Benq W600 czy Acer H5360 ? Dylemat..

Aerofan

Member
:confused:

Zrobiłem odsiew, przesiew i zostały mi te dwa.

Benq W600

i Acer H5360.



Parametry mają niemal identyczne (720p, skalowanie do 1080p).

Co byście polecili? Cena też podobna, ok 2600 zł. Chyba nic innego ciekawego za te pieniądze z 720p, HDMI i 16:9 nie wynajdę ?

Wcześniej miałem już Benka 2140 z DLP i byłem zadowolony. No ale może ten Acer jest lepszy ? Kurde, dylemacik...
 

liko2k

New member
Ja posiadam benka i, jako że to moj pierwszy HD (ready :p ), jestem nim zachwycony. Konfiguracja naprawde prosta a dla chcących sie pobawić sporo oferuje takze. Lekki efekt tęczy ale ja zawsze bylem wrazliwy na stroboskopy. 2x HDMI pozwala podlaczyc stacjonarny komp plus odtwarzacz, automatycznie dobierana jest rozdzielczość. Obraz jest naprawde jasny nawet w eco. W normalnym trybie moge bez problemu ogadac film w pochmurny dzien bez zaslon! Jakby co to pytaj o szczegóły. Kupilem do za 520 euro.
 

Aerofan

Member
Dołóż tysiaka i BenQ 1000 FullHD i problem rozwiązany ... nie cofaj się !! :)

Nie tylko ja się cofam, Sony też gry na ps3 robi w 720p, a poprzedniki były w 1080p (vide Tekken, NBA Live, Virtua Tennis). 720p w zupełności wystarczy. Poza tym budżet na projektor i tak przekroczyłem.
 

Dztka

New member
Jako ze jestem posiadaczem Benq moze moja wypowiedz nie bedzie zbyt obiektywna. Aczkolwiek stalem przed tym samym dylematem co Ty. Juz mialem kupic acera kiedy w tym samym sklepie pojawil sie benek. I wybor padl na niego jako ze konstrukcja jest w sumie o 1 rok mlodsza. do tego sprzet Benq jest naprawde dedykowany kinu domowemu. Acera sa ta pierwsze projektory ( z tego co sie orientuje) w takim segmencie. Efektu teczy wogole nie zauwazam, ustawien obrazu naprawde mnostwo i tak jak napisal poprzednik posiadajacy benka, jasnosc i kontrast naprawde sa zadowalajace. i ostatnia rzecz gwarancje - na lampe i samego proja. to byl gwozdz do trumny acera :)
 

Aerofan

Member
Kupiłem ACERA - po pierwszych testach jestem zaskoczony dobrą jakością i wyświetlanymi kolorami (wcześniej miałem BENQ PB2140 wiec porównanie jakieś mam).

Na korzyść Acera zdecydowały:

+ emulacja rozdziałki 1920x1080 z komputera
+ torba w zestawie
+ cichszy

na szybko jedno zdjęcie w trybie ECO

acer1z.jpg
 
Ostatnia edycja:

pep

New member
Witam Wszystkich,
Tak sobie czytam i porownuje i wychodzi mi tylko jedno, ze im drozej tym lepiej ale kiedy patrze na swoj budzet, to jakby nie bylo nici z doskonalosci.
Mam pytanie do kolegi Aerofan ale rowniez do wszystkich ktorzy mogliby cos doradzic.
Myslalem kupic Benq MP626(bo ma HDMI i 3D-ponoc przyszlosc w TV) ale glownie bym go uzywal do ogladania filmow i grania na PS3.
Bralem pod uwage w zasadzie tylko Benq'a (kolega kupil jakies 3 lata temu sprzet tej firmy i smiga do tej pory, wiec OK) model MP626 tylko dlatego ze w porownaniu z W600 parametry prawie takie same tylko ze ten pierwszy troche tanszy.
A tu nagle natrafilem na Acer H5360, ktory to dedykowany do kina domowego, parametry podobne, jest tez 3D (nie wiem tylko czy wazne i przydatne?) no i mam dylemat. Nie mam pojecia co wybrac zeby bylo dobrze. Benq mi sie podoba i mam do nich zaufanie natomiast Acer wyglada interesujaco ale zupelnie ich nie znam. Prosze o pomoc w wyborze. Powiem tylko ze bedzie to moj pierwszy wlasny projektor i nie chcialbym zle wybrac.
Dzieki wielkie z gory :)

PS: A moze jest cos lepszego od tego na co zwrocilem uwage. Dobrze sie prezentuje Panasonic PT-AX200E ale to juz zupelnie inna liga zreszta cena tez.
 

Aerofan

Member
Myslalem kupic Benq MP626(bo ma HDMI i 3D-ponoc przyszlosc w TV) ale glownie bym go uzywal do ogladania filmow i grania na PS3.
Bralem pod uwage w zasadzie tylko Benq'a (kolega kupil jakies 3 lata temu sprzet tej firmy i smiga do tej pory, wiec OK) model MP626 tylko dlatego ze w porownaniu z W600 parametry prawie takie same tylko ze ten pierwszy troche tanszy.
A tu nagle natrafilem na Acer H5360, ktory to dedykowany do kina domowego, parametry podobne,


Więc tak.

Benq ma natywną rozdzielczość 1024x768 , ale w trybie 4:3. Przy przełączeniu na 16:9 (jak bedziesz grał w PS3 czy oglądał film) rozdzielczość zostanie jeszcze obcięta przez czarne pasu które się pojawią u dołu i góry. Czyli zostanie gdzieś mniej więcej 1024 x 576 +-. Daje to łączną liczbę pikseli ok. 590 000 , no i zostaną brzydkie czarne pasy (które będą jaśniejsze niż tło).

Benq W600 i Acer H5360 mają natywnie 1280x720 w 16:9, czyli nie trzeba nic obcinać a pikseli będzie ok. 920 000. Chyba nie trzeba mówić, jakie rozwiązanie da lepszą jakość...
 

prez8s

New member
A co myślicie o Sanyo PLC-WXU10 ?? Kusi 3 letnia gwarancja na lampe i cena, ale mało co o nim wiadomo.
Także zastanawiam się nad Acerem H5360, mocna lampa 200W, rok gwarancji na lampe i ogólnie starszy model H5350 wypadał lepiej w testach niż ten Benq, dowiadywałem się i koszt całej lampy do acera H5360 na obecną chwilę to ok 860zł-1000zł (za granicami 150Euro), natomiast samego żarnika bez lustra 400zł. Podobno w porównaniu z tym Benq W600, Acer H5350 pod względem efektu tęczy wypadał znacznie lepiej, bo ma 6 segmentowe koło kolorów, piszą że jest on tu prawie nie wyczuwalny, a kolei przy Benq jest bardzo intensywny. Dlatego ja odrzucam Benq na starcie. Na temat Acera H5360 jest trochę filmików na Youtube, to można sobie looknąć jak to mniej więcej wygląda, mnie się podoba. H5360 od H5350 jak widzę różni się tylko mocą lampy i co za tym idzie jasnością.
Ale zastanawia mnie to Sanyo, bo jest to 3LCD, z długą gwarancją na lampe (3 lata lub 2000h), ale niestety brak HDMI, no i koszt lampy w razie co to niestety prawie 1800zł. Ciekaw jestem jak z jakością tanich projektorów firmy Sanyo, obiło mi się o uszy że raczej nie za dobrze to wygląda, zresztą miałem kiedyś telewizor CRT 32" tej firmy i nie byłem z niego zadowolony, nie dość że obraz kaszana, to po gwarancji zaczął się psuć. A kosztował nie mało jak na tamte czasy.
 
Ostatnia edycja:

nobel

New member
[FONT=Verdana,sans-serif]generalnie odradzam projektory Benq. Maja niezłe parametry i dobrą cenę ale serwis chyba najgorszy w Polsce. Mój projektor zepsuł się po 3h i czekam już 2 miesiące i tydzień na wymianę. Nic nie zapowiada bym miał go szybko dostać. Na infolinii słyszę raz że jest w dziale technicznym a raz ze jest zamówiony i sprowadzają z Belgi a innym razem jeszcze coś innego. I z tego co wiem to nie a pierwszy mam takie problemy. W tej chwili przestałem sie tym zajmować przekazałem sprawę rzecznikowi konsumenta i myślę że tylko on jest w stanie coś wskórać w tej sprawie... Pozdrawiam Adam
[/FONT]
 

pep

New member
Do kolegi Aerofan, czy efekt teczy jest widoczny na Acer H5350, jakie ogolne spostrzezenia jezeli chodzi o ten sprzet? Kupowac czy szukac czegos lepszego, hmm...?
Pozdrawiam
 

pep

New member
Mam jeszcze takie pytanie do kolegi Aerofan, czy efekt teczy jest widoczny na Acerze H5360, jakie ogolne spostrzezenia jezeli chodzi o ten sprzet? Kupowac czy szukac czegos lepszego, hmm...? Chodzi mi konkretnie o to czy mozna go polecic :-?
Pozdrawiam
 

Aerofan

Member
Ja jestem zadowolony z zakupu. Efekt tęczy widoczny tak samo, jak przy poprzednim projektorze Benq.

Co do Sanyo - nie inwestowałbym w to.
 

prez8s

New member
A Epson EH-TW450? Kosztuje ok 3000zł ale to już 3LCD HDready, no i gwarancja na lampe 3 lata, bardzo kusi.
 

Dztka

New member
Kolega nobel moze sobie jeszcze za mala wybral czcionke zeby wyrazic swoj ŻAALL.... Zle doswiadczenia zdarzaja sie i w sprzetach typu JVC itd, i nikt tak nie jedzie z wykrzyknikami. Zawsze moze zdazyc sie felerna sztuka i tyle...


Prez8s - 3 lata? oby napewno? to prawdziwa rewolucja bo chyba nawet na LEDa tyle nie daja...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
tu nie chodzi o felerna sztuke, tylko o czas naprawy, jakbym mial czekac ponada 2 m-ce!!!!! na naprawe (otrzymujac sprzeczne tlumaczenia) to tez bym sie wkurzyl na maxa i zalil duza czcionka na firme:grin:
 

Aerofan

Member
A Epson EH-TW450? Kosztuje ok 3000zł ale to już 3LCD HDready, no i gwarancja na lampe 3 lata, bardzo kusi.

Nawet 2800 z groszami. Teoretycznie lepszy model od projektorów z DLP. Podobne parametry, ale zniknie efekt tęczy. Oczywiście, jeśli ktoś widzi ten efekt i bardzo mu przeszkadza. Trzeba pamiętać, że w którymś z LCD mogą zdarzyć się (jak w monitorach) wypalone piksele i wtedy będzie to widać na obrazie. Poza tym LCD mają gorszą czerń, między innymi jest to spowodowane przerwami między pikselami.

Zresztą:
LCD kontra DLP - Aktualności HDTV IDG.pl
 

prez8s

New member
Czytałem test tego Epsona Recenzja: Epson EH-TW450 - opinie czy warto kupić, wady i zalety, cena | Testy PC World
I za dobrze to on nie wypada i jak się dowiedziałem dogłębniej to gwarancja na lampę jest 3 lata lub 1750 godzin, co już nie jest taki rewelacyjne. Koszt lampy co najmniej 1400zł. Chyba jedyna jego zaleta w porównaniu do Acer-a to brak efektu tęczy.

A powiedz mi kolego czy ten efekt tęczy w tym Acerze jest mocno widoczny? I w jakich scenach?
 

Aerofan

Member
Efekt tęczy - temat rzeka. Jedni mówią, że nie widzą (nie wiem, jak to możliwe) inni widzą, inni wręcz twierdzą, że nie mogą patrzeć na taki obraz.

Ja widzę efekt tęczy w ciemnych i mocno kontrastowych scenach (tam gdzie białem graniczy z czarnym) i jak są napisy na czarnym tle. Efektu nie widać, jak nie latasz wzrokiem na prawo i lewo . Nie widać też , jak jest normalnie dość jasno wypełniony kadr (np. Studio w TV, Piłka nożna - tam nie ma po prostu ciemnych scen).

Widoczny jest tylko w tych scenach, jak szybko skierujesz wzrok z jednej części ekranu na drugą.

W praktyce jak oglądam film, to rzuca mi się lekko w oczy ta tęcza średnio kilka razy podczas projekcji.

Podczas grania na PS3, czy to jest Fifa, czy Fight Night (gdzie jest dość ciemny obraz), czy wyścigi jakieś - obraz jest płynny a tęczy nie widać.

Co do testu Epsona - trudno nazwać to testem. Co to znaczy, że jakość obrazu jest umiarkowana ? Że są szumy? Że terkocze ? Że słabo będzie w nasłonecznionym pokoju (a jak przepraszam uzyskać czerń w nasłonecznionym pokoju????) ? Generalnie są jakieś pozytywy według tego opisu ? :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry