chyba jednak Plazma jest lepsza od LCD

Tomek Koko

New member
Bez reklam
marcintgr napisał:
No to proponuje ci zostac przy kineskopie! tylko nie wiem po co sobie i innym głowe zawracasz jak nie jestes zadowolony z obrazu na płaskich ekranach! Ja posiadam LCD 46 cali Samsunga i po ogladaniu około 1 miesiąca włączylem sobie mój stary tv kineskopowy i wiesz jakie było wrażenie! obraz mdły gdzie te kolory i ten kontrast a i dopiero w tedy dostrzegłem ze obraz na kineskopie migota!!
Święte słowa, wódki mu polać!:eek:k:

Hardi napisał:
Wczoraj oglądałem 'n' odłączoną do jednego SONY BRAVIA KDL-32S2000, Discovery HD jak najbardziej posiadało dobry obraz, natomiast kanały bez HD to jak divix.
Widzisz Hardi bo n-ka musi byc podłączona a nie odłączona ;)
 

bovima

New member
Mam wrażenie, że wypowiada się tu (nie tylko w wtym wątku) wiele osób, które LCD czy tym bardziej plazmę wydziały tylko w jakimś sklepie, z kiepskim sygnałem i to w dodatku marnie wyregulowaną. Ci którzy taki sprzęt mają w domu - ja mam plazmę - po prostu wiedzą, że dla PDP:
1. duszki nie są już żadnym problemem;
2. rzeczywisty, średni pobór mocy tylko nieznacznie przekracza pobór mocy LCD tej samej wielkości, a i to nie zawsze;
3. obraz otrzymywany dla przyzwoitego sygnału z TV analogowej (prawidłowa indywidualna instalacja antenowa, porzadna kablówka, żadne cuda) jest znakomity i dla większości obserwatorów znacznie przewyzsza obraz na CRT;
4. Dla sygnału SD złącze RGB jest lepsze (minimalnie) niż owiany mitami component (dotyczy także LCD).
Mozna tak wyliczać długo. Radzę wiec wszytkim, którzy dopiero przymierzają się do zakupu płaskiego twlewizora - nie badźcie bezkrytyczni, nie ulegajcie pojedynczym opiniom, najlepiej spróbujcie znaleźć kogoś, kto ma taki sprzęt, jego zapytać o doświadczenia i samemu się pobawić - tą drogą wyrobicie sobie obraz znacznie bliższy rzeczywistości i zmniejszycie ryzyko rozczarowania.
 

Mabri

New member
Tak jak ktoś napisał plazma czy lcd zyskują jakość w domu.
Po pierwsze - mamy sygnał bezpośrednio połączony do tv.
Po drugie - ustawiamy sobie parametry obrazu pod swoje upodobania.

Oczywiście czym lepszy sygnał, tym lepsza przyjemność oglądania.

A odpowiadając na pytanie postawione w poście - jak dla mnie na dzień dzisiejszy plazma przebija jakością obrazu lcd. Jedynie lcd JVC - szczególnie model 40s70 w niektórych aspektach dorównuje lub lekko przebija mego faworyta Panasonica 42pv600.
 
Ostatnia edycja:

marcintgr

New member
A odpowiadając na pytanie postawione w poście - jak dla mnie na dzień dzisiejszy plazma przebija jakością obrazu lcd. Jedynie lcd JVC - szczególnie model 40s70 w niektórych aspektach dorównuje lub lekko przebija mego faworyta Panasonica 42pv600.[/quote]


I tutaj sie z tobą nie zgodze zdecydowanie lepszą jakość obrazu ma większośc LCD. Plazma po za czernia niczym nie dorównuje lcd! spujż na biel w plazmie! Biel jest jakas szara brudna najlepiej widac to na śniegu lub liga NHL. A po za bielą obraz nie jest krystalicznie czysty jak na lcd ale to pewnie przez rozdzielczość że jest mniejsza w większośći plazmach! a co za tym idzie pogorszenie jakości obrazu. Sam byłem nastawiony na plazme po opiniach na forum i wypowiedziach kikiego że LCD smuży itd. ale to już jest przeszłośc! Puki co Lcd jest dla mnie bezkonkurencyjne!
 

Deimos

Banned
Plazma Górą I Basta

marcintgr napisał:
A odpowiadając na pytanie postawione w poście - jak dla mnie na dzień dzisiejszy plazma przebija jakością obrazu lcd. Jedynie lcd JVC - szczególnie model 40s70 w niektórych aspektach dorównuje lub lekko przebija mego faworyta Panasonica 42pv600.​



I tutaj sie z tobą nie zgodze zdecydowanie lepszą jakość obrazu ma większośc LCD. Plazma po za czernia niczym nie dorównuje lcd! spujż na biel w plazmie! Biel jest jakas szara brudna najlepiej widac to na śniegu lub liga NHL. A po za bielą obraz nie jest krystalicznie czysty jak na lcd ale to pewnie przez rozdzielczość że jest mniejsza w większośći plazmach! a co za tym idzie pogorszenie jakości obrazu. Sam byłem nastawiony na plazme po opiniach na forum i wypowiedziach kikiego że LCD smuży itd. ale to już jest przeszłośc! Puki co Lcd jest dla mnie bezkonkurencyjne!






[/quote]
Kolego zajrzyj w słownik ortograficzny zanim walniesz kolejne byczki (spujż,puki)
A co do LCD to żadne nie ma startu do plazmy. Podłącz dobry DVD do LCD i odpal film Za szybcy za wściekli - pierwszy dojeżdża samochód, a potem koła. Jestem prawie codziennie w zaprzyjaźnionym sklepie (Plazmy i LCD z najwyższej półki), gdzie naiwnych klientów mami się (aby brali LCD) statecznym sygnałem HDTV pokazującym kwiatki i krajobrazy, a przy szybkich ujęciach widać wyraźne smużenia!!!:p Nawet ślepy i zezowaty to zauważy...
 
Ostatnia edycja:

marcintgr

New member

Deimos napisał:



I tutaj sie z tobą nie zgodze zdecydowanie lepszą jakość obrazu ma większośc LCD. Plazma po za czernia niczym nie dorównuje lcd! spujż na biel w plazmie! Biel jest jakas szara brudna najlepiej widac to na śniegu lub liga NHL. A po za bielą obraz nie jest krystalicznie czysty jak na lcd ale to pewnie przez rozdzielczość że jest mniejsza w większośći plazmach! a co za tym idzie pogorszenie jakości obrazu. Sam byłem nastawiony na plazme po opiniach na forum i wypowiedziach kikiego że LCD smuży itd. ale to już jest przeszłośc! Puki co Lcd jest dla mnie bezkonkurencyjne!







Kolego zajrzyj w słownik ortograficzny zanim walniesz kolejne byczki (spujż,puki)
A co do LCD to żadne nie ma startu do plazmy. Podłącz dobry DVD do LCD i odpal film Za szybcy za wściekli - pierwszy dojeżdża samochód, a potem koła. Jestem prawie codziennie w zaprzyjaźnionym sklepie (Plazmy i LCD z najwyższej półki), gdzie naiwnych klientów mami się (aby brali LCD) statecznym sygnałem HDTV pokazującym kwiatki i krajobrazy, a przy szybkich ujęciach widać wyraźne smużenia!!!:p Nawet ślepy i zezowaty to zauważy...[/quote]


Jak to zwykle bywa na forum jak nie masz nic na swoja obrone to walisz o błędach ortograficznych!! bo nic ci innego nie pozostało powiedzieć!! A dowcip o za szybcy za wściekli powinieneś umieścic w dziale chumor!!! powodzenia w ogladaniu plazmy z szarym śniegiem i z rozdzielczością nie proporcjonalna do formatu!!! A i nie mówie już o wypalniu sie znaczków i resztą wad!!!
 

maszek

New member
Bez reklam
Hardi napisał:
Przeczytałeś cały tekst pod tym linkiem?;)
"Mimo wyników badania Synnovate, analitycy rynku wątpią, aby wyświetlacze plazmowe miały uzyskać zdecydowaną przewagę nad LCD i zdominować światowy rynek. Jak uważają eksperci z Business Technology Research (BTR), na niekorzyść wyświetlaczy plazmowych przemawia ich cena - około 1,5 raza wyższa niż LCD w segmencie tańszych odbiorników HD do powszechnego użytku oraz do 1,8 raza wyższa w segmencie sprzętu wysokiej klasy (np. tunerów TV wysokiej klasy)."

marcintgr napisał:
A co do LCD to żadne nie ma startu do plazmy. Podłącz dobry DVD do LCD i odpal film Za szybcy za wściekli - pierwszy dojeżdża samochód, a potem koła.
No popatrz, popatrz? U mnie jest odwrotnie. Najpierw parkują koła a potem pojawia się samochód:D:D:DPS. nie, żebym nie lubiał plazm, ale się już z nich wyleczyłem.
Bez obrazy, koledzy plazmowicze!

Mabri napisał:
jak dla mnie na dzień dzisiejszy plazma przebija jakością obrazu lcd. Jedynie lcd JVC - szczególnie model 40s70 w niektórych aspektach dorównuje lub lekko przebija mego faworyta Panasonica 42pv600.

Brawo, podpisuję się pod tym !!!


pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
maszek napisał:
Jak uważają eksperci z Business Technology Research (BTR), na niekorzyść wyświetlaczy plazmowych przemawia ich cena - około 1,5 raza wyższa niż LCD w segmencie tańszych odbiorników HD do powszechnego użytku oraz do 1,8 raza wyższa w segmencie sprzętu wysokiej klasy (np. tunerów TV wysokiej klasy).

Bardzo udany model plazmy Panasonic 42pv60 - cena ok. 4800 zł plus kilka plazm 42" w cenie około 5000 zł.
Proszę mi pokazać przynajmniej dobrej klasy lcd 42" w tej cenie?

Druga sprawa - popularność wcale nie świadczy o jakości.
U nas na drogach najwięcej jeździ seicento - czy to najlepszy samochód? :)
 

maszek

New member
Bez reklam
No cóż, są eksperci i tzw eksperci. Nie jest moją intencją prowadzić polemikę na temat co jest lepsze - plazma czy lcd?
Mabri, postów z wypowiedziami w tej sprawie jest bardzo dużo na tym forum.
I w zależności od osobistych preferencji oraz od zasobów finansowych każdy inaczej podchodzi do tematu. I bardzo dobrze. W końcu kupuje sprzęt dla siebie. Tylko niestety często zdarza się też i tak, że nie można mieć tego czego się chce. Życie niestety nierozłącznie związane jest z kompromisem i dokonywaniem wyboru. A to, że niektórzy robią błędy ortograficzne pisząc posty wcale nie oznacza, że się mylą.

PS Mabri, zastanawiałeś się dlaczego 42" panasy są grubo tańsze od 42" pionków?;)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Radzę się uspokoić, ponieważ temat jest lekko mówiąc "niefortunny" z racją jest jak z dupą - każdy ma swoją.

Mamy LCD i PDP jednym się podoba jedno drugiemu inne, sprzęty mają różną charakterystykę i porównywanie tego to jak porównanie benzyny z dieslem - inna technologia, a końcowy użytkownik wybiera odpowiednią dla siebie.
 

Deimos

Banned
no coment

;) Amen, ale jak ktoś(marcintgr) pisze humor przez ch, no to raczej nie można jego wypocin traktować poważnie:grin:
Nie bronie ani plazmy, ani LCD bo korzystam z crt Philips 9551 i z projektora...
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Zgadzam się z kol. Ar2. Nie można porównywać dwóch różnych technologii, bez dogłębnej ich analizy właściwości i parametrów.
To tak jak w przypadku samochodów. Ciężarówki i autobusy też są pojazdami, ale każdy jest zbudowany na innej bazie i jako takie trzeba je traktować jako osobne pojazdy. Acz autobusami można przwieźć towar a ciężarówkami ludzi.
LCD z natury rzeczy mają lepszą ostrość ponieważ ich piksele są mniejsze przez to na mniejszej powierzchni można zmieścić ich więcej. Z drugiej strony każdy piksel ma określony czas reakcji i im ten czas jest dłuższy tym gorzej będą wyglądać dynamiczne sceny. Oczywiście Są lepsze i gorsze LCD. Dlatego jeśli ktoś chce mieć najlepszy obraz musi wybierać najlepsze TV. Proste.
 

Mabri

New member
dnc napisał:
Nie można porównywać dwóch różnych technologii, bez dogłębnej ich analizy właściwości i parametrów.

A dlaczego nie można - mam oczy i widzę czy podoba mi się ten mode czy tamten. Jeżeli parametry nie zgadzają się z tym co widzę, wierzę wtedy oczom a nie parametrom. Przykładem może być kontrast podawany w plazmach panasonica (10 000:1), który wcale nie jest większy porównując obraz w plazmach Pioneera (4000:1).

oczywiście - każdy ma swoje preferencje i dobrze. jak by było nudno, gdyby wszyscy mieli taki sam sprzęt w domach :-D
 

arktom1

New member
hojlo1 napisał:

Witam wszystkich,
jak czytam takie artykuly, to noz mi sie w kieszeni otwiera;) . Widac, ze jest to strona, ktora z azadanie ma podniesc sprzedaz plazm i nie ma za duzo wspolnego z rzeczywistam odbiorem obrazu z lcd czy plazmy. Osobiscie sporo potestowalem lcd lg 32" i musze przyznac, ze co prawda jest tam troche racji, ale przedstawione roznice, a szczegolnie przedstawione wady lcd sa tak wyolbrzymione, ze po prostu wiadomo, dlaczego taka strona w ogole powstala. Ogladalem mecze i na plazmie i na lcd (niestety nie rownoczesnie) i naprawde smuzenie na lcd bylo nieznaczne i mnie w ogole nie przeszkadzalo, za to na plazmie bylo co prawda mniejsze (troche) ale bylo wbrew temu, co jest napisane w powyzszam atrykule/stronie internetowej.
To tyle tytulem mojego komentarza

arktom1
 

Smartek

New member
arktom1 napisał:
Witam wszystkich,
jak czytam takie artykuly, to noz mi sie w kieszeni otwiera;) . Widac, ze jest to strona, ktora z azadanie ma podniesc sprzedaz plazm i nie ma za duzo wspolnego z rzeczywistam odbiorem obrazu z lcd czy plazmy. Osobiscie sporo potestowalem lcd lg 32" i musze przyznac, ze (..)

No wlasnie.. - 32", wiec na stronie dobrze napisali, ze LCD do 37", a wyzej TYLKO plazma - i maja racje.
Tym bardziej, ze takie 'sondaze' byly naprawde, chyba.
 

seat98

New member
Pozwolicie że przyłączę się do waszej dyskusji ,otóż od dłuższego czasu śledzę rozwój technologi lcd i plazmy poninieważ kiedyś zmienię mojego 12 letniego panasonica 25AD1p który wyśmienicie śmiga i powiem że na sygnale analogowym z cyfry lub polsatu obraz na lcd jest gorszy niż na crt.Na wszystkich lcd obraz pływa i jest dużo ziarnisty,dla mnie na dzień dzisiejszy lcd wcale nie powala na kolana,a obraz z plazmy (na sygnale analogowym )jest stabilny i mniej ziarnisty.Duże wrażenie obecnych plazm i lcd robi ich wielkość przekątnej,konrast i nasycenie kolorów.Co do sygnału HD z polskich platform cyfrowych to program jest bardzo mizerny i nie ma w czym wybierać.Dla mnie osobiście przy sygnale analogowym Cyfry + i z DVD obraz ładniejszy jest na plażmie niż lcd nie obrażając tu nikogo z poisdaczy lcd.Nie miałem okazji widzieć obrazu full HD i tu wizualna moja ocena się kończy.Obraz porównywałem pomiędzy SHARP LC-42XD1E(full HD)a Panasonic TH-42PV60E(HDReady) u kolegów w domu i stwierdzam że na obecną chwilę i dostępność programów bardziej byłbym zadowolony z plazmy takie jest moje osobiste zdanie.Pozdrawiam
 

marcintgr

New member
arktom1 napisał:
Witam wszystkich,
jak czytam takie artykuly, to noz mi sie w kieszeni otwiera;) . Widac, ze jest to strona, ktora z azadanie ma podniesc sprzedaz plazm i nie ma za duzo wspolnego z rzeczywistam odbiorem obrazu z lcd czy plazmy. Osobiscie sporo potestowalem lcd lg 32" i musze przyznac, ze co prawda jest tam troche racji, ale przedstawione roznice, a szczegolnie przedstawione wady lcd sa tak wyolbrzymione, ze po prostu wiadomo, dlaczego taka strona w ogole powstala. Ogladalem mecze i na plazmie i na lcd (niestety nie rownoczesnie) i naprawde smuzenie na lcd bylo nieznaczne i mnie w ogole nie przeszkadzalo, za to na plazmie bylo co prawda mniejsze (troche) ale bylo wbrew temu, co jest napisane w powyzszam atrykule/stronie internetowej.
To tyle tytulem mojego komentarza

arktom1

Dokładnie jak to mówią reklama czyni cuda! I większośc wypowiadajacych sie w tym temacie na forum to są osoby które gdzies coś wyczytały i udzielają sie dyskusji a nie maja pojęcia o niczym!!
Jednynie co to myślałem że jeszcze kiki sie cos więcej zna na tym forum ale po pomyśle robienia testów kabli HDMI i ich wynikach to faktycznie nie ma nic wspólnego z elektroniką i TV po za tym że je sprzedaje!!
 
Do góry