Bravia - miesiąc po gwarancji- do kosza!

D

Deleted member 121090

Guest
Swego czasu pisał nam tutaj o swoich perypetiach z wymianą gwarancyjną swojego topowego TV Sony kolega krempla. Kupił go chyba za ponad 12tzł a chcieli mu dać na wymianę taki za około 4tzł.
Musiał się z nimi użerać, walczyć też i na forach i w końcu oczywiście nie dostał TV o równorzędnej wartości jak to miał zagwarantowane, ale dali mu model 55W905, za około chyba 7tzł.
Najlepsze jest to, że ten TV znowu mu padł. Znowu bubel, który wytrzymał tylko rok i pojawiły się plamy na ekranie. Poszedł do serwisu i usterkę potwierdzili. Dostał decyzję o wymianie TV na taki sam. No fajnie. TV do niego doszedł i po rozpakowaniu okazało się, że to nie jest nowy TV ale używka owinięta w strecz!!!
Niezła jazda. Mało tego, to używka nie za bardzo sprawna.
BRAWO SONY.
Mało, że mają klienta, u którego już drugi z rzędu TV nie potrafi wytrzymać nawet okresu gwarancji, to na wymianę bez skrępowania wysyłają mu używany TV w kiepskiej kondycji.
Ci to mają tupet!
MarcusGawin pisał tutaj jak naprawili mu TV używaną matrycą, a krempla dostał cały używany TV.
Na to zresztą zezwala gwarancja Sony. jak byk jest tam napisane:
,,,"Sony i Autoryzowane Stacje Serwisowe zastrzegają sobie prawo do wymiany uszkodzonych części produktu, całego produktu lub jego części na nowy lub odnowiony."
Czyli wysyłając do naprawy gwarancyjnej TV Sony który ma np. miesiąc, możemy z powrotem dostać jakąś używkę, odnowioną z nalatanymi np. 10000h.
Można o jego przygodzie poczytać na konkurencyjnym forum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
A myślałem że ten zapis tylko gwarancja na PS3/4 ma... Dramat. Sony już dawno stało się cieniem marki z lat 80-90. A szkoda...

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na szczęście mamy kilka jeszcze innych firm i jest w czym wybierać... i oby tych firm zawsze było jak najwięcej... A każdy dla siebie znajdzie tv...
I ostatni tutaj z problemem czyli Marcus pomimo perturbacji jest zadowolony więc oby to się nie zmieniło w jego przypadku ... a kawałek czasu już minęło..
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Załóż, się że byłby bardziej zadowolony jakby mu naprawili TV nowymi częściami a nie używkami.
 

baciarek

New member
Szwagrowi padł 4 tyg temu 46w905. Na szczęście przed końcem gwarancji. Dostał w955 w zamian. Ja tylko chciałem zapytać retorycznie: co to za szajs się produkuje? Aż strach i ciarki po plecach jak sobie pomyślę o swoim soniaku. Ta firemka chybs za bardzo zadufana się zrobiła i zapomniała o bardzo dużej konkurencji

Sporządzone w SGS5
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Załóż, się że byłby bardziej zadowolony jakby mu naprawili TV nowymi częściami a nie używkami.

Najbardziej byłby zadowolony jakby wygrał 6 w Lotto - założysz się ? Napisz do Kolegi żeby napisał od 1 do 10 w jakim stopniu jest zadowolony - będzie bardziej wiadome na ile się cieszy..Skoro słowo zadowolony to za mało...
Choć akurat z tym się zgadzam bo ja też nie wiedziałem o drugiej gwarancji która jest na stronie Sony... Ale dla mnie mają rozwiązać problem i tv ma mi chodzić przez 5 lat bo na tyle mam gwarancję za 1 zł - a potem jak co to śmietnik przyjmie tv.. ale 5 lat bądź jego następca w razie wymiany ma mi chodzić 5 lat.
Jest jak jest kupując tv Sonego i chyba to się nie zmieni - dla mnie aby dawali 5 lat i żeby topowe tv były takie jakie są to i tak kolejny będzie to tv Sony albo Samsung ( chyba że kurz zacznie w Samsungu i wysokie modele nawiedzać - a gwarant tego nie będzie uznawał) to trzeba będzie zapomnieć o tej marce. Na pewno na chwile obecną nie kupiłbym tv led Panasa czy Lg bo są gorsze i też awaryjne - a serwisy też nie grzeszą uprzejmością.
Ale jest szansa może ktoś wymyśli tv który się nie psuje :) a wtedy nawet gwarancja nie będzie potrzebna :) a serwisy splajtują :)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Tu masz parę jego wypowiedzi obrazujących jak bardzo był w siódmym niebie:

,,My tu caly czas o faktach piszemy. To nie byl bynajmniej moj wymysl ze ktos daje gwarancje na 5 lat. A jak sie dalo, to juz obowiazuje do ostatnego dnia -taki pech.
Jak by sie Kolega poczul gdyby sie dowiedzial (lub moze dowie skoro Sony chce kupic) ze w telewizorze za kilka tysiecy montuja "odnowione " czesci ???? tez byloby smiesznie ??? ''

,,Nie tylko Sony dawalo gratis gwarancje 5 lat, czyli chcialo zachecic potencjalnego klienta do kupna swojego produktu. Kazdy ma swoje priorytety, a u mnie byloby wszystko ok, gdyby wymienili uszkodzony element na nowy- tylko tyle , ale dla Sony to zbyt duzy wydatek ''

,,Tak jak mawial pewien polityk: Polska to dziki kraj, niestety trzeba sie z tym pogodzic.
Jednym taki uklad pasuje, innym nie.
Ja niestety bede mial juz inne zdanie o Sonym Poland.
Pan Rzecznik cos obiecal, ktos cos do mnie napisal w stylu : wszystko zgodne z regulaminem i mam sie cieszyc.
Ot polska obsluga klienta. Mentalnosciowo oni sa chyba jeszcze w komunie.
A jak jeden ksiadz powiedzial - to pokolenie musi wymrzec, moze potem bedzie lepiej.

Wszystkim ktorzy pomogli mi odpisujac na forum wielkie dzieki ''

,,Lolek 126 dzieki za zaangazowanie , tak jak pisalem do sadu nie pojde bo mi nie mam na to czasu.
Ale sam widzisz czego sie mozna spodziewac jak dasz sprzet do naprawy gwarancyjnej- na razie u Sony Poland''

,,Panowie moze zaloze nowy watek tu i na innych forach o tytule np. "Sony stosuje do napraw gwarancjnych odnawiane czesci z 3 miesieczna gwarancja " ?
bo szczerze jeszcze sie we mnie gotuje ''

,, Jeszcze się we mnie gotuje'' to Twoim zdaniem jestem zadowolony?!
Kogo Ty chcesz nabrać? Przecież każdy może wypowiedzi MarcusGawin przeczytać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie Kolega Marcus pomio pertubracji jest zadowolony ostatnie dwa jego posty :

"Witam po dluzszej przerwie. Telewizor po naprawie trafil w koncu do mnie :grin:, matryca wyglada na nowa ( chciaz wiemy ze moze byc odnawiana :twisted:) naklejki na matrycy tak sprytnie umieszczone ze nie mam szans odczytac numery) . Jezeli chodz o kolory i odbior HD, to musze przyznac ze jestem ( zona tez) pod wrazeniem . Moze to efekt tego ze kilka tygodni ogladalismy na 22 calowym Samsungu. Teraz Sony jest ogromne :lol:, i znowu ladnie sie prezentuje na scianie. Zdjecia same mowia za siebie."

"
Dokladnie tak, mimo tych perturbacji to telewizor Sony po 5 latach dalej jest rewelacyjny (dla mnie oczywiscie) "
__________________


Co nie nie zmienia faktu że części dla mnie powinny być wyłącznie nowe - ale wiedząc jak jest jeśli dostanę za 1 zl gwarancję 5 letnią to tak jak napisałem wyżej dla mnie tv ma grać 5 lat i tyle od niego oczekuje.... lub jego następca po wymianie ma grać łącznie 5 lat..
Pogra rok dłużej to fajnie nie to i tak kupię następny tv... M mi dawać radość z oglądania przez 5 lat..ani dnia krócej.. pomimo gwarancji za całe 1 zł...
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
IMO z całego tego wątku wynika jeden wniosek: Sony nie daje gwarancji, ani 5-cio letniej ani żadnej, a papier z napisem GWARANCJA jest fikcją. Pytanie czy inne firmy/marki też tak robią?
Wiem ze HP i Dell na pewno też mają podzespoły "refurbiszed".
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W ciągu pięciu lat naprawiają tv lub dają o porównywalnej jakości tv jak nie ma takiego tv na rynku czego dowodem jest na tym forum kilka osób około 4 -5 ( i około 3-4 jest tych co nie sa zadowoleni z tego jak załatwiło sprawę Sony - w tym jedna osoba HQ 150 po 1,5 roku użytkowania dostał 100% kasy za tv)) jednemu użytkownikowi forum nawet dwa razy wymienili tv. Prywatnie znam dwie osoby którym również wymieniono na nowe tv - więc jak nie ma gwarancji? To że nie jest doskonała to już inna bajka ( kilka rzeczy mi sie nie podoba - trudno życie... ale też nie znam innej firmy która ma lepszą gwarancję) ale choćby takiej jak ma Sony nie ma żadna inna firma TV, raz miała akcje firma Panasonic bodajże przez miesiąc i na tym się skończyło. Powiem więcej jak ja kupowałem tv zadzwoniłem sobie do Panasonica i powiedziałem że chce zapłacić 2 tys za ich pięcioletnią gwarancję ( tyle kosztowałoby mnie ubezpieczenie na pewien model tv od Panasa) , nie 1 zl jak w przypadku Sony i nie zgodzili się powiedzieli że nie ma takiej możliwości. Każda inna marka jak się kupi tv można kupić ubezpieczenie które dużo kosztuje i jest znacznie gorsze od gwarancji Sony.
Jedno trzeba zrozumieć że jak tv mi się rozwali po 4 latach ( żadnej części już nie będą mieć do tego modelu) to w przypadku innej firmy wywaliłbym tv do kosza tutaj dostanę tv nawet niech on będzie gorszy i tańszy o 30 % ale coś mam - sprzedam go, oddam rodzicom nie istotne - mam coś w przypadku innego tv nie miałbym nic... i to wszystko za 1 zł...
A nie każdy musi kupować - to już jest indywidualna sprawa... można tv kupić za 10 tys dokupić ubezpieczenie za powiedzmy 1000-1500 zl bo teraz już taniej jest bo nikt tego nie brał a i tak się nie opłaca tego dziadostwa brać... nikt nie zmusza. Ja osobiście jak mi na 100% nie podpadnie Sony a w razie czego tv wymieni mi na nawet tańszy o 20% tv i jeśli na kolejny tv również dadzą mi gwarancję 5 letnia - nawet w takiej formie jak jest w chwili obecnej kolejny raz kupię tv Sonego. A jak będzie zobaczymy, może mnie oleją i ja na nich się wypnę i zapomnę o tej firmie, a może być tak że będzie wszystko po mojej myśli... A normalnym człowiekiem jestem i nie zakładam z góry że będzie źle bo dalej by człowiek oglądał na starym kineskopowym telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
Przeciez parę tygodni temu pojawiło się info, że sony kończy z produkcją elektroniki poza playstation i sensorami foto... Działy pordukcji tv czy smartfonów zostaną pewnie sprzedane (lub zlikwidowane - choć raczej nie bo to za bardzo znana marka i frajerzy na produkty z logo sony znajdą się) ale to już nie będzie sony... z resztą marka "sony" elektryzowała w latach 80/90-tych - prezentowała jakiś poziom/wyższą półkę - teraz to masówka i popłuczyny... widać to szczególnie teraz... wiedzą, że koniec się zbliża i klienta mają dupie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sympatyczny Kolego widzę że mało tutaj zaglądasz, na forum jest wiele osób którzy maja tv Sonego czy inne produkty tej firmy i żaden z nas nie uważa się za frajera, więc licz się ze słowami bo dla mnie np. może być frajerem każdy kto ma tv czy produkty od Lg, ale nie obrażam inne osoby które mają taką markę w domu. Tylko jeśli już to zostawiam to dla siebie. ( .. i w cale nie mówię że tak myślę... to przykład) Pisz co chcesz takie masz prawo ale nie obrażaj mnie i inne osoby... bo w rzeczywistości można się przekonać kto jakim jest frajerem.. i nie koniecznie to musi być miłe...

Ps ... dobrze że Lg to nie masówka tylko wybitne dzieła tworzone ręcznie po 50 szt. miesięcznie... i które nic a nic się nie psują..
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
kolego sympatyczny... powiedz, w którym miejscu napisałem nie prawdę?? cóż, "prawda w oczy kole"... Tych zadowolonych z marki sony szczególnie widać w tym wątku. Czytaj ze zrozumieniem - frajerów miałem na myśli tych, którzy będą kupować produkty z logo sony, kiedy to te produkty nie będą miały z tą firmą nic wspólnego prócz właśnie logo.

Aha i licz się ze slowami kolego sympatyczny
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrze przeczytałem ..... równie można pomyśleć o tych co mają tv Sonego, kwestia podejścia... bo temat jest poświęcony gwarancji i tego jak to niby człowiek został oszukany.. ja i wielu innych świadomie kupiło ten tv i inne produkty Sonego.. to Ci co kupują Philipsa to też "frajerzy" - jest trochę wg Ciebie tych "frajerów" bo trochę ludzie kupują tv ze znaczkiem Philips. Myślę że ludzie kupujący dobrze wiedzą co kupują i są tego świadomi i nie czują się frajerami....Ale Ci co kupują tv Lg i to co robi ta firma czyli dokłada tablety, smartfony, opuszcza ceny ma maxa ( jeszcze trochę to drugi tv będą dokładać aby tylko ludzie kupili, a w Korei pracownicy będą miskę ryżu dostawać za pracę jaką wykonują w fabrykach matryc) żeby tylko kupić ich tv. Ale kupując Lg dokładnie wiedzą co kupują - super ręcznie robiony towar nie psujący się z super obsługą serwisową - bo Sony, i inne firmy to masówka wg Ciebie.. Lg to Lamborghini telewizyjne - dobre żarty - w marzeniach można żyć za to się nie płaci.

Lg które zrobiło taki sam model tv tylko w dwóch wersjach tylko biedni zapomnieli o tym powiedzieć światu ze są właśnie dwie wersje na biedną i bogatą Europę obcinając ilość stref w tv. Ale praktycznie nie zmniejszając cen w obu tych samych a jednak innych tv. A jak świat się już dowiedział to tez zabrakło im języka w gębie żeby powiedzieć PRZEPRASZAM że oszukaliśmy.
O awariach nie piszę bo nocy by zabrakło...

Ale najważniejsze wg. Ciebie to jest to że Sony to masówka, a Lg to perełka wśród firm telewizyjnych..
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
gdzie napisałem, że lg to lamborgini? gdzie napisałem, że lg robi tv ręcznie? gdzie napisałem w tym wątku cokolwiek o lg?

Ale zostawmy lg (w tej chwili najbardziej innowacyjnej "fimie telewizyjnej" czy ci się to podoba czy nie), bo to wątek o upadającej firmie sony (electronics), której dział produkujący tv przynosi wielomilionowe straty (i został przez fimę sony skreślony, przenaczony do kasacji) i problemach jej klientów z ich sprzętem i serwisem.

z mojej strony EOT
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pożyjemy zobaczymy jak to będzie w przyszłości... Pytasz się gdzie napisałeś że tv Lg ręcznie są robione... napisałeś że Sony to masówka więc idąc tym tokiem rozumowania np. Twój tv jaki posiadasz, a masz Lg to robota ręczna (o innych firmach nie napisałeś że to masówka), bo napisałeś wyraźnie że Sony to masówka - dla mnie wszystkie firmy rtv to masówka.
A wracając do "frajerów" to czy Ty myślisz że jak Philips sprzedał Chińczykom firmę, to Ci są tak wspaniali i wyłącznie oni robią te telewizory? Oni maja tylko albo aż pieniądze - kwestia jak patrzeć.. Naprawdę myślisz że to tylko znaczek Philips jest ze starej firmy? Firma ma problem z oprogramowaniem ale mieli go jeszcze za Philipsa holenderskiego że tak się wyrażę jak i teraz kiedy firma jest Made in China... Ale to jaki obraz mają te telewizory to np. Lg może pomarzyć w swoich ledach.

Idźmy dalej tokiem Twojego rozumowania Volvo, Saab też właściciele to "frajerzy" i też mają tylko znaczki na swoich samochodach? A cała reszta to "dziadostwo"... A jeszcze kilka innych mam przykładów...

To samo będzie z firmą Sony, ktoś kupi ale gro ludzi ( inżynierowie - bo to Ci ludzie są najważniejsi) z obecnej firmy będzie pracować w nowej firmie - oczywiście na 100% nie będzie to ta sama firma ale to nie oznacza że Philips czy Sony ( czy inne tego typu firmy z różnych dziedzin )jeśli dojdzie do sprzedaży działu Tv nagle zostanie firmą 3-ciego świata jeśli chodzi o tv.
I tak samo jak Ty czy kilka innych osób uważam, że że Sony ma kłopoty na swoje własne życzenie, płacą teraz za swoją pychę i rozrzutność i może lepiej wcześniej niż miałoby to być za kilka lat - a mówią że nie ma nic lepszego jak nauka na swoich błędach. Kwestia czy Sony wyciągnie wnioski...

Dla mnie dla Ciebie dla mojego i Twojego sąsiada jest lepiej jak na rynku jest więcej firm rtv bo dzięki temu jest większa konkurencja a to powoduje że trzeba się bić z innymi na 100% czego przykładem jest najlepszym nie kto inny jak Lg czy Samsung.. Którzy zrobią wszystko - dołożą do swoich tv co się da tylko żeby klienta omamić i sprzedać swój produkt.

Reasumując każda firma ma coś za kołnierzem , nie ma idealnej firmy , idealnych serwisów , idealnych gwarancji ale coś człowiek musi wybrać i każdy coś znajdzie dla siebie bo na szczęście mamy kilka firm rtv.

A i żeby była jasność nie jestem przeciwko żadnej firmie bo i Lg kibicuje jeśli chodzi o Oledy i mam nadzieję że dopracują technologię na 100% tylko przy tym będą na tyle odważni i powiedzą oficjalnie o trwałości tych paneli, bo jak na razie nikt nie chce takiego oświadczenia wydać z firmy Lg.

.... ale też mam wielką nadzieję i nie tylko ja, że w końcu Panas i Sony razem się złapią i też coś zrobią w kierunku oledów.. ale czy się dogadają czy będą chcieli coś takiego zrobić - to czas pokaże. Ludzie by skorzystali...
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Swego czasu pisał nam tutaj o swoich perypetiach z wymianą gwarancyjną swojego topowego TV Sony kolega krempla. Kupił go chyba za ponad 12tzł a chcieli mu dać na wymianę taki za około 4tzł.
Musiał się z nimi użerać, walczyć też i na forach i w końcu oczywiście nie dostał TV o równorzędnej wartości jak to miał zagwarantowane, ale dali mu model 55W905, za około chyba 7tzł.
Najlepsze jest to, że ten TV znowu mu padł. Znowu bubel, który wytrzymał tylko rok i pojawiły się plamy na ekranie. Poszedł do serwisu i usterkę potwierdzili. Dostał decyzję o wymianie TV na taki sam. No fajnie. TV do niego doszedł i po rozpakowaniu okazało się, że to nie jest nowy TV ale używka owinięta w strecz!!!
Niezła jazda. Mało tego, to używka nie za bardzo sprawna.
BRAWO SONY.
Mało, że mają klienta, u którego już drugi z rzędu TV nie potrafi wytrzymać nawet okresu gwarancji, to na wymianę bez skrępowania wysyłają mu używany TV w kiepskiej kondycji.
Ci to mają tupet!
MarcusGawin pisał tutaj jak naprawili mu TV używaną matrycą, a krempla dostał cały używany TV.
Na to zresztą zezwala gwarancja Sony. jak byk jest tam napisane:
,,,"Sony i Autoryzowane Stacje Serwisowe zastrzegają sobie prawo do wymiany uszkodzonych części produktu, całego produktu lub jego części na nowy lub odnowiony."
Czyli wysyłając do naprawy gwarancyjnej TV Sony który ma np. miesiąc, możemy z powrotem dostać jakąś używkę, odnowioną z nalatanymi np. 10000h.
Można o jego przygodzie poczytać na konkurencyjnym forum.
Historii naszego forumowego kolegi ciąg jak widzę jest niestety dalszy.
Pomoc w załatwieniu sprawy obiecał mu admin konkurencyjnego forum, bo wydawało mu się niemożliwe, żeby to nie była tylko nieuczciwa zagrywka serwisu. Poinformował więc Sony ze strony portalu.
Nic to kompletnie nie dało.
Wczoraj Krempla napisał, że złożył w prokuraturze podejrzenie popełnienia przestępstwa.
Planuje też pozew cywilny przeciwko Sony.
Trzymam za niego kciuki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
HQ ale pozew planuje założyć firmie Sony do Anglii? Bo w Polsce to nic nie da... jak do Anglii to dla mnie jest Gość przez duże G - szacun.

Dzisiaj byłem w SC w Warszawie i pamiętasz jak kiedyś pisałem Ci że wg mnie jeśli np mój tv sie rozwali to jakby dawali mi nowytv to raczej nie ma szans na 4k bo to inna technologia pomimo że mój tv to topowy FHD. I dzisiaj Pan powiedział mi że mieli taką sytaucją z hx 920 - mój poprzednik i dostał na wymiane tv 4k ... Ciekaw jestem czy to tylko taki przypadek czy może jak i mi poleci to też mi sie uda :) ....
Możesz link wrzucić gdzie On to pisał ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry