stereo za 2,5k nie ma prawa grać, to widać teraż że z tv jest tak sano. Ciekawe jakie mają auta... Same merce od E w zwyż bo w zniż chyha nie jeżdżą ...
 

collider

New member
Bez reklam
Tu niestety są nadludzie co twierdzą że nawet stereo za 2,5k nie ma prawa grać, to widać teraż że z tv jest tak sano. Ciekawe jakie mają auta... Same merce od E w zwyż bo w zniż chyha nie jeżdżą ...

Najlepsze jest to, ze po przekroczeniu pewnego budzetu i nie mowie tu o jakis krociach, sprzet juz wnosi tylko drobne detale a moze i nie a placi sie za marke, model i dobry marketing.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak było jest i będzie ... ale jak komuś podobają się kolumny za 200 tys. to je kupuje, a nie patrzy o ile one są lepsze od kolumn za 100 tys... tak to już jest.. dlatego ja nie podchodzę do ocen w ten sposób czy coś jest warte czy też nie.. podoba się kupuje, nie podoba się nie kupuje...


A propo tv za powiedzmy 4tys .. oczywiście zdaje sobie sprawę że takich tv się sprzedaje najwięcej w takich krajach jak RP ale tez bądźmy obiektywni w 100% że to nie będzie tv o mega parametrach.. zważywszy że np za te 4 tys to kupujemy 55 cali.. Jednym taki tv starczy, a innym nie.... ale też nie można w skrajność wpadać że taki tv to nie zagra bo to bzdura.. tylko taki tv nie dla wszystkich będzie satysfakcjonujący.
 

collider

New member
Bez reklam
Lolek myslisz, ze w bogatszych krajach to ludzie wstawiaja same drogie, wielkie TV do domow, mieszkan. To propaganda. Taka sama jak to, ze na zachodzie ludzie kupuja domy bez kredytow i jezdza nowymi furami.
Prawda jest to co napisal kiki o sprzedazy.
 

H_o_G

New member
Kiki napisał też że ktoś tutaj generalizuje mówiąc, że tv do 4 tysięcy są złe. Ja nie przypominam sobie takiej ani jednej wypowiedzi, są ogólne opinie że telewizory 4K do około 4 tysięcy nie dorównują telewozorom FHD w porównywalnej lub niższej cenie. Nie mówię tutaj oczywiście o wszystkich przypadkach.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
To tak jakby porównać wzmacniacz stereo (tv fullhd) za 4 koła do ampli kina domowego (tv 4k) za 4 koła.
przecież to gra w stereo i to.
 

H_o_G

New member
Tak ale podstawowe zadanie mają takie samo, tak jak te ampli ale jak ktoś prosi o polecenie tv do 4 tysięcy do kablówki to po chyba nie znaczy że trzeba mu podawać modele z górnej granicy tego limitu i jeszcze z jak największą ilością marketingowych "gadżetów" a podanie tego co najlepiej spełni oczekiwania.

Tak jakbyś porównywał samochody. Jeden chce żeby samochód mu jeździł a drugi chce bajery, jeszcze trzeci chce markę i każdy w tym samym budżecie, i co? Każdemu polecisz to samo tylko dlatego że mieści się w budżecie? Chyba nie i myślę że właśnie o tym jest ten temat i porównywanie różnych tv jest jak najbardziej na miejscu.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 
Po co kłamać że źle działają :
http://www.hdtv.com.pl/forum/1349002-post13.html

Trzeba mieć o sobie wysokie mniemanie aby określać tych co kupują telewizory do 4 tyś zła - że kupują bubel bylejakości.
Otóż nie.
To największa grupo docelowa na świecie.
W tej grupie ludzie kupują najwiec3ej telewizorów na świecie i śmia być wbrew malkontentom - zadowoleni.
Trochę pokory...

Jak niskie musiałbym mieć żeby swoje ciężko zarobione pieniądze wydawać na buble i cieszyć się ich bylejakością ....
Jeśli ktoś jest zadowolony z wyboru to jego sprawa do nikogo osobiście nie pisałem .Generalizuje tak jak robi to tytuł newsa .
Więcej pokory to potrzebują sprzedawcy i producenci wciskający produkty ,które nie posiadają ani jakości ani renomy żeby płacić za nie kilka tysięcy .

Głównym problem jest to że np : taki Philips kierujący model PUS 6561 do największej grupy konsumentów traktuje ich jak idiotów (bynajmniej ja się tak poczułem ) .
TV w testach wypada super , zero wad ,wypasione cacko - przywiozłem do domu i nie dostałem dobrego obrazu tylko produkt pełen mankamentów ,które uniemożliwiają mi cieszenie się obrazem 4K .
Gdyby napisali w specyfikacji że TV ma banding , clouding ,nie działa PNM ,pomimo matrycy 100hz obraz w sporcie będzie kiepski to wiedziałbym czego oczekiwać i nie kupiłbym (po co nerwy ) .A jak komuś takie rzeczy nie przeszkadzają to i tak kupiłby ten cud techniki .

Ktoś napisał że wszystkie modele do 4000 mają wady ( w wątku o PUS 6561) może ma to sens ale jeśli te wady minimalnie dotykają wyświetlanego obrazu można je zaakceptować.
Przed moim ostatnim zakupem( po zwrocie PUS 6561) , przetestowałem 50 DS 630 ,60J6240 ,TCL 7906 ,i jeszcze dwa PUS 6561. Najlepiej wypadł DS 630 , kupiłem 60 J6240 ( wielkość zrobiła swoje ) niestety kolejne testowane PUS miały te same wady jak ten co oddałem .Inni producenci dają radę robić TV mniej wadliwe i tańsze więc mogę tego oczekiwać również od Philipsa .
To jest moja obiektywna opinia .
 
Ostatnia edycja:
Do góry