Bzyczenie w 9G

Czy twój Pioneer 9G "bzyczy" ?


  • Total voters
    0

asoz

New member
ArtS007 napisał:
Wiecie co? Są dwa sopsoby na roztrzygnięcie tej sprawy. Pierwszy to pomiar natężenia dźwięku. Drugi. Kolega A, który u siebie słyszy ten dźwięk idzie do kolegi B, który ma taki sam telewizor, ale nie słyszy tego dźwięku. I wówczas kolega A stwierdza, czy słyszy, czy też nie. Ja podejrzewam, że słyszalność tego bzyczenia jest wypadkową indywidualnej czułości słuchu, konkretnego egzemplarza telewizora oraz warunków akustycznych.

Byłby tylko problem ze nalezieniem kolego A i kolegi B. :grin:
 

jaceloth

New member
no proszę. teraz nikt mi nie powie, że uczestnicząc w tym formum nie wzbogacam swojej wiedzy i nie poszerzam swojej świadomości. gdyby nie ten wątek nigdy bym sam nie zwrócił uwagi, że mój 508xd bzyczy. ale u mnie ledwo to słychac z odległości mniejszej niż pół metra. a i to trzeba sie wsłuchac.z 3.5m nie słychac tego nawet przy wyciszonym tv. żaden z moich znajomych poddany eksperymentom nie zwrócił na to uwagi. akurat z czułością słuchu u mnie powinno byc nie najgorzej, bo na co dzień zajmuję się graniem muzyki.
 
Ostatnia edycja:

dejneka

New member
bzyczenie 7G/8G

Nie mam 9G więc nie biorę udziału w ankiecie ale pogodziłem się z faktem że mój 8G bzyczy, zresztą tak jak 7G który jak sądzę dzięki wizytom w serwisie w celu wyciszenia poległ :(
Nie mam tego złego .... dzięki temu zaopatrzyłem się LX-5080 i skubany też hałasuje może trochę jakby mniej.
Słyszalność jest jednak na tyle duża że zauważa to także moja żona, nie chcę jednak tracić KURy z oczu na kolejne tygodnie bezsensownej walki z serwisami.
Wcześniej w innym wątku opisywałem dokładnie historię moich Pioneerów. Żyję z faktem że coś bzyczeć musi, może kolejne generacje są pod tym względem doskonalsze, mam taką nadzieję:).
Jedno Wam tylko powiem, 7G tak bzyczał że chciałem go oddać, mając nadzieję że to tylko jeden egzemplarz jest taki Kiki podesłał mi drugi, tak samo hałasował, po 2 wizytach w serwisie w Warszawie i 1 w Gdyni, ujawniły się takie wady których serwis nie był w stanie usunąć i 7G pojechało z biletem tylko w jedną stronę....
Przyjechał 8G i też bzyczał, więc mój wniosek z tej przygody jest taki że nie ma takiego TV co miałby tylko zalety, jakieś wady nawet 15G będzie miało:-D
Za to jaki obraz .... tak czy inaczej jako zagorzały fan LCD stałem się "adwokatem" technologii plazmowej (OLED to inna półka ... cenowa), wszystkim moim znajomym polecam KURy ale wybór każdy podejmuje samodzielnie oby tylko świadomie.
Pozdrawiam wszystkich właścicieli KUR

PS.
czy jak ktoś ma KURy to mieszka w KURniku?:mrgreen:
 

slonio

New member
A ja miałem przez chwilę plazmę i ją reklamuję bo mi bzyczała. Nie jest to pionek ale kolega w innym wątku uświadomił mi że w tym wątku jest coś na temat bzyczenia i teraz zaczynam wątpić czy będę mógł mieć tv który nie brzęczy i drugie pytanie jest takie czy może lepiej pozostać przy starym crt 21" który nie brzęczał. Echhhhhh odpowiedzi dla mnie będą niezwykle trudne.

Dzięki waszym wypowiedziom w tym wątku i w linkach do wątków zagranicznych może odpowiedź będzie łatwiejsza.

Pozdrawiam ludzi ze zbyt dobrym słuchem jak na nowoczesną technologię (słyszę też przetwornicę w swoim laptopie).
 

zbig1972

New member
Mam 5090H i ja słyszę cichutkie bzyczenie jak przyłożę ucho do dziurek na górze plazmy i wyciszę do "zera" TV. Jak oglądam film albo co innego to normalnie nie słychać z kanapy żadnego bzyczenia.
 

12345Przemo

New member
A ja mam 5090 i bzyczy ale nie zawsze, najbardziej uciążliwe jest to w nocy gdy oglądam tv dość cicho (żeby moich maluchów nie obudzić), a że zwykle mam czas dopiero w nocy to jest to dla mnie dosyć dużą wadą. Na szczęście bzyczenie nie występuje cały czas z tak wysokim natężeniem (użytkuje ten tv dosyć krótko nie potrafię wskazać przy jakich obrazach mniej przy jakich więcej). Faktem jest że pokój mam duży mogę oglądać tv z 3 lub 4 m ale również z 5 m gdzie mam ulubiony fotel z ponóżkiem i nawet z tej odległości czasami jest to dokuczliwe - dlatego zagłosowałem na opcję nr 3. Może to i wada technologi ale w tv za 10 klocków...
 

bluray

Banned
Mój 5090H nie bzyka. Ja nie mam głośników więc nie pracują moduły wzmacniaczy Audio.
Być może one właśnie podniosą temperaturę i włączą wiatraczki. Wtedy może być cos słychać.
 

rdob666

New member
Mój 4280 bzyczy równo. Był u mnie ostatnio człowiek z serwisu, "rozebrał" tv i powiedział, że nic nie jest uszkodzone. Stwierdził, że za te dzwięki odpowiadają elementy indukcyjne. Zauważyłem, że temperatura ma na to wpływ. Po dłuższym nieużywaniu tv (np. 2 dni) "to coś" wręcz piszczy i w kilka krótkich minut częstotliwośc spada do poziomu bzyczenia. Serwisant potwierdził moja teorię jako słuszną.
Zaznaczam, że jestem wrażliwy na takie dzwięki i słysze je w niemal każdym sprzęcie elektronicznym.
Uciążliwe bzyczenie tv dokucza mi najbadziej w nocy kiedy głośność jest na pozooimie poniżej 12.

Pozdrawiam
 

jaroslawp

New member
Po zakupie mogę się już wypowiedzieć nt. niechcianych dźwięków kuro G9 :).
Cichy jak mogiła.
Tzn. jest pewien szum elektroniki, ale tylko z tyłu. Poprzedni 29" panas crt bardziej szumiał.
 

Doni

New member
Mój bzyczy, słychać to przy niskiej sile głosu z odległości ok 3m.
Dzisiaj spróbuje odłączyć głośniki aby sprawdzić czy to ich wina.
 

jaroslawp

New member
Trochę nie na temat, ale podłączyłem miernik do telewizora i wyszło mi średnio 300W. W zależności od jasności oglądanego materiału: ~280W(ciemne sceny z Pottera) - ~320W(białe misie na śniegu Discovery Chanel).
Wyłaczony tv "ciągnie" 3W.
 

studius

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem LX5090. Po pierwszym uruchomieniu gdy włączyłem menu bzyczenie było bardzo wyraźne. Gdy menu znikało bzyczenie ustawało. Po kilkunastu minutach bzyczenie słychać bylo coraz mniej. Po kilku godzinach już wogóle nie slyszałem (z 2,5 metra). Wcześniej dokonałem zmiany ustawień (kalibracja). Chyba przy zmianie trybu mode byla zdecydowana różnica na plus (jak było słychać bzyczenie).
 

Nazir007

New member
Do wszystkich mających problemy z bzyczeniem w 5059.
W trybie 100Hz (drive mode 2) problem praktycznie nie istnieje. Przy 75 Hz (drive mode 1) SĄ momenty, że słychać bzyczenie które jednak nie jest dokuczliwe.
 

leotdi

New member
rdob666 napisał:
Mój 4280 bzyczy równo. ... Po dłuższym nieużywaniu tv (np. 2 dni) "to coś" wręcz piszczy...

odpowiedź = "uzbierana" WILGOĆ w elementach indukcyjnych podczas braku używania TV jest za to odpowiedzialna (wilgoć oznacza upływności dla wysokich napięć - a takie są też w plazmach - po czym po "podgrzaniu" jest ciszej).
 

Mikele

New member
Mam lx5090 od niedawna i wczoraj żona zwróciła uwagę na bzyczenie. Faktycznie jak się sfocusowałem na właściwą częstotliwość ;) to niestety słychać...

Były okolice północy i głośność TV na poziomie 10-11. Wcześniej żade z nas nie odnotowało tego zjawiska.
 
Do góry