CANON HV20-uwagi uzytkownikow

pxl666

Member
Bez reklam
gajorro napisał:
hej, aktualnie adapter jest w rozsypce, ale pracuje nad nowym, lepszym:D Mam nadzieje ze juz niedlugo poinformuje o postepach.
niestety wszystkie sample ze starego adaptera maja defekt wynikajacy z blokady przyslony heliosa na f/2.0 przez co widoczny jest radial blur. Mam ich troche, ale nie wiem czy jest sens je zamieszczac...
no to jest swietna okazja pozamieszczac troche fotek z tworzenia - bedzie howto
 

gajorro

New member
Posiadam taką, ale jest mi potrzebna. Swego czasu kupiłem na allegro, teraz widzę, że coś kiepsko z tymi redukcjami - nic nie mogę znaleźć. Jedyne co przychodzi mi do glowy to zlozenie redukcji 43-52 i 52-58.

Jaki jest ten raynox? Bo np dcr 6600 jest na 52 mm. Sam jestem na etapie wyboru konwertera wide (domniemywam ze wlasnie taki posiadasz bloobstudio), jesli sie uporasz z mocowaniem jestem ciekaw efektów.
 

bloobstudio

New member
Jeszcze nie posiadam, właśnie noszę się zakupem HD 6600 58mm, identyczny jak DCR 6600 i w dodatku będzie mi pasował do aparatu fotograficznego, ale chyba jednak odpuszczę na razie, zamówiłem dwa pierścienie na ebayu, lecą z Hong Kongu, będą nie wiadomo kiedy, więc na razie nie kupuję żadnego konwertera. Ale generalnie to zasadzałbym się właśnie na ten model HD 6600 - ok 330 zł, szkła takie jak w DCR który jest sporo droższy. Zapaliłem się na wyjazd w góry z obiektywem szerokokatnym ale chyba nic na razie z tego nie wyjdzie. Poza tym w grę wchodzi jeszcze jedna opcja - zamówiłem również adapter 35mm pod obiektywy Canon FD - zakupiłem dwie sztuki 50mm f1.4 i 28 mm f2.5 i nie wiem czy wobec takich zakupów kupno konwertera 0,66 w ogóle ma sens. Poza tym że z konwerterem będzie większa głębia ostrości, ale nie wiem czy chcę dopłacać 300 do tego. Zobaczymy jak to się wszystko sprawdza w praktyce. Chciałem kupić na szybko i mieć na wyjazd ale nic z tego raczej nie będzie, na szybko się nie da, wyjazd tez pewnie się opóźni, ale jak by ktoś miał to chętnie i tak kupię taki pierścień na przyszłość, w Polsce to rzadkość. Dzięki za odzew gajorro, zrezygnowałem jednak jak widzisz z samodzielnego montażu adaptera, leniwy jestem :) a i do końca nie wierzę w swoje zdolności i dostępność czasu do tej roboty :).
Jak szukasz konwertera to raynox 0,66 będzie ok, na hv20.com widziałem watek z testami, zerknij tam, 0.7 jakoś wypada gorzej, testy były robione na wersji 52 mm chyba ale to w sumie żadna róznica.
 
Ostatnia edycja:

xamen

New member
HV30 --> laptop via HDMI

Cześć

może zabrzmi to laicko, ale nie mogę znaleźć nigdzie info jak podłączyć kamerę do kompa przez HDMI. mam w moim HP Pavilionie (laptop) wejście HDMI i chciałbym zapisac na dysku twardym komputeraz film z kasety, ale po podłaczeniu sprzętów kablem nic się nie dzieje...

proszę o pomoc jak to rozwiązać.

pozdrawiam,
m.
 

salat

Member
W laptopie masz WYJŚCIE HDMI a nie wejście. Podłączenie kamery nic nie da.
Żeby zgrać film musisz podłaczyć do wejścia DV.
 

xamen

New member
ok, tak też do tego doszedłem po dłuższym czasie ;) widać instrukcja nie kłamała ;)

mam więc pyt. odnośnie jakości kabla FireWire podłączanego do portu HDV/DV. czy taki zwykły z allegro za 25 zł wystarczy, czy lepiej kupować za 100 zł z jakimiś tam filtrami anty-jedno i anty-drugie?

pozdrawiam,
m.
 

bemx2k

New member
Do sygnalu cyfrowego styknie kabel za 25-30 zl
no jak chcesz lepsiejsza jakosc to mozesz poszukac jakiegos taniego aczkolwiek firmowego ,tak do 40zl
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie podłączę się z pytaniem do znawców tematu. Już prawie podjąłem decyzję co do zakupu kamery, mam tylko jedno nurtujące mnie pytanie.

Czy podłączając do nagrywarki stacjonarnej / LG RH 278 / kamerę HV30 poprzez złącze DV nagrywarka "będzie widzieć kamerę"? i będę mógł w ten sposób zgrać materiał na dysk nagrywarki?

Edit
Wiem wiem, że zaraz ktoś napisze, że to profanacja konwertować HD do SD, ale taka opcja jest mi potrzebna z pewnych względów... Mogę oczywiście zrobić to w komputerze, ale w nagrywarce stacjonarnej odbyłoby to się w "locie"... na szybko a o to mi chodzi.
 
Ostatnia edycja:

pxl666

Member
Bez reklam
kolejny raz hv20 w akcji

hej
wrzucilem video z koncertu
http://ltjbukemmcconradchorzow2008.biz.vi/

uwazam ze hvka sie sprawila - krecilem na CINE i SUNSET (0 GAIN) i obraz bardzo mi sie podoba.
co ciekawe byl tam jakis kolo z pro kamem i krecil z lampa...co wg mnie jest kompletnym bezsensem bo to nie film z wesela gdzie geby maja byc wyrazne tylko zapis gry swiatel...aha noi niestety przy takim cisnieniu akustycznym mikrofon nie wyrobil, nawet z wlaczonym ATT

pozdro
 
Ostatnia edycja:

patrryk22

New member
Canon HV20 a internet

Witam przymierzam sie do zakupu canon HV20, w celu zrealiozwania transmisji na żywo w interneice. Zauważyem że ta kamera ma funkcję kamery internetowej. CZy to prawda i jeśli tak to jak się sprawdza jeśli to realizowaliscie. Prosze użytkowników o opinie.

Jezeli do tego celu przydałaby sie inna kamera video pdajcie nazwe i model

z góry dzięki
 

pxl666

Member
Bez reklam
patrryk22 napisał:
Witam przymierzam sie do zakupu canon HV20, w celu zrealiozwania transmisji na żywo w interneice. Zauważyem że ta kamera ma funkcję kamery internetowej. CZy to prawda i jeśli tak to jak się sprawdza jeśli to realizowaliscie. Prosze użytkowników o opinie.

Jezeli do tego celu przydałaby sie inna kamera video pdajcie nazwe i model

z góry dzięki
kup sobie webcama....poco ci do tego kamera?
 

patrryk22

New member
pxl666 napisał:
kup sobie webcama....poco ci do tego kamera?

Potrzebuje narzedzie którym z jednej strony mogę tworzyć dobrej jakości filmy HD z drugiej zaś cyklicznie transmitowac spotkania. czytałem na stronie chipa ze canon hv 20 moze byc wyokorzystany jako kamerainternetowa, stad też moje pytanie czy ktoś z was korzystał :)
 

gajorro

New member
probowalem, ale byly z tym klopoty - pod skype nie chcialo dzialac, pod msn messenger bylo OK.
nie wiem czy to wina mojego windowsa czy cos innego, ale generalnie tez bym kupil zestaw kamerka internetowa+hv20/30 do filmow hd.
 

fransua

New member
Z racji, że jest to mój pierwszy post na forum to pragnę gorąco powitać wszystkich forumowiczów. Sam mam wielki dylemat czy przejść na HD czy zostać jeszcze przy SD. Z kolegą MARCINIOZO (w „realu”) w ostatnim czasie prowadzę ostrą polemikę nad wyborem kamery HD zarówno dla mnie jak i dla niego. Z początku byłem przekonany do kamery z zapisem w formacie AVCHD jednak na dzień dzisiejszy obróbka tego formatu to koszmar a konwersja na bardziej zjadliwy format mija się z celem. Pracuję pod Ediusem i tam można AVCHD przeliczyć kodekiem Conopusa do bardziej strawnego formatu jednak wiąże się to z „powiększeniem” pliku ok. 4,3x więc to odpada i sama konwersja zabiera sporo czasu. Więc wybór padł na CANONA HV30 z zapisem na miniDV. Prześledziłem większość odpowiedzi (na całość nie starczyło sił) w tym temacie jednak nie dopatrzyłem się jeszcze jednej wady tej kamery. Chodzi mi tu o samą wadę przetwornika CMOS. Przetworniki te charakteryzują się większą „jasnością” niż CCD lecz jasność ta jest okupiona błędami widocznymi szczególnie podczas błysków fleszy z aparatów fotograficznych. Inną wadą jest „przechył” obrazu podczas szybkiej panoramy. Co sądzicie o tej wadzie jako użytkownicy wymienionej kamery ? Denerwuje mnie to, że producenci eksperymentują na użytkownikach wprowadzając nowość w kamerach w postaci CMOS-ów jednocześnie nie informując ich o wadach tej technologii !!!!! :roll: :roll:
 

pxl666

Member
Bez reklam
fransua napisał:
Chodzi mi tu o samą wadę przetwornika CMOS. Przetworniki te charakteryzują się większą „jasnością” niż CCD lecz jasność ta jest okupiona błędami widocznymi szczególnie podczas błysków fleszy z aparatów fotograficznych. Inną wadą jest „przechył” obrazu podczas szybkiej panoramy.

mam hv20 i niewiem o czym mowisz
 

fransua

New member
Ja to widzę jak slońce ;) te błyski. Zwróć uwagę, że podczas błysku kadr jest nierównomiernie "prześwietlany" Na vimeo to widać. Sry ale nie mogę dodać jeszcze linka mam za mało postów. Na vimeo wpisz: Jenifer & Sean 2 Co do "przechyłu" obiektów może nienajlepszy przykład na You Tube film o nazwie: Canon HV20 "jello effect"
 
Ostatnia edycja:
Do góry