BenQ W500

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
ranking TOP 10 projektorów do kin domowych 720p


1. Panasonic PT-AX200U 3LCD Where to Buy Request Quote Review
2. Sanyo PLV-Z5 3LCD Where to Buy Request Quote Review
3. Optoma HD70 DLP Where to Buy Request Quote Review
4. Mitsubishi HC1500 DLP Where to Buy Visit Mitsubishi Review
5. Panasonic PT-AX100U 3LCD Where to Buy Request Quote Review
6. Sony BRAVIA VPL-AW15 3LCD Where to Buy Request Quote Review
7. Optoma HD65 DLP Where to Buy Request Quote
8. Epson PowerLite Home Cinema 720 3LCD Where to Buy Request Quote
9. Sony BRAVIA VPL-AW10 3LCD Where to Buy Request Quote
10. BenQ W500 3LCD Where to Buy Request Quote Review

źródło: http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm
To zestawienie jest robione z uwzględnieniem cen w USA.
Tam Epson kosztuje w tej chwili ok. 1300 $, Panasonic AX100 1000$,
Panasonic AX200 1300$. W Polsce Epson EMP680 jest tańszy nawet od AX100.
Po prostu u nas Epson ma w tej kategorii sporo lepsze ceny jak Panasonic.
No i w Polsce Epson daje 3 letnią gwarancję także na żarówkę.
A Mitsubishi w Polsce sprzedaje HC1100 zamiast HC1500.
O dziwo ten europejski model chyba jest lepszy do kina domowego.
Ma lepszy kontrast.
 

shinay

New member
paprykarz18 napisał:
ranking TOP 10 projektorów do kin domowych 720p


1. Panasonic PT-AX200U 3LCD Where to Buy Request Quote Review
2. Sanyo PLV-Z5 3LCD Where to Buy Request Quote Review
3. Optoma HD70 DLP Where to Buy Request Quote Review
4. Mitsubishi HC1500 DLP Where to Buy Visit Mitsubishi Review
5. Panasonic PT-AX100U 3LCD Where to Buy Request Quote Review
6. Sony BRAVIA VPL-AW15 3LCD Where to Buy Request Quote Review
7. Optoma HD65 DLP Where to Buy Request Quote
8. Epson PowerLite Home Cinema 720 3LCD Where to Buy Request Quote
9. Sony BRAVIA VPL-AW10 3LCD Where to Buy Request Quote
10. BenQ W500 3LCD Where to Buy Request Quote Review

źródło: http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm

nalezy dodac ze to ranking NAJPOPULARNIEJSZYCH
niekoniecznie najlepszych
 

rccg

New member
drobers napisał:
Rccg Jak Będziesz Mógł Wyślij Jeszcze Parę Fotek Przy Zapalonym świetle
drobers@poczta.onet.pl


Proszę bardzo,

fotka zrobiona w jasnym pokoju , lampa z żarówką 100 wat zwykła.

ekran 100 cali

obraz jak widać wyświetlony na zwykłej białej ścianie.

pozdrawiam
 

Attachments

  • DSC09921.jpg
    DSC09921.jpg
    43 KB · Wyś: 748
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
drogi Rccg
ostatnie pytanie do Ciebie

czy można jednocześnie obraz joystickiem przesunąć maksymalnie w lewo i trochę do góry? czy jeżeli bierze się masymalnie na lewo (40%) to do góry już nie można;
mam ekstremalne warunki - pokój mały, jak domek z zapałek, do tego skosy aż do samej ziemi, więc będę musiał się nieźle nagimnastykować, żeby ustawić projektor tak, jak chcę

jeżeli nic się nie zmieni, to BenQ W500 zamówię w poniedziałek, chyba, że po nowym roku mają spaść ceny?
 

rccg

New member
paprykarz18 napisał:
drogi Rccg
ostatnie pytanie do Ciebie

czy można jednocześnie obraz joystickiem przesunąć maksymalnie w lewo i trochę do góry? czy jeżeli bierze się masymalnie na lewo (40%) to do góry już nie można

witam

Można przesunąć max np. w lewo i do góry ,nie ma z tym żadnego problemu.

pozdrawiam
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
czy można jednocześnie obraz joystickiem przesunąć maksymalnie w lewo i trochę do góry? czy jeżeli bierze się masymalnie na lewo (40%) to do góry już nie można;

Tak ogólnie to w lens shifcie jak przesuwasz obiektyw w jednej pałszczyźnie to ograniczasz zakres w drugiej.
Nie wiem czy są projektory, które nie mają tych ograniczeń.
Mam Epsona EMP-TW680
Domyślnie wyświetla on wręcz obraz ..w dół. Trzeba pokręcić żeby pokazywał normalnie do góry. Niestety wtedy spada mi wyraźnie zakres regulacji w poziomie.
Chyba będę musiał wykombinować jakąś wysoką półkę, żebym mógł go przesunąć do boku.
 

paprykarz18

New member
tomek67 napisał:
Chyba będę musiał wykombinować jakąś wysoką półkę, żebym mógł go przesunąć do boku.
ja mam o tyle utrudnione zadanie, że mój pokój ma dwa i pół metra szerokości, cztery dłygości, ale na samym końcu skos schodzi do samej podłogi
jedyną możliwością jest umieszczenie projektora na pułce wiszącej na ścianie pod oknem; wtedy lens shift muisiałbym wziąć maksymalnie w lewo i kilka centymetrów do góry;
na szczęscie zanim ty, Tomku, mnie zadążyłeś wystraszyć, Rccg mnie uspokoił


projektor kupuję jeszcze w tym tygodniu - postanowione
cena 2998 zł :)
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
projektor kupuję jeszcze w tym tygodniu - postanowione
cena 2998 zł :)

No to miłej zabawy z kinem domowym.
Jeszcze tylko dwie uwagi.
Pierwsza pamiętaj o dobrej wentylacji
(sprawdź w instrukcji jakie są minimalne odlegości od innych przedmiotów)
A druga to, że żarówki nie lubią częstego włączania-wyłączania.
Np. jak oglądasz 3 filmy pod rząd i robisz między nimi po 15 minut przerwy to niech projektor chodzi non stop.
 

paprykarz18

New member
tomek67 napisał:
No to miłej zabawy z kinem domowym.
Jeszcze tylko dwie uwagi.
Pierwsza pamiętaj o dobrej wentylacji
(sprawdź w instrukcji jakie są minimalne odlegości od innych przedmiotów)
A druga to, że żarówki nie lubią częstego włączania-wyłączania.
Np. jak oglądasz 3 filmy pod rząd i robisz między nimi po 15 minut przerwy to niech projektor chodzi non stop.

Dzięki.
Projektor będzie stał pod oknem, które zawsze można uchylić.
A co z tą minimalną odległością od innych przedmiotów? O tym nigdy nie słyszałem... Chodzi o to, żeby projektor miał skąd ciągnąć powietrze?
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
Dzięki.
Projektor będzie stał pod oknem, które zawsze można uchylić.
A co z tą minimalną odległością od innych przedmiotów? O tym nigdy nie słyszałem... Chodzi o to, żeby projektor miał skąd ciągnąć powietrze?
Żeby miał skąd ciągnąć i gdzie wydmuchiwać. To zależy od konkretnego modelu, gdzie ma usytuowane wlot i wylot powietrza.
Epson ma wylot od przodu i każa zachować odlegość mininium 20 cm od ściany.
Jak miałem DLP tam były żarówki 200-270W grzały się mocniej i te odległości to były chyba 30-40cm.
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
BenQ ma kratki z prawie każdej strony. Nie ma wyjścia. U mnie będzie stał prawą stroną prawie dotykając ściany. Z każdej innej strony będzie miał dużo przestrzeni, żeby oddychać.
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
BenQ ma kratki z prawie każdej strony. Nie ma wyjścia. U mnie będzie stał prawą stroną prawie dotykając ściany. Z każdej innej strony będzie miał dużo przestrzeni, żeby oddychać.

Daj znać jak będziesz po zakupie ;)
Acha nie wybieraj jako pierwszego filmu płyt z Monolith.
Nie wiem jak oni to robią, ale jak oglądam ich filmy to zawsze myślę, że mój projektor jest do bani.
Potem wkładam jakiś inny film i jest super.
Na TV pewnie nie widać takich różnic.
 

paprykarz18

New member
tomek67 napisał:

Ok. Na pewno podzielę się swoimi wrażeniami z pierwszej projekcji.
Projektor zamówiony. Teraz czekam na kuriera z projektorem, listonosza z kablem HDMI-DVI oraz na kuriera, który po miesiącu raczy przynieść mi dysk z naprawy gwarancyjnej. Inaczej będę musiał pożyczyć od kogoś znajomego dysk twardy, aby w święta mieć sprawny komputer i aby móc się cieszyć nowym projektorem.
Aha, jeszcze ekran, ale sprawa jest rozwojowa. Próbuję dorwać kawał dobrej płyty, odpicować ją i pomalować. Jak na razie krążę po zakładach stolarskich w poszukiwaniu czegoś idealnego :)
Obraz w moim pokoju ustaliłem na 57" (124 cm podstawy). Taki dla sygnału 720p i odległości widza od ekrany - 3m - jest ponoć najlepszy.

a ten link to chyba każdy zna; najlepsza strona z recenzjami projektorów; już kilka razy ten link pojawił się w tym długim temacie o W500

pozdrawiam
 

paprykarz18

New member
Mój BenQ W500

Jedną z najgorszych rzeczy w życiu jest dla mnie czekanie. Wiedziała chyba o tym firma UPS lub znakomity sklep internetowy DCCOMP.pl.
Projektor zamówiłem wczoraj około godziny 17.15. Dzisiaj o 15 do mych drzwi zapukał kurier UPS z przesyłką. Coś pięknego. Chyba wiedzą, że zawsze klnę na Pocztę Polską ;)

Do rzeczy...
Rozpakowałem i uznałem - wszystko jak należy. Projektor wykonany z dobrej jakości materiałów. Wstępnie jestem zadowolony.
Po godzinie czekania, aż sprzęt się ogrzeje, włączyłem. Do moich uszu doszedł strasznie intensywny i nieprzyjemny dźwięk. Wszybko przełączyłem na tryb economiczny, ale bembenki nadal mi rozrywało. Jaki on głośny! Takiego się nie spodziewałem. Mój komputer przy nim jest bezszelestny.
Kolejny zawód - lens shift. Jeżeli bierzemy maksymalnie do góry to nie możemy wziąć w prawo. Jeżeli bierzemy troche w prawo, to możemy wziąć tylko trochę do góry. Uznałem, że chyba nie będę miał go gdzie ustawić.
Trochę się zdenerwowałem i zajrzałem na stronę sklepu, aby sprawdzić, ile dni mam na zwrot towaru.
Stwierdziłem, że muszę ochłonoć, a i tak musiałem na chwilę wyjść.

Wróciłem, podłączyłem przez dobry kabel s-video do DVD Korr, podłączyłem głośniki kina domowego i puściłem Arizona Dream na DVD. Ku mojej uldze już było lepiej. Gdy w, co prawda dość głośno, leciał dźwięk filmu z głośników projektora w ogóle nie było słychać. Gdy była cicha scena z pojedynczym dialogiem szum projektora trochę przeszkadzał (stoi 1,5m od mojej głowy). Lens shift maksymalnie do góry, nóżki projektora maksymalnie do góry, a projektor pod nogi oglądającego (na środek pokoju) i obraz był w tym miejscu ściany, w którym być powinien.
Jakości samego obrazu na razie nie powinienem oceniać, gdyż rzucałem go na szare drewniane panele na ścianie. Wymagający nie jestem, więc po pierwszym rzucie oka - ostrość, wyrazistość i kontrast bardzo dobry; czerń w miarę dobra; trochę nie podobały mi się kolory, ale to pewnie wina tandetnego DVD, kolorów prezentowanego filmu lub fabrycznej kalibracji projektora.

Na razie zadowolonie zmiesza się z niepewnością. Przemebluję pokój, powieszę ekran, skalibruję projektor, obejrzę film w HD i wtedy podzielę się swoimi wrażeniami.

P.S. Kupuję słuchawki :) Gdy sam będę oglądał filmy w stereo albo mono, to właśnie na nich, aby nie słyszeć szumu projektora :)
 

rccg

New member
witam

przełacz na tryb kinowy, bo pewnie masz ustawiony dynamiczny, sprawdz też czy nie masz właczonej funkcji dużej wysokosci bo wtedy projektor daje pełną moc wiatraków, no i przedewszystkim wentylacja wokół projektora to jest podstawa, bo jak nie ma dobrej wentylacji to wiatraki beda leciały na maxa. Jeżeli w pokoju jest bardzo ciepło to też wiatraki bedą chłodzić na maxa, logiczne, wiec może musisz troche uchylić okno w czasie projekcji. Przewietrz pokój daj mu troche oddechu i bedzie dobrze.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Nie ma coś takiego jak dobrej klasy S-video.
Użyj komponenta lub DVI.
Druga sprawa - ekran, na pewno nie szare panele.
Zaciemnienie pomieszczenia to podstawa - tylko przypominam.
Dobrze by było, aby pomieszczenie było urządzone w ciemnych barwach (ściany, sufit, meble).
Z drugiej strony nie oczekuj, że z budżetowego sprzętu uzyskasz jakiś hiper jakości obraz. Na pewno nie będzie kiepski, ale gdybyś miał porównanie do wyższej półki (lepiej nie sprawdzać) to jednak różnica w jakości potrafi być spora.
Ja z przybłazaniem czytam entuzjastyczne recenzje projektorów za 3-4 tysiące, tak jak by to był już high-end. W przypadku projektorów, na dzisiaj musiałbyś dodać jedno zero.
Gratuluję zakupu i rozpoczęcia przygody z projektorami.
 
Do góry