Co powiecie o Samsungu SP-50L6HX

derej

New member
No coz pozostaje czekac na info do poniedzialku...

Ponowie jednak pytanie, ktos sie orientuje jaka jest roznica miedzy modelami SP50L6HX a SP50L6HV ? Poza pamiecia stron telegazety i tunerem PIP? Chodzi o stolik (sadzac po zdjeciach) ?

Dzieki,
B.
 

doton

New member
Witam wszystkich
Ja też jestem zainteresowany tym samsungiem i z tego powodu wysłałem zapytanie do centrali samsunga w warszawie o to czym różnią się te dwa modele. Poniżej podaję link do strony z kąd można ściągnąć dokładny opis- inny niż na stronie samsunga.

SP50L6HX i SP50L6HV - porównanie


Jest tam dużo informacji ale nie ma tej najważniejszej, co wyczytałem o nowym modelu na rynek USA gdzie zwiększono obroty ( z 10000 na 14400obr) części wirującej odpowiadającej za kolory i zmniejszenie tęczy. Chyba będę musiał zadzwonić do nich i wtedy nie wymigają się od odpowiedzi.

Pozdrawiam
 

derej

New member
Jak tylko uzyskasz jeszcze jakies informacje, to podziel sie nimi na forum...Info o tyle cenne, ze cena sugerowana na stronie samsunga jest dokladnie ta sama, wiec chyba warto dostac cos lepszego za ta sama cene.

Pozdrawiam i czekam na info,

PS. Dzis poprosilem Panow z krakowskiego Mix'a o podanie ceny na sp50 i sp46...zobaczymy co zaproponuja...
 

JacekW.

New member
Witam,
Telewizor dotarł (5600 zł bez stolika). Na razie jeszcze go nie odpaliłem, wiąże się to z "małym" przemeblowaniem. A co do różnicw werssji HX i HV to można ściągnąć instrukcję obsługi, brak jednego SCART-a, pilot bez wyświetlacza, pewnie wersja V ma lepszą obróbkę obrazu.
O obrazie mojego "klocka" napiszęw poniedziałek, chociż nie mam wszystkich kabli (brak DVI-HDMI), potrzebny do dvd-745.
Jacek
 

jarofor

New member
Witam,
Mam pytanie, czym różni się model Samsunga SP50L3HX od SP50L6HX, oprócz ceny (spora różnica około 4000 zł) . W specyfikacji technicznej podanej przez producenta nie znalazłem istotnych rożnic.
 

derej

New member
Model SP50L3HX byl w katalogu Samsunga na rok 2004/2005 - ta cena (4000 wiecej) jest cena sugerowana tego modelu na rok 2004/2005. Jest to juz model nieprodukowany...info od krakowskich sklepow...

Pozdrawiam,
B.
 

JacekW.

New member
Witam,
Napiszę Wam, moje pierwsze wrażenia.
1. Mam tylko odbiór z satelity C+, niestety jakość jest do d.py, pikseloza - trochę jak przesuwny piksel w plazmach;) obraz ma "ruchy boczne". Na szczęście TVN nadaje dobrze. Jak się zapuści niemieckie stacje z Astry to obraz można oglądać z 2 m i żadnego piksela nie widać. Może to wina tuner (DM 5620) słaba głowica, zamówiłem już inny z wyjściem komponentowym i zobaczymy czy będzie poprawa.
2. Obraz jest bardzo jasny (ściągnąłem do 50% i myślę, że trzeba zejść jeszcze trochę).
3. Nie sprawdzałem jescze dvd kupię kabel DVI-HDMI, to opiszę, bo na razie mam podłączony przez SVHS i obraz jest normalny, ale tak naprawdę nie miałem czasu sprawdzić.
4. Telewizor delikatnie szumi, słychać to w nocy. Po wyłączeniu wiatrak pracuje jeszcze około 30 sek.
5. Problem kątów poziomych uważam nie istnieje (wymiary pokoju 7X4m), pionowe trzeba mieć wzrok w granicach wysokości ekranu, jak siedzę to mam wzrok dokładnie w połowie wysokości tv.
6. Jeśli chodzi o piksele tv to widoczna jest bardzo delikatna siateczka (z 0,5 m), nie tak jak w paźmie gdzie widać piksele z 2 m
Tak poza tym jestem b. zadowolony, bo nareszcie widzę co się dzieje na boisku (chociaż przekaz jak pisałem jest słaby, im dalej od TV tym lepiej).
Zadawajcie pytania jak będę w stanie to wam odpowiem, uważam, że za takie pieniądze to TV wart ceny.
Jacek
 

doton

New member
Wiecie co to jest efekt tęczy? Czym się o objawia? Bo ostatnio przyglądałem się Samsungowi Sp-50L7HX i nic nie zauważyłem. Jeśli ktoś mógłby wytłumaczyć to poproszę.

Do JacekW
A jak jest u Ciebie, czy widzisz ten problem?
Czy porównywałeś swój model z Sony KDF, czy warto prepłacać 1000zł?

Wiem, że to trudne pytania ale jeśli mógłbyć odpowiedzieć to byłbym wdzięczny- jestem jeszcze przed kupnem jednego z nich.

Pozdrawiam wszystkich tylnoprojektowców.
 

Ru$lan

New member
JacekW masz możliwośc zapodania jakiegoś materiału 720p ( tudzież upskalowanego do tej rozdzielczości ) ?
P.S
Sprawdziłeś ile godzin "wyświeciły" lampy ?
 

derej

New member
JacekW teraz bedziesz wiecej czasu spedzal odpowiadajac na nasze pytania niz na ogladaniu nowej zabawki :)

Ja mam pytanie nastepujace - czy jestes w stanie napisac jak wypada porównie Twojego SP46L6 z modelem SP50L7 (oczywiscie z punktu widzenia normalnego uzytkownika) - jest to o tyle wazne, ze nie znalazlem modelu L6 w Krakowie, a kupowanie TV nawet go nie ogladajac troszke mnie przeraza...Bede wdzieczny za Twoja opinie...Glownie chodzi mi o odczucie kolorow, kątów, generalnie jakosc obrazu...czy sa porownywalne czy to raczej inna bajka i nizsza jakosc.

Pozdrawiam,
B.
 

klucho

New member
A ja troche sie dziwie ze zmieniasz od razu tuner tv zamiast kabla. w dreamboxach z tego co znalazlem w opisie (o dziwo) mozna puscic sygnal component przez gniazdo euro. trzeba miec kabelek scart/component np z allegro i moze sie okazac ze wszystko bedzie żyleta?
 

JacekW.

New member
Witam,
Doton, nie stwierdziłem efektu tęczy, też zwracam uwagę i nie widzę, chyba że, czasami biały kolor wpada w błękit, ale czy to wina tv czy nadawcy. Naprawdę jakość nadawanych programów pozostawia wiele do życzenia. Zauważyłem ciekawy efekt, włączam menu tunera sat i na kanałach C+ całe menu ma tendencje do "ruchów", a na niemieckich kanałach nawet nie zadrży.
Ru$lan, z sygnałem 720p będzie problem (chyba, że DVD-HD 745 ma możliwość upskalowania), dzisiaj sprawdzę czas pracy lampy.
Derej, nie porównywałem ww. modeli (cena SP50L7 trochę za duża). Kąty poziome nie mają znaczenia: odległość oglądania 3,5-6m przy szerokości 4 m, kąty pionowe tak jak pisałem, ale nikt nie ogląda tv stojąc. Co do kolorów to trudno mi się wypowiedzieć, bo każdy odbiera to inaczej np. można regulować nasycenie trzech kolorów: zielony, różowy, niebieski (zdjęcie testowe). W porównaniu ze starym CRT to inna bajka szczególnie jasność, ale żeby coś porównywać to porównywane odbiorniki muszą stać obok siebie. W sklepie żona wybrała akurat ten, a nie plazmę, tak że przynajmniej ją mam z głowy;) .
Klucho, kupuję drugi tuner, bo i tak mi jest potrzebny (w sypialni), kabelek też zamówiłem i będę mógł porównać, z tym wyjściem komponentowym z dreama to różnie "piszą", faktem jest, że w dreamie jest możliwość przestawienia, ale czytałem o problemach.

Postaram zrobić kilka fotek i chętnym prześlę, dopiero w przyszłym tygodniu.
Jacek
 

derej

New member
Ja rowniez bede baaardzo zainteresowany fotkami...No i oczywiscie reszta spostrzezen jakie Ci jeszcze do glowy przyjda...Kazde info dla mnie jest cenne, bo jeszcze nie udalo mi sie w Krakowie zobaczyc tego modelu.
 

Milo

New member
Projektor

Wydaje mi się że ten Samsung jest groszy od Sony KDF ma napewno starsza technologie oczywiscie każdy chwali to co ma (ja narazie nie mam nic :) ) zreszta widziałem go w któryms sklepie i obraz z kablówki był katastroficzny w porównianiu do Sony nie wiem jak w HD.
 

derej

New member
Milo, mam prosbe, przypomnij sobie gdzie go widziales w Krakowie...chetnie bym go zobaczyl...bo powiem szczerze ze widzialem syg. z kablowki na L7 i moim zdaniem obraz jest przynajmniej porownywalny jak nie lepszy od tego ktory oferuje KDF. A ze technologia starsza to juz bardziej dopracowana :) A L6 to w sumie ta sama technologia...a model nowszy...
 

Milo

New member
Projektor

Derej może widziałes obraz z Cyfry+ to wtedy napewno jest lepszy napewno jest gorszy na Samsungu obraz niz na Sonym,przykro mi ale sobie ine przypomne w którym sklepie poniewaz to było danwo temu ale chyba to był Avans albo Euro AGD ale nie jestem pewny na 100%.
 

derej

New member
Hmmmm...trudno mi sie z Toba zgodzic...ogladalem ten sam sygnal na KDF'ie i na L7 samsunga (wiem ze to inna polka cenowa, ale ta sama technologia) i jak mam byc szczery to nie zauwazylem w zasadzie zadnych roznic. Z tego co sie orientuje, to byl to sygnal ze zwyklej anteny (nawet nie kablowka)...Oczywiscie wiem ze odczucie szeroko pojetej "jakosci" jest baaardzo subiektywne...jednak bede bronil mojej pozycji ze SONY i SAMSUNG daja porownywalna jakosc obrazu :)

Jak tylko uda mi sie zakupic go w jakims sklepie (najlepiej wczesniej go ogladajac) obiecuje ze podziele sie wrazeniami - nawet gdybym mial wtedy przyznac Ci racje :grin: Z czystej ciekwosci najpierw podlacze go do zwyklej anteny...

Pozdrawiam,
B.
 

JacekW.

New member
Witam,
Ru$lan, sprawdziłem czas pracy lampy - 15 h, ale lepiej nie wchodzić w menu serwisowe, tyle możliwości ustawień, że można coś zepsuć.
Mam problem z kable SCART-komponent - ludzie mają niebieskie twarze (na obu tunerach), złącze w tv dobre, może macie jakieś sugestie.
Wczoraj porównywałem mecz w TVP1 i Polsat Sport, no i na jedynce obraz naprawdę kiepski (koło piłkarza mgiełka-rozmycie obrazu), a na polsacie obraz dobry, może nie rewelacyjny, ale przyzwoity.
Jacek
 

Milo

New member
Projektor

Skoro JacekW. pisze że ma obraz nie za dobrej jakości na Cyfrze + to chyba o czymś świadczy,zobacz co ludzie pisza o 3LCD Cyfra+ idzie żyleta!!Samsung ma inną technologie wyświetlania wiec to nie jest to samo.Pozdrawiam
 
Do góry