Co tracisz kupując wciskany na siłę telewizor fullhd dla amatorów wysokiej jakości ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ale TY miałeś wyraźne oczekiwania i Shrap made in Japan to była klasa.
Na szczęście będą wracać do gry.
Oledy to już 6 generacja i też sam się czaję...
 

collider

New member
Bez reklam
Cóż szkoda słów chyba ,zostało wam dużo tego bubla na magazynach (choć podobno wykupili sąsiedzi z zachodu ....tak pisała jedna gwiazd forum ).
Ja akceptuje wszystkie opinie tylko wy negujecie każdą nie po waszej myśli .Zwrócenie uwagi że są lepsze modele ,tańsze i nie 4K , powoduje u co niektórych frustrację jak u jakiegoś psychopaty . .Ale jak sprzedaż leci to co robić...
Trollujecie każdy wpis gdzie jest tylko napisane że ten TV ma wady.
Polecany jest każdemu pytającemu o propozycję TV (nieważne jakie potrzeby ma kupujący ) jakby na rynku był tylko Philips a i jeszcze TCL i Hitachi (może z tych trzech i jest najlepszy ....).
Dodatkowo żałosne jest tworzenie newsa tego typu jak ten ,którego już sam tytuł ma wprowadzić w błąd a dodatkowo nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i powinien znaleźć się w dziale - bajki dla naiwnych .
Jak kupuję nowe auto to serwis ma duże znaczenie więc porównanie jest jak najbardziej na miejscu ( choć samo porównywanie TV do samochodu uważam za nieodpowiednie ) .

Po pierwsze nie sprzedaje telewizorow wiec o co ta jazda?
Po drugie, widzisz u kogos a nie widzisz u siebie, to jest problem.
Po trzecie 4K wypiera i wyprze FHD.
Po czwarte to nie ja wyjezdzam przy byle okazji z Philipsem. Niedlugo w temacie o hot dogach bedzie trolowanie o Philipsie.
Po piate jeszcze raz powtarzam. Zakup to jedno a serwis drugie.
Po szoste nie od dzis wiadomo, ze sprzedawcy promuja to z czego maja zysk wiec klient powinien byc czujny a nie miec pozniej pretensje do garbatego, ze ma dzieci proste.
Po siodme prosze przedstawic niezalezne statystyki awaryjnosci produktow marki Philips oraz rozwazanego modelu oraz jego recenzje z fachowej prasy krajowej i zagranicznej a takze opinie uzytkownikow.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Jeszcze "chwila" i nowych telewizorów Full HD nie będzie w sklepach,a tematy czy lepiej kupić "4K czy Full HD" pójdą do lamusa,tak jak i "HD Ready czy Full HD ?" :wink:

Wtedy może tanie 4k będą już na tyle dopracowane, że będzie można je z czystym sumieniem polecić ;)
I nie będzie konieczności przemilczania ich ewidentnych wad...
 

Rafal7

Banned
Po pierwsze nie sprzedaje telewizorow wiec o co ta jazda?
Po drugie, widzisz u kogos a nie widzisz u siebie, to jest problem.
Po trzecie 4K wypiera i wyprze FHD.
Po czwarte to nie ja wyjezdzam przy byle okazji z Philipsem. Niedlugo w temacie o hot dogach bedzie trolowanie o Philipsie.
Po piate jeszcze raz powtarzam. Zakup to jedno a serwis drugie.
Po szoste nie od dzis wiadomo, ze sprzedawcy promuja to z czego maja zysk wiec klient powinien byc czujny a nie miec pozniej pretensje do garbatego, ze ma dzieci proste.
Po siodme prosze przedstawic niezalezne statystyki awaryjnosci produktow marki Philips oraz rozwazanego modelu oraz jego recenzje z fachowej prasy krajowej i zagranicznej a takze opinie uzytkownikow.
Piwko się należy za ten wpis, prościej się już nie da. :eek:k:
 
Po pierwsze nie sprzedaje telewizorow wiec o co ta jazda?
Po drugie, widzisz u kogos a nie widzisz u siebie, to jest problem.
Po trzecie 4K wypiera i wyprze FHD.
Po czwarte to nie ja wyjezdzam przy byle okazji z Philipsem. Niedlugo w temacie o hot dogach bedzie trolowanie o Philipsie.
Po piate jeszcze raz powtarzam. Zakup to jedno a serwis drugie.
Po szoste nie od dzis wiadomo, ze sprzedawcy promuja to z czego maja zysk wiec klient powinien byc czujny a nie miec pozniej pretensje do garbatego, ze ma dzieci proste.
Po siodme prosze przedstawic niezalezne statystyki awaryjnosci produktow marki Philips oraz rozwazanego modelu oraz jego recenzje z fachowej prasy krajowej i zagranicznej a takze opinie uzytkownikow.

1) Tak bronisz słabych modeli 4K jakbyś był ....
2) Miałem nieprzyjemność mieć prze tydzień bubla 4K (nie wspomnę marki bo zawału dostaniesz ... ) ,przetestowałem i zdania nie zmienię - "wszystko-mające" tanie modele 4K to dziadostwo wyświetlające kiepski obraz z wieloma wadami .Stare plazmy i dobre FHD grają lepiej .
3) A niech wypiera - postęp jest nieunikniony .Byle producenci oferowali dobre produkty w najpopularniejszej klasie cenowej , które rzeczywiście dadzą cieszyć się jakością 4K a nie tylko na papierze .
4)Akurat ten TV4K miałem okazję testować i nikomu go nie polecę (po to jest między innymi forum aby uprzedzić innych przed kierowaniem się błędnymi testami ) .Trolem jesteś ty bo nie możesz zaakceptować opinii innych .Może rzeczywiście idź na forum o hot-dogach , wniesiesz coś konstruktywnego bo tutaj piszesz posty nic nie wnoszące ( miałeś ten TV że go tak bronisz ?).
5) Każdy porównuje do czego chce - możesz nawet do hot-doga .Dla mnie serwis jest istotny .
6)Dlatego mogę kupić i oddać jak jestem niezadowolony ale drugi raz już nie kupię u tego kto wprowadził mnie w błąd i wcisnął bubla .
7)A statystyki możesz sobie stworzyć sam jak masz taką potrzebę .

News ma tytuł ,który jest nie na miejscu .Nikt nie wciska na siłę TV FHD to raczej na forum wszystkim wciska się budżetowe TV 4K (choćby jako propozycje).TV te nie oferują wcale lepszej jakości obrazu niż modele FHD . I choć wiele osób napisało o wadach tych modeli to poleca się je dalej nie wspominając nic o tym (obiektywne forum ) .
A wad jest sporo :
- słaba czerń (kiepska matryca IPS TV Vision )
- banding
-nie działający PNM
-ogromny clouding
- kiepska płynność i smużenie mimo matrycy 100hz

Popisz sobie w temacie o hot-dogach jak dalej nie rozumiesz w czym jest rzecz ...
 

H_o_G

New member
Jak nigdy nie przeglądam elektrody, to dziś dzięki linkom którymi spamuje Kiki trafiłem tam na znajomy temat:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3225783.html

Akurat pasuje między innymi do tego wątku.

Byłbym zapomniał, ja jestem zdania, że osoby zakładające takie tematy jak ten powinny być banowane, taki temat nic nie wnosi, a jest bardzo prowokacyjny co zresztą widać.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Pecik1975

New member
Witam. Dorzucę parę słów od siebie do toczącej się dyskusji. Od roku używam Philipsa 55PUS7170/12. Nie narzekam na swój TV, może dlatego że służy mi do oglądania (a obraz jest fantastyczny) a nie szukania na siłę wad produktu. A wady są jak w każdym telewizorze. Nie mogę porównać go z innymi podobnymi tv innych marek (tylko to co widziałem w sklepie) ale nie zgadzam się z krytyką Philipsa. Ja zaliczam się do zadowolonych użytkowników. Przesiadka z dotychczasowego 40-calaka Samsunga HDReady udana.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
4k jest wszędzie wciskane do tego stopnia że firmy jak LG wprowadziły super hiper 4k RGBW mowie o zwyklych lcd nie oledach :) takie super ze faktyczna rozdzielczość nie jest taka sama jak z matryca RGB :)

Jest różnica w jakości full hd a 4k włączajac materiał 4k na tv full hd jest o wiele lepiej niż zwykły materiałw w 1080p i to wszystko widać na ale z bliskiej odległości,sam posiadam tv 50" i ogladam z odległości około 4,30 metra i z takiej odległości musiałbym posiadac tv 100" lub jeszcze większy żeby zobaczyc różnice 4k a full hd

Oczywiste jest to żebym kupił tv 50" 4k 3d 120Hz w cenie tego samego tylko fullhd ale na chwile obecna jest sporo drożej,dlatego że nie ma 3d które lubie oglądać,gdzie cały czas wychodzą nowe filmy w tej technologi (rok 2017)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to masz problem.
Firmy postanowiły uśmiercić 3D głownie dla zdrowia użytkowników.
W tym roku chyba jeden Panasonic topowy, jeden LG i chyba koniec.

Pecik 1975 - mam podobnie i obraz jest znakomity.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
kiki nie rozumiem takiego zachowania firm które dla zdrowia uśmierciły 3d(nie mam pretensji do ciebie).

dlaczego alkohol dalej jest sprzedawany mimo że przez niego tylu ludzi umarło i zgineło ? dlaczego dalej sprzedają papierosy mimo że tam również nie ma nić zdrowego,dlaczego dalej sprzedają taki Apap bez recepy ? jeżeli boli mnie głowa to biorę 1/2 tabletkę/tabletki i nie oznacza to że kupie ich 200 i zjem wszystkie naraz ale mogę.dokładnie jest ze wszystkim innym i z takich 3d również......mam możliwość/lubię to oglądam raz na jakiś czas film w 3d i nie bolą mnie oczy czy głowa,gdyby mnie bolała to nie oglądałbym w 3d.Po wypiciu alkoholu(nawet małej ilości) rozumiem że piwo można pić dla smaku/3d dla efektów głębi ale wódka która ma 40/60 % dla smaku ? takie trunki są tylko po to żeby otruć organizm w szybkim tempie i te firmy mają to w dupie.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Odpowiedź jest prosta, trzeba czegoś nowego - prawa rynku. Gdyby 3D nadal sprzedawało się tak dobrze jak wódka, nie wprowadzanoby "nowych" technologii :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
nawet oni robią zmiany,kiedyś nie było piwa smakowego tak samo jak z wódką mam wybór jaki tylko chcemy,dlatego tak samo powinno być z 3d,jeżeli wprowadzili to powinno być cały czas do czasu zastąpienia go jakąś inna technologią 3d+hdr+4k itp.Przecież filmy 3d dalej wychodzą i będą wychodziły czy to zwykłe filmy czy bajki........będzie wielki powrót 3d gdy wyjdzie avatar 2.
 

RAF1977

Banned
Hehe, powrót będzie, tylko ludzie nie będą mieli na czym oglądać.
Jak na mój gust, to jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.
Chcą mieć tańsze TV z UHD i HDR, to na czymś trzeba zaoszczędzić. Nie ma 3d i matryce o coraz gorszym odświeżaniu, jest oszczędność, jest.

Osobiście lubię 3d ale nie zawsze jest ono dobrze zrobione, czasem wersja 2d jest lepsza.
Przykład z wczoraj wieczorem.
Dwa filmy, oba na płytach.
9f9981e92edcd2e3207056e237b3c4c1.jpg

Ten z lewej 3d do kitu, po pół godzinie włączyłem 2d.
Ten po prawej, wiadomo, świetne 3d.
 
Ostatnia edycja:
Do góry