Co tracisz kupując wciskany na siłę telewizor fullhd dla amatorów wysokiej jakości ?

muchaone1

New member
Opierasz sie oczywiscie na zalozeniu, ze w ciagu powiedzmy 3-4 lat nie przyjdzie ci chec ogladania materiakow 4K lub nie zmieni sie ich dostepnosc?
Che przypomniec tez, ze obecnie produkowane telewizory 4K to nie tylko rozdzielczosc, ale i zwyczajnie lepsze matryce.
Zakup telewizora FHD nie ma najmniejszego sensu. Jezeli ktos zmienia teraz tv to najbardziej rozsadnym wyborem jest UHD.

lepsze matryce? może pod względem rozdzielczości (której i tak możemy nie dostrzec siedząc około 3m od tv UHD mającego mniej niż 100 cali vs 50 cali FHD-patrz link z pierwszego posta pod newsem) ale jakości? większość tv UHD w cenie poniżej 4500 nie ma 120 Hz w przeciwieństwie do np 50 cali Panasonic'a DS630 na matrycy VA w cenie około 2500 pln a co do rozwoju w ciągu 3 lat...
W europie pierwsza transmisja HD miała miejsce w 1990 roku (mistrzostwa świata w piłce we włoszech) w Polsce HD pojawiło się w 2006 roku-obecnie mamy 2017 i dalej większość polskich kanałów nie ma FHD! albo są HD tylko z nazwy... a mineło nie 3 czy 4 lata tylko "jedyne" 27! a co kontentu sieciowego 4k to po pierwsze trzeba mieć odpowiednie łącze (i to nie od operatora komórkowego z limitami miesięcznymi) a po drugie abonament za platformę sat około 70 do tego netflix zeby mieć to 4k znowu 50 oraz abonament rtv... nie mówiąc o cenie 100 calowego tv 4K aby z 3 metrów docenić przewagę 4K nad FHD... sorry chyba wolę pojechać za tą kasę kilka razy na wycieczkę zagraniczną albo do kina
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Opierasz sie oczywiscie na zalozeniu, ze w ciagu powiedzmy 3-4 lat nie przyjdzie ci chec ogladania materiakow 4K lub nie zmieni sie ich dostepnosc?
Che przypomniec tez, ze obecnie produkowane telewizory 4K to nie tylko rozdzielczosc, ale i zwyczajnie lepsze matryce.
Zakup telewizora FHD nie ma najmniejszego sensu. Jezeli ktos zmienia teraz tv to najbardziej rozsadnym wyborem jest UHD.


Tak zakładam w odniesieniu do tego konkretnego przypadku.
Skoro klient mówi że ma tylko TV naziemną i ma 75 lat na oko i mówi wyraźnie że nie ma dostępu
do internetu i nie wie co to - cytuję : Netfix ani Tutub
To naprawdę nie widzę sensu by kogoś naciągać na 4K na full wypasie z wszystkimi opcjami do netu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych modeli 6-8 tyś są tylko modele 4K czy się komuś podoba czy nie.
Ktoś chce kupować stare kupuje - zakazu nie ma.
Że nie zobaczy 4K - to nie zobaczy.
Modele 4K są w tej samej cenie co modele fullhd.

Jak ktoś chce mieszkać w ziemiance , będzie ciężko ale jak się uprze da radę. Nikt nie cofnie postępu cywilizacji.
Teraz jest czas na 4K i dla ludzi którzy nie mają takiej wiedzy - taką informację pokazałem.


"Jeżeli chodzi o najwyższą obecnie rozdzielczość Ultra HD, to wśród nadawców TV jest ona rzadkością, ale materiały w tej rozdzielczości można odtwarzać z internetu, zarówno z komercyjnych serwisów VOD (takich jak Netflix) czy serwisów wideo, takich jak YouTube. Dlatego planując obecnie zakup telewizora, najlepiej wybrać model z rozdzielczością Ultra HD - daje to gwarancję, że gdy przybędzie materiałów wysokiej jakości, kupiony telewizor nie stanie się przestarzały."
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2017/01/tv-kino-w-domu.aspx
 
Ostatnia edycja:

muchaone1

New member
I dobrze zrobili !

Forum jest po to aby doradzić, przedstawić kilka najlepszych opcji a nie non-stop to samo wciskać (czyt. powtarzające się modele) nie patrząc na potrzeby danych osób (po to jest ankieta)

coś w tym jest-pamiętam jak w 2014 pewna tu osoba cały czas chwaliła plazmy Panasonic (sam kupiłem i nie narzekam-jest super!)i jakie to (równocześnie dostępne ledy są fuj i słabe przy panasonic ST60) w momencie wyczyszczenia zapasów plazm z magazynu te same ledy nagle okazały się przełomowe i hiper super lepsze od plazm i zaczeły pojawiać się ich dogłębne testy) :D czasami potrzeba mieć trochę taktu i wyczucia :)

P.S. gdy napisałem w tej sprawie grzecznie i na temat na forum... dostałem po 3 minutach bez żadnego ostrzeżenia bezterminowego bana! w polu przyczyna: brak" i wszystkie moje posty pisane przez kilka lat znikneły. :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja uważam że plazmy były super. A najlepszy obraz w historii to plazma Pioneera.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jeśli ktoś ma ograniczony budżet na nowy TV, to zawsze lepiej kupić dobry TV FHD na matrycy VA 120Hz niż najtańszy TV UHD na IPS-ie. Ja zmieniłem TV 32" FHD na matrycy IPS 120Hz na TV UHD 60" na matrycy VA 120Hz i jestem bardzo zadowolony. TV kupujemy pod własne potrzeby. Pod moje potrzeby zakup TV 60" w technologii FHD byłby krokiem w tył, więc nawet go nie brałem pod uwagę.
I co w końcu kupiłeś?
 

collider

New member
Bez reklam
lepsze matryce? może pod względem rozdzielczości (której i tak możemy nie dostrzec siedząc około 3m od tv UHD mającego mniej niż 100 cali vs 50 cali FHD-patrz link z pierwszego posta pod newsem) ale jakości? większość tv UHD w cenie poniżej 4500 nie ma 120 Hz w przeciwieństwie do np 50 cali Panasonic'a DS630 na matrycy VA w cenie około 2500 pln a co do rozwoju w ciągu 3 lat...
W europie pierwsza transmisja HD miała miejsce w 1990 roku (mistrzostwa świata w piłce we włoszech) w Polsce HD pojawiło się w 2006 roku-obecnie mamy 2017 i dalej większość polskich kanałów nie ma FHD! albo są HD tylko z nazwy... a mineło nie 3 czy 4 lata tylko "jedyne" 27! a co kontentu sieciowego 4k to po pierwsze trzeba mieć odpowiednie łącze (i to nie od operatora komórkowego z limitami miesięcznymi) a po drugie abonament za platformę sat około 70 do tego netflix zeby mieć to 4k znowu 50 oraz abonament rtv... nie mówiąc o cenie 100 calowego tv 4K aby z 3 metrów docenić przewagę 4K nad FHD... sorry chyba wolę pojechać za tą kasę kilka razy na wycieczkę zagraniczną albo do kina

Mam wrazenie, ze rozmawiam z urazonym nabywca telewizora FHD, ktory swoja frustracje chce jakos rozladowac ;).

Telewizory 4K potrafia to samo co FHD a nawet wiecej. Na FHD na 100% zamykasz sobie droge do ogladania materialow w lepszej jakosci.
Nie przekonuja mnie opowiesci z historii polskiej telewizji cyfrowej czy jak ja tam zwal. Mamy rok 2017 i rozwoj UHD. Sa odtwarzacze, Netflixy itd. Lacza tez juz nie sa zadnym problemem a jedynie argumentem ludzi ktorzy na sile szukaja dziury w calym.
Tak samo nie przekonuja mnie historie o odleglosci od TV bo nie kazdy siada 100m ;) od TV a i ludzie roznie wykorzystuje telewizory.
Nie strasz tez ludzi tym odswiezaniem bo 60hz jest juz zupelnie wystarczjace.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
na netflixie 60% materiału jest w FHD. w 4k jest 5% z 40 coś co można obejrzeć, chyba że każdy łyka każdy serial jak leci, ale chyba jest bezrobotny, nie ma dzieci tylko tv się liczy. Więc polecanie 4k bo netflix to jednak za dużo powiedziane.
Moim zdaniem na chwilę obecną 4k nic nie wnosi do życia. mam i 4k niby rzęcha jak ktoś nazwał czyli 58' dx 701, mam też Sharpa 60' FHD więc mam porównanie i to bardzo dobre. A oglądanie w koło jotuba bo pokazują Barcelone, Madryt czy Dubai przekoloryzowany to w pewnym momencie się okaże że za oknem wasze życie jest szare i ponure bo nie ma takich kolorów jak w tv.
 

collider

New member
Bez reklam
Tyle, ze to nie dyskusja jak spedzac wolny czas a co bardziej oplaca sie kupic w roku 2017. Telewizor FHD czy UHD?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Bez wolnego czasu nie ma tv. A tv na chwile i na siłe oglądanie 4k na jutubie czy netflixie to chyba też nie o to chodzi. Na 4k jest za wcześnie na polskim rynku. Każdy ma swoje zdanie i ja mam takie.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Pytanie jeszcze czy to natywne 4K bo z tego co wiem to na YT takowego nie ma, nie wiem jak z Netflixem.
 

collider

New member
Bez reklam
Skoro bez wolnego czasu nie ma TV to ja moge napisac, dlaczego ktos nie moze w tym wolnym czasie ogladac Barcelony w 4K na Youtube skoro moze chce? A tak przynajmniej ma taka mozliwosc. Zrob to samo, w tej samej rozdzielczosci na FHD. Tyle i az tyle. Chodzi o sens nabycia telewizora FHD a obecna sytuacja pokazuje, ze takowego nie ma.
 

muchaone1

New member
moim zdaniem z 4K będzie jak z hd ready-zanim to u nas wejdzie to już będzie 8K i telewizory UHD zakończą żytot równie szybko jak "przejsciowe" HD ready tylko wtedy to już chyba trzeba będzie projektor właściwie kupić...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Fajnie, że jest taka dyskusja, ale zwróćcie uwagę, że na naszym forum zupełnie bezzasadna. W większości każdy z nas mniej lub bardziej zna się na technice TV i wybiera to co uważa za słuszne. Wciskanie innym, że dokonali lub zamierzają dokonać złego wyboru jest chyba wyłącznie polską przypadłością udowadniającą wszystkim, że moja racja jest najracniejsza.
 

H_o_G

New member
Tyle, ze to nie dyskusja jak spedzac wolny czas a co bardziej oplaca sie kupic w roku 2017. Telewizor FHD czy UHD?

Święta prawda. Moim zdaniem nie ma jednoznacznej odpowiedzi wszystko zależy od całego mnóstwa czynników wszystkim nam znanych.

Dyskusja ta powstała jak sądzę w wyniku działania pewnych osób na forum, które niezależnie od wszystkiego jak i nie zależnie od czynników zawsze proponują te same modele telewizorów osobom które nigdy z nich nie skorzystają.

Co do FHD i 4K obie technologie mają plusy i minusy. Obie też są kierowane(moim zdaniem) do zupełnie różnych grup odbiorców, tak jeśli chodzi o wymagania co do samego telewizora jak i jeśli chodzi o fundusze jakie chce się wydać na jego zakup.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ale na tym forum tak jest.
Ktoś szuka FHD to mu polecają 4k bo to przyszłość pomimo że ten ktoś nie skorzysta z tego w 50%, jak te dziadki w sklepie co ktoś wyżej pisał. Ktoś szuka stereo do 2,5k a piszą mądrości że sprzęt za tą kase nie ma prawa zagrać i żeby dołozył jeszcze 10k... lub kupił używany wzmacniacz i słuchawki.... Idiotyzm kompletny.
Dlatego trzeba ludziom uświadamiać że w pewnych kwestiach są w błędzie, dawać za i przeciw. Np.
ktoś szuka tv pod ps4 pro i musi być 100Hz.. tylko że Ps4 Pro w 4k z HDR ma 25 Hz.... i nie pomoże tu że tv ma 100, 1000 czy 100000 Hz. A i tak będą polecać 100 Hz pod ps4 bo musi być 100..
 
Co tracisz kupując wciskany na siłę telewizor fullhd dla amatorów wysokiej jakości ? - tak brzmi news ( a dla mnie tytuł jest raczej marketingowym hasłem sprzedawcy ) .
I to raczej w tej dyskusji frustracje swoje wylewają użytkownicy tanich 4K .
Jak na razie wartościowych materiałów 4 K jest mało ( demo to mogę raz obejrzeć ) .
Poza tym kto da mi gwarancję że mój kupiony, wspaniały (najlepszy w klasie cenowej ) np : PUS 6561 doczeka ery 4K ,może po 24 m-cach padnie (FHD również może paść ) ...
A kiedy materiały i telewizja w 4K będzie powszechna to nikt nie wie ....
Inna sprawa to wciskanie każdemu że potrzebuje TV 4K ,100 hz ,androida i innych pierdół bo takie są najlepsze a większość i tak prawdopodobnie nie wykorzysta dodatkowych funkcji w 20 % ( już widzę jak starsze osoby szukają jakiś wtyczek i kodeków ) .
 

collider

New member
Bez reklam
Nikt na sile nikogo nie zmusza ani nie namawia. To, ze ludzie w przypadku TV oferuja modele 4K to zwyczajna kolej rzeczy tak jak kiedys zachecali do kupna LCD wzgledem szklanych baniek. Proste. Kazdy ma swoj rozum a forum jest po to by pokazac zalety i wady ale i rozne spojrzenia na dany temat.
Przyklad z dziadkiem w sklepie dziala na zasadzie "raz do roku to i kij od szczotki wystrzeli". Blad statystyczny, ale juz wielu tu widze opiera na tym przykladzie podejscie do zakupu, technologii calej populacji kupujacych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry