Ceny w Polsce a ceny za granicą

RheeTCT

New member
Nie wiem czy przypadkiem nie wywołujesz wilka z lasu - bo jak się ludzie dowiedzą....tzn. zaczną liczyć i się zastanawiać...No bo tak : niemiecki czy angielski sklep ma cenę niższą niż polski o jakieś 10 - 20%,a u nich marża godziwa też musi być,to....nie wiem czy rozumować dalej?Bo chyba można założyć,że cena zakupu od producenta jest wszędzie identyczna.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Myślę, że pytanie jest bardzo prosto postawione, więc prosiłbym o podawanie zwięzłych odpowiedzi, ponieważ czytam ten wątek ze sporym zainteresowaniem chciałbym poznać wasze zdanie.
 

prosper5250

New member
zdecydowanie nieprawdą jest to, że cena producenta jest wszędzie taka sama! w Polsce i w krajach nowej unii z pewnością producent sprzedaje drożej bo statystyczny niemiec zmienia telewizor najmarniej raz na 5 lat a Polak czeka do momentu kiedy mu się zepsuje-a jeśli ma stary ale jeszcze działający to czeka z wymianą do olimpiady albo mistrzostw w których Polska gra 3-4 mecze choćby... no więc skoro Polak kupuje telewizor raz na 10 lat-producent też chce coś zarobić skoro następny zakup odbędzie się za dekadę... Niemiec czy Brytyjczyk da mu zarobić przynajmniej 2 razy częściej i producent wie o tym, więc jest w stanie wystawić produkt do hurtu w niższej cenie...
 

Bambolo82

Banned
prosper5250 napisał:
zdecydowanie nieprawdą jest to, że cena producenta jest wszędzie taka sama! w Polsce i w krajach nowej unii z pewnością producent sprzedaje drożej bo statystyczny niemiec zmienia telewizor najmarniej raz na 5 lat a Polak czeka do momentu kiedy mu się zepsuje-a jeśli ma stary ale jeszcze działający to czeka z wymianą do olimpiady albo mistrzostw w których Polska gra 3-4 mecze choćby... no więc skoro Polak kupuje telewizor raz na 10 lat-producent też chce coś zarobić skoro następny zakup odbędzie się za dekadę... Niemiec czy Brytyjczyk da mu zarobić przynajmniej 2 razy częściej i producent wie o tym, więc jest w stanie wystawić produkt do hurtu w niższej cenie...

To fałszywy stereotyp. Polacy są już zamożnym społeczeństwem i kupują nowy sprzęt co parę lat, a nie jak im się zepsuje. Wyjrzyj przez okno popatrz jakie samochody jeżdżą z polską rejestracją.

Podejrzewam że łączna marża na odcinku: kontener z chin z projektorami w porcie w Gdyni - sklep internetowy/allegro wynosi grubo powyżej 100 %. Podejrzewam że cena jednostkowa dystrybutora np. Epsona tw-2000 wypakowanego z takiego kontenera wynosi ok. 40 % ceny w sklepie albo i mniej. Potem oczywiście marże pobiera kilku pośredników i rośnie ona do tych stu kilkudziesięciu % (polska specyfika).

Zgaduję, ale marże polskiej "cepelii" muszą być OGROMNE.
 

prosper5250

New member
znajdź mi telewizor wyprodukowany w Chinach (mam na myśli poważne marki-choćby pierwsze 10 z rankingu sprzedaży, stawiam 10 piw!)... nie masz pojęcia jakie telewizory ludzie przynoszą mi do utylizacji-są to zwykle produkcje z początku lat dziewięćdziesiątych-funai, curtis, elemis, w porywach sanyo a od wielkiego dzwonu panasonic i sony z tego właśnie okresu... co do samochodów to 85 procent to kredyt na wiele lat albo zleasingowany służbowy... zarobki Polaków są mizerne, a emerytury to śmiech na sali!-wiem bo codziennie wypisuję kilka kredytów na sprzęt agd/rtv... na 10 sprzedanych telewizorów lcd/plasma-8 idzie w kredycie na 20, 30 rat...
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
prosper5250 napisał:
znajdź mi telewizor wyprodukowany w chinach (mam na myśli poważne marki-choćby pierwsze 10 z rankingu sprzedaży, stawiam 10 piw!)... nie masz pojęcia jakie telewizory ludzie przynoszą mi do utylizacji-są to zwykle produkcje z początku lat dziewięćdziesiątych-funai, curtis, elemis, w porywach sanyo a od wielkiego dzwonu panasonic i sony z tego właśnie okresu...

Idz do mediamarktu, stań na godzinę przy kasach i policz ile telewizorów Funai, Curtis, Elemis kupią w tym czasie Polacy a ile Sony, Samsung, Panasonic, Toshiba, Philips, Sharp...

Ja mówię o dniu dzisiejszym a nie o tym co było 10 lat temu.
Polska to już bardzo duży, zamożny i intratny rynek.
 

prosper5250

New member
proponuję byś zapoznał się z moim postem powyżej jeszcze raz, tylko tym razem przeczytaj go ze zrozumieniem... skoro przynoszą do utylizacji produkcje z początku lat dziewięćdziesiątych to znaczy że jednak nie kupują co 5 lat... teraz po zakupie nowego być może kupią następny za kilka lat-jednak mówimy o sytuacji na rynku w dniu dzisiejszym... a tak na marginesie to nie muszę iść do media by wiedzieć co ludzie kupują... mojego podpisu też nie przeczytałeś ze zrozumieniem?
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
prosper5250 napisał:
proponuję byś zapoznał się z moim postem powyżej jeszcze raz, tylko tym razem przeczytaj go ze zrozumieniem... skoro przynoszą do utylizacji produkcje z początku lat dziewięćdziesiątych to znaczy że jednak nie kupują co 5 lat... teraz po zakupie nowego być może kupią następny za kilka lat-jednak mówimy o sytuacji na rynku w dniu dzisiejszym... a tak na marginesie to nie muszę iść do media by wiedzieć co ludzie kupują... mojego podpisu też nie przeczytałeś ze zrozumieniem?
I co sprzedajecie tylko Curtisy i Elemisy w swoim sklepie "biednym" Polakom??? Jeżeli pracujesz w Mediamarkcie to wiedz że się na Was pare razy naciąłem. Macie stary sprzęt, jak się pytasz np. o Yamahę RX-V663 to robią duże oczy, potem szukają i oferują za "jedyne" 2100 zł (cena w MediaMarkcie w sobotę 5 lipca 2008 ), czyli dużo drożej niż można dostać na skapiec.pl

Największym kitem w dużych sklepach RTV są tzw. "raty 0%" "darmowe raty" itd.

Powinien się wami zająć UOKiK.

PS. W sobotę 5 lipca 2008 udałem się do sklepu Saturn w Galerii Centrum w Gdańsku. Zapytałem o amplituner Yamaha RX-V663. Ekspedient zrobił duże oczy jakbym zapytał o prom kosmiczny. Nagle ktoś mnie szturcha. Jakiś Pan wręczył mi wizytówkę i zwrócił mi uwagę na Saturnowską ekspozycję amplitunerów, że tam same końcówki produkcyjne starych amplitunerów (np. Yamaha modele xx1). Pan cichcem powiedział, że co prawda pracuje w Saturnie ale dorabia na boku i może mi załatwić jaki chcę sprzęt od polskiego dystrybutora z pelną gwarancją! I ja się pytam: czy my mamy normalny rynek A/V?!
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
No to małe porównanie:

http://shop.panasonic.co.uk/invt/ptax200e
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4043

4,3 PLN za 1 GBP.
W UK 4725 PLN.
W PL 7990 PLN. Na dodatek piszą netto, ale to chyba jest błąd w druku?!!

Nie wiem na ile porównanie jest miarodajne, bo dla UK to cena ze sklepu Panasonica, a w PL sugerowana detaliczna. W PL w sklepie online nie ma projektorów. Różnica między plazmą online PL, a ceną sugerowaną w PL, to 10%. Załóżmy że w Panasonic shop online AX200 kosztowałby 7199 PLN. To robi 50% różnicy do UK.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
p@well napisał:
bambolo82 czytaj ze zrozumieniem!!! Szkoda mojego czasu na wertowanie wątku z takimi banałami, plissssss
To się przenieś na taki gdzie mnie nie man albo sobie wydrukuj i zrób zakładki za moimi postami, Łowco banałow.
 
Ostatnia edycja:

prosper5250

New member
ale gość ten bambolo... sądziłem że w podpisie mam napisane Avans... może nie-bo ten gościu stwierdza że pracuję w media markcie...:D ja w każdym razie widzę że mam napisane Avans... szkoda gadać... chyba facet nie rozumie co to sprzęt do utylizacji... w dobie internetu i google nie komentuję nic więcej...:D i jeszcze jedno: jak można być na tyle naiwnym, że uważa się że bank daje darmowe kredyty nie zarabiąjąc nic??? co to-instytucja charytatywna czy co? owszem, zdażają się akcje gdzie przez kilka dni nie ma ubezpieczenia kredytu ale wtedy do takich kredytów dopłaca sklep kiedy chce się pozbyć szrotów lub pułkowników, dlatego trwają kilka dni w porywach i zdarzają się 2-3 razy w roku... i ostatnie: jeśli znajdziesz mi telewizor curtis rcznik 2008 to stawiam 50 piw!!!
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
ar2 napisał:
Myślę, że pytanie jest bardzo prosto postawione, więc prosiłbym o podawanie zwięzłych odpowiedzi, ponieważ czytam ten wątek ze sporym zainteresowaniem chciałbym poznać wasze zdanie.
Zaraz, zaraz, przecież na tym forum jest przynajmniej dwóch moderatorów, którzy sprzedają w sklepach sprzęt AV.
Może Bos naszego forum raczy ich sam spytać o te marże?
Ale Bos, jak to Bos może im nakazać ujawnić te tajemnice;)
Ja pewne marże znam dość dokładnie, ale mam jeszcze pare rzeczy do wymiany, więc nie będe zdradzał tajemnic handlu, bo jak mnie zaprzyjaźniony dystrybutor namierzy, to nici z mojej marży;)
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Media, Saturn, Avans...to samo. Znam wszystkie Wasze sklepy. I szansa na trafienie na fajnego ekspedienta jest jak 1:10. Ceny z kosmosu. Oszukańcze raty. Zdezorientowana obsługa. Stare modele na półkach dla "łosi". Problemy z wyegzekwowaniem prawa konsumenckiego obowiązującego od 4 lat w Polsce.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
prosper5250 napisał:
zaprosił bym Cię do mojego sklepu ale to nie ma sensu...
A, robicie selekcje na bramce i wybieracie klientów którzy są niezorientowani?

Prosper, zastanów się dlaczego nie ma (jak sam zauważyłeś) w Polsce już w sprzedaży telewizorów Curtis i tym podobnych? Bo nie ma nie nabywców, ponieważ polski "konsument 2008" to nie ten sam konsument co z lat dziewięćdziesiątych. Pewnie Ci przykro ztego powodu, ale tak jest i wiele pracy przed tobą.

Nie martw się, to minie. W USA można zarobić i u nas tez tak będzie. Tylko trzeba przejść na wyższy poziom w kulturze handlu.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
prosper5250 napisał:
stary-ty jesteś zdepresjonowanym ignorantem... pozbądź się tego to i ludzie będą z Tobą gadać na poważnie!

Już raz to przeżyłem na tym forum. To było jak zaatakowali mnie sprzedawcy ekranów "markowych".

Nie muszę się wysilać, bo rynek was nauczy.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>>prosper5250
A dajecie zniżkę przy utylizacji na zakup nowości? Bo jeśli tak, to ludzie przyniosą byle co, nie jest to reprezentacja stanu posiadania.

Ja gdy kupowałem tv 16:9 tam gdzie powinni tego zabronić, dostałem 10% zniżki za oddanie mojego starego. No to pojechał od kilku lat nieczynny Neptun501. Ale najpierw wyjąłem z niego wartość dodaną, czyli głowicę z hyperbandem, dekoder PAL z żyratorową linią opóźniającą i zdalne sterowanie... ;)


I następne porównanie.
http://www.epson-store.de/cd/ld/content/shop/products/offers.php/basesku/V11H288040LW
http://www.epson-store.de/cp/lp/content/shop/products/offers.php/basesku/V11H288040LW

10% drożej u nas niż w DE.
 
Ostatnia edycja:

prosper5250

New member
Avans Centrum-Wschód Sp. z o.o. w swoich 51 sklepach nie daje zniżki na zakup nowych urządzeń w momencie oddania do utylizacji starego (czasami zwanego "rozliczeniem", co więcej-zawsze prosimy o okazanie paragonu z naszego sklepu, jednocześnie informujemy Klientów, że jeżeli chcą oddać stary sprzęt-będą proszeni o okazanie dowodu zakupu), dlatego śmiem twierdzić iż moje spostrzeżenia odnośnie posiadania telewizorów jest adekwatne do realiów. można natomiast w naszych sklepach negocjować ceny! do bambolo: rynek uczy nast tego, że klientowi można "wcisnąć" dokładnie to co chce sprzedawca... i tak się w wielu sklepach dzieje... stąd mam taki a nie inny podpis na tym forum, ponieważ w moim sklepie, polecamy Klientom zawsze taki sprzęt, który jest dla Nich i Ich warunków najlepszy! pułkowniki wystawiamy z pomarańczową cenówką i z opisem wyprzedaż...
 
Ostatnia edycja:
Do góry