Benq W600 czy Acer H5360 ? Dylemat..

Geezer

New member
Samsung ma ANSI kontrast 813-902.
HC3800 ma 777 (nawiasem mówiąc Acer H7530 ma 774)
Gdzie w tym widzisz słabszy kontrast Samsunga ??? Chyba że patrzyłeś na dane fabryczne :)
3000 vs 3300 (marketingowy bełkot)

Lampy w ECO:
Samsung 4000h
HC3800 = 5000h
wielka różnica to nie jest a Mitsu i tak nie daje gwar. na te 5000h
 

raus

New member
Zoom ma mniejszy (nieznacznie ale jednak). I mniejszy obiektyw więc jest prawdopodobnie ciemniejszy.
A ten ANSI-kontrast brałeś z jednej strony? Bo ZTCW tutaj dość mocno liczy się pomieszczenie, więc numerki z dwóch stron mogą się różnić.

A tak naprawdę tak długo jak oba będą działały, przeciętny człowiek ich nie odróżni.
 

3d0

New member
Widzę, że temat ożył - to dobrze:)

Mitsu HC3800 faktycznie wszędzie wygrywa, ale jest też droższy o 15-20% od konkurentów (Benq W1000, Optoma HD20, Samsung SP-A600). Sam nie wiem... jakoś nie ufam tej marce.

Szkoda, że na sieci nie ma solidnego porównania HC3800 do W1000. Optomy na pewno nie kupię, więc z tańszych zostaje Benq lub Samsung (obie marki znane i obecnie najbardziej popularne, co też jest ważne). Bez porównania ciężko zdecydować czy warto dorzucić te 900pln do HC3800:(
 

raus

New member
Ja bym poczekał aż cena HC3800 znowu zejdzie do 4050 albo nawet niżej (kiedyś się musi ta złotówka wzmocnić). Bo po tej cenie się zdecydowanie nie opłaca (chociaż kiedyś były za ponad 5 tys.).
 

3d0

New member
No jeśli Mitsu zszedłby poniżej 4k to bym się mocno zastanawiał. Pytanie ile wtedy będzie kosztował W1000 skoro już teraz można go kupić za 3,4k w PL:)

Sprowadzić proja bez gwarancji się chyba nie opłaca bo strzeli lamp na starcie i mamy 1k w plecy:/ no nic, czekam jeszcze na porównanie w sieci HC3800 i W1000 i wtedy zdecyduję. Mam białe ściany i póki co nie będę miał ekranu, więc lepsza czerń Mitsu by mi pasowała - no ale nie w tej cenie:/
 

mlodociany

New member
a natrafil ktos z Was na jakis obszerniejszy test benq w1000 z zrzutami z projekcji? zdecyduje sie chyba na mitsu. nastawiam sie na seanse po zmroku wiec nie zaduza jasnosc mitsu i glebsza czern przemawiaja za nim.
 

Geezer

New member
Dołóż tysiaka i BenQ 1000 FullHD i problem rozwiązany ... nie cofaj się !! :)

Jeśli większość programów TV-Sat to 720p lub 1080i, jeśli ma się sporą kolekcję DVD i 720p .mkv (a nie BluRay) to lepiej wybrać projektor 720p czy natywny Full HD ??

Obawiam się nieco, że maszyna 1080p będzie rozciągać (interpolować) taki obraz ze szkodą dla jakości. A może każdy projektor Full HD da się "zmusić" to wyświetlania w 720p ?
 

Geezer

New member
Kupiłem ACERA - po pierwszych testach jestem zaskoczony dobrą jakością i wyświetlanymi kolorami (wcześniej miałem BENQ PB2140 wiec porównanie jakieś mam).

Na korzyść Acera zdecydowały:

+ emulacja rozdziałki 1920x1080 z komputera
+ torba w zestawie
+ cichszy

na szybko jedno zdjęcie w trybie ECO

Jaki masz ekran (rozmiar, szary/biały) ?
Ja zamówiłem sobie filtr ND2 bo ten skubaniec zbytnio wali po oczach wieczorem i chcę kupić Matt Grey..
 

Geezer

New member
Do kolegi Aerofan, czy efekt teczy jest widoczny na Acer H5350, jakie ogolne spostrzezenia jezeli chodzi o ten sprzet? Kupowac czy szukac czegos lepszego, hmm...?
Pozdrawiam

Ja mam prawie 40h na liczniku i zgodnie z tym co piszą na forach w USA i Niemczech RBE jest coraz rzadziej widoczny bo lampa się "nieco dotarła"
Napisy ustawiłem sobie w kolorze żółtym i szafa gra (wcześniej z białymi napisami bywało że widziałem tęczę...).
Ja się na chama rusza głową/oczyma na boki oglądając np. Sin City to jakieś tam kolor. rozbłyski można dostrzec, ale kto tak ogląda filmy ?!?! :)
Z rodziny ani znajomych (10 os.) nikt nie widział RBE - bo nie wiedzą czego szukać :)
What Does the Rainbow Effect (RBE) Look Like? | The Buzz Media
 

woodshit

New member
Wczoraj dotarł eMachines V700 (identyk z ACER H5360, inna naklejka). Na przejściówce z DVI na D-sub ze starego P4 na 50 hercach masakra z tęczą była na projekcji Slum Dog z DVD-9 16:9. Już doła złapałem.

Potem przesiadka na laptop z Intel GMA 4500HD i przez HDMI ten sam film, zero tęczy. Kolory cukierkowate zredukowałem w programie smplayer (używam tego do oglądania w linuksie) - zdjąłem nasycenie. Po drugim seansie tego samego filmu stwierdzam więc że przez HDMI było wspaniale, o to chodziło. Przez D-Sub masakra i łeb bolał.

Swoją drogą ciekawa teoria z tym "docieraniem się" lampy. Może chodzi o te kółko co się kręci, nie wiem. Czas pokaże, w każdym raize na dziś dzień do użytku przez HDMI i zdjęciu nasycenia barw mogę to ustrojstwo polecić.

P.S.: oglądałem na emaliowanej na błyszcząco białej płycie pilśniowej z kastoramy, bo mam same skosy w domu i potrzebny będzie ekran. Pewnie na matowej ścianie będzie jeszcze lepiej. Nie omieszkam poinformować.
 

woodshit

New member
eMachines V700 (identyczny do Acer H5360), wczoraj dotarł. No więc:

Slumdog Millionaire z DVD-9 16:9 najpierw przez D-Sub (VGA) kabel przy 50Hz - beznadzieja, CHOLERNE TĘCZE, potem przez HDMI (60Hz) z laptopa i dla odmiany... rewelacja. Przez złącze VGA były straszne tęcze. Z laptopa przez HDMI rewelacja, jeszcze w programie smplayer zdjąłem nasycenie barw znacznie, bo Acer ma bardzo żywe kolory i trzeba mu zapodać sygnał nisko nasycony, inaczej zobaczymy szmirowate kolory. Po zjechaniu suwakiem z nasyceniem osiągnąłem obraz rewelacyjny w por. do pierwszego seansu przez VGA na 50Hz.

A oba seansy wyświetlone na płycie pilśniowej z błyszcząc ą białą powłoką, tak czy inaczej drugi seans był super i zero tęczy. Tylko przez HDMI. Oba seansy na ECO mode. Wieczorem zuperłnie wystarczy, wręcz zjeżdżałem w dół z jasnością jeszcze. Polecam Acera /eMachines V700 (tańszy od Acera o 300 - 500 zł a to samo) posiadaczom dpobrych kart graficznych z HDMI! Benq nie używałem, więc się nie wypowiadam na temat W600.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

cinek966

New member
A ja mam pytanko do benq w600
Nie moge nigdzie znalesc...czy posiada on: trzy układy DMD? (wyczytalem ze one niweluja efekt teczy).
Dodatkowo mogl by ktos po krotce przedstawic roznice miedzy w600 a w600+ wszelkie roznice jakie wyczytalem w necie byly dla mnie zupelnie nie jasne;] w skrocie prosil bym o opisanie roznic i czy sie oplaca brac model z + (jest on troszke drozszy wiec nie wiem czy jest sens wywalania dodatkowych stowek)

pozdrawiam serdecznie
 

sonal

New member
w600+ lepszy kontrast i mniej hałasuje (tzn. cichszy) dodano tez tryb 3d
w1000+ jak wyzej ale bez 3d (w usa ciesza sie ze jest tańszy niż starszy brat - w1000)
 
Do góry