Co teraz słuchacie?

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Sweet Dreams powstał przez przypadek kiedy Dave eksperymentował z nowym automatem perkusyjnym i po zaprogramowaniu nie mógł go zatrzymać Jego dźwięk obudził Annie Lenox która spałą w sąsiednim pokoju ,zaczęła grać riff na klawiaturze do rytmu gdy Dave grał na innej klawiaturze Po ukończeniu utworu Annie wróciła do swojego pokoju i napisała tekst w ciągu godziny ,powiedziała - piosenka była wyrazem tego, jak się czułam beznadziejna i nihilistyczna Do utworu nakręcono teledysk ,którego koncepcja była taka aby odróżnić Eurythmics od innych popularnych filmów .Tego zadania podjęli się Dean Karr i Chris Ashbrook zafascynowani Salvadorem Dali i undergroundowym kinem tworzą dziwaczną koncepcję filmową z trzema lokalizacjami salą konferencyjną ,polem i rzeką ,miało to symbolizować ludzi których sukces napędza do osiągania coraz większych celów podczas gdy krowa jest zadowolona sama w sobie i nie wymaga żadnego bodźca
 

sentyzibi

Well-known member

Kiedy widziałem "stokrotki" na żywo w składzie był Corabi i Castronovo... Potem na vocal przyszedł Glenn Hughes i jak dla mnie to było super posunięcie



Potem wędrowniczek Castronovo znowu gdzieś się zapodział ( z kumplem z Hardline Johnnym Gioelim.) a na bębny wrócił Tichy.


A teraz z radiowych wiadomości dowiaduję się, że w maju wrócił Corabi, bo Hughes ( kolejny wędrowniczek) realizuje projekt jubileuszu płyty "Burn".
Wielu fanów się cieszy i daje temu wyraz na stronie zespolu, choć ja już się przyzwyczaiłem do Glena.

 

sentyzibi

Well-known member
A skoro wspomniałem wcześniej o Castronovo, to się mi przypomniało, że kilka tygodni temu wyszła nowa płyta jego Revolution Saints




I coś starszego

 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Być może trochę niedoceniany i długi ,ale Jesus To A Child było czymś innym .Utwór zakończył 18 miesięczny okres niezdolności pisania George spowodowany żałobą po śmierci jego partnera Anselmo Feleppy ,George dedykuje ten utwór Anselmo za każdym razem gdy go wykonuje ,debiutuje nim na MTV Music Awards w 1994r .W wywiadzie dla magazynu 8 Days powiedział - To wyjątkowa piosenka ,nie musiałem się bardzo starać ,to było naturalne ,utwór został nagrany wciągu pięciu dni ,ale napisany zaledwie w ciągu kilku godzin Teledysk do tego utworu wyreżyserował Howard Greenhalgh jest pełen symboli i różnych odniesień ,George jest często filmowany w półoświetleniu ,odcina się od statystów kucających na piasku leżących na mokrych kamieniach , trzymających się za ręce .Są cienie metronomów a ludzie znikają w długich korytarzach
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Eight Wonder założyła Patti Kensit razem ze swoim starszym bratem w 1983r ,na siłę próbowali zwrócić na siebie uwagę występując gdzie popadnie .Szczęście uśmiechnęło się w 1985 kiedy wydają singla Stay With Me i podpisują kontrakt z CBS Records ,Utwór I'm Not Scare staje się ich największym hitem i jest autorstwa Pet Shop Boys, którzy w tamtym czasie posiadają tak duży repertuar muzyczny ,że oddają swoje utwory innym wykonawcom Lekki jak piórko głos Kensit doskonale kontrastuje z perkusją i pulsującą linią basu Ciekawostką jest błędnie zacytowany w tekście wers wiersza Johna Betjemana Take these dogs away from me Przetłumaczona na język francuski strona B singla J’ai Pas Peur brzmiała jeszcze bardziej uwodzicielsko
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Prawie jak na koncercie 🤪
Iron Maiden.jpg
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
A swoją drogą,będę się musiał jednak wybrać na ich koncert ponownie .Ostatni raz byłem raczej dość dawno. O ile mnie mój "kolega Alzheimer" nie kłamie ,to chyba w roku 1986.Raz ,że od tamtej pory nieco się zmieniło w repertuarze i wystroju scenicznym , a dwa-muzycy to nie młodzieniaszki i trudno powiedzieć ile jeszcze pograją.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś, w czasach "Kiss Me ,Kiss Me..." czy "Desintegration" trochę ich słuchałem .Ale dość szybko zauważyłem ,że ta muzyka powoduje u mnie nerwowe poszukiwania żyletki by zostać "honorowym dawcą krwi". 🤪 Więc nasze kontakty ze zrozumiałych względów stały się raczej bardzo przypadkowe.;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Tytułowy utwór z płyty która odniosła spektakularny sukces ,prace nad albumem trwały trzy lata .Demo tego utworu zostało nagrane Dublinie wbrew pozorom utwór jest skomplikowany gdyż producent Mutt Lange nałożył kilka partii gitarowych z tego też powodu utwór nie nadawał się do wykonywania na koncertach W w wywiadzie dla Kaos wokalista zespołu Joe Elliott powiedział - Hysteria ma 11 partii gitarowych ,to co zrobiliśmy to pozostawiliśmy dwie te które ludzie słyszą naprawdę ,Hysteria był ostatnim albumem studyjnym na którym grał gitarzysta Steve Clarke i pierwszym na którym perkusista Rick Allen gra jedną ręką ponieważ drugą stracił w wypadku samochodowym ,Do gry używa zmodyfikowanej perkusji ,podczas nagrywania w studiu zastosowano overdubing dogrywając kolejne partie materiału ,jednak dużym problemem były występy na żywo ,rozwiązano to programując uderzenia w lewej stopie
 

sentyzibi

Well-known member
Kolejny przedstawiciel NWOBHM... Może nie tak bardzo popularni u nas, jak swojej ojczyznie rzecz jasna i chociażby u sąsiadów za naszą południową granicą.
Z przerwami i wieloma zmianami, ale ciągle istnieją, ciągle grają i wydają nowe płyty. Choć w moim odczuciu już sporo łagodniejsze.


 
Do góry