Co teraz słuchacie?

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Bad było ciętą ripostą na publikacje krytyków muzycznych podważających status gwiazdy Michaela Jacksona ,twierdzili że jego muzyka zaczyna być staromodna do kultury ulicznej i rozkwitu hip -hopu . Teledysk jest dziełem znakomitego reżysera Martina Scorsese ,który jest oparty na prawdziwej historii studenta Edmunda Perry[ego zastrzelonego przez policjanta w 1985r Scorsese w teledysku osadził jeszcze wątek wojny dwóch gangów ,przywódcę jednego z nich gra Wesley Snipes
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Life’s What You Make It został wydany na singlu w 1985r pochodził z albumu Color Of Spring ,następnie ponownie został wydany w 1990r i po raz drugi znalazł się na listach przebojów Do piosenki nakręcono oryginalny teledysk przedstawiający zespół grający w nocy przeplatany obrazami przerażający pająków ,węży i innych pełzających owadów .Mark Hollis tak o nim opowiedział - Wideo nagraliśmy na Wimbledon Common było to kilka lat przed tym okropny morderstwem w którym młoda matka Rachel Nickel została zabita na oczach swojego dwuletniego syna ,Zawsze o tym myślę kiedy widzę to wideo
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Sukces ma niekiedy gorzki smak tak było w przypadku Black Velevet ,który był hołdem dla Elvisa Presleya ,współautorem tej piosenki był jej partner Christopher Ward ,wpadł na pomysł tej piosenki zupełnie przypadkowo kiedy pojechał do Memphis aby zobaczyć obchody 10 rocznicy śmierci Elvisa Presleya ,gdy zobaczył tłumy fanów zrozumiał kim dla nich był Elvis Presley ,Pomimo że utwór zdobył ogromną popularność nie przełożyło się to materialnie gdyż Alannah Myles została oszukana przez wytwórnię .W wywiadzie dla CBC Newsworld nie kryła rozgoryczenia - Byłam młoda i naiwna zamiast czerpać z sukcesu tej piosenki i innych nagrań żyłam w biedzie często nie mając na opłacenie czynszu
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Pretty Maids ? Hmmm...
W maju 1985 r zagrali w Poznaniu na Rock Arenie.
Pamiętam ,jak tuż przed rozpoczęciem koncertu ,gdy scena była jeszcze zasłonięta kotarą, gitarzysta chyba chciał coś spróbować bo zagrał kilka początkowych akordów z
Już te kilka akordów sprawiło ,że publika mówiąc delikatnie, przeszła w stan ekstazy. A później było tylko lepiej.
Na YT jest zapis tego koncertu. Niestety jakość jest słaba.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Był to jeden z najbardziej optymistycznych utworów z jej debiutanckiej płyty "Diamond Life i został wydany jako debiutancki singiel w USA za radą amerykańskiego pracownika A&R Cliffa Christa .Producent Robin Millar wspomina - spotkaliśmy się z Christem myślę że był jedynym czarnoskórym pracownikiem A&R pracującym w CBS Records w Nowym Jorku więc wszyscy się do niego przyzwyczailiśmy powiedział rozsądną rzecz -Moim zdaniem jeżeli najpierw nie zdobędziesz czarnej publiczności to nie zdobędziesz ich w ogóle ,jeżeli zdobędziesz ich jako pierwszy zostaną z tobą .Myślę, że to było kluczowe ponieważ dało Sade wiarygodność .Teledysk do utworu w reżyserii Briana Warda został nakręcony w kasynie gdzie zespól grał na instrumentach wyciętych z kartonu ,strój Sade był całkowicie czarny co było hołdem dla wyglądu Audrey Hepburn
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Nasty pochodzi z jej albumu Control ,był to jeden z najbardziej innowacyjnych utworów w tamtym czasie który łączył elementy popu ,hip-hopu ,r&b .funku z brzmieniem syntezatorów co zaowocowało narodzeniem się nowego stylu muzycznego określanego mianem new jack swing . Utwór został zainspirowany prawdziwym incydentem w którym Janet i jej przyjaciółka została napastowana przez grupę seksualnie agresywnych mężczyzn w Minneapolis Początkowo do wyreżyserowania teledysku zostali zatrudnieni Brian Jones i Pierce Ashwort ale Janet nie była zadowolona z ich pracy ,Ostatecznie reżyserem teledysku zostaje Mary Lambert ,po raz kolejny w choreografii występuje Paula Abdul
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Holding Back The Years pochodził z debiutanckiego albumu Picture Book ,piosenka jest uważana za jedną z najlepszych w całym dorobku Simly Red ,utwór napisał Huckenall w 1978r kiedy był jeszcze nastolatkiem
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Calling Elvis wybrano na główny singiel z albumu On Every Street który w zamyśle miał być kontynuacją Brothers in Arms .Na pomysł tej piosenki Knopfler wpadł zupełnie przypadkowo kiedy jego szwagier powiedział że dodzwonienie się to twojej siostry jest takie trudne jak dodzwonienie się do Elvisa i to było wszystko ,sam utwór był w stylu rock-a-billy a tekst zawierał cały ciąg tytułów piosenek Elvisa Presleya .Utwór charakteryzuje się bardzo płynną grą Knopflera na gitarze rytmicznej gra Phill Palmer który wspomina to tak - Spędziłem kilka dni w Air Studios w Londynie i bawiliśmy się przy kilku utworach, Mark poddał mnie dość intensywnej procedurze zmuszając mnie do zagrania tej samej partii gitary na co najmniej 12 różnych Stratocasterach .Myślę że w ten sposób sprawdzał precyzję mojej techniki gry .W tym utworze na perkusji zagrał legendarny muzyk Toto Jeff Porcaro ,który był jednym z najczęściej nagrywanych muzyków w historii. On Every Street był jednym z ostatnich jego albumów studyjnych przed jego przedwczesną śmiercią w wieku 38 lat
 
Do góry