Co teraz słuchacie?

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Też miałem wczoraj podobną kołysankę 😃 ( taką, że właśnie dopiero wstałem) i to na żywo blisko sceny...

Ha, kolysanka, po której straciłem głos, bolą mnie ramiona i łydki, ale to przejdzie a wspomnienia zostaną.
Wprawdzie akurat " Battery" nie było, za to było między innymi :

Szczęśliwi Ci co byli (y) .Będę szczery i nie zamierzam wcale tego ukrywać ,ale zazdroszczę Ci tej utraty głosu oraz bólu ramion i łydek.Bo niby boli , ale jaki to przyjemny ból.;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Inspiracją do napisania tego utworu były kryminały Raymonda Chandlera ,pochodzi z płyty Love Over Gold której tytuł Knopfler zapożyczył od napisu który zobaczył na murze ,głównym instrumentem muzycznym jest gitara Ramirez ze strunami nylonowymi Był to również ostatni album na którym grał perkusista Pick Whiters opuścił grupę ostatniego dnia sesji nagraniowych 23 czerwca 1982r Zwieńczeniem płyty był Love Over Gold Tour na który złożyło się 80 koncertów na cały świecie po raz pierwszy odwiedzili Hiszpanię i Japonię ,koncert w Nowej Zelandii zgromadził 32 tyś widzów co było rekordem w historii kraju
 

sentyzibi

Well-known member
Szczęśliwi Ci co byli (y) .Będę szczery i nie zamierzam wcale tego ukrywać ,ale zazdroszczę Ci tej utraty głosu oraz bólu ramion i łydek.Bo niby boli , ale jaki to przyjemny ból.;)

A było ich tam trochę, podawali że 110 tysięcy.😯 Pierwszy raz odkąd jeździmy na ten festiwal widziałem tyle ludu. Od 2016 mamy taką coroczną tradycję, że ja córce bilet na tę imprezę kupuję z okazji Dnia Dziecka, a ona mi z okazji Dnia Ojca. Tym razem byliśmy w trochę większym gronie, bo dołączyli do nas znajomi...
Fakt, o bólu żadnym dzisiaj za dużo nie myślę nawet, bo ciągle króluje ekscytacja dniem wczorajszym. 😁
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Utwór z płyty która w jednej chwili zmieniała sytuację materialną wytwórni Epic/Columbia .teledysk z armią tancerzy zombii w reżyserii Johna Landisa jest uważany za największy i najbardziej wpływowy teledysk wszechczasów ,idealnie zsynchronizowany układ taneczny prowadzi siostra Michaela Janet .MTV niechętne do pokazywania czarnoskórych artystów ugnie się dopiero pod groźbą bojkotu ze strony wytwórni Epic /Columbia i wyemituje pełną wersję .W Wielkiej Brytanii teledysk miał premierę o północy dzięki uprzejmości programu The Tube emitowanego na Channel 4
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

To mroczna piosenka z nutą hard rocka ,była przedmiotem spekulacji prasowych ze względu na jej tytuł gdyż sugerowano że może dotyczyć Diany Ross lub księżny Diany Aby w teledysku oddać surowość utworu zdecydowano że najlepszym miejscem na nagranie wideo będzie sala koncertowa ,Na scenie do Michaela dołączył jego zespół z trasy "Bad Tour" oraz gitarzysta Steve Stevens ,teledysk zawiera nastrojowe ujęcia "Dirty Diany" w tej roli wystąpiła Lisa Dean
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Utwór nazywany hymnem miłości pochodzi z albumu Anamorphosee który został nagrany podczas ośmiomiesięcznego pobytu Mylene w Los Angeles ,płyta jest inna bardziej rockowa to zasługa nowych muzyków teksty są nacechowane filozofią ,a nie śmiercią miłością czy szaleństwem tematami z poprzednich płyt Nastrojowy czarno biały teledysk w reżyserii Marcusa Nispela zostaje nakręcony w sierpniu na prywatnej linii kolejowej obok Los Angeles ,do teledysku zostaje użyty odrestaurowany parowóz z 1910r ,budżet klipu zamknął się sumą 80 tyś euro a i ma swoją premierę 18,09 1995r
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To był pierwszy utwór Chrisa ,który usłyszałem. Dawno to było. Gdzieś tak ok.`85 roku. I do dzisiaj podoba mi się najbardziej.
Uwielbiam go - muzycznie , mam chyba ze 6 płyt :) bardzo ciężko dostać te starsze płyty.

A my na działce teraz tej Pani słuchamy, zaraz wypływamy na jeziorko, spokojnej soboty życzę,,,
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Hutchenece zadedykował ten utwór ewangeliście telewizyjnemu Jimmy'emu Lee Swaggardowi który został oskarżany o kontakty z prostytutką Piosenka pochodziła z ich albumu "Kick" producentem został znowu Chris Thomas ale wytwórnia Atlantic Records nie była zachwycona ,menadżer INXS Chris Murphy wspomina - Nienawidzili tego ,powiedzieli że nie widzą sposobu aby puszczać taką muzykę w rockowym radiu .Prezes wytwórni powiedział ,że da nam milion dolarów żebyśmy wrócili do Australii i nagrali kolejny album ,Na szczęście zespół odrzucił ofertę a Kick stał się najbardziej udanym albumem ,który pokrył się siedmiokrotnie platyną w Australii ,sześciokrotnie w USA i trzykrotnie w Wielkiej Brytanii
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Utwór pochodzi z ich tzw. albumu ślubnego (The Weddng Album) piosenka została napisana po ukończeniu albumu kiedy zespół zawiesił działalność , a wytwórnia myślała w jaki sposób wydać płytę , cechą charakterystyczną jest wykorzystany schemat perkusyjny autorstwa Soul Searchers .Ponieważ zespół nie miał pełnoetatowego perkusisty na albumie wykorzystano automat perkusyjny .Surrealistyczny teledysk wyreżyserował Julian Temple jako miejsce wybrano London Aquarium ze zbiornikami wodnymi w których znajdują się egzotyczne stworzenia morskie i rekiny wraz z zanurzoną pod wodą kobietą związaną łańcuchami
 
Do góry