chyba jednak Plazma jest lepsza od LCD

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
marcintgr napisał:


.. większośc wypowiadajacych sie w tym temacie na forum to są osoby które gdzies coś wyczytały i udzielają sie dyskusji a nie maja pojęcia o niczym!!
No widzisz i masz zaszczyt należeć do tego szacownego grona większości:-?


marcintgr napisał:


Jednynie co to myślałem że jeszcze kiki sie cos więcej zna na tym forum ale po pomyśle robienia testów kabli HDMI i ich wynikach to faktycznie nie ma nic wspólnego z elektroniką i TV po za tym że je sprzedaje!!


No proszę i kikiemu się dostało.
Panie Marcinie. Już kiedyś panu to pisałem.Niech się pan zajmie czymkolwiek innym, tylko nie wypowiadaniem na tym forum. Robi pan wprawdzie postępy, bo powyższe zdanie nie zawiera błędów ortograficznych, ale nadal sens wypowiedzi jest niejasny. Generalnie powiedział pan już WSZYSTKO. Wszyscy wiemy, że LCD są najbeściarskimi telewizorami na świecie. A już najwspanialszym ze wszystkich jest LCD 46 cali Samsunga. I wogóle ta biel, brak wypalania, no i mniej żre prądu. Hmmmmm z tym , że ja już to gdzieś czytałem w pana postach. Pisze pan stale to samo, powtarzając oklepane opinie nijak nie mające się do rzeczywistości i jeszcza zarzuca pan wszystkim niekompetencje.
 

marcintgr

New member
Już sobie nie dodawaj ze LCD 46" samsunga jest najwspanialsze na swiecie bo nic takiego nie mówiłem! mówie ogólnie o LCD powiem ci tylko tyle jak bym jeszcze raz był przed zakupem TV to wiesz co bym kupił? LCD ale Full HD!!
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
marcintgr napisał:
Już sobie nie dodawaj ze LCD 46" samsunga jest najwspanialsze na swiecie bo nic takiego nie mówiłem! mówie ogólnie o LCD powiem ci tylko tyle jak bym jeszcze raz był przed zakupem TV to wiesz co bym kupił? LCD ale Full HD!!

WYobraź sobie, że wiedziałem:-?
 

skatan

New member
marcintgr napisał:
Już sobie nie dodawaj ze LCD 46" samsunga jest najwspanialsze na swiecie bo nic takiego nie mówiłem! mówie ogólnie o LCD powiem ci tylko tyle jak bym jeszcze raz był przed zakupem TV to wiesz co bym kupił? LCD ale Full HD!!


Prosze dajcie mu bana bo on chyba żarty sobie robi ze wszystkich. Ten człowiek nie ma pojęcie co pisze. Albo kpi ze wszystkich albo sam jest niespełna rozumu.
 

marcintgr

New member
Siedze juz od dłuższego czasu na tym forum i jedyną osobą która miała jakies pojęcie to była drstanley (wątek wyjęty z testu kabli HDMI) a jego wypowiedź brzmiała tak!


Śmiechu warte

Ludzie, o czym Wy tu piszecie. Przecież cyrfową transmisję danych wymyślono po to, żebt takie bzdety jak jakość kabla, czy zła pogoda nie miały żadnego wpływu na końcową jakość przekazu! Albo odbiera idealnie albo wcale. A Wy tu piszecie, że na jednym kablu więcej zieleni a na drugim mniej szczegółów. Normalnie - dzieci. Czy cyfra+ gorzej odbiera kiedy deszcz pada ??? No chyba, że sie przekroczy próg, który wytrzymuje korekcja i wtedy nie odbiera wcale. Naprawdę, dziecinada z tymi kablami. I jeszcze jak jeden drugiego przekonuje, który lepszy na podstawie zdjęć :wink: !!!
Wszedłem na to forum, bo chciałem dowiedzieć się czegoś od profesjonalistów, a tu takie rzeczy... "Ładność obrazu na TV a rodzaj kabla przy cyfrowej transmisji" :fool: Koń by sią uśmiał.... Drogie kable są dla bogatych frajerów, którzy nie rozumieją zasady przekazu cyfrowego. Jak działa - znaczy kabel dobry. jak nie działa - znaczy nie dobry. Czyli 0 lub 1. Tu nie ma ułamków. Ot, cała filozofia.


Ale jego liczba postów wypowiedzianych na tym forum mówi sama za siebie że nie ma tutaj z kim pogadac....
nooo może od błędów ort. pare ekspertów sie znajdzie !
 

arktom1

New member
"Wszyscy wiemy, że LCD są najbeściarskimi telewizorami na świecie. A już najwspanialszym ze wszystkich jest LCD 46 cali Samsunga. I wogóle ta biel, brak wypalania, no i mniej żre prądu."


Sorry, ze tak marudze, ale musze sie podzielic wrazeniem po obejrzeniu sobie dzisiejszego zjazdu narciarskiego; ogladalem rownoczesnie lcd lg 42" i plazme lg tez 42". I co zobaczylem - otoz zgoda; jest lekkie smuzenie na lcd (jak juz napisalem mnie nie przeszkadza), ale na lcd snieg jest bialy a plazmie jak brudna szmata, a wiec na pewno sa roznice ale na milosc boska, nie mozna dyskwalifikowac lcd pod katem jakosci obrau, bo jest to smieszne, a niektore stwierdzenia ze strony internetowej, ktora powolilem sobie skrytykowac w poprzednim poscie, sa po prostu zenujace i nieprawdziwe i powtarzam tylko, ze ta strona internetowa zostala stworzona tylko po to, zeby podniesc sprzedaz plazm.

I prosze nie denerwujcie sie, posiadacze plazm. Ja tez jestem jeszcze przed kupnem plaskiego ekranu i nie wiem czy wybiore plazme czy lcd.
Pozdrawiam
arktom1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
po to każdy ma własną wrażliwość aby wybierał sprzet - kupując dla siebie. Przecież nie ma tak że ludzie kupują jedynie Forda . Mają do wyboru różne firmy i różne modele.
Dlatego ważne aby siedząc w domu sprawdzić co jest dla nas najlepsze i zmieścić się w budżecie.
Z form zakupu zadowolonych klientów mozna wnioskować jakie ekrany zyskuja ich uznanie. I niech tak zostanie.

Co dotyczy testu kabli - to olewam Twoją wypowiedź
marcintgr - jedyną słuszną .
Mam gdzieś czy Ci sie to podoba czy nie.
To są zdjęcia i widać to co widać.
Masz wątpliwości to zamelduj to aparatowi Panasonica.
pozdrawiam
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
marcintgr napisał:
Drogie kable są dla bogatych frajerów, którzy nie rozumieją zasady przekazu cyfrowego. Jak działa - znaczy kabel dobry. jak nie działa - znaczy nie dobry. Czyli 0 lub 1. Tu nie ma ułamków. Ot, cała filozofia.
Ale jego liczba postów wypowiedzianych na tym forum mówi sama za siebie że nie ma tutaj z kim pogadac....
nooo może od błędów ort. pare ekspertów sie znajdzie !

Oki... kolejny post, kolejne głupoty. Wyobraź sobie (wiem, wiem, że myślenie to dla CIebie za trudny proces, ale spróbuj), że sygnał cyfrowy też jest podatny na zakłócenia (chyba, że jest puszczany za pomocą światłowodu). Zdziwiony?... zgadzam się, że to zera i jedynki. Z tym, że zakłócenie może spowodować dodanie dodatkowych jedynek lub zer, co widać na ekranie i cała wasza wydumana filozofia pada. Wystarczy myśleć i tyle. Skoro taki doskonały jest ten sygnał, to po co całe układy korekcji błędów w odczycie płyt CD lub DVD, przecież to też zera i jedynki. A liczba postów na forum o niczym nie świadczy - np. Ty masz ich całkiem sporo, tylko tak treść:( Lepiej jest napisać jeden z sensem, niż 50 bez sensu. Tak, że nie pisz więcej o rzeczach, o których nie masz pojęcia - oki??
 

_tata_

New member
Twój pogląd jest błędny.Poczytaj sobie posty w archiwum .Ile jest z plazmą kłopotu to ból głowy.Kupiłem LCD i jestem hapy!!
 

_tata_

New member
Hardi napisał:
Chciałem zmieć tv na coś lepszego, ale jak się okazuje kineskopy mają najmniej problemów z sygnałem. SONY KDL-40W2000 za około 10 tyś zł wypada gorzej niż mój 10 letni kineskop, to jakaś parodia. Wiadomo, jak jest HD to LCD daje rade i to bardzo daje rade, ale bez HD, LCD to divix. Nie można tego problemu jakoś rozwiązać? Nie potrafią zrobić jakiś wzmacniaczy sygnału czy czegoś tego typu, aby było ok? Na dzień dzisiejszy kupowanie LCD to głupota, bo po co wydawać kupę kasy, aby mieć gorszy obraz niż na kineskopie?

Kup sobie kdl46x2000.seria W odpada
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
arktom1 napisał:
Sorry, ze tak marudze, ale musze sie podzielic wrazeniem ....


I prosze nie denerwujcie sie, posiadacze plazm. Ja tez jestem jeszcze przed kupnem plaskiego ekranu i nie wiem czy wybiore plazme czy lcd.
Pozdrawiam
arktom1

Hej... zacytowałeś mnie, ale ja pisałem nieco złośliwie:) je też mam CRT. Denerwują mnie tylko ludzie piszący bzdury. I to zarówno użytkownicy plazm jak i LCD. Ci co mają już TV uważają, że dokonali najwspanialszego zakupu na świecie, a wszyscy mający ine zdanie to debile. Jeden z nielicznych, który z sensem coś opisał do DNC. Życzyłbym sobie takiego opisu ze strony użytkowników LCD. Pzdr.
 

marcintgr

New member
Napisał pooh1969

Oki... kolejny post, kolejne głupoty. Wyobraź sobie (wiem, wiem, że myślenie to dla CIebie za trudny proces, ale spróbuj), że sygnał cyfrowy też jest podatny na zakłócenia (chyba, że jest puszczany za pomocą światłowodu). Zdziwiony?... zgadzam się, że to zera i jedynki. Z tym, że zakłócenie może spowodować dodanie dodatkowych jedynek lub zer, co widać na ekranie i cała wasza wydumana filozofia pada. Wystarczy myśleć i tyle. Skoro taki doskonały jest ten sygnał, to po co całe układy korekcji błędów w odczycie płyt CD lub DVD, przecież to też zera i jedynki. A liczba postów na forum o niczym nie świadczy - np. Ty masz ich całkiem sporo, tylko tak treść:( Lepiej jest napisać jeden z sensem, niż 50 bez sensu. Tak, że nie pisz więcej o rzeczach, o których nie masz pojęcia - oki??

Ty to jestes najbardziej zabawny na tym forum!!
Wiesz dlaczego? bo nawet nie umiesz czytac postów! Nikt tutaj nie mówi że w syganale cyfrowym nie ma zakłócen tylko jak one są objawiane bo po testach kikiego to na jednym kablu jest więcej zieleni a na drógim widać więcej szczegółów!! co w żeczywistości przekazu cyfrowego jest nie możliwe! jak już dojdzie do zakłucenia cyfrowego to ewidentnie widac chwilowe zatrzymanie obrazu lub jego część!
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
marcintgr napisał:
Ty to jestes najbardziej zabawny na tym forum!!
Wiesz dlaczego? bo nawet nie umiesz czytac postów! Nikt tutaj nie mówi że w syganale cyfrowym nie ma zakłócen tylko jak one są objawiane bo po testach kikiego to na jednym kablu jest więcej zieleni a na drógim widać więcej szczegółów!! co w żeczywistości przekazu cyfrowego jest nie możliwe! jak już dojdzie do zakłucenia cyfrowego to ewidentnie widac chwilowe zatrzymanie obrazu lub jego część!

A ty się naucz najpierw pisać po polsku....oki??
 

yarecki23

New member
plazma czy lcd?

plazma i lcd to tylko przejściowy poligon doświadczalny dla innych technologii,
np. telewizory laserowe. dlatego narazie zaczekam ze swoim crt na rozwój nowych technologii.pozdro wielbiciel firmy marantz
 

Hardi

New member
Pół dnia testowałem różne TV i powiem wam, że plazma Panasonic 42PV600 bije wszystkie inne :) Nawet przypadkowi klienci, którzy byli w sklepie, wskazywali na plazmę, że ma lepszy obraz. Przyszedł facet kupić LCD Samsunga za około 9 tyś bo słyszał, że to dobry TV, ale jak zobaczył Panasonica 42PV600 to kupił go :) Ja chyba również kupię ten TV :) Rewelacyjnie radzi sobie ze słabym sygnałem, ma bardzo dobre kolory i głęboką czerń. Krajobrazy wyglądają naturalniej na tej plazmie niż na nie jednym LCD i to znacznie droższym. W LCD brakuje mi naturalności, wszystko wydaje się takie sztuczne.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Radzę się powstrzymać od głupich docinków, wszystkie posty z takowymi wypowiedziami po prostu będą kasowane.

Pozdrawiam
 

Tapir

New member
Skoro ktoś wydał kupę kasy na LCD to trudno mu jest teraz przyznać się do tego, że obraz jest kiepskiej jakośći a pieniądze zostały zmarnowane :p Mój sąsiad kupił LCD Samsung 42" i podpina do tego kablówkę, obraz jest tragiczny, po 5 minutach bolą oczy, nawet jego żona jest podobnego zdania, ale on twardo twierdzi, że obraz jest rewelacyjny, mimo, że wygląda jak VHS z lat 80-tych ;)
 
Do góry