BenQ W500

paprykarz18

New member
Meloman69 napisał:
5. Kup dobrej klasy kabel i przejsciówkę. Ja używam (przejściówka Eagle - ok. 100 złotych, kabel Offenbach 7,5 m - ok. 700 zł).
Offenbach chyba się pisze troszkę inaczej, ale nie chce mi się teraz szukać. Sorki.
Obraz kryształ - bez smużenia, artefaktów.

A ja kupiłem kabel DVI-HDMI z ferrytowymi tłumikami i pozłacanymi końcówkami (3m) za 40 zł z allegro i też mam obraz krystalicznie czysty ;)
Nie widzę sensu przepłacać.
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
A ja kupiłem kabel DVI-HDMI z ferrytowymi tłumikami i pozłacanymi końcówkami (3m) za 40 zł z allegro i też mam obraz krystalicznie czysty ;)
Nie widzę sensu przepłacać.
No też mi się zdaje, że kable za tyle kasy do projektora w tej klasie cenowej to byłoby przesada. Zresztą jako informatyk mam duuuże wątpliwości, czy te lepsze kable dają coś przy transmisji cyfrowej. Przecież po to się wprowadzało cyfrowy dźwięk i obraz, z definicji nie powinny one być wrażliwie na tor przesyłania, przechowywania. Oczywiście o ile sprzęt/kable spełniają potrzebne parametry. Przecież jak przesyłasz fotkę przez internet np. do USA to sygnał idzie przez wiele różnych łącz czasem o nie najlepszej jakości a mimo to fotka dochodzi identyczna. Po to są protokoły korekcji błędów.
 

kumala

New member
Witam szanownych forumowiczów!
Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie W KRAKOWIE możnaby obejrzeć ten projektor na żywo? Na razie trafiam tylko na sklepy internetowe.
Przymierzam się do jego zakupu, ale wolalbym się naocznie upewnić co do jego działania/jakości obrazu/poziomu hałasu.
Z góry dziękuje za odpowiedzi
 

trobud1

New member
Dziękuję za odpowiedzi tomek67 Meloman69 paprykarz18

W szczegółach technicznych w różnych sklepach są jednak błędnie podawane parametry i to często myli (DLP LCD) tak jak i 1080i lub 1080p.
Jeśli mogę jeszcze spytać czy ten projektor wyświetli obraz 1080p ?

Jeszcze raz dzięki Wam.

A nawiasem mówiąc szkoda że tak trudno jest na żywo gdzieś zobaczyć obraz i nie tylko z tego projektora.Wszędzie gdzie dzwoniłem do sklepów to mogą pokazać ale po zakupie (czyli w sklepie spróbować czy działa,lub odpowiedż:my tu nie robimy prezentacji tylko tu sprzedajemy).Gdyby nie takie forum to kota w worku by można było kupić.A co gdybym chciał specjalnie tylko do gier taki projektor i po przyjściu do domu okazałoby się że nie współpracuje z PC (czytałem gdzieś że niektóre inne marki tak mają).Nieuczciwy sprzedawca może nic nie wspominać o wadach,więc lepiej popisać pytania na kartce i pytać.
 

pyrlik2

New member
Meloman69 napisał:
Sprawa ekranu to bardzi indywidualna sprawa, zależna także od pomieszczenia.
Można zgeneralizować temat:
- powierzchnia Matt White do ciemnych projektorów,
- powierzchnia High Contrast do jasnych.
Przy czym nie mam na myśli danych producenta, ale rzeczywistych wartości.
Z reguły DLP mają intensywniejszy kolor biały, są często przy tym jaśniejsze - więc ja bym na początku spróbował z HC.
Referencyjne ekrany Stewarta przeważnie mają kolor szary, ale w Cinematicu np. obraz z Mitsubishi HC5000 podobał mi się bardziej na powierzchni MW.
Na pewno na powierzchni HC uzyskamy głębszą czerń, ale jeżeli projektor będzie miał słabą moc lampy, to może okazać się, że cierpi na tym biały kolor.
Ja mam to szczęście, że posiadam dwa identyczne modele Projecty z powierzchniami MW i HC. Dzięki znajomemu, który pomagał mi zmieniać doświadczalnie stwierdziłem, że MW w przypadku mojego Epsona, przy obrazie 100 calowym daje żywszy, dynamiczniejszy obraz.
Ale dobór ekranu, to sprawa bardzo indywidualna - zależy także od własnych upodobań.
Co do jakości połączen, w kolejności:
- hdmi,
- komponent, ale dedykowany, a nie zwykłe 3 kable cinch!,
- s-video - już dużo gorsza jakość,
- kompozyt (1 cinch) - najgorszy.
Między hdmi i dobrym komponentem w zasadzie nie ma dużej różnicy.
Witam, mam pytanie jak najlepiej polaczyc projektor z komuterem tak aby nie bylo straty jakosci obrazu - rowniez przez component? czy moze byc kombinacja DVI-HDMI bo juz sam nie wiem?
dzieki z gory
icon3.gif
icon6.gif
 

pyrlik2

New member
paprykarz dzieki:)
mam jeszcze jedno pytanie, na stronie benq jest kalkulator projekcji jak to sie odnosi do rzeczywistosci czy ten kalkulator pokazuje maksymalna wielkosc obrazu czy jest mozliwosc zoomu, Np. jaki obraz mozna uzyskac z odleglosci 2,7m.
dzieki z gory za info
 

paprykarz18

New member
pyrlik2 napisał:
paprykarz dzieki:)
mam jeszcze jedno pytanie, na stronie benq jest kalkulator projekcji jak to sie odnosi do rzeczywistosci czy ten kalkulator pokazuje maksymalna wielkosc obrazu czy jest mozliwosc zoomu, Np. jaki obraz mozna uzyskac z odleglosci 2,7m.
dzieki z gory za info

Kalkulator pokazuje jakiej maksymalnej wielkości możemy uzyskac obraz z podanej odległości projektora od ekranu.
 

drobers

New member
Mam pytanko, co do projektora Benq W500 lepiej kupić: sony plystation3, czy sony BDP S 300 ODTWARZACZ BLUERAY? , Czy będzie jakaś strata na obrazie z SP3? Co byście kupili mając taki wybór, Doradźcie mi bardzo prosze o odp.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
drobers napisał:
Mam pytanko, co do projektora Benq W500 lepiej kupić: sony plystation3, czy sony BDP S 300 ODTWARZACZ BLUERAY? , Czy będzie jakaś strata na obrazie z SP3? Co byście kupili mając taki wybór, Doradźcie mi bardzo prosze o odp.

Jeżeli grasz to PS3.
Jeżeli W500 obsługuje hdmi 1.3 to zastanawiałbym się nad odtwarzaczem spełniającym ten standard. Zresztą nawet, jeżeli projektor nie obsługuje 1.3 to warto kupić odtwarzacz przyszłościowy, z obsługą 1.3
Wg mnie nie dostrzeżesz różnicy w jakości obrazu pomiędzy tymi modelami, choć przyznam - nigdy nie robiłem bezpośrednich testów porównawczych.
 

drobers

New member
Meloman69 napisał:
Jeżeli grasz to PS3.
Jeżeli W500 obsługuje hdmi 1.3 to zastanawiałbym się nad odtwarzaczem spełniającym ten standard. Zresztą nawet, jeżeli projektor nie obsługuje 1.3 to warto kupić odtwarzacz przyszłościowy, z obsługą 1.3
Wg mnie nie dostrzeżesz różnicy w jakości obrazu pomiędzy tymi modelami, choć przyznam - nigdy nie robiłem bezpośrednich testów porównawczych.
Dzieki Meloman, A nie wiesz przypadkiem jak sie ma upscaling w odtwarzaczach dvd , czy tam blue ray do ogladania tego na prjektorze?
Jeżeli np. wkładam zwykłą płytę dvd do odtwarzacza blue ray z funkcja upscaling to czy poprawi mi to jakość obrazu tak powiedzmy do 720p, będzie to lepiej wygladało na projektorze?, Czy nie ma potrzeby kupować takiego odtwarzacza, może sam projektor skaluje w górę, jesli by tak było to kupiłbym ps3, jak myślicie?
 

trobud1

New member
Benq W500

Co jest lepiej by połączyć komputer z projektorem?
1.adapter DVI-HDMI + kabel HDMI-HDMI 10metrów
albo
2.sam kabel DVI-HDMI 10metrów
Czy w tym przypadku ma jakieś znaczenie czy jest DVI-I czy DVI-D?
Dzięki
 

siux5

New member
Witam wszystkich forumowiczow

Za niedlugo bede skladal kino domowe zlozone z projektora (byc moze wlasnie Benq). Czy ktos wie jaka jest roznica miedzy wyswietlanym tym samym obrazem zapisanym w jakosci 720p a 1080p na projektorze o nominalnej rozdzielczosci 720p?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
drobers napisał:
Dzieki Meloman, A nie wiesz przypadkiem jak sie ma upscaling w odtwarzaczach dvd , czy tam blue ray do ogladania tego na prjektorze?
Jeżeli np. wkładam zwykłą płytę dvd do odtwarzacza blue ray z funkcja upscaling to czy poprawi mi to jakość obrazu tak powiedzmy do 720p, będzie to lepiej wygladało na projektorze?, Czy nie ma potrzeby kupować takiego odtwarzacza, może sam projektor skaluje w górę, jesli by tak było to kupiłbym ps3, jak myślicie?

Podobno upscaling płyt DVD na odtwarzacach HD wypada dużo lepiej, niż na tradycyjnym sprzęcie DVD.
Mogę tylko potwierdzić, że Denon DVD-3930 dość kiepsko sobie z tym radzi. Upscaling z tej maszyny nawet do 1080p zdecydowanie przegrywa z ripami 720p x264 (mkv).
Absolutnie nie ładuj się w technologię DVD. Kup coś HD (PS3 - będziesz miał i konsolę lub np. TViX). Możesz także pozostać przy komputerze.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
trobud1 napisał:
Co jest lepiej by połączyć komputer z projektorem?
1.adapter DVI-HDMI + kabel HDMI-HDMI 10metrów
albo
2.sam kabel DVI-HDMI 10metrów
Czy w tym przypadku ma jakieś znaczenie czy jest DVI-I czy DVI-D?
Dzięki

A to wszystko zależy. Jakiej klasy posiadasz sprzęt. Jakie masz wyjścia.
Osobiście korzystam z dwóch źródeł - komputera (wyjście DVI) i odtwarzacza DVD (wyjście HDMI).
Kupiłem kabel hdmi z dobrą przejściówką na DVI. Nie widzę absolutnie strat w jakości sygnału.
Oczywistym jest, że najlepiej kupować kabel bez adaptera. Ale jak widzisz - nie zawsze się tak da.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
siux5 napisał:
Witam wszystkich forumowiczow

Za niedlugo bede skladal kino domowe zlozone z projektora (byc moze wlasnie Benq). Czy ktos wie jaka jest roznica miedzy wyswietlanym tym samym obrazem zapisanym w jakosci 720p a 1080p na projektorze o nominalnej rozdzielczosci 720p?

Z doświadczenia wg kryterium jakości:
- divx/xvid 2cd,
- x264 2 cd,
- DVD,
- 720p x264,
-1080p x264.
Przy czym różnica w jakości obrazu pojawia się przy przeskoku z DVD na 720p.
Materiał 1080p różni się wg mnie tylko w detalach i często na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić co jest HD, a co FullHD (przynajmniej na moim TW1000).
Na projektorze o matrycy 720p nie dostrzesz różnicy.
 

drobers

New member
Meloman69 napisał:
Podobno upscaling płyt DVD na odtwarzacach HD wypada dużo lepiej, niż na tradycyjnym sprzęcie DVD.
Mogę tylko potwierdzić, że Denon DVD-3930 dość kiepsko sobie z tym radzi. Upscaling z tej maszyny nawet do 1080p zdecydowanie przegrywa z ripami 720p x264 (mkv).
Absolutnie nie ładuj się w technologię DVD. Kup coś HD (PS3 - będziesz miał i konsolę lub np. TViX). Możesz także pozostać przy komputerze.
W takim razie Meloman69 skoro twierdzisz, że odtwarzacz hd lepiej poradzi sobie z upscalingiem zwykłego dvd, to czy ps3 też tak dobrze sobie poradzi? W ps3 jest już ta opcja ale nie widziałem jak to wygląda z ps3, natomiast poprosiłem pana w sklepie i pokazał mi jak sobie z tym radzi odtwarzacz dvd ONKYO za 1700 zł. i niezauważyłem żadnej różnicy jak mi pan przełączał z SD do 720p i potem 1080i, zero null, nic anic sie niezmieniało. I teraz jestem w kropce dołożyć kasy, kupić sony s300 czy nierezygnować z gier i kupić ps3??? Meloman doradź proszę. Projektor mam BENQ W500, WIĘC SKALOWAŁBYM PŁYTY DVD właśnie do 720p.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
drobers napisał:
W takim razie Meloman69 skoro twierdzisz, że odtwarzacz hd lepiej poradzi sobie z upscalingiem zwykłego dvd, to czy ps3 też tak dobrze sobie poradzi? W ps3 jest już ta opcja ale nie widziałem jak to wygląda z ps3, natomiast poprosiłem pana w sklepie i pokazał mi jak sobie z tym radzi odtwarzacz dvd ONKYO za 1700 zł. i niezauważyłem żadnej różnicy jak mi pan przełączał z SD do 720p i potem 1080i, zero null, nic anic sie niezmieniało. I teraz jestem w kropce dołożyć kasy, kupić sony s300 czy nierezygnować z gier i kupić ps3??? Meloman doradź proszę. Projektor mam BENQ W500, WIĘC SKALOWAŁBYM PŁYTY DVD właśnie do 720p.

Zauważ proszę że skalowanie z DVD to w sumie oszustwo. Procesor zwiększa rozdzielczość, ale zawsze materiałem wyjściowym jest 576p. Detali w ten sposób na pewno się nie uzyska.
Pomiędzy 720p i 1080i nie ma różnicy. Jak już pisałem - czasami trudno jest rozróżnić 720p od 1080p, przynajmniej w przypadku ripów x264.
Kup konsolę - będziesz miał odtwarzacz HD, zabawkę do gier i odtwarzacz DVD, który na pewno lepiej skaluje niż DVD.
Na pl.rec.kino-domowe możesz zapytać Katanki. On używa Playstation 3...
 

Pit80

New member
Na wstępie pragnę powitać wszystkich kinomanów.
Dobrnąłem do końca tego ciekawego wątku.
Wydaje mi się, że i więcej czytam tym mniej wiem :p

Prawie na pewno chcę kupić Benka tylko zmartwiły mnie posty na poprzednich stronach odnośnie współpracy z dekoderami n-ki po HDMI.
Sam posiadam nbox recorder i chciałbym korzystać z usługi VOD bo za nią płacę.

Zanim tu dotarłem byłem przekonany, że chcę plazmę Panasonica. Tam wielu userów skarżyło się na błędy w komunikacji po HDMI. Problem leżał po stronie softu, jak to jest z W500??
Wiem że można przejść w tryb DVI ale wtedy coś tam nie bardzo z VOD (ograiczenie rozdzielczości do 576 ?), już sam nie pamiętam o co chodziło.

Czy może ktoś próbował jak daje radę TW 680 po HDMI z nboxem recorderem?

Będę wdzięczny za wszelkie inormacje bo sam nie wiem co robić :roll:
 

rccg

New member
Pit80 napisał:
Prawie na pewno chcę kupić Benka tylko zmartwiły mnie posty na poprzednich stronach odnośnie współpracy z dekoderami n-ki po HDMI.
Sam posiadam nbox recorder i chciałbym korzystać z usługi VOD bo za nią płacę.

Zanim tu dotarłem byłem przekonany, że chcę plazmę Panasonica. Tam wielu userów skarżyło się na błędy w komunikacji po HDMI. Problem leżał po stronie softu, jak to jest z W500??
Wiem że można przejść w tryb DVI ale wtedy coś tam nie bardzo z VOD (ograiczenie rozdzielczości do 576 ?), już sam nie pamiętam o co chodziło.

Czy może ktoś próbował jak daje radę TW 680 po HDMI z nboxem recorderem?

Będę wdzięczny za wszelkie inormacje bo sam nie wiem co robić :roll:



witam
z podłaczeniem "N" do w 500 nie ma kompletnie zadnego problemu, odbiera perfekcyjnie w 1080 i oraz 720 p . Sam osobiscie u siebie podłączałem i ogladałem obraz normalnie w HD .

pozdrawiam
 
Do góry