Battlefield 4

Forest89

Active member
Bez reklam
Na wstępie dodam, że gram w BF3/BF4 na kompie.

Co do bety, to z początku bardzo słabo. Zero optymalizacji. Po ostatnim patchu już sporo lepiej a nawet dobrze. Już nie mam drop-lagów. Na ustawieniach ultra i rozdzielczość 1920x1080 mam ok 45-50fps na sprzecie i5 2500k, 8gb ram, AMD Radeon 7870oc. Oczywiście w multi nie będę grał na takich ustawieniach, więc na low-medium mam ok 70-80fps ;)
Mam Windows 7 a warto nadmienić, iż Windows 8 doje niezły boost nawet 50%, więc albo trzeba będzie kupić Win8, albo trzeba będzie liczyć na to, że jeszcze DICE zoptymalizuje grę pod Win7.

Pozdro,
 
Wkurzajaca jest zmiana klawiszy na ps3. Gra sie fajnie, bron szybciej usmierca, i celnosc jest poprawiona. Ta jedna mapa ktora byla dostepna jest szybka i w kazdym miescu mozna sie spodziewac przeciwnika. Ogolnie przez to panuje lekki haos na polu bitwy. Po paru dniach grania podoba mi sie, zaczekam az wejdzie do sprzedazy i zapodam opcje premium. Co wydaje sie byc najtansza opcja..

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Swojego czasu gralem sporo, COD, BF itp. Glownie na PC, ale w przypadku BF4 na PS3 wylaczylem po kilkunastu minutach (byc moze za krotko), ale graficznie mnie odrzucila. Ja wiem ze tu nie chodzi tylko o grafike, a liczy sie gameplay, ale mimo wszystko zadzialalo to na mnie negatywnie. Nie rozumiem, jak mozna zrobic takie cudo jak GTA 5 (graficznie) a tak spaprac prosta mape w BF4. Czekam na PS4 i kupie juz na ta konsole.
 

Ogr

New member
Bez reklam
armanig grałes w bete BF4 a to normalna sprawa że wyglada tragicznie ponieważ beta ma służyć do testowania rozgrywki nie grafiki ;) Taka sama sytuacja była w przypadku BF3 ... Ja uważam że zbliżające się premiery to tylko na PS4 !
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zawsze beta wyglada zle, ale jezeli sam twierdzisz ze wyglada tragicznie, to dobrze sie zrozumielismy. Ja juz od dawna przestalem sie ekscytowac mozliwosciami graficznymi PS3, sprzet ma swoje juz lata i to zrozumiale, ale bylbym sklonny dla dobrej rozrywki kupic jeszcze jakas gre, z tym ze w tym konkretnym przypadku taka "beta" (bez znaczenia co z tego wycisna) mnie skutecznie zniechecila. To byla jedna mapa, wiec mogli sie bardziej postarac i zachecic takich znudzonych graczy jak ja. Na PC BF4, czy ostatni COD wyglada oblednie, przy tym ta beta na ps3 wyglada jak BF2, albo 1. Moze za duzo sie spodziewalem, po tym co zobaczylem w GTA5, juz nie chodzi o grafike, ale kolorystyke, ilosc detali w budynkach, rozne smaczki, a w BF4 wszystko jakies takie mdle bez polotu. No, ale jezeli przyjmujemy ze to beta, a tak jest, to nie ma co sie rozczulac i nie ma tematu.
 

Ogr

New member
Bez reklam
twórcy apelowali przy becie BF3 i również BF4 żeby nie zwracać uwagi na grafikę ponieważ beta testy służą konkretnemu celowi ;) wszyscy wiemy jakiemu .Grałem w bete BF3 i mapa metro rózniła sie bardzo od finalnego produktu . Nie przejmujmy się tym ponieważ o ile zagramy w BF4 który srednio mnie interesuje to będzie to wersja PS4 ;)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
armanig: jest dokładnie tak jak Koledzy piszą :) to jest BETA, a nie DEMO. Demo ma zachęcać do zakupu, a beta ma przetestować system (balans rozgrywki, serwery, potencjalne błędy, itd.). Dice specjalnie pogarsza grafikę w becie i nigdy tego nie ukrywali. To nie jest więc tak, że oni nadal pracują nad grafiką i ona będzie z każdym dniem lepsza. Oni już mają ją na full, ale do bety dali uproszczoną. Tyle :)

A co do PS3 to na pewno BF tylko na PS4! :) Na PS3 będzie pusto na mapach. 24 vs 64 czy jakoś tak :) Ja wczoraj w nocy oglądałem na YT swój ulubiony kanał o BF (LevelCapGaming) i była moc :) Gość jest niesamowity zarówno jeśli chodzi o skilla jak i w temacie opowiadania o samej grze. Merytorycznie jest super :) Polecam. Tam się właśnie uczyłem helikopterów i jetów w BF3 :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba sie nie zrozumielismy, przeciez napisalem wyraznie "(bez znaczenia co z tego wycisna)", a ja wiem co z tego wycisna na PS3. Nie trzeba byc jasnowidzem, wystarczy obserwowac rynek. Widzieliscie BETE na PC? Tam widac co potrafi ta BETA, co nie zmienia faktu ze deklasuje mozliwosci kazdej jednej finalnej wersji na PS3, nie wspominajac o becie. PS3 juz zwyczajnie nie wyrabia, co mnie specjalnie nie dziwi. Widzieliscie Arme3 (bete) na PC? No wlasnie, to jest poziom o ktorym obecna generacja moze pomarzyc. Konsola ma juz 7 lat.

Cala ta seria (i nie tylko) idzie ta sama droga, od wielu lat. Kazdy doswiadczony gracz, wie czego mozna sie spodziewac. Wspomnialem tu o GTA5, bo ta pozycja calkowiecie zburzyla ta teorie! GTA5 na konsole, wyglada tak, jak na dobrym PC (w uproszczeniu z uwagi na oczywiste ograniczenia). W moim mniemaniu dokonali cudu.
BF4 tego nie uczyni i ja to widze po BECIE na konsole i BECIE na PC. Doswiadczony gracz, na tej bazie wywnioskuje dalszy scenariusz. Historia sie powtarza i nie bedzie zadnej niespodzianki, co nie znaczy, ze nie bedzie zmian (bo to oczywiste).
To samo napisze po finalnym wydaniu.
Na PC BF4 bedzie zrywac beret, na PS3 nie i ja to juz widze po becie. Koniec kropka ;)
Te dysproporcje pomiedzy beta a finalnym produktem sa oczywiste i kazdy wie czego mozna sie wiecej spodziewac, tutaj mamy o tyle latwiejsza "zagadke", bo mamy porownanie do PC.
Jak to wszystko zbierzemy do kupy, dodamy powtarzajaca sie historie, to otrzymamy powtorke z rozrywki ;)
Nie wspominam o gameplayu, bo tu nikogo nie trzeba zapraszac, chociaz powiem wam, ze jako stary konsolarz, mimo wszystko wole w te pozycje grac na PC.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ok, rozumiemy się już :)

Mimo wszystko napisałeś, że "beta Cię zniechęciła". I ja się do tego odnosiłem ;P

W każdym razie sam się mocno napalam na BF4 na PS4 :) Ciekawe kiedy ogłoszą datę premiery i ile trzeba będzie dni/tygodni, żeby się serwery zapełniły :) Trudniej jest bowiem wydać 2k na konsolę i jeszcze prawie 300 zeta na grę, niż mają już starą PS3 zainwestować 200 zeta w grę. I tylko tego się obawiam. Chociaż szczerze mówiąc, domyślam się - niestety - że graficznie BF4 na PS4 będzie jednak bliżej grafiki z PS3, niż na PC... Ale pożyjemy, zobaczymy :)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Ok, rozumiemy się już :)

Mimo wszystko napisałeś, że "beta Cię zniechęciła". I ja się do tego odnosiłem ;P

W każdym razie sam się mocno napalam na BF4 na PS4 :) Ciekawe kiedy ogłoszą datę premiery i ile trzeba będzie dni/tygodni, żeby się serwery zapełniły :) Trudniej jest bowiem wydać 2k na konsolę i jeszcze prawie 300 zeta na grę, niż mają już starą PS3 zainwestować 200 zeta w grę. I tylko tego się obawiam. Chociaż szczerze mówiąc, domyślam się - niestety - że graficznie BF4 na PS4 będzie jednak bliżej grafiki z PS3, niż na PC... Ale pożyjemy, zobaczymy :)

Gdzieś czytałem wypowiedz testerów gdzie podniecali się oprawą BF4 na konsoli PS4 .Podobno ma wyglądać tak samo z małymi różnicami kolorystycznymi itp.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W pierwszej kolejnosci Killzone, mimo wszystko. Chce zobaczyc ta orgie graficzna. Nastepnie DriveClub, COD Ghosts, Fifa 14, Watch Dogs i kupon rabatowy na 1000zl :)
 

Ogr

New member
Bez reklam
inFamous: Second Son kolejna gra w kolejce ;) będzie w co grać na PS4 oj będzie ! Wracając do BF4 to bardzo liczę na obietnice w postaci porządnego singla ;)Z Multi niestety muszę dać troszkę na luz dla dobra rodziny hehe .
 
Ostatnia edycja:
Do góry