BenQ W500

Adrahil

New member
zaakkk napisał:
Wie ktoś gdzie można jeszcze Benq w500 kupić ?
lub
Co proponujecie w zamian?
może Optoma hd65, tylko że lampa kosztuje 1664zł

Witam, mam ten sam problem co kolega Zaakkk. Od jakiegoś czasu siedzę i gapię się na różnych wyszukiwarkach sklepowych czy nie pojawia się jakaś oferta na Benq W500 i nie licząc 3 dniowej ofery RTV Euro AGD na 2999 zł, to nie ma chyba gdzie już tego sprzętu kupić. Do tego dochodzi fakt ceny podbitej przez wysokie kursy walut, bo chce się człowiekowi wyć jak czyta że tutejsi użytkownicy kupowali ten projektor po 2300 - 2400 w pewnym dobrym momencie, no ale tak to bywa w światowej ekonomii. Swoją drogą jak myślicie? Czy jeszcze produkują Benq W500? Czy to już resztki z magazynów schodzą?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z lektury zagramanicznych portali o projektorach wnoszę że W500 jest wciąż w produkcji, a dokładnie nie figuruje jako "discontinued". :)

Pewnie w dobie kryzysu luksusowe towary (jak projektory) mają mniejsze "zaległości" magazynowe. ;)

A co do ceny to proszę nie wyć, bo Benek w Polsce był zawsze uczciwie wyceniony... ;) Waluty i owszem skoczyły, ale różnice w cenie u nas i tam były duże dla innych maszynek, a dla W500 cena wynikała jedynie z kursu... :)
 

zaakkk

New member
znalazłem w dwóch sklepach lampe do Optomy hd65 (niestety nie moge jeszcze wklejać linków):
1)
HD65 891 zł
2)
HD 65 lampa z modułem oryginalna - promocja 913zł
HD 65 lampa bez modułu oryginalna 883zł

Prawdopodobnie wezme Optome hd65 zamiast Benq w500.
 

zimoch

New member
Planuje sobie zamontować w/w projektor na uchwycie podwieszanym i pomalować ścianę farbą projekcyjną.
W związku z tym mam kilka pytań:

1) Gdzie kupić w/w rzeczy?
2) Co kupić do tego projektora - odległość rzucania będzie max 3 metry (a więc ok 90'' przekątna)
3)Zastanawiam się nad ekranem elektrycznym czy jest jakiś najbardziej econo, który sprawdza się z tym projektorem?

Z góry dziękuje
 

DrMarijuana

New member
po 3 miesiacach uzytkowania Benq w500 zaswiecila sie czerwona dioda przy lampie wiec zadzwonilem do Benq kurier przyjechal za dwa dni ale czas naprawy to ponad miesiac w ramach gwarancji troche smiech na sali... miesiac czekac na wymiane lampy..:twisted: ale po wymianie wszystko ok na liczniku mialem kolo 400 - 300 godzin :)
 

PolChicken

New member
Mi lampa padła. Naprawili. Pochodziła miesiąc i znów to samo. Znów wysłałem sprzęt. Przyszedł dziś i okazało się, że nic nie zrobili. Na tym samym papierze pisze: kod usterki: No problem found. Nieco niżej: brak decyzji ze strony klienta w sprawie odpłatnej naprawy... Jak mogłem podjąć decyzje skoro nie miałem pojęcia co się stało. Sprzęt wysłany oczywiście 30 lipca. Nie zmieścili się w 14 dniach roboczych z odesłaniem sprzętu. Dla jasności. Pierwotna gwarancja na lampę skończyła się gdy ta była naprawiana. Czy w wypadku gwarancyjnej wymiany lampy nie dostaje na nią żadnej gwarancji?
 

guti

New member
PolChicken napisał:
Mi lampa padła. Naprawili. Pochodziła miesiąc i znów to samo. Znów wysłałem sprzęt. Przyszedł dziś i okazało się, że nic nie zrobili.

Ja mam wyświetlone 511 godzin w eco i 29 w normal i nadal świeci idealnie i nie mam żadnych problemów ...odpukać...:D. Oglądam w 100" z 4m już półtora roku i tak się przyzwyczaiłem, że wymieniłbym chętnie na min. 125'
 
Mnie pochodziła ok 600h w trybie eko dokładnie równy rok i padła.
W ten sam dzień sprzedałem go na allegro i nie chce o w500 więcej słyszeć.
Z obrazu byłem zadowolony, ale nie bede co rok wymieniał lampy.
Moim zdaniem gwarancją na lampy powinna wynosić 2 lata lub czas żywotności przewidziany przez producenta. Kupując projektor zdawałem sobie sprawę że trzeba będzie kiedyś lampę wymienić ale nie spodziewałem się że nie wyświetli nawet 1000h, aż strach kupować kolejny projektor (do którego lampa będzie pewnie 2 razy droższa).
Zastanawia mnie czy brak UPS ma wpływ na żywotność lampy?
 

guti

New member
lukasza310 napisał:
Mnie pochodziła ok 600h w trybie eko dokładnie równy rok i padła.
W ten sam dzień sprzedałem go na allegro i nie chce o w500 więcej słyszeć.
Z obrazu byłem zadowolony, ale nie bede co rok wymieniał lampy.
Moim zdaniem gwarancją na lampy powinna wynosić 2 lata lub czas żywotności przewidziany przez producenta. Kupując projektor zdawałem sobie sprawę że trzeba będzie kiedyś lampę wymienić ale nie spodziewałem się że nie wyświetli nawet 1000h, aż strach kupować kolejny projektor (do którego lampa będzie pewnie 2 razy droższa).
Zastanawia mnie czy brak UPS ma wpływ na żywotność lampy?
Na żywotność lampy ma wiele czynników. Mogłeś gdzieś przenosić i puknąć projektorem lub po wyłączeniu zapomnieć czekać 2 minut na schłodzenie i odłączyć zasilanie lub miałeś w trakcie oglądania brak zasilania. Naprawdę wiele czynników ma na to wpływ. Wielu ludzi mających projektory różnych firm ma też problemy z żywotnością lampy. A gwarancja na lampę jest w większości przypadków kilkumiesięczna.
Ja swojego Benq W500 mam prawie 2 lata w listopadzie będzie i nie miałem żadnych przygód i na razie jest super.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników projektorów, którzy wiedzą co to znaczy prawdziwe kino w domu :D Żadne tam LCD, Plasma nie dadzą takiego efektu ;)
 

slawekgrab

New member
kochani sorki za offtopa, potrzebuje podpowiedzi na jakich ustawieniach nasz benek świeci najfajniej bo cos sie motam już długo. mogłby ktos sie pochalic tez jeśli ma podlączony do kompa kablem hdmi na jakich kodekach i jakim playerem ogląda sie najlepiej. benek w salonie 4m od sciany wyświtlany na ramowym ekranie 110cali
 

kujoot

New member
sonal napisał:
czy sadzisz że za czerwone przebarwienia odpowiedzialna jest lampa?

po 3000h wymienilem lampe i czerwone przebarwienia nadal sa widoczne?
ocb? tak wiec to pewnie wina projektora...

tak czy inaczej jestem bardzo zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zbieżność - serwis.
Czyszczenie wnętrza - hmmm, trzeba naprawdę wiedzieć co się robi, historia amatorskiego czyszczenia notuje przypadki pełnego sukcesu jak i uszkodzenia maszynki...
 
guti napisał:
Na żywotność lampy ma wiele czynników. Mogłeś gdzieś przenosić i puknąć projektorem lub po wyłączeniu zapomnieć czekać 2 minut na schłodzenie i odłączyć zasilanie lub miałeś w trakcie oglądania brak zasilania. Naprawdę wiele czynników ma na to wpływ. Wielu ludzi mających projektory różnych firm ma też problemy z żywotnością lampy. A gwarancja na lampę jest w większości przypadków kilkumiesięczna.
Ja swojego Benq W500 mam prawie 2 lata w listopadzie będzie i nie miałem żadnych przygód i na razie jest super.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników projektorów, którzy wiedzą co to znaczy prawdziwe kino w domu :D Żadne tam LCD, Plasma nie dadzą takiego efektu ;)


Projektora nigdy z miejsca nie ruszałem.
Z prądu wyłączałem tylko podczas burzy po wcześniejszym schłodzeniu.
Pare razy zdarzyło się że prąd wyłączyli, w momencie kiedy projektor chodził.
Prosiłbym o informacje czy osoby którym lampa poszła przed czasem, miały benq podłączony do UPS'a??
Mam w tej chwili plazme 42'' no i niema już tej przyjemności z oglądania filmów co na projektorze i myślę tym razem o jakimś full hd, ale boje się że znowu lampa może szybko żywot skończyć. A mnie, ucznia bez stałych dochodów nie stać na wymianę lamp co rok.
 

bls23

New member
Witam,

to moj pierwszy post na tym forum, choc od dluzszego czasu sledzilem na nim dyskusje. Chcialbym sie zatem przywitac i pozdrowic wszystkich!

Mam pytanie w kwestii projektora w500, czy mozna go jeszcze gdzies dostac w NORMALNEJ (nie jakies tam 3000 i wiecej) cenie?

Dzieki z gory
bls23
 
Do góry