BenQ W500

Meloman69

New member
Bez reklam
paprykarz18 napisał:
I bardzo dobrze robisz.

Już wróciłem. Podłączyliśmy projektor tandetnym kablem czincza-czincza pod tandetne dvd i odpalilśmy na całej rolecie okiennej. Obraz jakieś 200".

Wszystkim szczęki poopadały. Jakość obrazu mnie satysfakcjonuje. Nie widać pixeli, choć to tylko rozdzielczość dvd. Pixeli martwych tez nie zauwazyłem, a przygladałem sie dokładnie.

Ostro, wyraźnie, kolory eleganckie, kinowe. Jedyna wada, jak na razie, to kontrast. Lepszy niż ten z projektora prezentacyjnego mojej szkoły, ale tylko nieznacznie. Spodziewałem się lepszego. Jednak, na razie nie narzekam. Podłącze dobrym kablem hdmi do komputera, puszczę hd i wtedy sie wypowiem. Nawet po włączeniu słabego światła obraz znacznie mniej wyraźny. Teraz juz sam nie wiem, czy to plus, czy to minus.

Wstępnie jestem zadowolony. Tym bardziej, ze początkowo chciałem kupić projektor prezentacyjny NEC VT-59 lub Benq W100.
Mam nadzieję, że gdy zakończę przerabianie mojego pokoju na kino domowe będę w pełni zadowolony :)

Czekam na pierwsze wrażenia Drobersa.

Kabel chinch jest jeszcze gorszy od s-video.
Druga sprawa - ten projektor nie ma na tyle mocnej lampy, aby wyświetlić dobrej jakości obraz 200 calowy.
 

paprykarz18

New member
Meloman69 napisał:
Kabel chinch jest jeszcze gorszy od s-video.
Druga sprawa - ten projektor nie ma na tyle mocnej lampy, aby wyświetlić dobrej jakości obraz 200 calowy.

Kabel gorszy - wiem, dlatego jestem pod wrażeniem obrazu na nim.
Obraz 200" był jasny wystarczająco. Może ten słaby kontrast wziął się stąd, ze obraz był tak duży.
Ale i tak jestem zadowolony. Videofilem nie jestem, wielkich wymagań nie mam. Chcę po prostu cieszyć się filmem, który oglądam.

W tym dużym pokoju siedziałem trzy metry od projektora, a on nadal zakłócał seans. Głośny jest albo ja mam fioła na tym punkcie. Nikomu poza mną praca projektora nie przeszkadzała, wiec to chyba moje uszy są winne.

Ciocia wyłączyła z prądu projektor, gdy on jeszcze chłodził lampę. Mam nadzieję, że nic się z nią nie stało.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
Kabel gorszy - wiem, dlatego jestem pod wrażeniem obrazu na nim.
Obraz 200" był jasny wystarczająco. Może ten słaby kontrast wziął się stąd, ze obraz był tak duży.
Ciocia wyłączyła z prądu projektor, gdy on jeszcze chłodził lampę. Mam nadzieję, że nic się z nią nie stało.

Przy tej wielkości obrazu kontrast siada.
Większość projektorów ma optymalną jakość do około 3 metrów przekątnej.
Na 5 metrów to już trzebaby jakąś naprawdę mocną maszynę.
Wymagana jasność rośnie do kadratu przekątnej.
Czyli np. jeśli na 3 metrowy ekran uznajemy, że wystarcza 1200 lumenów,
to na 5 metrowy trzebaby 3600 żeby otrzymać tą samą jakość.
A z żarówką też tak miałem w Optomie, koleżanka w ramach "oszczędności" wyłączyła mi wtyczkę ;)
Nie stało się na szczęście nic.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
paprykarz18 napisał:
Kabel gorszy - wiem, dlatego jestem pod wrażeniem obrazu na nim.
Obraz 200" był jasny wystarczająco. Może ten słaby kontrast wziął się stąd, ze obraz był tak duży.
Ale i tak jestem zadowolony. Videofilem nie jestem, wielkich wymagań nie mam. Chcę po prostu cieszyć się filmem, który oglądam.

W tym dużym pokoju siedziałem trzy metry od projektora, a on nadal zakłócał seans. Głośny jest albo ja mam fioła na tym punkcie. Nikomu poza mną praca projektora nie przeszkadzała, wiec to chyba moje uszy są winne.

Ciocia wyłączyła z prądu projektor, gdy on jeszcze chłodził lampę. Mam nadzieję, że nic się z nią nie stało.


Kontrast wiąże się z jasnością lampy. Znakomita większość projektorów i wszystkie, które znam mają moc lampy wystarczające do co najwyżej 120 cali.
Z odległości 3,0 m projektor współczesny projektor nie powinien być słyszalny lub jego szum nie powiniem mieć żadnego wpływu na oglądanie filmu.
Co do gwałtownego wyłączenia projektora:
- przekonasz się albo od razu, jeżeli uda się go ponownie włączyć,
- albo w przyszłości, kiedy okaże się, że lampa przestała świecić po 1325 h, zamiast podawanych przez producenta 3000 h.
 

drobers

New member
paprykarz18 napisał:
I bardzo dobrze robisz.

Już wróciłem. Podłączyliśmy projektor tandetnym kablem czincza-czincza pod tandetne dvd i odpalilśmy na całej rolecie okiennej. Obraz jakieś 200".

Wszystkim szczęki poopadały. Jakość obrazu mnie satysfakcjonuje. Nie widać pixeli, choć to tylko rozdzielczość dvd. Pixeli martwych tez nie zauwazyłem, a przygladałem sie dokładnie.

Ostro, wyraźnie, kolory eleganckie, kinowe. Jedyna wada, jak na razie, to kontrast. Lepszy niż ten z projektora prezentacyjnego mojej szkoły, ale tylko nieznacznie. Spodziewałem się lepszego. Jednak, na razie nie narzekam. Podłącze dobrym kablem hdmi do komputera, puszczę hd i wtedy sie wypowiem. Nawet po włączeniu słabego światła obraz znacznie mniej wyraźny. Teraz juz sam nie wiem, czy to plus, czy to minus.

Wstępnie jestem zadowolony. Tym bardziej, ze początkowo chciałem kupić projektor prezentacyjny NEC VT-59 lub Benq W100.
Mam nadzieję, że gdy zakończę przerabianie mojego pokoju na kino domowe będę w pełni zadowolony :)

Czekam na pierwsze wrażenia Drobersa.
No niezły czad ,kolory super kontrast też spoko, odległość od ściany, jakieś 3 metry, nie wiem ile to cali, połączyłem kablem chinch narazie zwykła cyfrę +, no powiem że jest lepiej tak z pięć razy, niż na plażmie daewoo 42", którą wyniosłem na strych:), Dlamnie to ten projektor pracuje cichutko , wkurza troszke zakładanie tego dekielka na obiektyw, przeciw kurzowi bo gumeczka za krótka, ale takie wady, to nie wady, Co sądzisz paprykarz o kablu komponent 3xRCA RGB do dvd, dobrze będzie, czy lepiej będzie na s-video?, bo hdmi mój odtwarzacz nie posiada. A i jeszcze jedno irytuje mnie to, że nie mam ekranu białego, wyświetlam na razie na żółtej ścianie, no i dzięki temu białego koloru brak, doradźcie jaki ekran do Benq w 500 :szary mat; czy może biały mat???
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Sprawa ekranu to bardzi indywidualna sprawa, zależna także od pomieszczenia.
Można zgeneralizować temat:
- powierzchnia Matt White do ciemnych projektorów,
- powierzchnia High Contrast do jasnych.
Przy czym nie mam na myśli danych producenta, ale rzeczywistych wartości.
Z reguły DLP mają intensywniejszy kolor biały, są często przy tym jaśniejsze - więc ja bym na początku spróbował z HC.
Referencyjne ekrany Stewarta przeważnie mają kolor szary, ale w Cinematicu np. obraz z Mitsubishi HC5000 podobał mi się bardziej na powierzchni MW.
Na pewno na powierzchni HC uzyskamy głębszą czerń, ale jeżeli projektor będzie miał słabą moc lampy, to może okazać się, że cierpi na tym biały kolor.
Ja mam to szczęście, że posiadam dwa identyczne modele Projecty z powierzchniami MW i HC. Dzięki znajomemu, który pomagał mi zmieniać doświadczalnie stwierdziłem, że MW w przypadku mojego Epsona, przy obrazie 100 calowym daje żywszy, dynamiczniejszy obraz.
Ale dobór ekranu, to sprawa bardzo indywidualna - zależy także od własnych upodobań.
Co do jakości połączen, w kolejności:
- hdmi,
- komponent, ale dedykowany, a nie zwykłe 3 kable cinch!,
- s-video - już dużo gorsza jakość,
- kompozyt (1 cinch) - najgorszy.
Między hdmi i dobrym komponentem w zasadzie nie ma dużej różnicy.
 

timonek

Member
Bez reklam
projektor

Witam szystich psze do drobersa podlacz kablem komponent jak nie masz hdmi jets to najlepsze polaczenie dorownujace nieraz jakoscia hdmi ale o wiele lepsze od scart rgb nie mowiac o inych nei wiem czy wiesz jaka jest kolejnosc jakosci polaczeen ale napisze ci wrazie czego jaka jest kolejnosc bo odnioslem wrzazzenie ze nie wiem najgorszym polaczeniem jest kompozyt pozniej svideo potem komponent czyli 3wtyczki z kazdym kolorem oddzielnei i pozniej hdmi wiec jak nei masz hdmi w dvdv to najlepiej bezie komponetem.
 

drobers

New member
timonek napisał:
Witam szystich psze do drobersa podlacz kablem komponent jak nie masz hdmi jets to najlepsze polaczenie dorownujace nieraz jakoscia hdmi ale o wiele lepsze od scart rgb nie mowiac o inych nei wiem czy wiesz jaka jest kolejnosc jakosci polaczeen ale napisze ci wrazie czego jaka jest kolejnosc bo odnioslem wrzazzenie ze nie wiem najgorszym polaczeniem jest kompozyt pozniej svideo potem komponent czyli 3wtyczki z kazdym kolorem oddzielnei i pozniej hdmi wiec jak nei masz hdmi w dvdv to najlepiej bezie komponetem.
dZIEKI TIMONEK 10m takiego kabla dobrej nie najlepszej jakości pewnie będzie niesamowicie drogie no nie?:hmm:
 

Meloman69

New member
Bez reklam
drobers napisał:
dZIEKI TIMONEK 10m takiego kabla dobrej nie najlepszej jakości pewnie będzie niesamowicie drogie no nie?:hmm:

Niekoniecznie. Spróbuj się np. skontaktować z wrocławskim Cinematicem. Oni handlują referencyjnym sprzętem, więc będziesz miał górny punkt odniesienie. Z tego co pamiętam - nie były to jakieś kosmiczne ceny.
Na pewno nie 3x, jak by się wydawało.
Wpisz w google hasło "komponent 10 m", wybierz coś na Twoją kieszeń to doradzimy.
 

paprykarz18

New member
Melomanie
Lampa nadal żyje. Odpukać. A i przegrzać się nie powinna, gdyż przed wyciągnięciem wtyczki z kontaktu projektor był wyłączony już dobrą minutę i lampa po prostu zaczęła wolniej się chłodzić po gwałtownym odłączeniu wentylatorów.

Drobers
Benq jest cichy? Więc chyba to jednak coś z moim słuchem. Ale nie oszukujmy się. On chodzi jak statystyczny komputer z fabrycznym wentylatorem na procesorze?
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
Melomanie
Benq jest cichy? Więc chyba to jednak coś z moim słuchem. Ale nie oszukujmy się. On chodzi jak statystyczny komputer z fabrycznym wentylatorem na procesorze?

Hmmm, w Epsonie jest tryb szybszej pracy wentylatora w górach nazywa się"High atitude mode"-"Tryb dużej wysokości".
Większość projektorów ma taki tryb.
Może przypadkiem włączyłeś tą opcję ??
 

paprykarz18

New member
tomek67 napisał:
Hmmm, w Epsonie jest tryb szybszej pracy wentylatora w górach nazywa się"High atitude mode"-"Tryb dużej wysokości".
Większość projektorów ma taki tryb.
Może przypadkiem włączyłeś tą opcję ??

Jeszcze raz wszystko sprawdzę, ale ten projektor chodzi głośno od samego początku. Tryby dużej wysokości nie włączałem.

edit:
Pobawiłem się trochę. Tryb eco jest znacznie cichszy od normal. Normal przeraźliwie wyje. Przy nim nie mogę się skupić. Tryb eco + tryb kinowy jest najcichszy. Trybu dużej wysokości załączonego nie miałem.
Dobra, może trochę przesadziłem. Mój projektor chodzi jak mój komputer ze zdjętą obudową ustawiony na środku pokoju. Ten komputer umieszczony w szafie jest niesłyszalny (walkę o wyciszenie go mam juz za sobą). Nie jest źle, miałem nadzieję, że będzie ciszej. Widocznie to standard wśród projektorów.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Wg mnie to nie jest standard.
Z odległości 1,0 m Mitsu HC5000 jest ledwo słyszalny.
Bardzo cicha jest jak na projektory DLP np. Optoma H79, wg mnie sporo cichsza od TW1000.
Trochę dziwi mnie, bo nowe LCD raczej do głośnych nie należą.
I na pewno są cichsze od typowego pc-ta.
 

paprykarz18

New member
Meloman69 napisał:
Wg mnie to nie jest standard.
Z odległości 1,0 m Mitsu HC5000 jest ledwo słyszalny.
Bardzo cicha jest jak na projektory DLP np. Optoma H79, wg mnie sporo cichsza od TW1000.
Trochę dziwi mnie, bo nowe LCD raczej do głośnych nie należą.
I na pewno są cichsze od typowego pc-ta.

Ale ten Mitsu ma w papierach 19dB, a BenQ 28db :)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Nikt nie napisał z jakiej odległości producent powinien podawać poziom hałasu.
To są nic nie znaczące liczby, tak jak kontrast 50000:1. To po prostu marketing.
Poza tym dochodzi charakterystyka brzmienia. Wydaje mi się, że np. pisklywy wentylator będzie bardziej odczuwalny, od buczącego.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Nikt nie napisał z jakiej odległości producent powinien podawać poziom hałasu.
To są nic nie znaczące liczby, tak jak kontrast 50000:1. To po prostu marketing.
Poza tym dochodzi charakterystyka brzmienia. Wydaje mi się, że np. pisklywy wentylator będzie bardziej odczuwalny, od buczącego.
Akurat chyba jeśli chodzi o głośność to chyba jest jakiś standard(tzn. o odległość).
Inna sprawa, że producenci mogą oszukiwać.
Jeśli dane są rzetelne to nawet 2 dB to jest odczuwalna różnica.
A brzmienie to faktycznie może być różne.
Mój obecny Epson ma po prostu szum wiatraka i czasem trochę przesłona burczy, natomiast poprzednie DLP miały taki wściekły dźwięk.
To chyba to kółko od kolorów.

A wczorja miałem okazję przetestować swój projektorek w pomieszczeniu około 40 metrów kwadratowych.
Ekran 110 cali, film HD.
Wrażenia po prostu niesamowite, Epson w trybie Eco miał nawet zapas jasności. Kolory, ostrość i kontrast super.
Szkoda, ze w domu nie mam takiego pomieszczenia.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Kiedyś rozmawiałem z właścicielem Cinematica i wg nie nikt nie określił normy co do hałasu. Zresztą podobnie jest z innymi parametrami - kontrastem, jasnością.
Np. w celu podwyższenia kontrastu producenci stosują różnce sztuczki.
Można o tym poczytać właśnie na stronie Cinematicu.
 

drobers

New member
Meloman 69 wiesz coś może o n hdtv jak to będzie wygladało na benq w 500?, czy tylko te programy w hd będa lepsze czy reszta tez będzie lepsza od cyfr+ np.? podłącznie hdmi...
Może paprykarz będzie wiedział?
 
Ostatnia edycja:

rccg

New member
drobers napisał:
Meloman 69 wiesz coś może o n hdtv jak to będzie wygladało na benq w 500?, czy tylko te programy w hd będa lepsze czy reszta tez będzie lepsza od cyfr+ np.? podłącznie hdmi...
Może paprykarz będzie wiedział?


witam
Ja u siebie podlaczalem "N" do swojego BENQ W 500 i powiem ci ze rewelacja ,szczególnie te kanału w HD np DISCOVERY HD , reszta tez byla ok tzn nie bylo sie do czego przyczepic.

pozdrawiam
 
Do góry