Chętni do zakupu grupowego 55PFL6007

kini0

New member
Bez reklam
.... jak można kalibrować tv w sklepie, a nie w warunkach w których będzie oglądany na co dzień?!
Jeszcze mi powiedz że za to zapłaciłeś....
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak bym wiedział dokładnie na czym ta kalibracja polega, a niestety nie miałem pojęcia to bym nie chciał kalibracji. Po prostu myślałem że fajnie ją mieć i tyle, typowe zachowanie laika. Teraz już wiem
 

jurasko

New member
.... jak można kalibrować tv w sklepie, a nie w warunkach w których będzie oglądany na co dzień?!
Jeszcze mi powiedz że za to zapłaciłeś....

I po co się plujesz?
Uwierz mi że można !

jak bym wiedział dokładnie na czym ta kalibracja polega, a niestety nie miałem pojęcia to bym nie chciał kalibracji. Po prostu myślałem że fajnie ją mieć i tyle, typowe zachowanie laika. Teraz już wiem

A na czym dokładnie polegała twoja kalibracja ?
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
cholera wie jak to wyglądało przed kalibracją, ja jedynie wprowadziłem drobne korekty pod swoje oko. Możliwe że bez tej kalibracji bym się bawił z ustawianiem około roku, albo i nie cholera wie hehe
 

marsid

New member
Panowie trochę mnie zmartwiliście nie powiem. Zamówiłem ten model tyle że 42 cale u kikiego również z kalibracją... TV ma przyjść w poniedziałek więc zobaczy się jak to będzie wyglądało...
 

bielikk

New member
Bez reklam
Panowie trochę mnie zmartwiliście nie powiem. Zamówiłem ten model tyle że 42 cale u kikiego również z kalibracją... TV ma przyjść w poniedziałek więc zobaczy się jak to będzie wyglądało...


Ta "kalibracja" to WIELKI PRZEKRĘT - sprzedającego. Wszystkie TV są kalibrowane w procesie produkcyjnym przed odbiorem, przez kontrolę jakości na linii produkcyjnej. CHYBA, ŻE SPRZEDAJĄCY KALIBRACJĄ NAZYWA USTAWIENIE PRZEZ SIEBIE KONTRASTU, ODCIENIA KOLORÓW, JASNOŚCI ... bo to każdy powinien wykonać we własnym zakresie i w pomieszczeniu w którym TV będzie "grał"

CHOPIE JEŻELI ZAPŁACIŁEŚ KIKIEMU ZA TĄ "OPERACJĘ" TO ŻĄDAJ ZWROTU KASY

CZY KIKI CHCE POWIEDZIEĆ, ŻE POPRAWIA PO PHILIPSIE USTAWIENIA ZAPISANE W MENU SERWISOWYM - JA SIĘ PYTAM NA CZYM - NA JAKIM SPRZĘCIE I JAKIM PRAWEM.

HA HA HA!!!
 

jurasko

New member
Tutaj do tablicy wywołałeś Kikiego. Od niego był kupowany TV z kalibracją.
Czekamy na zajęcie stanowiska.

Ja skierowałem pytanie do FFooXX5 a nie do Kikiego.Skoro Kiki robił kalibracje to wie na czym polega a czego nie mogę powiedzieć o FFooXX5.

FFooXX5
Przecież wyraźnie pisałeś że już wiesz na czym ta kalibracja polega i byś aktualnie z niej nie skorzystał:
"
jak bym wiedział dokładnie na czym ta kalibracja polega, a niestety nie miałem pojęcia to bym nie chciał kalibracji. Po prostu myślałem że fajnie ją mieć i tyle, typowe zachowanie laika. Teraz już wiem
"

Teraz piszesz:
"
cholera wie jak to wyglądało przed kalibracją, ja jedynie wprowadziłem drobne korekty pod swoje oko. Możliwe że bez tej kalibracji bym się bawił z ustawianiem około roku, albo i nie cholera wie hehe
"

To po kiego takie bzdury wypisujesz?Też jestem totalnym laikiem ale nie mówię że "czarne jest białe,a białe jest czarne"
Nawet nie wiesz czym się różni kalibracja od własnych ustawień http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
Wez się zastanów się czy nie lepiej poczytać forum niż się samemu wypowiadać bo tylko się sam ośmieszasz a do tego wprowadzasz ludzi w błąd.

Następny:
Panowie trochę mnie zmartwiliście nie powiem. Zamówiłem ten model tyle że 42 cale u kikiego również z kalibracją... TV ma przyjść w poniedziałek więc zobaczy się jak to będzie wyglądało...

Ja Cie proszę:) Nie pisz już w poniedziałek jak to będzie wyglądało bo wyjdzie jak FFooXX5.
Chętnie bym poczytał od kogoś co widział obraz przed i po kalibracji,a sam nie miałem takiej możliwości do porównania.

ps.
Ludzie -powiedzcie mi ile zapłaciliście za tą kalibrację wedle wartości tv skoro tak stękacie?
a)-ok.1%
b)-ok.2%
c)-ok.3%
Śmiem wątpić że więcej.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to że4 wiem jak wygląda to tylko wnioskuje po tym jak włączyłem pierwszy raz TV. Czyli włączyłem i mówię sobie aha tak wygląda kalibracja, ale nie mam zbytnio porównania ponieważ nie widziałem tego tv przed kalibracją :). TV testuje od paru godzin więc się dopiero go uczę i wypatruje różne rzeczy, więc dla tego mogę trochę zmieniać zeznania. Z góry przepraszam ;)
 

jurasko

New member
Tutaj do tablicy wywołałeś Kikiego. Od niego był kupowany TV z kalibracją.
Czekamy na zajęcie stanowiska.

Ja skierowałem pytanie do FFooXX5 a nie do Kikiego.Skoro Kiki robił kalibracje to wie na czym polega a czego nie mogę powiedzieć o FFooXX5.

FFooXX5
Przecież wyraźnie pisałeś że już wiesz na czym ta kalibracja polega i byś aktualnie z niej nie skorzystał:
"
jak bym wiedział dokładnie na czym ta kalibracja polega, a niestety nie miałem pojęcia to bym nie chciał kalibracji. Po prostu myślałem że fajnie ją mieć i tyle, typowe zachowanie laika. Teraz już wiem
"

Teraz piszesz:
"
cholera wie jak to wyglądało przed kalibracją, ja jedynie wprowadziłem drobne korekty pod swoje oko. Możliwe że bez tej kalibracji bym się bawił z ustawianiem około roku, albo i nie cholera wie hehe
"

To po kiego takie bzdury wypisujesz?
Nawet nie wiesz czym się różni kalibracja od własnych ustawień jak wygląda kalibracja, cena kalibracji, cennik usługi kalibracji
Wez się zastanów się czy nie lepiej poczytać forum niż się samemu wypowiadać bo tylko się sam ośmieszasz a do tego wprowadzasz ludzi w błąd.

Następny:
Panowie trochę mnie zmartwiliście nie powiem. Zamówiłem ten model tyle że 42 cale u kikiego również z kalibracją... TV ma przyjść w poniedziałek więc zobaczy się jak to będzie wyglądało...

Ludzie -Kupujecie tv za nie małe pieniądze.Ma służyć kilka lat.Ile taka kalibracja kosztowała w stosunku do ceny tv że tak stękacie?
a)-ok.1%
b)-ok.2%
c)-ok.3%
Śmiem wątpić że więcej.
 

marsid

New member
Ja Cie proszę:) Nie pisz już w poniedziałek jak to będzie wyglądało bo wyjdzie jak FFooXX5.
Chętnie bym poczytał od kogoś co widział obraz przed i po kalibracji,a sam nie miałem takiej możliwości do porównania.

ps.
Ludzie -powiedzcie mi ile zapłaciliście za tą kalibrację wedle wartości tv skoro tak stękacie?
a)-ok.1%
b)-ok.2%
c)-ok.3%
Śmiem wątpić że więcej.

Dlaczego z góry zakładasz że będę nie zadowolony ? :) Może jutro będę zachwycony jakością obrazu moje nowego tv i będę pisał o nim w samym superlatywach ? Tak bym chciał ale jak będzie to się okaże. Poza tym nie stękam :) Zdaję sobie sprawę że te negatywne opinie które się tutaj pojawiły mogą wynikać z przyzwyczajenie niektórych np. do zbyt przekontrastowanych obrazów i stąd ten naturalny obraz (co jest celem kalibracji) im nie odpowiada.

Sama kalibracja nie była droga. Można powiedzieć że była gratisowa biorąc pod uwagę cenę TV która i tak był niższa niż gdziekolwiek indziej ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jurasko czego Ty się czepiasz, lepiej wypowiadaj się na temat tv a nie łapiesz forumowiczów za słówka. Forum jest po to żeby opisywać swoje wrażenia. Kup sobie ten telewizor potem wykonaj kalibracje i będziesz wiedział jak to wyglądało przed i po. Wprowadzony w błąd to się chyba tylko Ty czujesz. A ja nie jestem kiki żebym wiedział wszystko na temat kalibracji. Dla mnie obraz jest elegancki. A to że bym następnym razem nie zażyczył kalibracji to tylko dla tego żeby zaoszczędzić kaskę i sam bym się z tym pobawił i tyle. A Ty proszę Ciebie nie narzucaj innym swojego zdania. Wnioskują po Twoich wypowiedziach, jesteś strasznie oczytany w tym temacie, więc pewnie kalibracje sam sobie wykonasz :p. Nie naskakuj tak na forumowiczów i z tym pluciem, bo jak na razie to Ty się strasznie plujesz i wprowadzasz nie potrzebny zamęt
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dobra już nie robię prowokacji. Trzeba się brać za robotę w pokoju. TV zawieszony maskownica zamontowana, teraz ogarnąć kable zrobić chłodzenie w szafce i półce, a potem mogę się wziąć za porządne testowanie TV :)
 

kini0

New member
Bez reklam
Przede wszystkim robi się to u klienta przy świetle zastanym, a nie w sklepie. 2 presety ''dzień'' i ''noc'', ew. jeszcze ''3D''
 

Tomasz93

Member
Kalibrowałem u Kikiego, u niego byl kupiony i kalibrowany. Nie mam pewnosci czy faktycznie byl, bo wydruk kalibracji "przypadkowo" został na biurku i zostanie mi dosłany pocztą...

Wypalcowane Taptalkiem z mojego NEO V

Jestem zdumiony, że ktoś w ogóle kalibruje telewizory w sklepie i nie robi tego zgodnie z zasadami sztuki, a mianowicie, nie kalibruje w docelowym pomieszczeniu, gdzie będzie stał telewizor - czyli najczęściej w domu klienta. Taka kalibracja to jakiś żart. W takiej sytuacji to ja mogę skalibrować telewizor każdemu z tego forum za jedyne 10 zł - oczywiście to żart, ale miej więcej tak to się przekłada.

Napisz, proszę, na jakim profilu pracuje telewizor po kalibracji. No i jaką aplikacją była dokonana kalibracja i jakim sprzętem pomiarowym?

Dobra rada dla tych, którzy noszą się z zamiarem "kalibracji na odległość" - wybijcie to sobie z głowy, nie dajcie się nabrać, że tak można.
 
Do góry