Benq W600 czy Acer H5360 ? Dylemat..

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie wysyłaj im zapytań tylko zgłoś błąd. Ja w ten sposób "poprawiłem" już dwa projektory... ;)
 

ajatallach

New member
No własnie, ktoś wie o co chodzi z tym Acer`em i jego cenami ? W zeszłym tygodniu zamówiłem go za 2115 PLN, gdy w sobote otrzymałem maila, że niby jest już niedostepny. Dzisiaj patrze, a ceny tego projektora poszły ostro w góre ( w kilku sklepach o około 400 zl). Co to, GPW ?
 

sonal

New member
ale tylko jeden z nich ma tryb 3d :razz:
poczytaj sobie (w jęz. angielskim) opinie użytkowników

Acer H5360 - NVIDIA Forums

o ile pamiętam piszą o tym że koło kolorów kręci się x2 (zważ ze w specyfikacjach jakoś nie chwalą się szybkością), jest też parę zdań n/t tzw. efektu tęczy (pierwsze wrażenia na 2 podstronie)
 

Aerofan

Member
Co oznacza tryb 3D w projektorze ?

Według mojej wiedzy to jest jakiś niby fjuczer wszpółpradujący z kartami 3D nVidia.

A prawda jest taka, że to o kant tyłka potłuc, bo jak będzie film źródłowy nagrany w 3D to będzie można go wyświetlić KAŻDYM projektorem.

Koło kolorów wirujące 2x szybciej to też jakiś pic na wodę, bo efekt tęczy wcale nie jest mniejszy czy większy od konkurencji.
 

Aerofan

Member
No własnie, ktoś wie o co chodzi z tym Acer`em i jego cenami ? W zeszłym tygodniu zamówiłem go za 2115 PLN, gdy w sobote otrzymałem maila, że niby jest już niedostepny. Dzisiaj patrze, a ceny tego projektora poszły ostro w góre ( w kilku sklepach o około 400 zl). Co to, GPW ?


Pic na wodę oczywicie. Ja kupiłęm za 3580 bodaj i raczej nie ma szans go nabyć za 2100. To tani chwyt sklepów by być na początku wyszukiwarek. Potem produkt niedostępny, a w końcu wyższa cena, bla bla...
 

ajatallach

New member
Ostatecznie zamówiłem za 2300 i teraz czekam na kuriera. Wiekszosc firm zapewne ma jednego dostawce i to może on jakos opuścił cene lub też sie pomylił.
 

Geezer

New member
o ile pamiętam piszą o tym że koło kolorów kręci się x2 (zważ ze w specyfikacjach jakoś nie chwalą się szybkością), jest też parę zdań n/t tzw. efektu tęczy (pierwsze wrażenia na 2 podstronie)

Właśnie w specyfikacji producenta stoi jak BYK 3x (otwórz .pdf z mojego linku).
Potwierdza to też Google.
 

ajatallach

New member
Odebrałem wczoraj tego Acera i co moge powiedziec. Otóż jestem bardzo zadowolony. Jest to mój pierwszy projektór i rzeczywiścienie mam porównania do innych i może pewnych rzeczy nie dostrzegam, np. wspominianego wczesniej efektu tęczy, albo ja go nie widze, albo nie wystepuje, albo później dopiero go zobacze :). Wyswietlam obraz na zółtawej ścianie z odleglości około 3,5 metra. Filmy w jakosci 720p wyglądaja rewelacyjnie i to mi na razie straczy, pewnie kiedys przerzuce sie na full hd, ale póki co nie trzeba. Jasnośc tego proejktora przy calkowicie zaciemnionym pokoju daje sie we znaki, przy jasnych scenach caly pkój jest rozjaniony (mimo, ze w trybie eco). No a hałas, jak dla mnie też niezauważalny, pewnie dlatego, że puszczam projekcję z kompa stacjonarnego, a ten zdecydowanie jest głośniejszy.
W ogóle nie rozumiem jak ludziom posiadającym projektor do oglądania filmów moze przeszkadzać hałas (nawet nad głową), przecież z głosników wydobywa sie dzwięk, który jest zdecydowanie glosniejszy, no chyba, że ogląda sie filmy braci Lumiere.
Na koniec dodam, że za te 2300 PLN nic lepszego sie nie dostanie, więc bardzo polecam ten produkt, mimo, że mam go tylko jeden dzien. Gdy "ochłonę" i zaczne dostrzegac jakies wady nie omieszkam tutaj o tym wspomnieć.
 

Meriadok

New member
I jak tam :), jakieś recenzje się jeszcze pojawią,
szczęsliwych bądź też nie szczęśliwych posiadaczy projektora Acer H5360 ?
A się nad nim zastanawiam.
 

ajatallach

New member
Minął już tydzień, odkąd jestem szczesliwym posiadaczem Acer`a i co ? I nic :) Nic sie nie zmieniło, jeżeli chodzi o moja wczesniejsza wypowiedz. Próbuje dostrzec efekt teczy ale wszystko na marne, nie wiem gdzie go szukac, moze gdyby ktos mi pokazał, to bym go w koncu zobaczył. Nabiłem juz 28 godzin, razem ze mna obraz z tego Acer`a widziało juz 10 osob. Pytałem się ich o hałas i ewentualne niedogodnosci apropo obrazu, no ale wszyscy byli zachwyceni i nic nie dostrzegli. Ogladałem na nim zwykłe dvd, bluray 720p, podłaczałem kompa i xboxa, wszystko pieknie smiga. Jedyny problem jaki mi pozostał to montaz na suficie, bo obecnie to prowizorka. Naprawdę polecam ten produkt w tej cenie, przynajmnie dla tych osób, które projektorem bawią się pierwszy raz.
 

Geezer

New member
Albo początek czy koniec filmu Sin City...
Przynajmniej fani LCD mówią, że to najgorszy film jeśli chodzi o efekt tęczy.

Próbowałeś montażu na półce/zabawy z keystone ? Duże straty brzegów obrazu ?
YouTube - Acer 5350
Na Youtube reklamują to jako dość dobre rozwiązanie bez potrzeby montażu na suficie (ja mam akurat skosy w pokoju :(
 
Ostatnia edycja:

3d0

New member
Witam,
Pozwól, że się podłącze pod Twoje pytanie. Śledzę od jakiegoś czasu to forum i rynek i ostatecznie też został mi do wyboru Benq W600 i Acer H5360. Co do ceny to oba można już dostać za ok. 2,3k.

Interesuje mnie tylko czy ktoś je realnie porównywał? Ja do końca nie byłem przekonany co do sporów DLP vs LCD, więc pożyczyłem dziś od znajomych Benq W600 i W500 i sam przetestowałem. Jeśli chodzi o właściwości obrazu to W500 został daleko w tyle!! W600 świecił dużo jaśniej (białe czcionki były białe a nie szare) i kolory były bardziej soczyste. Filmy 720/1080p miód!!

Co do efektu tęczy to powiem tak. Gdyby nie to forum nie wiedział bym, że to zjawisko istnieje. Ale dla testu w paintcie narysowałem czarny kwadrat i zacząłem nim machać na lewo i prawko... i faktycznie tęcza jest:p to samo machając oczami na lewo i prawo (ale kto tak robi przy normalnym użytkowaniu?)... oglądając normalnie film nie da się tego zauważyć!! Nie wiem jak te nowe 3xLCD z mocniejszymi lampami ale w stosunku do tych starszych konstrukcji jak W500 technologia DLP zdecydowanie zwycięża.

Teraz tylko pytanie jaki projektor DLP wybrać? Epson jest już droższy o ponad 300pln, więc odpada. Kusi Acer, który ma delikatnie lepsze parametry (3D ready i chyba szybciej się kręci ten filtr w środku co w teorii daje mniejszą tęczę). Tyle, że ja obraz puszczam z netbooka, więc i tak nie dokupię do niego tej karty nVidii do 3D:/ no ale skoro oba kosztują tyle samo to zawsze warto mieć taki ficzer w zanadrzu.

Wracając do pytania... ktoś miał przyjemność porównać na żywo te 2 projektory:)? A może warto poczekać na jakiś nowy, ulepszony model?
 

okosoko

New member
Witam,
Pozwól, że się podłącze pod Twoje pytanie. Śledzę od jakiegoś czasu to forum i rynek i ostatecznie też został mi do wyboru Benq W600 i Acer H5360. Co do ceny to oba można już dostać za ok. 2,3k.

Interesuje mnie tylko czy ktoś je realnie porównywał? Ja do końca nie byłem przekonany co do sporów DLP vs LCD, więc pożyczyłem dziś od znajomych Benq W600 i W500 i sam przetestowałem. Jeśli chodzi o właściwości obrazu to W500 został daleko w tyle!! W600 świecił dużo jaśniej (białe czcionki były białe a nie szare) i kolory były bardziej soczyste. Filmy 720/1080p miód!!

Co do efektu tęczy to powiem tak. Gdyby nie to forum nie wiedział bym, że to zjawisko istnieje. Ale dla testu w paintcie narysowałem czarny kwadrat i zacząłem nim machać na lewo i prawko... i faktycznie tęcza jest:p to samo machając oczami na lewo i prawo (ale kto tak robi przy normalnym użytkowaniu?)... oglądając normalnie film nie da się tego zauważyć!! Nie wiem jak te nowe 3xLCD z mocniejszymi lampami ale w stosunku do tych starszych konstrukcji jak W500 technologia DLP zdecydowanie zwycięża.

Teraz tylko pytanie jaki projektor DLP wybrać? Epson jest już droższy o ponad 300pln, więc odpada. Kusi Acer, który ma delikatnie lepsze parametry (3D ready i chyba szybciej się kręci ten filtr w środku co w teorii daje mniejszą tęczę). Tyle, że ja obraz puszczam z netbooka, więc i tak nie dokupię do niego tej karty nVidii do 3D:/ no ale skoro oba kosztują tyle samo to zawsze warto mieć taki ficzer w zanadrzu.

Wracając do pytania... ktoś miał przyjemność porównać na żywo te 2 projektory:)? A może warto poczekać na jakiś nowy, ulepszony model?

Witam i równiez dołączam się do pytania czy jako 1-wszy projektor Acer będzie wyborem ,który zadowoli średnio wymagającego użytkownika?
Pozdrawiam
 

jmacc

New member
Interesuje mnie tylko czy ktoś je realnie porównywał? Ja do końca nie byłem przekonany co do sporów DLP vs LCD, więc pożyczyłem dziś od znajomych Benq W600 i W500 i sam przetestowałem. Jeśli chodzi o właściwości obrazu to W500 został daleko w tyle!! W600 świecił dużo jaśniej (białe czcionki były białe a nie szare) i kolory były bardziej soczyste. Filmy 720/1080p miód!!

Hmm, To ciekawe co mowisz bo do tej pory slyszaelm jedynie odwrotne opinie. Jezeli chodzi o jasnosc to z pewnoscia w600 jest jasniejszy i to ponad dwa razy ale patrzac dalej na parametry w500 ma znacznie lepzsy konstrast 5000:1 do 3000:1. Swoja droga ciekawe bo firma benq teraz twierdzi, ze w600 ma kontrast 4000:1 anie 3000:1. Nie wiem z czego to wynika...
Sam mam benq w600 i nie widzialem w500 na oczy ale wydwalo mi sie ze w500 byl bardziej udanym modelem.
 

3d0

New member
Ja na sieci znalazłem 1 porównanie W500 i W600 i też ktoś napisał, że W500 daje lepszy obraz co mnie zdziwiło bo wzrok mam dobry a porównywałem na 10 różnych sposobów te urządzenia (w trybach ECO i STD) i za każdym razem W600 był lepszy. W W500 lampa miała 300h przebiegu a w W600 dopiero 50 ale nie sądzę, żeby to miało znaczenie bo 300h to i tak dopiero początek. Poza tym nie chcę porównywać na podstawie specyfikacji, bo każdy kto lubi elektronikę wie, że te parametry są często mocno naciągane i nie wiadomo w jakich warunkach zostały zmierzone, więc kontrast 3000 czy 5000 tak naprawdę nic nie mówi. Obraz był lepszy na W600 i tyle.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W500 ma znacznie mniejszy kontrast natywny niż W600, te 5000:1 osiągnięte jest za pomocą aktywnej przysłony.
 

norbiATV

New member
Wracając do koła to faktycznie Acer oferuje potrójna prędkość.
Benq 2x a dla porównania optoma hd20 4x.
Myślę że Acer może być nie dużo,ale jednak l.najlepszym rozwiązaniem wśród projektorów do kina domowego w przedziale nisko buzdżetowych.
Podpowiedzcie czy warto brać przedłużoną gwarancję na urządzenie o 5lat. (koszt to coś ok.350zł.)
 
Do góry