Co kupicie w do końca 2009?

Peek

New member
Bez reklam
Witam
Wklejajcie i wpisujcie tu listy gier, które kupcie jeszce w tym roku. Ja taką liste sobie już opracowałem i jest ona taka:

- Virtua Tennis 2009
- InFamous
- Fight Night Round 4
- Wolfenstein
- Colin McRae: Dirt 2
- Tekken 6
- Uncharted 2
- Mafia 2
- Need for Speed: Shift
- Batman Arkham Asylum
- Splinter Cell: Conviction
- IL 2 Sturmovik: Birds of Prey
- Bioshock 2
- The Saboteur
- Modern Warfare 2
- PES 2010
- FIFA 10
- NBA 2K10 lub NBA Live 10
- NHL 10 lub NHL2K0
- Max Payne 3
- Assasin's Creed 2
- Gran Turismo 5
- Heavy Rain

Kolejność nie ma w mojej liście żadnego znaczenia. Zastanawiałem się jeszcze nad Fuel, Prototype, UFC Undisputed oraz westernami Call of Juarez: Więzy krwi i Red Dead Redemption, ale uznałem, że gra żeby dać za nią 2 stówki musi być bardzo dobra i mieć to coś a nie przeciętna więc nie figurują na liście. Nad Red Faction Guerrilla i Final Fantasy nawet się nie zastanawiałem, nie lubię klimatów aż tak kosmicznych. Wiem, że niektóre z wymienionych wyżej mogą wyjść w 2010, ale możliwe, że wyjdą wcześniej. A jakie wy macie plany na gry?
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
1 Heavy Rain (o ile wyjdzie w tym roku !)
2 Modern Warfare 2
3 Bioshock2
4 Batman Arkham Asylum (zapowiada sie ciekawie ,moze kupie)
5 Splinter Cell: Conviction
6 Uncharted 2
7 Mafia 2
8 Max Payne 3


Upsss duzo tego :-D :-D wspaniały rok :eek:k:

P.s. Miałem nieprzyjemność widzieć kopie zapasowe gier :mrgreen: na XBOX,A takie jak ;
Terminator S
Damnation
Bionic Commando
Jak dla mnie totalne dna :roll: :???:
 

Bambolo82

Banned
Z tegoroznych gier na 100%:
1) Uncharted 2
2) Gran Turismo 5 (liczę że Sony zrobi nam prezent na gwiazdkę)
3) PES 2010
4) Heavy Rain
5) MAG
6) Street Fighter 4

Inne, zobaczymy.

Oczywiście wszystkie powyższe poza PES2010 kupie używane, po odczekaniu premierwoego hype'a, za jakieś 100 zł sztuka. Taką mam strategię kupowania oryginalnych gier.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Z tych co wyjdą na pewno kupię:
- Bioshock 2
- Fight Night 4
- Heavy Rain (o ile wyjdzie '09)

Może kupię:
- Modern Warfare 2
- Bayonetta (jeśli okaże się b. dobrym hardcorowym slasherem)

Reszta która mnie interesuje na PS3 (GOW3, nowa gra Ico Team, nowy Jak, Gran Turismo 5, SSX next gen) nie wyjdzie w tym roku.
 

Peek

New member
Bez reklam
Przeczytałem artykuł na temat Red Dead Redemption. Zapowiada się naprawdę ciekawie, mozliwe, że ją kupię.
 

Mefju

New member
- Assasin's Creed 2
- Modern Warfare 2
- Tekken 6
- Need for Speed: Shift , ale dopiero wtedy gdy przeczytam kilka recenzji :roll:
- Max Payne 3
- Uncharted 2

No i :eek:k: Pozdrawiam.
 

pRzeKop

New member

-AS-

New member
Colin McRae: Dirt 2
Need for Speed: Shift
Gran Turismo 5 (jak wyjdzie)
PES 2010
MAG (? zalezy)

chyba o paru zapomnialem, jak sobie przypomne napisze
 

mataman

New member
Bez reklam
Colin McRae: Dirt 2
Need for Speed: Shift
Gran Turismo 5 (jak wyjdzie)
Heavy rain (jak wyjdzie)
Modern Warfare 2
Bioshock 2
Uncharted 2
Mafia 2
Max Payne 3
Assasin's Creed 2

oj biedny mój portfel
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja do swojej listy póki co dodałem Red Dead Redemption, bo zapowiada się nieźle, wychodzi od Rockstara, zobaczymy w niej bardzo usprawnione silniki sprawdzone już w GTA IV. Zobaczymy jak będzie z kasą, ale z westernów zapowiada się najlepiej. (Call of Juarez: Więzy krwi chyba będzie dość słabe, ale porównamy recenzje obu gier).

Oj obfity ten rok... Zbierze krwawe żniwa na portfelach, ale oczywiście lepsze to niż posucha.

Rzuciłem okiem na Prototype, ale gra jakoś mi do gustu nie przypadła. Jeśli chce konkurować z inFamous, to już przed premierą może ogłosić przegraną. W Prototypie budynki to po prostu bryły sześcienne, beż żadnych gzymsów, parapetów, po prostu prostokąty w 3D, samochody gorsze chyba niż w trzecim GTA, dobre są animacje postaci, ale to za mało żeby wygrała z perełką od Sonego, a co dopiero żeby dać za nią 2 stówki.

W tym roku wydawcy zauważyli jeden nie wykorzystany jeszcze dobrze w grach temat czyli dziki zachód. Po dość słabych Gun i Call of Juarez, do boju o najlepszy western 2009 stają kontynuacja CoJ, a także całkiem nowa produkcja tworzona tylko z myślą o konsolach Red Dead Redemption, moim zdaniem CoJ niczym nie zaskoczy, za to RDD może być jedną z największych niespodzianek 2009.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
O CoJ jest w Polsce głośno tylko dlatego bo to polska produkcja, ale RDD ma szanse naprawde skorzystać z niewykorzystanego tematu w świecie gier i stać się hitem.

Mamy dzisiaj wysyp trailerów, które zobaczymy na E3. Na portalach można znaleźć filmiki z NFS:Shift, The Saboteur, Mass Effect 2, Batman: Arkham Asylum, Mafii2 i paru innych.

NFS, Batman (w wersji na PS3 zagramy Jokerem), The Saboteur, nowa Mafia i Uncharted zapowiadają się znakomicie.

Za to Mass Effect 2 dołącza do grona gier dla mnie "za bardzo kosmicznych", gdzie znajdują sie już RF: Guerilla i Final Fantasy, a także Prototype, ale nie z powodu Science Fiction, ale dlatego, że gra mi się nie podoba.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Peek napisał:
Za to Mass Effect 2 dołącza do grona gier dla mnie "za bardzo kosmicznych"
Kurcze, Mass Effect to świetne uniwersum.. RPG od bogów tego gatunku, z imo rewolucyjnym systemem dialogów. To jedna z tych gier które naprawdę zazdroszczę posiadaczom Xboxa :)
 

Buria

New member
Peek napisał:
O CoJ jest w Polsce głośno tylko dlatego bo to polska produkcja

A ja właśnie zauważyłem, że niektórzy ludzie na forach już narzekają na tą grę z powodu tego, iż jest robiona przez Polaków. Zupełnie nie rozumiem takiego myślenia. Ok, nie jesteśmy potęgą jeśli chodzi o robienie fajnych gierek, ale CoJ zapowiada sie conajmniej przyzwoicie. Osobiście chciałbym, żeby ten produkt okazał się sukcesem (przypuszczam, że podobnie myślą inni gracze, nie uprzedzeni co do kraju z którego pochodzą programiści).

Jednocześnie wydaje mi się, że nawet w przypadku ewentualnego sukcesu, pojawią się głosy krytykujące wysokie noty w kraju, a głównym argumentem będzie, iż gra jest "nasza".

Swoją drogą - nawet jeśli Peek ma rację (czytaj: o CoJ jest głośno bo to polska produkcja) to co w tym złego?! Czy polskie firmy ( a za nimi polskie media) nie mogą przedpremierowo wychwalać swojego produktu? Wydaje mi się, że to dość popularna praktyka w każdym kraju, niezależnie od poziomu gier jakie się tam robi.

Ps. Żeby nie było Peek, nie atakuję Cie, tylko Twoja wypowiedź posłużyła mi do skomentowania pewnego zjawiska, które obserwuje już od dłuższego czasu, a które osobiście mnie śmieszy. Typowo polska przekora.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
@ Buria
Ale ja całkowicie podzielam twoje zdanie. Uważam, że Polacy to zdolny naród i takie firmy jak CD-Project czy Techland są w stanie wypuścić na rynek bardzo dobre gry zarówno na PC jak i na konsole. Chodziło mi tylko o to, że promocja tej gry jest tak głośna chyba tylko w naszym kraju. O CoJ nic złego nie mówię, bo gra prezentuje się dobrze, jesli nie nawet bardzo dobrze, ale to właśnie nie w Polsce a za granicą gra może mieć trudności z osiągnięciem sukcesu właśnie dlatego, bo jest robiona przez Polaków (a w dodatku za przeciwnika ma grę od kanadyjskiego giganta czyli Rockstar). Ja jako Polak do polskich gier zawsze będe podchodził z sympatią.

Buria napisał:
Swoją drogą - nawet jeśli Peek ma rację (czytaj: o CoJ jest głośno bo to polska produkcja) to co w tym złego?! Czy polskie firmy ( a za nimi polskie media) nie mogą przedpremierowo wychwalać swojego produktu? Wydaje mi się, że to dość popularna praktyka w każdym kraju, niezależnie od poziomu gier jakie się tam robi.

Mam dokładnie to samo zdanie. Polacy powinni reklamować swoje produkcje, wzorując się na koncernach z zachodu.

Jednak przestrzegam przed skrajnością w drugą stronę. PC-towy Wiedźmin okrzyknięty hitem, dla mnie jest całkowicie przeciętną grą, a słychać o nim same "Achy i Ochy". Nie można zachwycać się grą tylko dlatego, że jest od nas. Pamiętajmy by być obiektywnymi, bez względu na pochodzenie gry, bo wszyscy zachwycają się, że weidźmin przekroczył milion sprzedanych sztuk, a przecież Killzone 2 osiągnęło taki wynik po tygodniu. Oczywiście porównanie dosyć głupie, ale chodzi mi o to, żeby nie popadać ze skrajności w skrajność.
 
Ostatnia edycja:

raito

New member
nie bede oryginalny ;)
Heavy Rain
Bioshock 2
Uncharted 2

Zawsze moze cos jeszcze wskoczyc w miejsce zakupu :)
 
Do góry