Bi-Wire i Bi-Amp - dyskusja

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do tego w Menu amplitunera powinno być opcja przestawienia urządzenia w tryb Bi-amp. Bi -amp daje więcej różnicy niż bi-wiring..przynajmniej wg mnie i tego co testowałem.
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Uważam, że biamping jest sensowniejszy, gdyż taka metoda rzeczywiście separuje od siebie tory nisko- i wysokotonowy. W przypadku biwiringu mamy do czynienia jedynie z zamianą zworki na dłuższą zworkę, więc ostateczny wpływ takiego rozwiązania na brzmienie jest uzależniony wyłącznie od jakości kabli. A że na słabym sprzęcie nie będzie tego słychać, to chyba oczywiste.
W pełni się z Tobą zgadzam... zresztą poczytajcie http://loudspeaker.pl/bi-wiring-bi-amping/sami.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam bi wiring w swoim zestawie stereo i robi znaczącą różnicę. Szczególnie w detalach i przestrzeni. Najważniejsza sprawa to dobór kabli "na górę" i "na dół". Trzeba sporo odsłuchać i wtedy podejmować decyzję. Co ciekawe, kabel grający słabo w "podłączeniu pojedynczym" może się okazać świetny w bi wiring.
 

3echo

Member
Bez reklam
Mam bi wiring w swoim zestawie stereo i robi znaczącą różnicę. Szczególnie w detalach i przestrzeni. Najważniejsza sprawa to dobór kabli "na górę" i "na dół". Trzeba sporo odsłuchać i wtedy podejmować decyzję. Co ciekawe, kabel grający słabo w "podłączeniu pojedynczym" może się okazać świetny w bi wiring.
Słyszałem,że nawet kabel telefoniczny zdaje egzamin podpięty pod HF
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słyszałem,że nawet kabel telefoniczny zdaje egzamin podpięty pod HF

No cóż żeby o tym pisać najpierw napisz ile kabli odsłuchałeś łącznie z sieciowymi?
Jeżeli masz takie doświadczenia to zapraszam do dyskusji. Obecnie mam wypożyczony Gigawatt PC-2 EVO z kablem LC-2 MK3 i LC-1 MK3. Ten kondycjoner robi taką różnicę jakbyś zmienił wzmacniacz lub DAC. Zachęcam do odsłuchów.
 

3echo

Member
Bez reklam
Mało w życiu słyszałem i żadnych kabli nie odsłuchiwałem.A chodziło mi o to,że kabel telefoniczny podpięty pod HF daje zauważalną zmianę,jak bez niego.Takie rzeczy czytałem :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam bi wiring w swoim zestawie stereo i robi znaczącą różnicę. Szczególnie w detalach i przestrzeni. Najważniejsza sprawa to dobór kabli "na górę" i "na dół". Trzeba sporo odsłuchać i wtedy podejmować decyzję. Co ciekawe, kabel grający słabo w "podłączeniu pojedynczym" może się okazać świetny w bi wiring.
To akurat mogę potwierdzić, tu dopiero zaczyna się zabawa, a jest jej oczywiście dwa razy więcej :)
 

popej

New member
To jeszcze proponuję bi-wire zewrzeć od strony głośnika. Powinno dać poprawę, bo zmniejszy wypadkową rezystancję kabla.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jest temat rzeka... można godzinami przekonywać do swoich preferencji , a i tak może to nic nie dać (tym bardziej jeśli jest mowa o drogich kablach) ... trzeba samemu się przekonać ile to jest warte... takie jest moje zdanie...
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Bi Wire rzeczywiście daje korzyści tylko na ucho. Jeden słyszy, inny nie.

Ale już Bi Amp zawsze daje korzyść. I tu sprawdzenie ma sens tylko po to żeby się przekonać jak duża jest ta korzyść.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To jeszcze proponuję bi-wire zewrzeć od strony głośnika. Powinno dać poprawę, bo zmniejszy wypadkową rezystancję kabla.

Najlepiej niech każdy sobie sam sprawdzi wpływy takiego połączenie na dźwięk .Nie w każdym przypadku daje to poprawę ,ale czasami też uzyskuje się bardzo dobre rezultaty .Z tego co wiem np.redakcja czasopisma "Hi-Fi i Muzyka" nie używa połączenia bi-wire przy testowaniu kolumn
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bi Wire rzeczywiście daje korzyści tylko na ucho. Jeden słyszy, inny nie.

Ale już Bi Amp zawsze daje korzyść. I tu sprawdzenie ma sens tylko po to żeby się przekonać jak duża jest ta korzyść.

Bzdura ! - przy aktywnej zwrotnicy tak ,ale przy pasywnej(czyli stosowanej w normalnych kolumnach ) nie ponieważ podział częstotliwości jest wciąż pasywny
 

popej

New member
Bi-amp pasywny, to jest podłączenie 2 wzmacniaczy do kolumny z pasywną zwrotnicą. Można jakieś techniczne zalety znaleźć ale na nieistotnym poziomie.

Bi-amp aktywny, to podłączenie wzmacniaczy wprost do głośników z aktywną zwrotnicą przed wzmacniaczami. Istotną zaletą jest możliwość zrobienia dużo lepszej zwrotnicy.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie pod wzgledem czysto technicznym bi wire w przypadku wzmacniacza stereo z wyjsciami A+B ma jakieś plusy czy lepiej zostawic oryginalna zworke w kolumnie i podlaczyc jeden kabel pod wyjscie A?

JBL ma mozliwosc bi wire i denon ma wyjscia A+B i tak tez mam podlaczone za pomoca kabli OFC z elektryka za 6zl/m :D Czy w przypadku bi wire czyli pracy wzmacniacza w trybie A+B jego moc spada, moze sie cos dziac negatywnego czy generalnie ani lepiej ani gorzej?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem niewiele (a raczej nic) to zmieni. Co innego jakby była osobna końcówka (bi-amp). Najlepiej sam przetestuj.

Ewentualnie możesz Sobie kupić kabel bi-wire i wyjąć zworkę z kolumn, które zazwyczaj są średniej jakości, ale cudów też bym się nie spodziewał. Albo zastąpić zworkę kablem głośnikowym.

IMG_0842.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teoretycznie lepsza separacja sygnału, ale, ale..
Jak już lecisz na A+B, to naturalnie kolumny już bez zworki. Taki pseudo biamp, mimo, że nie ma z tym nic wspólnego.
Ew. wzmacniacz w trybie "A" i podlączenie biwire, czyli skręcamy przy zaciskach wzmacniacza, a następnie wpinamy osobno w sekcje niskich i wysokich (bez zworki już naturalnie).
Lub gotowy kabel taki jak Paweł wkleił.

Mimo wszystko, instrukcja od Marantza mówi tak:

Conn_bi_Wiring_E2_UJDCILqsgeucql.png
 
Do góry