Co powiecie o Samsungu SP-50L6HX

JacekW.

New member
Milo, ale na kanałach niemieckich jakość jest b.dobra, zresztą cyfra nadaje w rozdzielczości 702X586 (czy jakoś tak), a tam gdzie jest nadawane z rozdzielczością 720X586 (np. polsat sport, ard, zdf) wszystko jest w porządku. Nie chcę pisać, że samsung jest lepszy od sony (nie widziałem), ale przy tej cenie to naprawdę jest porządny tv. Z większej odległości to nawet programy które są nadawane w rozdzielczościach ok 350x560, wyglądają w porządku, ale co do jakości cyfry, to upieram się, że jest kiepska, kolega, który kupił nowy CRT 29 cali jest lekko załamany.
Jacek
 

Milo

New member
Projektor

Ale czym jest załamany TV czy Cyfra+ ?? :),To świadczy że TV ma słaby filtr ogladałem ostatnio Sony KDF w MM szedł chyba ze zwykłej anteny albo coś w tym stylu napewno nie z Cyfry+ i jakośc byla naprawde ok program to był Polsat.
 

JacekW.

New member
Milo, to filtr w tv lepiej się sprawuje na niemieckich niż na cyfrze:p . Muszę założyć zwykłą antenę to będę mógł coś napisać o odbiorze analogowym.
Jacek
 

derej

New member
Ja jestem bardzo ciekawy jaki bedzie obraz po podlaczeniu tego samsunga do zwyklej anteny - JacekW jezeli tylko masz taka mozliwosc to ja bardzo czekam na wynik porownania C+ z syg. z nadajnika naziemnego.

No coz...nie doczekalem sie na jakies porownania...ale decyzja i tak zapadla. Zdecydowalem sie kupic 50" (oczywiscie mowa o samungu) do tego DVD Samsung HD860. Poki co jakies 3tyg (mam nadzieje ze tylko tyle) bedzie dostawal sygnal ze zwyklej anteny - jak tylko zostanie zamontowana instalacja sat. w bloku przejde na polsat albo cyfre...no chyba ze cos mi sie w miedzyczasie zmieni :) Jak tylko dotrze do mnie zabawka podziele sie wrazeniami.

B.
 
Ostatnia edycja:

derej

New member
Zdjecia

JacekW. udalo Ci sie zrobic jakies zdjecia? Bo przynajmniej ja czekam niecierpliwie :)

Podlaczales go do sygn. ze zwyklej anteny?

Dzieki,
B.
 

JacekW.

New member
Witam,
Antenę podłączyłem, ale mam problem z odbiorem (albo wzmacniacz albo miejsce umieszczenia - za nisko). Programy, które odbierają poprawnie (tvn, tvp3) jakość przyzwoita, jak widzę z różnych testów telewizorów "wielkoekranowych" to odległość min. to 3 m, to z takiej i większej to telewizor "zaczyna" grać b. dobrze. Poprzednie oceny moje oceny były z bliższych odległości. Połączyłem tuner sat. componentem (źle oznakowane kable) i obraz poprawił się znacząco, na MI-2 w TVN obraz był naprawdę b. dobry.
Wadą wg mnie jest problem z czernią, ale przy ciemno szarym ekranie ciężko uzyskać czarny kolor:( , w dzień nie ma problemu, gorzej w nocy, ale jak zwróciłem uwagę na to mojej żonce, to powiedziała, że się czepiam.
Zdjęć nie zrobiłem, bo mnie połamało (chyba dlatego, że słabo świętowałem;) ). Jak mam zrobić zdjęcia: telewizor w formacie 16:9 czy 4:3, sam ekran czy otoczeniem, różne nastawienia obrazu - proszę o sugestie może dzisiaj coś wykonam (zdjęcia 5 mln pix.- 2 Mb).
Jacek
 

derej

New member
Jezeli o mnie chodzi to ja bym chetnie zobaczyl jak to wyglada 4:3 z syg analogowym (czytaj najslabszym jaki masz) i np. 16:9 z DVD...Jezeli zobacze jak to wyglada w calosci to tez bede sie cieszyl... Moja skrzynka mailowa przyjmie taka ilosc danych :)

PS. Moj egzemplarz (wersja 50") przyjdzie byc moze w sobote...jezeli nie to z poczatkiem tyg. wiec bede sie dzielil wrazeniami....

I jeszcze jedno pytanie - jaki jest model lampy...podobno jest na obudowie naklejka z tym numerkiem. Móglbys go podac?

Dzieki i zabieraj sie do swietowania weekend juz blisko. :D
 
Ostatnia edycja:

JacekW.

New member
Witam, mam zdjęcia (na razie tylko z satelity), mój mail wasjac@interia.pl, proszę o kontakt to prześlę zdjęcia. Co do samych zdjęć, to obraz w tv lepiej wygląda (bardziej kolorowo), aparat ma tendencje do prześwietlania (trochę korygowałem, ale na wyświetlaczu aparatu ciężko ustawić).
Jacek
 

Ru$lan

New member
JacekW. napisał:
Witam, mam zdjęcia (na razie tylko z satelity), mój mail wasjac@interia.pl, proszę o kontakt to prześlę zdjęcia. Co do samych zdjęć, to obraz w tv lepiej wygląda (bardziej kolorowo), aparat ma tendencje do prześwietlania (trochę korygowałem, ale na wyświetlaczu aparatu ciężko ustawić).
Jacek
A możesz te zdjęcia zapodać tutaj ? ( to chyba lepsze rozwiązanie niż wysyłanie zdjęć zainteresowanym na maila )

P.S
Sprawdziłeś jak wygląda obraz po HDMI/DVI podbity do 720p ?
 

JacekW.

New member
Witam
Tutaj mogę załaczyć jedynie do ok. 39Kb, rozdzielczość b. słaba (zresztą nikt nie wali do mnie drzwiami i oknami o wysyłanie zdjęć. Jeszcze nie sprawdzałem 720p (jeszcze się nie zebrałem i nie kupiłem DVI/HDMI).
Zauważyłem jedno ciekawostkę po zmianie konwertera zakłócenia ("przesuwny pixel") są w mniejszym zakresie i na mniejszej ilości kanałów - nie zależą też od siły sygnału. Myślę, że jakby jeszcze nie było diseq-a, to też obraz by się poprawił (każdy element wnosi swoje 3 grosze).
Jacek
 

derej

New member
No niestety na wrazenie musicie (a co gorsza ja tez) jeszcze poczekac. Bo okazalo sie ze sklep w ktorym go zamowilem ma juz telewizor, ale DVD, ktore wraz z nim zamowilem lezy na magazynie celnym...Nie chce placic 2 razy za przesylke, wiec czekam...ale mam obiecane (po raz kolejny) ze w poniedzialek zostanie wyslane i bedzie na wtorek... Obiecuje ze zaraz jak go podlacze napisze choc kilka slow.


PS. Sprzet juz jest w drodze...wiec powinien dotrzec na srode...pod warunkiem ze kurier zastanie mnie w domu. Wrazenia beda od razu jak to podlacze...
 
Ostatnia edycja:

derej

New member
No wiec czas napisac o kilku pierwszych wrazeniach...Zaczne od tego ze nie wiem czy ten egzemplarz u mnie zostanie, bo wg mnie jest niestety wadliwy...na ekranie mam spore przebarwienie (od wewnatrz) widac to nawet na zdjeciach (jezeli ktos jest zainteresowany moge wyslac)..drugi problem to pofałdowanie ekranu rowniez od wewnatrz - widac mocno jak stoi sie blisko i patrzy od gory - o ile to pierwsze to byc moze jest kurz (nie wiem czy toto sie czysci od srodka - serwis?) o tyle drugie jest denerwujace i powoduje znieksztalcenie obrazu. Jednak "poza tym" jest super. Ekran jest duzy, daje super jakosc - poki co testowalem tylko z DVD i to nawet bez skalowania do 720p lub 1080i jest super. Mnie wystarcza. Moj model to juz nowsza wersja SP50L6HV, ogladam go z odleglosci okolo 4.5m i wcale nie uwazam zeby mial byc zbyt duzy. Jutro bede mial wiecej czasu na zabawe, zrobie troche testow, zdjec - podziele sie dalszymi wrazeniami...Gdyby ktos chcial jakis konkretnych zdjec lub chcial zebym cos konkretnego sprawdzil, prosze o pytania, postaram sie dogodzic wszystkim :)

A poki co mam pytania do JacekW. czy w Twoim egzemplarzu widzisz takie pofaldowanie? Moze to tylko moj wymysl i poprostu ten model tak ma...

Gdzie w menu testowym mozna zobaczyc czas dzialania lampy? Bo mnie sie nie udalo...

Do jutra
B.
 

JacekW.

New member
Witam,
Co do pofałdowania jest (widać pod kątem, jak źle jest załamywane światło odbijane) , ale wg mnie nie powoduje zniekształceń lub ja ich nie widzę, ale przyjrzę się obrazowi pod tym kątem. U mnie żadnych przebarwień nie stwierdziłem. Co do menu serwisowego to już nie pamietam, ale postaram się sprawdzić (odpowiedź dopiero w poniedziałek).
Jacek
 

derej

New member
Hej,

Wlasnie dzwonilem do serwisu i powiedziano mi ze te znieksztalcenia wynikaja z tego ze ekran jest soczewka i jest to normalne. U mnie jak sie okazalo zabrudzenie ekranu (mam nadzieje ze jest tak jak oni mowia) powoduje znieksztalcenia i przebarwienia, co w sumie wydaje sie byc logiczne...zglaszam to do serwisu niech przyjada i wyczyszcza...bo to dadza rade zrobic na miejscu, a jezeli bede chcial oddac zabawke do sklepu to znowu bede na nia czekal i pewnie poniose koszty wysylki (przynajmniej w jedna strone).

Doton pochwale sie w tym linku.

JacekW jezeli mozesz podac mi gdzie w tym menu jest czas lampy bede zobowiazany.

Co do testow - to wczoraj jednak nie wytrzymalem i podlaczylem do niego sygnal z anteny analogowej - nic to ze kabel idzie przez caly pokoj ale jest... Poki co nie mam mozliwosci zrobienia testow z cyfra, ani polsatem, bo w bloku ekipa montuje instalacje...i pewnie jeszcze troche ja pomontuje. Ale dla mnie sygnal analogowy byl milym zaskoczeniem. Mieszkam na drugim pietrze, antena jest na balkonie i jakosc sygnalu nie jest rewelacyjna, ale to co zobaczylem bylo bardzo ok - inna sprawa ze antene mam raczej solidna - tzw. duzy logarytm ze wzmacniaczem. TVN i dwojka ma super jakosc - oczywiscie z 4m, bo z bliska widac problemy...Spodziwalem sie "plywania" obrazu, szumow i tego ze bedzie on nieostry...Oczywiscie do DVD to mu daleko, no ale...

Wczoraj bawilem sie jeszcze skalerem w DVD i przynam ze z odleglosci ogladnia nie widze duzej roznicy, ale siedzac blizej jezli wlaczam skalowanie do 720p, jest lepiej, a 1080i nawet z 2m jest bardzo ladny.

Zapomnialem wczoraj zabrac kabla d-sub wiec nie dalem rady podlaczyc kompa, ale potestuje tez pozostale wejscia TV...zobaczymy jak to wyjdzie.

B.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
koszty

jeśli Twoje zgłoszenie do serwisu jest zasadne to nie płacisz nic za przesyłkę ani do serwisu ani z serwisu do Ciebie.

Pozdrawiam Masta_J
 

matmar

New member
Praca lampy

CZAS PRACY LAMPY

TV w stanie czuwania

Zpilota INFO / MENU / MUTE / POWER

Pojawi się tablica <Service mode P1>

Strzałką w dół wybieramy poz. 15 OPTION TABLE

Wciskamy ENTER na pilocie

Pojawi się plansza z pozycjami od 1 do ...

Strzałką w dół przechodzimy do poz. 20 LAMP TIME

Tam jest informacja <00000H> oznaczająca ilość godzin pracy lampy.

Pozdrawiam

Marek M.
 
Ostatnia edycja:

bilb0

New member
doton napisał:
SP50L6HX i SP50L6HV - porównanie

Jest tam dużo informacji ale nie ma tej najważniejszej, co wyczytałem o nowym modelu na rynek USA gdzie zwiększono obroty ( z 10000 na 14400obr) części wirującej odpowiadającej za kolory i zmniejszenie tęczy. Chyba będę musiał zadzwonić do nich i wtedy nie wymigają się od odpowiedzi.

A który ma być ten nowszy i z większymi obrotami?
Ktoś coś ustalił w tym temacie?
Bo z tej tabelki w XLS oraz z porównania instrukcji obsługi wynika, że HX jest bogatszy w więcej niż tylko tuner i strony telegazety.

A ja mając do wyboru HXa z ekspozycji i nowego HV - wziąłem HV i nie wiem, czy mam być na siebie bardzo zły.

pozdrawiam
Robert
 
Do góry