BenQ W500

drobers

New member
rccg mam z...y problem , własciwie to jestem załamany, podłączyłem N -kę, którą wczoraj kupiłem nie mam hd rozdzielczości, połączone jest przez hdmi do benq w500 ale działa mi np. discovery hd tylko na rozdzielczości 576p, jak przełączam przyciskiem "res" w dekoderze n-ki to gaśnie obraz i zostaje tylko dzwięk przy rozdzielczościach 720 i 1080i niiema obrazu.
Trzymałem ten przycisk res przez 2 sekundy , żeby sie zmieniło z hdmi na dvi ale to nic nie dawało wyświetlał sie napis , że przełączono na dvi i żeby podłączyć dzwięk oddzielnie tak zrobiłem , ale obrazu nieuswiadczyłem, w żadnej z możliwych konfiguracji. Zastanawiam sie teraz , czy może ten przewód hdmi jest zepsuty albo za długi, ma 10m , Obraz przez niego jest wyswietlany ale tylko 576p, Błagam o pomoc chciałbym na święta pooglądać programy w HD rccg pomocy...
 

rccg

New member
drobers napisał:
rccg mam z...y problem , własciwie to jestem załamany, podłączyłem N -kę, którą wczoraj kupiłem nie mam hd rozdzielczości, połączone jest przez hdmi do benq w500 ale działa mi np. discovery hd tylko na rozdzielczości 576p, jak przełączam przyciskiem "res" w dekoderze n-ki to gaśnie obraz i zostaje tylko dzwięk przy rozdzielczościach 720 i 1080i niiema obrazu.
Trzymałem ten przycisk res przez 2 sekundy , żeby sie zmieniło z hdmi na dvi ale to nic nie dawało wyświetlał sie napis , że przełączono na dvi i żeby podłączyć dzwięk oddzielnie tak zrobiłem , ale obrazu nieuswiadczyłem, w żadnej z możliwych konfiguracji. Zastanawiam sie teraz , czy może ten przewód hdmi jest zepsuty albo za długi, ma 10m , Obraz przez niego jest wyswietlany ale tylko 576p, Błagam o pomoc chciałbym na święta pooglądać programy w HD rccg pomocy...


witaj,
słuchaj ja podłaczyłem "N" i normalnie wyswietlało w rozdzielczosci 1080i i to normalnie pokazywało na tym menu w projektorze wiec cos moze masz w ustawieniach lub wina kabla, oczywiscie kablem HDMI podłączylismy tylko obraz a dzwiek optycznym do amplitunera, i wszystko grało no tylko ten myk z tym przełaczeniem dvi co pisałem wczesniej, wiec nie ma takiej mozliwosci zeby nie mozna było tego podlaczyc, poprobuj jeszcze a jak nie dasz rady to zadzwon do "N " na jakas infolinie i powiedz o co chodzi moze jest jeszcze jakis myk.

jeszcze jedno, piszesz ze jak podlaczyles to miales inne programy a DISCOVERY HD odbierało w 576p, ja jak pierwszy raz podłączałem "N" to nie miałem w ogóle obrazu tylko dzwiek dopiero po przelaczeniu na dvi miałem wszystko, ale nie ze jedno jest a drugie nie.Jak podłaczasz przez kabel HDMI "N" do gniazda HDMI projektora i ustawiasz na "N" rozdzielczość 720p to nie ma bata zeby było 576 tylko musi byc 720p . Oczywiscie na projektorze ustaw mu sygnał HDMI .

pozdrawiam
 

paprykarz18

New member
Dzisiaj po raz pierwszy podłączyłem Benq W500 do komputera. Pokój był przemeblowany. Ekran gotowy. Kabel HDMI na stanie.

Na pierwszy ogień poszedł filmik testowy HD WMV i rafach koralowych.
Wszystkich z rodziny zatkało. Mi również szczęka opadła. Widziałem setki telewizorów LCD, ale żaden czegoś takiego nie potrafił.

Obraz świetny i jeszcze lepszy po kalibracji.
Jestem baardzo zadowolony. Wszystkim polecam ten projektor.
I filmy HD, i DivX, i DVD. I teledyski, koncerty. I zdjęcia i strony www. Wszystko prezentuje się rewelacyjnie.

Jestem w stanie euforii. Proszę, nie sprowadzajcie mnie na ziemię.
Spodziewałem się dużo, a dostałem jeszcze więcej.
 

tetsuko

Banned
Czy ktoś chciałby zamówić projektor!!!!???

Witam,
Właśnie pojawił mi się niespodziewany wyjazd do Japonii. Wyjazd 30 grudnia, przyjazd 9 stycznia 2008 roku. Projektory są tam nawet 50% tańsze!!!!
Jeśli ktoś chciałby coś zamówić to proszę o szybki kontakt!!!!!
Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku!
Marcin marceenp@gmail.com
 

paprykarz18

New member
tetsuko napisał:
Witam,
Właśnie pojawił mi się niespodziewany wyjazd do Japonii. Wyjazd 30 grudnia, przyjazd 9 stycznia 2008 roku. Projektory są tam nawet 50% tańsze!!!!
Jeśli ktoś chciałby coś zamówić to proszę o szybki kontakt!!!!!
Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku!
Marcin marceenp@gmail.com

ale mają chyba w gniazdku 110V ?
 

tetsuko

Banned
Sprowadzenie projektora z Japonii!

paprykarz18 napisał:
ale mają chyba w gniazdku 110V ?

zgadza sie,

gniazdka tez sa inne. Przejsciowke do gniazke moge kupic(10zl) a jesli chodzi o napiecie to:
1)mam juz pare urzadzen z japonii i dzialaja rowniez pod 220V
2)wiem ze znajomy sprowadza projektory z Japonii do Irlandii - tak wiec chyba jest to mozliwe
3) jeszcze dzisiaj postaram sie dowiedziec od znajomej ktora jest w Japonii lub tez kolegi ktory je sprowadza jak to wyglada z tym napieciem przy projektorach...

Poza tym na pewno nie sprowadze sprzetu za takie pieniadze nie majac penwosci ze nie zadziala u nas!!!
Obiecuje!!!

Pozdrawiam
 

paprykarz18

New member
tetsuko napisał:
zgadza sie,

gniazdka tez sa inne. Przejsciowke do gniazke moge kupic(10zl) a jesli chodzi o napiecie to:
1)mam juz pare urzadzen z japonii i dzialaja rowniez pod 220V
2)wiem ze znajomy sprowadza projektory z Japonii do Irlandii - tak wiec chyba jest to mozliwe
3) jeszcze dzisiaj postaram sie dowiedziec od znajomej ktora jest w Japonii lub tez kolegi ktory je sprowadza jak to wyglada z tym napieciem przy projektorach...

Poza tym na pewno nie sprowadze sprzetu za takie pieniadze nie majac penwosci ze nie zadziala u nas!!!
Obiecuje!!!

Pozdrawiam


Projektory są strasznie wrażliwe na jakość prądu, jaki otrzymują.
Ja mam kino domowe z USA. Podłączam je przez transformator, który przerabia 230v na 110v. Konserwatyści mówią, ze takie urządzenie pogarsza mi jakość dźwięku i skraca długość życia amplitunera.
Z projektorami będzie podobnie, o ile nie gorzej.
Poza tym, jak kupisz tam to nie będziesz miał gwarancji. U nas dają trzy lata. Pech będzie, jak trafisz na projektor z martwymi pikselami... wtedy nie bedziesz miał go gdzie oddac z reklamacją... to tylko jedna z możliwych wersji wydarzeń ;D
 

tetsuko

Banned
Projektory z Japonii!!!

paprykarz18 napisał:
ale mają chyba w gniazdku 110V ?


Mam odpowiedz!!!

Informacja z Japonskiej strony z projektorami, (tu dla przykladu projektor Epson EMP TW100)

電源 AC100〜120V/200〜240V±10% 50/60Hz

Tak wiec nie ma problemu!!! Mozna spokojnie uzywac w Europie

Pozrawiam
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
Poza tym, jak kupisz tam to nie będziesz miał gwarancji. U nas dają trzy lata. Pech będzie, jak trafisz na projektor z martwymi pikselami... wtedy nie bedziesz miał go gdzie oddac z reklamacją... to tylko jedna z możliwych wersji wydarzeń ;D
Z tymi pikselami to nawet z gwarancją możesz mieć problem.
Epson chyba uznaje tylko normę ISO.
Nie wiem czy któraś firma daje gawarancję 0 uszkodzonych pikseli.
Coś mi się kiedyś obiło, że Panasonic, ale nie dam głowy.
Najlepiej obejrzeć w sklepie przy zakupie.
 

tetsuko

Banned
Projektory z Japonii!!!

paprykarz18 napisał:
Projektory są strasznie wrażliwe na jakość prądu, jaki otrzymują.
Ja mam kino domowe z USA. Podłączam je przez transformator, który przerabia 230v na 110v. Konserwatyści mówią, ze takie urządzenie pogarsza mi jakość dźwięku i skraca długość życia amplitunera.
Z projektorami będzie podobnie, o ile nie gorzej.
Poza tym, jak kupisz tam to nie będziesz miał gwarancji. U nas dają trzy lata. Pech będzie, jak trafisz na projektor z martwymi pikselami... wtedy nie bedziesz miał go gdzie oddac z reklamacją... to tylko jedna z możliwych wersji wydarzeń ;D

Rozumiem obawy....
Ja sprowadzam sobie komputer HP. 2 razy taniej niz w Polsce. Akurat na ten model nie ma miedzynarodowej gwarancji ale wiem ze sporo produktow takie ma. NIe wiem jak z projektorami. Dowiem sie na miejscu. Pozatym mam nadzieje zamieszkac w Osace za kilka miesiecy tak wiec jesli tylko tam bede to w przypadku jakichkolwiek problemow postaralbym sie pomoc.
Tak jak mowilem, inni tak robia. Nikogo nie zmuszam, tylko proponuje:)
Pozdrawiam
 

paprykarz18

New member
tetsuko napisał:
Rozumiem obawy....
Ja sprowadzam sobie komputer HP. 2 razy taniej niz w Polsce. Akurat na ten model nie ma miedzynarodowej gwarancji ale wiem ze sporo produktow takie ma. NIe wiem jak z projektorami. Dowiem sie na miejscu. Pozatym mam nadzieje zamieszkac w Osace za kilka miesiecy tak wiec jesli tylko tam bede to w przypadku jakichkolwiek problemow postaralbym sie pomoc.
Tak jak mowilem, inni tak robia. Nikogo nie zmuszam, tylko proponuje:)
Pozdrawiam

Dzięki za propozycję. Ja po prostu martwiłem się o Ciebie. Sam kilka dni temu kupiłem sobie projektor i przez najbliższe kilka lat nie mam zamiru go wymieniać.
Że taniej to wiadomo. W USA wiem, że Optima HD70 stoi (w przeliczeniu na złotówki) 1700 zł. U nas ponad 4 tys.
 

Buti

New member
tetsuko,
dlaczego zaśmiecasz wątki swoimi propozycjami. Co z Ciebie taki św Mikołaj, który tanio załatwia projektory. Człowiek o zdrowych zmysłach nie sypnie Ci kasą abyś z nią wyjechał za granicę.
chyba, że innym to się podoba....
 

Brzozak

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Zastanawiam się nad kupnem projektora Benq W500 i z uwagą śledzę ten wątek. Mam pytanie dotyczące umiejscowienia projektora. Czy lepiej postawić projektor na półce pod sufitem, czy podwieszać go do niego (sufitu) i odwrócić o 180 stopni?
 

tomek67

New member
Brzozak napisał:
Witam wszystkich forumowiczów. Zastanawiam się nad kupnem projektora Benq W500 i z uwagą śledzę ten wątek. Mam pytanie dotyczące umiejscowienia projektora. Czy lepiej postawić projektor na półce pod sufitem, czy podwieszać go do niego (sufitu) i odwrócić o 180 stopni?
Jeśli chcesz go postawić na półce pod sufitem to musisz sprawdzić jaki ma on zakres lens shiftu w pionie.
Mój Epson umożliwia rzucanie obrazu nawet lekko w dół.
Ale inne projektory z jakimi miałem doczynienia (bez lens shiftu)
zawsze rzucały obraz lekko w górę.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Brzozak napisał:
Witam wszystkich forumowiczów. Zastanawiam się nad kupnem projektora Benq W500 i z uwagą śledzę ten wątek. Mam pytanie dotyczące umiejscowienia projektora. Czy lepiej postawić projektor na półce pod sufitem, czy podwieszać go do niego (sufitu) i odwrócić o 180 stopni?

Nie wyświetlisz poprawnie obrazu z projektora umiejscowionego wysoko pod sufitem, bez jego odwrócenia do góry nogami.
Zabraknie Ci lens shiftu.
 

Brzozak

New member
Dziekuję za szybkie odpowiedzi. Czyli jednak najlepszym rozwiązaniem jest podwieszenie go do góry nogami pod sufitem. W takim razie pytanie kolejne:
- czy szukać i kupować jakiś dedykowany uchwyt do benq
- czy spróbować zrobić go we własnym zakresie
- czy są jakieś ograniczenia w tej materii (albo żelazne zasady których się przestrzega)

Słyszałem, że powinno się projektor podłaczać przez upsa dla zabezpieczenia chłodzenia w czasie ewentualnego zaniku prądu. Czy warto o tym pomyśleć i jak Wy macie rozwiązaną tę kwestię?
 
Ostatnia edycja:

trobud1

New member
Witam serdecznie.
Mam kilka pytań do nabywców BENQ W500 i będę wdzięczny za każdą odpowiedź,nawet króciutką.

1.Szukając po sklepach internetowych tego projektora są podawane raz LCD raz DLP a raz 3LCD.Jestem pewny że LCD,czy tak?

2.ZOOM w telewizorach polega na zbliżeniu kosztem obcięcia góry,dołu i boków(bo wiadomo że telewizora się nie nadmucha by był większy).Czy w projektorach polega to na powiększeniu obrazu np.:z przekątnej 50'' przy zoomie 2x,do 100'' przy zachowaniu tej samej odległości projektora od ściany i bez obcinania.Czy dobrze rozumuję?

3.Jeśli na drugie pytanie odpowiedź jest:tak,to czy taki ZOOM jest regulowany płynnie czy skokowo?

4.Czy są w ogóle dostępne jakieś tańsze zamienniki lamp (kiedyś słyszałem że jakieś małe nieznane firmy robią takie niefirmowe)?

5.Ostatnie, na którym mi bardziej zależy dotyczy współpracy z komputerem.Athlon 64 4000,RADEON X800GTO II IceQTurbo ma wyjście DVI oraz przelotkę DVI na HDMI.Chodzi mi głównie o to czy są jakieś problemy z porozumiewaniem się komputera i projektora,oraz o granie w gry zarówno szybkościowe rodzaju Quake jak i FLIGHT SIMULATOR (chodzi o komfort obrazu).

Za każdą odpowiedź dziękuję.Podzielcie się gracze walorami lub wadami tego BENQ podczas używania do gier.
 

tomek67

New member
trobud1 napisał:
Witam serdecznie.
Mam kilka pytań do nabywców BENQ W500 i będę wdzięczny za każdą odpowiedź,nawet króciutką.

1.Szukając po sklepach internetowych tego projektora są podawane raz LCD raz DLP a raz 3LCD.Jestem pewny że LCD,czy tak?

2.ZOOM w telewizorach polega na zbliżeniu kosztem obcięcia góry,dołu i boków(bo wiadomo że telewizora się nie nadmucha by był większy).Czy w projektorach polega to na powiększeniu obrazu np.:z przekątnej 50'' przy zoomie 2x,do 100'' przy zachowaniu tej samej odległości projektora od ściany i bez obcinania.Czy dobrze rozumuję?

3.Jeśli na drugie pytanie odpowiedź jest:tak,to czy taki ZOOM jest regulowany płynnie czy skokowo?

4.Czy są w ogóle dostępne jakieś tańsze zamienniki lamp (kiedyś słyszałem że jakieś małe nieznane firmy robią takie niefirmowe)?

5.Ostatnie, na którym mi bardziej zależy dotyczy współpracy z komputerem.Athlon 64 4000,RADEON X800GTO II IceQTurbo ma wyjście DVI oraz przelotkę DVI na HDMI.Chodzi mi głównie o to czy są jakieś problemy z porozumiewaniem się komputera i projektora,oraz o granie w gry zarówno szybkościowe rodzaju Quake jak i FLIGHT SIMULATOR (chodzi o komfort obrazu).
1.W500 to 3xLCD Poprzednio Benq robił głównie projektory DLP pewnie stąd ta pomyłka.

2.Zoom optyczny w projektorach jest związany z obiektywem,a nie elektronicznym powiększaniem obrazu. Ten sam obraz powiększasz lub pomniejszasz optycznie. Czyli nic nie tracisz na szczegółach obrazu. Oprócz tego zoomu optycznego w menu masz czasem coś zbliżone do tego w TV,tzn. możesz dopasować aspekt obrazu do rozmiaru panelu. Np. jak masz projektor 4:3 a oglądasz film panoramiczny to możesz go rozciągnąć na cały obraz.

3.Regulujesz płynnie ręcznie (drogie modele mają zoom elektryczny).

4.Na allegro czasem się reklamuje jakaś firma regenerująca lampy. Dobrze kupić model z długą gwarancją. Np. Epson daje 3 lata lub bodajże 1800h na lampę. Gwarantuję Ci, że za 3 lata nie będziesz miał chęci płacić za nową lampę. Pewnie wtedy Full HD projektory będą poniżej 3 tys. zł. ;)
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
trobud1 napisał:
Witam serdecznie.
Mam kilka pytań do nabywców BENQ W500 i będę wdzięczny za każdą odpowiedź,nawet króciutką.

5.Ostatnie, na którym mi bardziej zależy dotyczy współpracy z komputerem.Athlon 64 4000,RADEON X800GTO II IceQTurbo ma wyjście DVI oraz przelotkę DVI na HDMI.Chodzi mi głównie o to czy są jakieś problemy z porozumiewaniem się komputera i projektora,oraz o granie w gry zarówno szybkościowe rodzaju Quake jak i FLIGHT SIMULATOR (chodzi o komfort obrazu).

Za każdą odpowiedź dziękuję.Podzielcie się gracze walorami lub wadami tego BENQ podczas używania do gier.

5. Kup dobrej klasy kabel i przejsciówkę. Ja używam (przejściówka Eagle - ok. 100 złotych, kabel Offenbach 7,5 m - ok. 700 zł).
Offenbach chyba się pisze troszkę inaczej, ale nie chce mi się teraz szukać. Sorki.
Obraz kryształ - bez smużenia, artefaktów.
 
Do góry