Chętni do zakupu grupowego 55PFL6007

rafalek3

New member
Jestem zdumiony, że ktoś w ogóle kalibruje telewizory w sklepie i nie robi tego zgodnie z zasadami sztuki, a mianowicie, nie kalibruje w docelowym pomieszczeniu, gdzie będzie stał telewizor - czyli najczęściej w domu klienta. Taka kalibracja to jakiś żart. W takiej sytuacji to ja mogę skalibrować telewizor każdemu z tego forum za jedyne 10 zł - oczywiście to żart, ale miej więcej tak to się przekłada.

Napisz, proszę, na jakim profilu pracuje telewizor po kalibracji. No i jaką aplikacją była dokonana kalibracja i jakim sprzętem pomiarowym?

Dobra rada dla tych, którzy noszą się z zamiarem "kalibracji na odległość" - wybijcie to sobie z głowy, nie dajcie się nabrać, że tak można.

Mnie kalibracja kosztowała 100 pln
Ma duże wątpliwości, czy faktycznie miała miejsce... Szczególnie, że sklep Kikiego "zapomniał zapakować wydruk - został na biurku"
Po włączeniu tv z obrazem z N - recordera podanym na HDMI1 ruszył na profilu Osobisty i nie zachwycił...
Nie wiem na czym kalibracja polegała, na jakim profilu była wykonywana - jak do mnie dotrze pocztą wydruk zobaczę czy faktycznie wartości z wydruku - szczególnie ustawienia własnej temperatury barwowej miałem w swoim tv ustawione.
Rozumiem, że nasycenie kolorów mogę preferować inne niż by to z kalibracji wynikało, ale kontrast i jasność były zupełnie nieakceptowalne. Może mam coś z oczami, ale żona przyzwyczajona do kolorów z plazmy też to odczuła. Po wprowadzeniu kilku korekt (czyli defacto rozkalibrowaniu :-x) jestem z obrazu bardzo zadowolony kolory nasycone, dobry kontrast - obraz podoba się bardziej niż z plazmy - poza płynnością i czernią oczywiście... (o tym moja żona nie wie i pewnie dlatego tego nie widzi ;))

Podsumowując bardzo polecam ten TV, i bardzo nie polecam kalibracji - 100 pln to nie majątek, ale wydawanie go w mojej skromnej opinii mija się z celem.
 

po19770518

New member
Ja kupiłem TV bez kalibracji, po uruchomieniu musiałem trochę spędzić czasu na ustawieniach, bo obraz jak dla mnie wyglądał bardzo słabo. Wyłączyłem wszystkie polepszacze, poprzestawiałem suwaczki i jest bajecznie.
Szczególnie skalowanie SD robi na mnie wrażenie, na starym 32" tv programy SD wydlądąły gorzej niż teraz na 55".
Ale na tym mój zachwyt tym TV się kończy.
Napotkałem kilka problemów, większość z nich rozwiązała aktualizacja oprogramowania. Dwa z nich pozostały.
Pierwszy to wyszukiwanie kanałów DVB-C, profil dla polski chyba jest skopany i wyszukiwanie zapętla sięi leci krok 1,2,3.... doszedłem do 50 kroku po ok 3 godzinach i nic nie znalazło. Udało mi się przeskanować całe pasmo na profilu Szwecja i znalazł ok 2/3 programów w mojej kablówce. Działa teżcyfrowy odbiór testowy, więc można wpisać ręcznie transpondery.

Drugi problem jest z wyjściem optycznym, jeśli tv ma wyjście ustawione na dźwięk wielokanałowy, podczas oglądania filmu dzwiek co kilkadziesiąt sekund przerywa na ok 1 sekunde, na amplitunerze gasną wtedy ikonki od DD i poszczególnych kanałów. TV cały czas odtwarza dzwięk poprawnie. Po przestawnieniu wyjścia na stereo teżjest ok.

Czy ktoś jeszcze spotkał się z takimi problemami ?
Napisałem do Philipsa i czekam na odpowiedź.
 

marsid

New member
TV dotarł do mnie - swoje pierwsze wrażenia po kilku godzinnej zabawie z nim opisałem w innym temacie. Natomiast tutaj wrócę do tematu kalibracji przez kikiego. Tak więc: kalibracja została wykonana pod set dark room, czyli w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu i ustawienia są odpowiednia do oglądania w podobnych warunkach... Osobiście jestem zachwycony jakością obrazu w takich właśnie warunkach - czerń i płynność świetna. Nie musiałem nic grzebać w ustawieniach. Chyba tylko taka kalibracja mogła zostać wykonana - całkowita ciemność - bo wiadomo że kalibracje do oglądania w dzień trzeba przeprowadzić w konkretnym pomieszczeniu gdzie TV będzie stał. Więc jak najbardziej kalibracja TV pod ustawienia dark room "na odległość" jest możliwa... Jeśli napisałem głupoty to proszę mnie poprawić :p
 

ślizó

New member
Kiki, dzięki za poradę w wątku "jaki lcd wybrać".
Po przemyśleniu sprawy zdecydowałem się na 55PFL6007, czy można jeszcze prosić info odnośnie zakupu grupowego, jeśli to nadal aktualne?
 
Do góry