Bzyczenie w 9G

Czy twój Pioneer 9G "bzyczy" ?


  • Total voters
    0

Mikele

New member
Sprawdziłem zmianę trybu na 100Hz (DM2). Zdecydowana poprawa, bzyczenie zniknęło, "szum" elektroniki słychać już tylko w bezpośredniej bliskości TV.
 

awatar2000

New member
Ja natomiast trochę się pobawiałem ustawieniami (może z nudów a może dlatego, że już dawno nic nie ruszałem w setupie mojego lx5090) i mogę wam napisać, że w drive mode 2 rzeczywiście buczenia nie ma (mam do tego włączoną opcję oszczędzania energi na tryb pierwszy). Natomiast w drive mode 1 bzyczenie było (zaznaczam było) i to dość uciążliwe nawet przy włączonym oszczędzaniu energi. Zmieniło to ustawienie wszystkich opcji mojej plazmy w głównym trybie ustawień obrazu nie jak dotychczas w trybie użytkownika tylko w trybie film. Po prostu ustawiłem wszystko tak samo jak miałem w trybie user (użytkownik) tylko, że w trybie film i teraz czy włączę sobie drive mode 1 czy 2 buczenia nie ma.
 

Cichop

New member
LX 5090 bzyczy.

A jednak bzyczy.Chociaż mam rzeczywiście wrażliwy słuch, ale da się z tym żyć.Drive 2 i oszczędzanie zmieniają tony bzyczenia i dla niektórych (w tym dla mnie) jest zdecydowanie lepiej.
 

Siemano

New member
Ja mam 6090h.
Gdy stal na szafce bzyczal, myslalem ze jak go przykleje do sciany to bedzie lepiej. Kupilem Vogelsa lecz problem pozostaje. Bzyczenie wydobywa sie jakby z przodu i z prawej strony.
Podczas filmu akcji tego nie slychac lecz gdy robi sie cisza to bzyczenie zdecydowanie slyszalne. Bardzo wkurzajaca sprawa.
Na Oszczedzaniu energii 2 jest duuuzo lepiej no ale nie po to dalem 16 tysiakow zeby jechac na pol gwizdka.
Zmiana Drive mode nie pomaga.
Trzeba bedzie sie przyzwyczaic...
Na szczescie telewizor powala jakoscia obrazu i robi fantastyczne wrazenie. zwlaszcza gdy po miesiacu bawienia sie ustawieniami doszedlem juz do optymalnego obrazu.
Sztuka to nie latwa zwlaszcza ze nie wchodza tu w gre tylko ustawienia telewizora ale rowniez ustawienia Ati Avivo na kompie. Ja musialem wlaczyc 16-235 (colour -3) na TV i dodac shader 16-235 SD HD w MPHC zeby czarny byl wreszcie czarny.
Sciagnelem kilka filmikow do kalibracji kontrastu i jasnosci. Bardzo pomocne.
No dobrze ale sie zagalopowalem.
Bzyczenie jest i drazni. Z odleglosci 4 m nie jest tragicznie.
Ale przy takim wydatku jak dla mnie to cos takiego jest straszna wpadka Pioneera.
 

jgx

New member
Bez reklam
Ja mam 6090h.
Gdy stal na szafce bzyczal, myslalem ze jak go przykleje do sciany to bedzie lepiej. Kupilem Vogelsa lecz problem pozostaje. Bzyczenie wydobywa sie jakby z przodu i z prawej strony.
Podczas filmu akcji tego nie slychac lecz gdy robi sie cisza to bzyczenie zdecydowanie slyszalne. Bardzo wkurzajaca sprawa.
Na Oszczedzaniu energii 2 jest duuuzo lepiej no ale nie po to dalem 16 tysiakow zeby jechac na pol gwizdka.
Zmiana Drive mode nie pomaga.
Trzeba bedzie sie przyzwyczaic...
Na szczescie telewizor powala jakoscia obrazu i robi fantastyczne wrazenie. zwlaszcza gdy po miesiacu bawienia sie ustawieniami doszedlem juz do optymalnego obrazu.
Sztuka to nie latwa zwlaszcza ze nie wchodza tu w gre tylko ustawienia telewizora ale rowniez ustawienia Ati Avivo na kompie. Ja musialem wlaczyc 16-235 (colour -3) na TV i dodac shader 16-235 SD HD w MPHC zeby czarny byl wreszcie czarny.
Sciagnelem kilka filmikow do kalibracji kontrastu i jasnosci. Bardzo pomocne.
No dobrze ale sie zagalopowalem.
Bzyczenie jest i drazni. Z odleglosci 4 m nie jest tragicznie.
Ale przy takim wydatku jak dla mnie to cos takiego jest straszna wpadka Pioneera.

witam, mógłbyś bardziej szczegółowo o tych ustawieniach 16-235 SD która to konkretnie zakładka w MPC HC bo nie moge znalezc i prośba - mógłbyś podac linka do tych filmów do kalibracji?
 

Siemano

New member
witam, mógłbyś bardziej szczegółowo o tych ustawieniach 16-235 SD która to konkretnie zakładka w MPC HC bo nie moge znalezc i prośba - mógłbyś podac linka do tych filmów do kalibracji?

Tu masz link do stronki:
AVS HD 709 - Blu-ray, HD DVD, & MP4 Calibration - AVS Forum

jak chcesz odtwarzac prosto z kompa to sciagnij mp4 filmiki
tu masz moj upload 2 filmikow ktore uzywalem:

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Zasada jest prosta. Ustaw najpierw TV. potem wlacz filmik, niech leci a ty zmieniasz sobie jasnosc/brightness w avivo tak aby mrygaly ci pasy tylko do 17go reszta ma byc niewidoczna(czarna). Pozniej contrast na takim bialym filmiku zwiekszasz do momentu az zaczynaja ci znikac mrygajace pasy.
Inne czesci filmiku sa do kolorow albo np do sharpness. U mnie sharpness w TV jest na -15 (minus) w
Nie korzystalem z czesci filmikow bo nie mam specjalnych okularow do ustawiania kolorow. Skorzystalem najbardziej z tych filmikow do ustawienia Brightness i Contrast. Kolory i inne ustawilem zgodnie z ustawienimi ktore zapodal jakis "guru" na avforums.

W telewizorze wejdz w opcje.
Setup-Option-Hdmi Input- i teraz:
Signal Type na:Video
Video: Colour-3 (tu masz 16-235)


Moje ustawienia tv:
Picture:
AV SELECTION: Movie
Contrast:40
Brightness -1
-czasami daje 0 jak jest bardzo jasno w pokoju
Colour:0
Tint:0
Sharpness: - 15

Pro adjust:
Pure Cinema: Film mode - Advance
Text opt- Off

Intelligent Mode: Off
Picture detail:
dre p. -Off
black level- off
ACL- Off
Enhancer mode- 2 ( na 3 rozwyma bardzo obraz)
Gamma:2

Colour Detail: Manual (zmienisz przytrzymujac 3 sek enter)
Rhigh- +4
G high 0
B high +10
R low -2
G low 0
B low -1

CTI: off
Colour management:
R -1
Y +1
G 0
C -1
B +3
M -2

Colour space 2

Noise reduction: wszystko na off

Energy Save- Off

setup-option-drive mode-3
light sensor off


W Media player Classic najpierw sie bawilem Shaderem ale teraz znalazlem inna opcje.
Klikasz prawym na obraz filmu- Renderer settings- output range- i tam wybierz 16-235

W ati control center- avivo video - Brightness mam na minus -15 a Contrast na 106.
W tym przypadku. Na tv Brightness mam, minus 1

Zawsze korzystalem z KMplayera ale ostatnio probujac generatora video EVR Ca w Windows 7 i Dxva Kmplayer sprawial mi duzo klopotow.
Przerzucilem sie na MPC-Homecinema.1453 i nie ma zadnego problemu. Nic nie przycina. Nawet jak siedze na drugim ekranie, na 4 stronkach naraz i sciagam jeszcze jdownloaderem non-stop pliki.
Z DXVA zuzycie procesora 3-5% przy ogladaniu 1080p. Z tym DXVA nawet na starszych laptopach full hd 1080p idzie plynnie.

Mozesz sie pobawic sam w te ustawienia. A jak ci sie nie chce to zamow sobie profesionalna kalibracje.
Ja pomyslalem ze bez sensu dla mnie kalibracja profesionalna bo gdy zmienie cos na komputerze, brightness czy contrast to juz kalibracja idzie w dupe cala bo wszystko sie zmienia ze strony komputera.

Zeby nie bylo ze nie na temat to zaczynam sie przyzwyczajac do bzyczenia i coraz mniej mi ono przeszkada. A moze i troche mniej bzyczy po kilku tygodniach pracy od nowosci.
Pozdrowienia.
 

saneone

New member
PDP-508XD bzyczenie

Witam, mam PDP-508XD i bzyczenie jest obecne. Słyszę zarówno ja, jak i żona. Co dziwne czasami ono jest, a czasami go brak. Nie sprawdzałem innych ustawień Drive Mode.
 
Do góry