Bzyczenie w 9G

Czy twój Pioneer 9G "bzyczy" ?


  • Total voters
    0

asoz

New member
Popieram. Dopuki ktoś nie kliknie, że słychać to bardzo wyraźnie z odległości z jakiej ogląda swego KURO, problem uważam za nieistniejący.
 

jtd

New member
Bez reklam
Czyli plazma plazmie nierowna, poki co na naszym forum nikt jeszcze nie zaznaczyl opcji 3. Zobaczymy co bedzie dalej.
 

asoz

New member
No, to mnie troche conajmniej zdziwiło...
Ale na naszym forum jeszcze takiego bzyczącego KURO nie ma.
Jak widać nie jest to problem ogólny, ale zostały nim dotknięte niektóre egzemplarze. Mam nadzieję, że mi się taki brzęczący Kuro nie trafi :D
 

KER

New member
Witam .Może sprecyzuję mój poprzedni post w którym poinformowałem że żadnego "bzyczenia " nie słyszę.Otórz z odległosci ok 3,5 m w godzinach nocnych 12-01... z wyłączonym głosem włączone napisy...i odtwarzany film z dvd....przez godzinę oglądania w absolutnej ciszy słyszałem jedynie pracę dvd... i oddech spiącej żony:D ...ze strony 5090...nie było zadnych dżwięków...:)..czyżbym miał dziekowac Bogu...za jakiś CUD..egzemplarz?:D :eek:k:
 

asoz

New member
Nie, to raczej norma. Gdybyś miał brzęczący bądź bzyczący ( :D ) egzemplarz miałbyś po prostu; wielkiego pecha :D
 

bozydar

New member
asoz napisał:
Jak widać nie jest to problem ogólny, ale zostały nim dotknięte niektóre egzemplarze.

Wręcz przeciwnie. Pioneer jak i każda inna plazma "bzyczy". Niektórzy po prostu tego nie słyszą. Nie każdy ma taki sam słuch!

Ludzie którzy oddali Pioneera z powodu bzyczenia testowali kilka egzemplarzy Pioneera i słyszeli bzyczenie na KAŻDYM z nich. Dlatego oddali TV. Można poczytać o ich przygodach na forach angielskich i amerykańskich. Oddali Pioneery na rzecz LCD.
 

jtd

New member
Bez reklam
A to ciekawe tym bardziej, doczytales dokladniej na jakie lcd zamienili i czy sa z nich zadowoleni po zamianie?
 

asoz

New member
Jak można być zadowolonym po wymianie Pioneer'a na cokolwiek innego ?!

Kolego bozydar, trochę po angielsku mówie tak więc poproszę Cię o linkich do owych postów gdzie ludzie piszą, że bzyczenie było na tyle duż, że oddali TV.

Nie dziwi Cię jednak to, że na na naszym forum nikt z posiadaczy 9G nie narzeka na to zbytnio nie mówiąc o oddawaniu TV.

PS: Dobrze, że słucham głośno muzyki przez słuchawki, może troche ogłuchne i nie będe słychal bzyczenia :grin:
 

bozydar

New member
O ile dobrze pamiętam to większość wybierała Sony z serii X. Czy są zadowoleni to trudno powiedzieć... To taka zamiana Mercedesa na Passata:)

Ale to są jednostkowe przypadki. Większość ludzi akceptuje lekkie bzyczenie (z tych którzy je słyszą), tym bardziej że jest ono zwykle maskowane przez szum otoczenia (nie wspominając już o szumach konsol do gry, czy PC).

asoz napisał:
Kolego bozydar, trochę po angielsku mówie tak więc poproszę Cię o linkich do owych postów gdzie ludzie piszą, że bzyczenie było na tyle duż, że oddali TV.

O tym że są ludzie, którzy zwrócili Pioneery przez bzyczenie świadczy ankieta (kilka postów wyżej - link do ankiety z AVS).
Linków postów ludzi opisujących zamianę Kuro na coś innego oczywiście nie mam. Odpowiednie wątki (w sprawie Kuro 8 i 9 generacji) mają po kilkaset stron (tysiące postów)... Można spróbować to wyszukać... Ja raczej odpadam z tej zabawy:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asoz

New member
Może te 5 osób miało jakiś wadliwy model ? Bo nie wierze, że 50 ludzi nic nie słyszy a 5 tak. Może to oznaczać tylko 2 rzeczy. Albo nie wszystkie sztuki bzyczą, albo ta 5 ma nadludzkie zdolności w postaci superextramega wrażliwego słuchu.
 

jtd

New member
Bez reklam
Czy ja wiem.. Moje 6080 potrafi mnie wkurzyc ale tylko w nocy kiedy jest cicho i na filmie tez cisza, to wtedy slysze bzzzzz :eek:
 

maniak00

New member
Rozmowa toczy się na temat 9G, ale może pomożecie mi z moim pdp-508xd. Mam na liczniku 440 h i od ok 70 h tv zaczął buczeć. Siedzę od niego 3,7 m i nawet w dzień słyszę nieprzyjemny dla ucha dzwięk. Serwisant w Poznaniu zaprasza z tv do serwisu, ale zarazem stwierdził że w odległości 1 m może być słyszalny dzwięk o mocy 30dB wg normy. Co o tym sądzicie?
 

asoz

New member
Skoro zazął po jakimś czasie, to na początku nie bzyczał. Mnie dziwi jednak dalej to, że prawie połowa nie słyszy nic, a paru osobom bzyczenie dokuczało tak bardzo, że oddali swoje KURO.
 

jtd

New member
Bez reklam
Mnie tez to ciekawi, zadaje sobie pytanie czy wszystkie g9 "bzycza" tak samo, czy tez jedne mniej a drugie bardziej :hmm:
 

maniak00

New member
kiki napisał:
normy normami, ale czy przedtem nie było słychać ?

Byłem bardzo na to uczulony po przeczytaniu o tym problemie na forum. Ale po pierwszym odpaleniu tv odrazu na to zwróciłem uwagę i kamień spadł mi z serca że mnie ten problem nie dotyczy. A teraz od ok 2 tygodni bardzo mnie to denerwuje.
 

rosi

New member
Co prawda nie mam Kuro 9G, jednak mam dłuższe doświadczenie z modelem LX-5080D. Co ciekawe w pierwszych 30 minutach po włączeniu nie słychać u mnie brzęczenia. Po tym czasie gdy telewizor jest nagrzany słychać brzęczenie z odległości 3-3,5 metrów. Ale tu też ciekawa sprawa, bo słychać to brzęczenie jedynie gdy siedzę idealnie na wprost telewizora i wtedy jest to dość uciążliwe. Gdy siedzę pod pewnym kątem brzęczenia natomiast nie słychać.
Nie wiem, ale w tej klasie telewizorów za taką kasę to mi się to nie podoba. Czy ktoś słyszał o brzęczących telewizorach LCD ? Ja nie...
 

asoz

New member
Mój CRT czasami piszczy... i to bardzo głośno...
Myśle, że jest jednak nie możliwe aby 42% ludzi nie słyszało nic, a 10% słyszy takie bzyczenie, że oddało KURO. Chciałem jeszcze dodać, że u nas poki co nie ma osoby, która bardzo narzeka na bzyczenie 9G, nie mówiąc o zamianie na inny.
 
Do góry